Skocz do zawartości


Zdjęcie

BRB 7.5, 8.0, czy może inne narty?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 dawid595

dawid595
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon BBR

Napisano 19 luty 2013 - 14:01

A co powiecie na Völkl RTM 77 lub 75?
  • 0

#22 aliko2

aliko2
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 19 luty 2013 - 14:32

BBr jako jedyne narty bezsensu. Jako kolejne urozmaicenie stajni moga byc. Zalety: stabilne, świetne do szurania, dobre w długim skręcić, przy odrobinie wysiłku dobre w skręcić krótkim ciętym, charakterystyczne, krawędź gruba, elastyczne na zniszczonym stoku, dobre do początkowych doświadczeń poza trasę. Wady: bardzo szybko tracą ostrość krawędzi, trudne do utrzymania na lodzie, dzioby klapia niemiłosiernie, w wersji twardszej to nie są łatwe narty. Sumujac, na rynku jest masa nart all znacznie lepszych inpraktyczniejszych dla średnich umiejętności.
  • 0

#23 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 19 luty 2013 - 16:14

Moim zdaniem lód na trasie musisz koniecznie uwzględnić. Mnie polacał jan koval na warunki takie jak Ty podajesz, volkle RTM albo the code. Ale ja się upieram tylko przy trasach, więc stanęło na tigersharkach.
  • 0

#24 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 19 luty 2013 - 19:11

BBR na zrobione trasy? A po jaką cholerę? To sa narty, na których jeździ się poza trasami, po dziurach, wertepach i wszelkich trudniejszych warunkach oprócz lodu. To narty, które mogą stać w twojej narciarni jako 2 lub 3 para, a nie jako te jedyne.

moze sa dobre, nie wiem, bo nie sprawdze - ale do mojej stajni by nie byly wpuszczone - obrazaja moje poczucie estetyki.. wiem, ze to glupie , ale tak mysle, nie obraz sie!
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#25 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 20 luty 2013 - 08:40


BBR na zrobione trasy? A po jaką cholerę? To sa narty, na których jeździ się poza trasami, po dziurach, wertepach i wszelkich trudniejszych warunkach oprócz lodu. To narty, które mogą stać w twojej narciarni jako 2 lub 3 para, a nie jako te jedyne.

moze sa dobre, nie wiem, bo nie sprawdze - ale do mojej stajni by nie byly wpuszczone - obrazaja moje poczucie estetyki.. wiem, ze to glupie , ale tak mysle, nie obraz sie!


masz rację, są wyjątkowo brzydkie i kształtem i kolorem. Ale mąż upolował i przytachał, więc zostały :zab:
  • 0

#26 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 20 luty 2013 - 08:48

wcale takie brzydkie nie są
Dołączona grafika

:D
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#27 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 20 luty 2013 - 09:33

my mamy te blue


ratunku, forum zwariowało

Dołączona grafika

Użytkownik jabol edytował ten post 20 luty 2013 - 14:02
- nie wiem dlaczego zwariowało ale na wszelki wypadek połączyłem Twoje 3 posty

  • 1

#28 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 20 luty 2013 - 14:32

Janek, muszę się zgodzić z Kubą, są wyjątkowo brzydkie !
  • 1

#29 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 20 luty 2013 - 15:44

my mamy te blue


ratunku, forum zwariowało

Dołączona grafika


królu złoty :D
  • 0

#30 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 20 luty 2013 - 18:20

Kojarzą mi się ze stopką w maszynie do szycia :D
  • 0

#31 dawid595

dawid595
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon BBR

Napisano 13 marzec 2013 - 21:37

Zdecydowałem się na salomon bbr 8.0 179 cm. Wrażenia bardzo dobre. Po dwóch dniach na stoku stwierdzam, że sprawują się rewelacyjnie. Stok ubity, trochę sztucznego śniegu, miejscami lód.
Pierwsze co pomyślałem, to jak ja sobie poradzę na tak długich nartach. Po przejechaniu kilkunastu metrów z zachaczonymi dziobami, znalazłem odpowiednią pozycję i pierwsze co pomyślałem to WOW, jak te narty niesamowicie jadą xD

Narty przebijają się przez wszystko.
Nie straszne im żadne muldy, dziury, na lodzie sprawują się lepiej niż moje stare Rossignol Viper. Mega stabilne, bardzo łatwe, wybaczają błędy narciarza. Bardzo dobre w krótkim i doskonałe w długim skręcie.
Do swoich starych nart nie zamierzam wracać, teraz nie wyobrażam sobie jazdy na krótszych nartach. Bardziej zaawansowanym polecalbym 8.9.
Dodam jeszcze, że nie pamietam, kiedy ostatnio schodzilem ze stoku nie czując praktycznie zmęczenia.

  • 0

#32 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 13 marzec 2013 - 22:22

Pozostaje zyczyc dobrej zabawy na bialym.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#33 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 13 marzec 2013 - 22:41

Zdecydowałem się na salomon bbr 8.0 179 cm. Wrażenia bardzo dobre. Po dwóch dniach na stoku stwierdzam, że sprawują się rewelacyjnie. Stok ubity, trochę sztucznego śniegu, miejscami lód.
Pierwsze co pomyślałem, to jak ja sobie poradzę na tak długich nartach. Po przejechaniu kilkunastu metrów z zachaczonymi dziobami, znalazłem odpowiednią pozycję i pierwsze co pomyślałem to WOW, jak te narty niesamowicie jadą xD

Narty przebijają się przez wszystko.
Nie straszne im żadne muldy, dziury, na lodzie sprawują się lepiej niż moje stare Rossignol Viper. Mega stabilne, bardzo łatwe, wybaczają błędy narciarza. Bardzo dobre w krótkim i doskonałe w długim skręcie.
Do swoich starych nart nie zamierzam wracać, teraz nie wyobrażam sobie jazdy na krótszych nartach. Bardziej zaawansowanym polecalbym 8.9.
Dodam jeszcze, że nie pamietam, kiedy ostatnio schodzilem ze stoku nie czując praktycznie zmęczenia.

dlugie tzn???? (Twoj wzrost/waga?)
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#34 dawid595

dawid595
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon BBR

Napisano 13 marzec 2013 - 23:21

W pierwszym poście napisałem :P

178/80

Większość ludzi ma narty do brody/nosa, więc początkowo trochę dziwnie się czułem : D

  • 0

#35 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3525 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 marzec 2013 - 01:42

W pierwszym poście napisałem :P

178/80

Większość ludzi ma narty do brody/nosa, więc początkowo trochę dziwnie się czułem : D

sorry nie zalapalem…………...
przy Twoich parametrach narta od, powiedzmy 187 byla by…..dluzsza...
na szczescie nie jezde tam, gdzie narty siegaja do nosa………….

w czasie ostatniego wypadu wybralem sie, z moja corka, specjalnnie, dla jaj na ubite wydmy
Ona katana 183cm, ja katana 190


mielismy doskonala zabawe……...

Użytkownik jan koval edytował ten post 14 marzec 2013 - 01:44

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#36 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 15 styczeń 2015 - 20:59

Zdecydowałem się na salomon bbr 8.0 179 cm. Wrażenia bardzo dobre. Po dwóch dniach na stoku stwierdzam, że sprawują się rewelacyjnie. Stok ubity, trochę sztucznego śniegu, miejscami lód.
Pierwsze co pomyślałem, to jak ja sobie poradzę na tak długich nartach. Po przejechaniu kilkunastu metrów z zachaczonymi dziobami, znalazłem odpowiednią pozycję i pierwsze co pomyślałem to WOW, jak te narty niesamowicie jadą xD

Narty przebijają się przez wszystko.
Nie straszne im żadne muldy, dziury, na lodzie sprawują się lepiej niż moje stare Rossignol Viper. Mega stabilne, bardzo łatwe, wybaczają błędy narciarza. Bardzo dobre w krótkim i doskonałe w długim skręcie.
Do swoich starych nart nie zamierzam wracać, teraz nie wyobrażam sobie jazdy na krótszych nartach. Bardziej zaawansowanym polecalbym 8.9.
Dodam jeszcze, że nie pamietam, kiedy ostatnio schodzilem ze stoku nie czując praktycznie zmęczenia.

Jakie wrażenia po dłuższym użytkowaniu? Miałem mozliwość pojeździć na BBR 8.9 179 cm po mokrym śniegu. Bardzo sympatyczne. Nie wiem jak na twardym bo nie było takich warunków. BBRy są w kilku wydaniach więc tak do końca nie wiadomo kto o jakich pisze. Sprawiają w odczuciu wrażenie krótszych niż są. To pewnie sprawa rockera z którym miałem do czynienia pierwszy raz.


  • 0

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych