Skocz do zawartości


Zdjęcie

BRB 7.5, 8.0, czy może inne narty?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawid595

dawid595
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon BBR

Napisano 17 luty 2013 - 12:47

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem nowych nart. Moją uwagę przykuły Salomony BBR. Zastanawiam się nad kupnem 7.5 lub 8.0 i nie wiem które wybrać, tzn. które będą dla mnie lepsze, nie będą mi sprawiać problemów. Słyszałem o nich różne opinie i sam nie wiem czy warto je kupić. Także chciałbym się dowiedzieć jaką długość tych nart wybrać, ponieważ zauważyłem, że ludzie mający BBR mają dość długie narty. Dodam jeszcze, że przyglądałem się narcie Salomon 24 J-Kart.

Proszę o radę

Pozdrawiam


Poziom zakochany/szalony
Wiek 18
Waga 80
Wzrost 178

Użytkownik dawid595 edytował ten post 17 luty 2013 - 14:04

  • 0

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 luty 2013 - 12:56

Ja brałbym na Twoim miejscu model wyższy, bardziej rozwojowy.Tylko co do długości to faktycznie mam dylemat: 169 mogą być zbyt krótkie jeśli chodzi o przeznaczenie tych narty. Tylko czy 179 nie będą za długie.? Wg. jednej szkoły będą, wg. innej nie będą. Tutaj Ci nie pomogę. Skłaniałbym się do 1,79 cm.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 dawid595

dawid595
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon BBR

Napisano 17 luty 2013 - 12:59

Gdybym wybrał 169 sprawialyby mi jakieś problemy? I czyw ogóle warto zastanawiać się nad tymi nartami? Chciałbym używać ich do jazdy bardziej rekreacyjnej.

Użytkownik dawid595 edytował ten post 17 luty 2013 - 13:01

  • 0

#4 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 luty 2013 - 13:09

Problemów by nie było, w końcu są to narty do jazdy rekreacyjnej. Jednak biorąc pod uwagę długość, dłuższe będą bardziej wskazane do jazdy poza trasą, choć na jednych i drugich dasz radę. A czy warto: jeśli mają być bardzo skrętne, to takie są, jednak sporo i tak zależy od kunsztu narciarza:

klik
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#5 dawid595

dawid595
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon BBR

Napisano 17 luty 2013 - 14:03

Chciałbym się zapytać jeszcze o inne narty. Lepiej wybrać te klik czy może BBR 8.0?
Dodam, że nart używać chcę do jazdy po trasach, nie odwrotnie.

Użytkownik dawid595 edytował ten post 17 luty 2013 - 14:06

  • 0

#6 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 luty 2013 - 15:09

Jeśli po trasach, to kup sobie allmountain`a jakiegoś i będzie ok. Po co kombinować. Musisz przede wszystkim zdecydować się do czego narta ma być i jak lubisz, chcesz jeździć.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#7 dawid595

dawid595
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon BBR

Napisano 17 luty 2013 - 16:22

Wybieram tylko w Allmountan'ach, Salomon BBR klasyfikowany jest właśnie jako AM. Zaciekawily mnie te narty i zastanawiam się ktora wersja będzie najlepsza na trasę, z ewentualnym wyskakiwaniem czasem poza trasę.

Użytkownik dawid595 edytował ten post 17 luty 2013 - 16:26

  • 0

#8 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 18 luty 2013 - 12:02

BBR na zrobione trasy? A po jaką cholerę? To sa narty, na których jeździ się poza trasami, po dziurach, wertepach i wszelkich trudniejszych warunkach oprócz lodu. To narty, które mogą stać w twojej narciarni jako 2 lub 3 para, a nie jako te jedyne.
  • 1

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 luty 2013 - 14:07

Lepiej wybrać te klik czy może BBR 8.0?

przynajmniej wyglądają jak narty a nie jak płetwy :D
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 18 luty 2013 - 14:19


Lepiej wybrać te klik czy może BBR 8.0?

przynajmniej wyglądają jak narty a nie jak płetwy :D

a może chce wywoływać zainteresowanie na stoku? zawsze ktoś zagada, laski sie przyglądają... :alegosc:
  • 0

#11 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 18 luty 2013 - 14:31

Az z ciekawosci przetestuje te narty na nastepnym wyjezdzie.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#12 dawid595

dawid595
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon BBR

Napisano 18 luty 2013 - 14:44

Bardziej zalożałoby mi na opinii kogoś kto miał z nimi styczność, bo takie gdybania i przypuszczenia na nic się nie zdadzą.
  • 0

#13 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 18 luty 2013 - 14:58

Bardziej zalożałoby mi na opinii kogoś kto miał z nimi styczność, bo takie gdybania i przypuszczenia na nic się nie zdadzą.


Jak pytający pytał to pytający dostał odpowiedź od właścicielki takich nart:

BBR na zrobione trasy? A po jaką cholerę? To sa narty, na których jeździ się poza trasami, po dziurach, wertepach i wszelkich trudniejszych warunkach oprócz lodu. To narty, które mogą stać w twojej narciarni jako 2 lub 3 para, a nie jako te jedyne.


Czy opinia musi być miarodajna dopiero wtedy, gdy jest poprzedzona opisem zakupu nart i historią jazdy na nich?
  • 0

#14 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 18 luty 2013 - 15:55

nic nie musi, musi to na Rusi a w Polsce jak kto chce. Ale skoro pyta.... :alegosc:
  • 0

#15 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 18 luty 2013 - 15:56

Az z ciekawosci przetestuje te narty na nastepnym wyjezdzie.



aaa, te laski Cię zainteresowały? :D
  • 0

#16 dawid595

dawid595
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon BBR

Napisano 18 luty 2013 - 17:19

A jeżeli chodzi o długość tych nart to jaką byście mi doradzili? (Do jazdy po trasie głownie) W sklepie proponowali 179 cm, także tutaj na forum wspomniane było o 179 ale ja jakoś obawiam się tak długiej narty, bo te, na których jeżdżę teraz mają dlugość 165 cm, więc czy odłożenie aż 14 cm bedzie dobrym posunięciem?
  • 0

#17 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 19 luty 2013 - 09:09

BBR muszą być długie, to taka specyficzna narta...
  • 0

#18 dawid595

dawid595
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon BBR

Napisano 19 luty 2013 - 12:59

Teraz to dopiero nie wiem co mam zrobić... Czytając w internecie wpisy innych osób, ktore korzystały z tych nart i wypowiadaly się o nich bardzo dobrze, można powiedzieć, że się bardzo nakreciłem na nie. Pomyślałem, że muszę je mieć.

W sklepie także stwierdzili, że na polskie stoki, które są często słabo przygotowane, a po kilku godzinach robią się straszne muldy, te narty są idealne. Podobno są bardzo uniwersalne i dobrze radzą sobie w rożnych warunkach, które co godzinę zmieniają się na stoku, przeważnie na coraz gorsze. Jedyną ich wadą jest to, że nie dają sobie rady na lodzie.

Napisałem następnie temat na forum by zasięgnąć kolejnych opinii i ku mojemu zdziwieniu tym razem wszyscy odradzają mi te narty.



web, widzałem jakiś temat, w którym dobrze wypowiadałaś się o tej narcie. Więc jako posiadaczka tego sprzętu mogłabyś mi doradzić, czy warto w to inwestować? Byłbym bardzo wdzięczny.
Jeżeli warto, to dlaczego, jeżeli nie to dlaczego, najlepsze byłoby porównanie do narty "normalnej".
Mam nadzieję, że nie wymagam zbyt dużo ;) Chciałbym po prostu zasięgnąć opinii kogoś, kto miał styczność z BBR.
  • 0

#19 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 19 luty 2013 - 13:15

Ty chcesz ją kupić nową? My kupiliśmy ta nartę roczną za jakieś 1000zł z kawałkiem - nie pamiętam, sorry. Używamy jej na zmianę, mąż, syn i czasami ja. To narta do zabawy, do jazdy mamy volkle racetigery. Nie kupuj bbr'ów jeżeli to ma być jedyna narta w Twojej stajni
  • 1

#20 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 19 luty 2013 - 13:47

W sklepie także stwierdzili, że na polskie stoki, które są często słabo przygotowane, a po kilku godzinach robią się straszne muldy, te narty są idealne. Podobno są bardzo uniwersalne i dobrze radzą sobie w rożnych warunkach, które co godzinę zmieniają się na stoku, przeważnie na coraz gorsze. Jedyną ich wadą jest to, że nie dają sobie rady na lodzie. Napisałem następnie temat na forum by zasięgnąć kolejnych opinii i ku mojemu zdziwieniu tym razem wszyscy odradzają mi te narty.

No bo my nie chcemy nikomu tej narty sprzedac.

aaa, te laski Cię zainteresowały?

Ciiicho sza :cool:
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych