Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmik z Sölden (12.2012)

Sölden teledysk film relacja

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 minimaldave

minimaldave
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon 24 Hours Powerline
  • Imię :Dawid
  • Ulubiony stok:nr 38 w Solden na lodowcu:)
  • Właściciel:www.carlomedia.pl

Napisano 23 styczeń 2013 - 14:35

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post zatem bardzo mi miło:) Od kilku lat jeżdżę do Sölden w Austrii. Na ostatnim wyjeździe postanowiłem nakręcić filmik...może trochę mało jest jazdy ale chciałem w niedługim czasie zamieścić wiele obrazków z całej infrastruktury tego ośrodka. W marcu jadę jeszcze raz i najprawdopodobniej będę realizował kolejny film, tym razem bardziej dynamiczny i więcej jazdy:)

tymczasem miłego oglądania:

(oglądać w HD)

Pozdrawiam i czekam na komentarze:)
  • 6

#2 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 23 styczeń 2013 - 14:44

No trudno w 3 minutach ując cały pobyt :)
dzięki za filmik :) szkoda że taki krótki :)
  • 0

#3 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 23 styczeń 2013 - 21:13

...może trochę mało jest jazdy ale chciałem w niedługim czasie zamieścić wiele obrazków


I chwała Ci za to :D bo jak wygląda jazda na nartach to na ogół wszyscy wiedzą, a jak wygląda Solden nie koniecznie.
Dwa razy się przestraszyłem. Raz jak zobaczyłem film drogi, który całe szczęście trwał tyle ile potrzeba, drugi raz i to nie na żarty, gdy pojawił się kij, a na jego końcu narciarz. Kiedyś takie ujęcie to było coś, teraz jest jak zespół muzyczny łikend na Woodstoku.
Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem filmik narciarski kręcony normalną, przystosowaną do tego kamerą (może aparatem?) gdzie Hero, czy inny Contour służyły by jako kamerki uzupełniające.
Dla mnie :thumbsup:

No trudno w 3 minutach ując cały pobyt


Asia, trzema minutami bez problemu da się uśpić widza, lub doprowadzić go do szewskiej pasji, chyba że będzie bystry i widząc co się święci w 15 sekundzie przerwie oglądanie dzieła.
  • 0

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2013 - 21:25

Troche malo pokazales tras. Zwlaszcza kompleksu Gaislachkogl, gdzie sa najciekawsze trasy. Ale i tak ladnie wyszlo. Nie rozumiem tylko po co te kijki wyciagniete do przodu?
  • 0

#5 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 23 styczeń 2013 - 21:43

Asia, trzema minutami bez problemu da się uśpić widza, lub doprowadzić go do szewskiej pasji, chyba że będzie bystry i widząc co się święci w 15 sekundzie przerwie oglądanie dzieła.

ale mi się podobało, i chetnie bym dłużej pooglądała te widoki, stoki i wogóle to wszystko co pokazał w 3 minutach Dawid :)
  • 0

#6 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2013 - 22:03

Nie wiem czy to byl efekt zamierzony ale to jak ogladanie tasmy produkcyjnej w nowoczesnej fabryce.
Taka masowka, bez klimatu gorskiego.
Soelden takie wlasnie jest widziane oczami wielu, a ten film na szybszych obrotach, zdjecia infrastruktury, alpejskich mcdonaldow tylko to wrazenie poteguja....
Jesli taki byl cel filmu to sie udal :thumbup:
  • 0

#7 minimaldave

minimaldave
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon 24 Hours Powerline
  • Imię :Dawid
  • Ulubiony stok:nr 38 w Solden na lodowcu:)
  • Właściciel:www.carlomedia.pl

Napisano 23 styczeń 2013 - 23:52

więc tak...jeśli chodzi o ujęcia nazwijmy to "na kiju":) po prostu te mi najbardziej przypasowały do montażu, przede wszystkim dlatego, że były najbardziej stabilne (kij ewidentnie niweluje drgania), poza tym kamerkę gopro odebrałem dosłownie dzień przed wyjazdem i były to moje pierwsze doświadczenia (nie miałem też wszystkich akcesoriów do montowania). Poza tym nie myślałem, że to jakaś siara jest i przeżytek no ale dobra:) dzięki za uwagę;)

Wiadomo, że dużo rzeczy nie pokazałem w tym filmiku, ale decydując się ostatecznie na wybór głównie słonecznych ujęć, większość materiału musiałem odrzucić.

kolego JacK...
cel stworzenia klipu był bardziej banalny niż Ci się wydaje. Jeszcze tylko brakuje żebyś napisał, że zrobiłem to zarobkowo aby odrobić zeżarte w nadmiarze fast foody w "alpejskich mcdonaldach"
Jeżeli uważasz, że nie ma w nim klimatu i wygląda to jak "masowka" to pokaż może swój film z niepowtarzalną górską atmosferą, może się czegoś nauczę od Ciebie;)

Pozdrawiam
  • 0

#8 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 24 styczeń 2013 - 00:20

Ciekawe ujęcia, ładnie zmontowane - jak dla mnie film na "+". Jeśli chodzi o osobiste odczucia, nie lubię ujęć "z kija", ale tak jak pisze Deczko - w tym filmiku - było tak jak należy :)


kolego JacK...
cel stworzenia klipu był bardziej banalny niż Ci się wydaje. Jeszcze tylko brakuje żebyś napisał, że zrobiłem to zarobkowo aby odrobić zeżarte w nadmiarze fast foody w "alpejskich mcdonaldach"
Jeżeli uważasz, że nie ma w nim klimatu i wygląda to jak "masowka" to pokaż może swój film z niepowtarzalną górską atmosferą, może się czegoś nauczę od Ciebie;)

Pozdrawiam


Bardzo się cieszę, że dodałeś ten film u nas :) Jednak prosząc o komentarze, oczekuj też tych mniej przychylnych i żartobliwych - jeśli już możemy poczuć się jak "żyri" w talent show - takie nasze prawo :)

Jeszcze raz brawo, czekam na marcową produkcje!
  • 0

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 styczeń 2013 - 08:55

fajny filmik
jeśli chcielibyśmy zobrazować niepowtarzalną górską atmosferę Sölden
to trzeba by też nagrać coś ze słynnego apresski
Dołączona grafika
. :)
w Almhütte

Użytkownik jabol edytował ten post 24 styczeń 2013 - 08:58

  • 4
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2013 - 11:21

kolego JacK...
cel stworzenia klipu był bardziej banalny niż Ci się wydaje. Jeszcze tylko brakuje żebyś napisał, że zrobiłem to zarobkowo aby odrobić zeżarte w nadmiarze fast foody w "alpejskich mcdonaldach"
Jeżeli uważasz, że nie ma w nim klimatu i wygląda to jak "masowka" to pokaż może swój film z niepowtarzalną górską atmosferą, może się czegoś nauczę od Ciebie;)


Piszac masowka mialem na mysli Soelden nie Twoj film. Fim jest jak najbardziej OK.
Po prostu Soelden to kolejne miejsce w gorach na ktore szybko dojezdzamy nowoczesnymi autostradami, tunelami.
A potem przesiadka w te super kolejki, gonodle i szybko po sztruksiku w dol i tak od 9 rano do 17 z przerwa na mcdonalda.

Kontrast niesamowity z tym wczorajszym tematem:
http://www.kochamnar...6838#entry46838

Moje filmy to... dluzyzna prosze pana. To jest to o czym pisze deczko_inny - wylaczylbys po 15 sekundach lub usnal bys:)
Wiekszosc filmu to jazda na nartach i zabawy w sniegu malego (juz coraz wiekszego) bombla.
Ale one nie sa skierowane do widzow forum tylko dla rodziny i fakt ze siostrzenica potrafi ogladac je codziennie na okolo rekompensuje mi brak Oscara za nie :boogie:

Ostatnio coraz wiecej ludzi filmuje, montuje i chce sie pochwalic w internecie swoimi dzielami.
Wiec nie dziw sie ze film ktorym beda zachwyceni Twoi znajomi, rodzina moze nie przypasc do gustu wiekszej widowni.
Konkurencja naprawde jest spora teraz a i ludzie coraz wiecej wiedza o filmowaniu i z coraz lepszym sprzetem maja doczynienia.
GoPro czy fakt ze film jest w HD nie robi takiego wrazenia jak kiedys...
  • 0

#11 minimaldave

minimaldave
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon 24 Hours Powerline
  • Imię :Dawid
  • Ulubiony stok:nr 38 w Solden na lodowcu:)
  • Właściciel:www.carlomedia.pl

Napisano 24 styczeń 2013 - 14:45

Bardzo się cieszę, że dodałeś ten film u nas Jednak prosząc o komentarze, oczekuj też tych mniej przychylnych i żartobliwych - jeśli już możemy poczuć się jak "żyri" w talent show - takie nasze prawo


Jasne, że macie prawo komentować jak Wam się podoba:) ja w tym wypadku mam prawo się zgadzać lub nie z Waszymi uwagami;) w każdym bądź razie dzięki Wam już wiem coś więcej i wykorzystam to w następnym podejściu

Piszac masowka mialem na mysli Soelden nie Twoj film. Fim jest jak najbardziej OK. Po prostu Soelden to kolejne miejsce w gorach na ktore szybko dojezdzamy nowoczesnymi autostradami, tunelami. A potem przesiadka w te super kolejki, gonodle i szybko po sztruksiku w dol i tak od 9 rano do 17 z przerwa na mcdonalda.


według mnie taka jest istota wyjazdu na narty gdzieś dalej:) jadąc ponad 1000 km w góry, staramy się wykorzystać ten czas na maxa.
Solden rzeczywiście jest bardzo komercyjnym ośrodkiem, z tym na pewno się zgodzę. Ale czy inne znane kurorty w Alpach gdzie można fajnie pośmigać po dobrze przygotowanych, zróżnicowanych trasach nie są podobne?
A tak na marginesie jak by w mcdonalnadach podawali takie jedzonko jak w Solden na stokach to myślę, że stołował bym się tam często...o ile bym nie zbańczył:)

Ostatnio coraz wiecej ludzi filmuje, montuje i chce sie pochwalic w internecie swoimi dzielami. Wiec nie dziw sie ze film ktorym beda zachwyceni Twoi znajomi, rodzina moze nie przypasc do gustu wiekszej widowni. Konkurencja naprawde jest spora teraz a i ludzie coraz wiecej wiedza o filmowaniu i z coraz lepszym sprzetem maja doczynienia. GoPro czy fakt ze film jest w HD nie robi takiego wrazenia jak kiedys...


akurat jest na odwrót...z rodziny to mój brat i siostra skrytykowali ten film. To dlatego, że brat ma dużo większą wiedzę na temat filmowania i montażu;) natomiast większej widowni właśnie się spodobał co mnie ucieszyło;)

oczywiście, że ludzie coraz więcej wiedzą o filmowaniu i mają dostęp do dobrego sprzętu...teraz wszystko się tak potoczyło, że aparacikiem za niewielkie pieniądze można nakręcić coś solidnego na pierwszy rzut oka. Zatem cieszmy sie tym i próbujmy:)
  • 1

#12 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2013 - 19:08

Solden rzeczywiście jest bardzo komercyjnym ośrodkiem, z tym na pewno się zgodzę. Ale czy inne znane kurorty w Alpach gdzie można fajnie pośmigać po dobrze przygotowanych, zróżnicowanych trasach nie są podobne?


W Solden bylem w marcu 2004, a wiec dobre kilka lat temu. Pewnie sporo sie tam zmienilo, np. poprawiono powrot z lodowca Tiefenbach, wowczas dosc mozolny z racji malego i wolnego krzesla. Solden to wlasciwie dwa osrodki Giggijoch - bardzo komercyjny, ruchliwy z dwoma lodowcami i o wiele bardziej interesujacy z naciarskiego punktu widzenia - Gaislachkogl. I ten drugi jest tez o wiele mniej komercyjny cokolwiek to slowo znaczy. Pamietam jak obracalem gora dol trasami 4 i 5 spotykajac kilku lub co najwyzej kilkunastu narciarzy. Teren troche grzaski, troche muldziasty - dla mnie ideal. Wiec nie jest tak zle z ta sztruksowa rzeczywistoscia Solden. A jazda trasa nr 1 z samego szczytu Gaislachkogl po prostu bajkowa. Wspominam Solden bardzo dobrze.

Aha, mieszkalem w Langenfeld - wtedy spokojnej cichej wiosce, bo trudno to cos nazwac miasteczkiem. Ponoc wybudowano tu termy, z ktorych korzystaja i panie pokazane przez jabola, i pewnie troche to miejsce zrobilo sie bardziej ruchliwe, ale daleko mu do zgielku Solden. Podobnie bylo w zeszlym roku. Jezdzilismy w Ischgl, ale samego miasteczka, ruchliwego, naladowanego drinkujacymi goscmi, unikalismy na ile sie dalo. Spalismy w spokojnym, urokliwym Kappl, kilkanascie km od Ischgl.

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 24 styczeń 2013 - 19:12

  • 0

#13 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2013 - 21:10

W Solden bylem w marcu 2004, a wiec dobre kilka lat temu.


A ja rok pozniej. Przyjechalismy tam 2 kwietnia 2005....
  • 0

#14 ninja

ninja
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:Rusin-SKI

Napisano 25 styczeń 2013 - 10:07

A mnie się film bardzo podoba, zwłaszcza że w tych rejonach nie byłam, chciałabym je odwiedzić i fajnie zobaczyć taką filmową relację :D Może zmotywuję się do wyjazdu w te okolice :D
  • 0
escapador.pl

#15 minimaldave

minimaldave
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon 24 Hours Powerline
  • Imię :Dawid
  • Ulubiony stok:nr 38 w Solden na lodowcu:)
  • Właściciel:www.carlomedia.pl

Napisano 25 styczeń 2013 - 19:04

W Solden bylem w marcu 2004, a wiec dobre kilka lat temu. Pewnie sporo sie tam zmienilo, np. poprawiono powrot z lodowca Tiefenbach, wowczas dosc mozolny z racji malego i wolnego krzesla. Solden to wlasciwie dwa osrodki Giggijoch - bardzo komercyjny, ruchliwy z dwoma lodowcami i o wiele bardziej interesujacy z naciarskiego punktu widzenia - Gaislachkogl. I ten drugi jest tez o wiele mniej komercyjny cokolwiek to slowo znaczy. Pamietam jak obracalem gora dol trasami 4 i 5 spotykajac kilku lub co najwyzej kilkunastu narciarzy. Teren troche grzaski, troche muldziasty - dla mnie ideal. Wiec nie jest tak zle z ta sztruksowa rzeczywistoscia Solden. A jazda trasa nr 1 z samego szczytu Gaislachkogl po prostu bajkowa. Wspominam Solden bardzo dobrze.


nie poprawili powrotu z lodowca...tzn. nie wiem czy była już wtedy ta trasa ale teraz jest z lodowca jedna niebieska wzdłuż drogi dla samochodów, którą można zjechać do dołu, ale beznadziejnie się jedzie bo jest dużo wypłaszczeń:/ jak chce się wrócić inaczej to jedynie gondolki i potem wolne krzesełko.

Tak jak piszesz, trasa numer 1 z samej góry na prawdę super. Rozchodzi się potem na różne inne, z muldami, bez muld...co kto lubi:) ostatnio właśnie było dużo świeżego śniegu i na tych czerwonych z muldami fun był po prostu nieziemski:)

A mnie się film bardzo podoba, zwłaszcza że w tych rejonach nie byłam, chciałabym je odwiedzić i fajnie zobaczyć taką filmową relację Może zmotywuję się do wyjazdu w te okolice


Polecam bardzo:) Solden warto odwiedzić
  • 0

#16 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:27

fajny filmik, ja takiego jeszcze nie umiem nakręcić. Może być reklamówką Solden :D Czekam na kolejne produkcje
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sölden, teledysk, film, relacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych