Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wolno OnPiste - czyli na przekór wszystkim zostaję na sztruksie :D


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
268 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 styczeń 2013 - 19:32

Siemanko :)

Ponieważ od kiedy zapisałem się na to forum mam straszne parcie na szkło :) do tego dowiedziałem się, że nic nie wiem, postanowiłem założyć swój temat filmowy. W którym przedstawię Wam jak się odpycham, podpieram kijkami itd. Tak żeby wszyscy się mogli pośmiać, względnie skrytykować, albo doradzić co by tu zrobić lepiej, albo gorzej. Wolał bym lepiej, ale może być jak kto woli :D Ponieważ nie mam kamery, aparatu ani nawet gopro do tego jestem absolutnym beztalenciem również w dziedzinie filmowej będą to produkcje kompletnie niskobudżetowe, a więc i nudne. Mój kamerzysta miał dzisiaj na pomiarze prędkości "w normalnym ruchu" prędkość o 7km/h większą więc sami rozumiecie, że nie może godzinami stać i czekać na mnie. Tak czy siak zapraszam do oglądania i komentowania serdecznie :D

Na początek produkcja z zeszłego tygodnia.



Pozdrawiam
Michał
  • 4

#2 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 21 styczeń 2013 - 19:44

ale co Ty chcesz od tego filmu Michale???
jak dla mnie wszystko jest GIT!
...żeś sie nie ładnie podsumował... :(

Użytkownik asiuta82 edytował ten post 21 styczeń 2013 - 19:44

  • 0

#3 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 21 styczeń 2013 - 19:49

czekaj, czekaj, coś znajdziemy. :D
  • 0

#4 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 21 styczeń 2013 - 19:57

Michale co do filmów i kolekcji to nie zapomnij wrzucić do działu z filmami :)

http://www.kochamnarty.pl/videos/
A co do jazdy, to pewnie uwagi będą, zawsze są ;) Ale to dobrze, bo tak zawsze coś można poprawić.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 styczeń 2013 - 22:11

Tak czy siak zapraszam do oglądania i komentowania serdecznie :D


podoba mi się - ładniej wyglądałoby gdybyś założył obcisłe spodnie - piankowe chociaż

Użytkownik jabol edytował ten post 22 styczeń 2013 - 22:13

  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2013 - 22:29

Pusty, szeroki stok a on sie miesci niemalze w jednym sladzie ratraka.
Od razu widac stara, polska szkole :boogie:
  • 1

#7 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 22 styczeń 2013 - 22:35

Hahaha :D
Mnie się też podoba, ale ja się nie znam :) Wolno tak zarzucać śniegiem, czy to może jest jakieś wykroczenie teraz?
  • 0

#8 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 23 styczeń 2013 - 13:19

Dziękuję za ciepłe przyjęcie mojej pierwszej produkcji :)
Spodnie piankowe zmieniłem właśnie rok temu na takie troszkę szersze, żeby iść z duchem czasu tylko te zarzucanie śniegu zostało. I tu pojawiło się właśnie to właściwe pytanie; czy to zarzucanie śniegiem nie jest "pase" przypadkiem?
JacK, a to nie jest tak, że taki jeden pasek jest dla mnie? :D Jeśli mówisz, że mogę po całości to się poprawię następnym razem. :D

Jeszcze raz dzięki bo już myślałem, że się nie podoba. Jedni jeżdżą szybko i szeroko inni mniej szeroko ale też szybko. Ja boję się szybko bo nie chcę tych upadków ćwiczyć więc sobie tak spokojnie w dół pomykam.

Pozdrawiam
Michał

Ps. wieczorem zapraszam na premierę mojej następnej produkcji :)
  • 0

#9 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 25 styczeń 2013 - 16:30

Masz już następną produkcję?
  • 0

#10 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2013 - 19:06

Spodnie piankowe zmieniłem właśnie rok temu na takie troszkę szersze, żeby iść z duchem czasu tylko te zarzucanie śniegu zostało. I tu pojawiło się właśnie to właściwe pytanie; czy to zarzucanie śniegiem nie jest "pase" przypadkiem?


Taki Niko130 by Ci pewnie niejedno nawypominal. Kilka lat temu ja tez, choc daleko mi do znawstwa Niko. A teraz powiem, ze calkiem, calkiem. Troche bradziej przylozylbym sie do wykonczenia kazdego skretu, troche poglebil sylwetke, czyli mocniejsze odeslanie nart na boki. Zarzucaniem, nie takim znow duzym, nie przejmuj sie. Dzis pasee jutro modee. :)
  • 1

#11 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 26 styczeń 2013 - 12:47

Masz już następną produkcję?


Następną produkcję mam. Niestety mam problemy z przerzuceniem na youtube. Uchylając rąbka tajemnicy powiem, że jest częściowo z bliska, więc będzie można łatwiej wytykać :)


Spodnie piankowe zmieniłem właśnie rok temu na takie troszkę szersze, żeby iść z duchem czasu tylko te zarzucanie śniegu zostało. I tu pojawiło się właśnie to właściwe pytanie; czy to zarzucanie śniegiem nie jest "pase" przypadkiem?


Taki Niko130 by Ci pewnie niejedno nawypominal. Kilka lat temu ja tez, choc daleko mi do znawstwa Niko. A teraz powiem, ze calkiem, calkiem. Troche bradziej przylozylbym sie do wykonczenia kazdego skretu, troche poglebil sylwetke, czyli mocniejsze odeslanie nart na boki. Zarzucaniem, nie takim znow duzym, nie przejmuj sie. Dzis pasee jutro modee. :)


Zapraszam więc do wypominania gorąco. Powiem tylko ..... kurcze myślałem, że się przykładam, choć w tym przejeździe sam sobie mogę wytknąć dużo rzeczy. Jak by co to się nie usprawiedliwiam, tak tylko głośno myślę. Chciałbym lepiej to oczywiste.

Pozdrawiam dziękując i zachęcając :D
Michał
  • 0

#12 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 26 styczeń 2013 - 20:56

No i jest. Najnowsza produkcja. Tym razem ujęcia nocą :D również z bliska w celu lepszej analizy poczynań głównego bohatera.





Pozdrawiam
Michał
  • 2

#13 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 26 styczeń 2013 - 21:46

Old school po prostu.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#14 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 26 styczeń 2013 - 22:16

Nie wiem czy mi wypada się mądrować, bo swojego filmiku nie mam na razie i nie wiem jak ja sama wyglądam, ani teorii nie znam...
ale jakby za bardzo siedzisz na tyłach, a kijkami trochę celujesz po skosie w przód, zamiast w dół.
  • 0

#15 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 styczeń 2013 - 22:53

Michal,

Lubie Cie i to bardzo, tylko... kurde... taka jazda byla fajna 20 lat temu. Wez uzyj tych krawedzi.
One pomoga Ci wykorzystac cala narta a nie tylko koncowke.
Nie zeby ta jazda byla zla.... Fajna jest i nikt cie za nia nie skytykuje tu...

Nowe deski pozwalaja Ci zainiciowac skret malym palcem wewnetrzenej narty. nie musisz siadac/odciazac tylow nart..
Potem tylko odciazazasz zewnatrzna deske i skret sam wychodzi... Wewnetrzna narta Cie prowadzi, mimo ze ciezar spoczywa na zewnetrznej...
Nie trzeba sie meczyc... i krec do konca... pusto masz na tych stokach...
Jak sprobojesz glebszych, dluzszych skretow to zobaczysz o co chodzi...
Potem wrocisz znow do krotszych.... nie boj sie:)
  • 1

#16 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 27 styczeń 2013 - 02:22

No i jest. Najnowsza produkcja. Tym razem ujęcia nocą :D również z bliska w celu lepszej analizy poczynań głównego bohatera.
wsadz jakis film, na ktorym jestes w dobrym terenie, a nie na boisku
i na dobrym nachyleniu
te inne o d………… roztrzasnac





Pozdrawiam
Michał


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#17 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 27 styczeń 2013 - 18:37

Nie wiem czy mi wypada się mądrować, bo swojego filmiku nie mam na razie i nie wiem jak ja sama wyglądam, ani teorii nie znam...
ale jakby za bardzo siedzisz na tyłach, a kijkami trochę celujesz po skosie w przód, zamiast w dół.


Też mi się tak wydaje. Zresztą czułem to cały wieczór. Faktycznie jak ktoś napisał te buty trochę wymuszają taką pozycję. Muszę się mocniej pilnować, ale nie chce na razie wychodzić.

Pozdrawiam i dziękuje :)
Michał
  • 0

#18 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 27 styczeń 2013 - 19:08

wsadz jakis film, na ktorym jestes w dobrym terenie, a nie na boisku
i na dobrym nachyleniu
te inne o d………… roztrzasnac



1) co to jest dobry teren? bo temat jest o sztruksie - cokolwiek to znaczy, tak przeczytałem na tym forum, że się mówi?
2) co to jest boisko? znaczy za szeroko?
3) co to jest dobre nachylenie? bo chyba nie twierdzisz, że jest płasko? a może za stromo?
4) jakie inne? znaczy te 2?
5) no i napisz mi w "narciarni" o co Ci chodziło bo nie zrozumiałem.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#19 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 27 styczeń 2013 - 19:20

Michal,

Lubie Cie i to bardzo


cieszę się, że ktoś mnie lubi :) Poważnie

, tylko... kurde... taka jazda byla fajna 20 lat temu.


właśnie 20 lat temu się uczyłem i tak mi zostało. Staram się zmienić, ale boję się prędkości i upadania. Poważnie.

Wez uzyj tych krawedzi.
One pomoga Ci wykorzystac cala narta a nie tylko koncowke.
Nie zeby ta jazda byla zla.... Fajna jest i nikt cie za nia nie skytykuje tu...


..... ,ale można krytykować, jak najbardziej. Ja też jadąc sobie orczykiem, jednego krytykuje innego pochwalam. Chciałem "usłyszeć" Wasze zdanie o takiej jeździe. Wiem, że generalnie chwali się coś innego.

Nowe deski pozwalaja Ci zainiciowac skret malym palcem wewnetrzenej narty. nie musisz siadac/odciazac tylow nart..
Potem tylko odciazazasz zewnatrzna deske i skret sam wychodzi... Wewnetrzna narta Cie prowadzi, mimo ze ciezar spoczywa na zewnetrznej...


Dzięki, chociaż raz coś zrozumiałem czytając o "technice" jazdy na forum :)

Nie trzeba sie meczyc... i krec do konca...


mnie to nie męczy :) mogę tak i do końca, nie ma problemu.

pusto masz na tych stokach...


taka jest jedna z różnic pomiędzy Davos a resztą ośrodków Europy. Trzeba mieć "szczęście", żeby stać w kolejce ;) A już na nocnej jeździe jest to absolutnie niemożliwe.

Jak sprobojesz glebszych, dluzszych skretow to zobaczysz o co chodzi...
Potem wrocisz znow do krotszych.... nie boj sie:)


Spróbuję, może jutro, choć trochę się boje.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#20 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 27 styczeń 2013 - 19:38


wsadz jakis film, na ktorym jestes w dobrym terenie, a nie na boisku
i na dobrym nachyleniu
te inne o d………… roztrzasnac



1) co to jest dobry teren? bo temat jest o sztruksie - cokolwiek to znaczy, tak przeczytałem na tym forum, że się mówi?
2) co to jest boisko? znaczy za szeroko?
3) co to jest dobre nachylenie? bo chyba nie twierdzisz, że jest płasko? a może za stromo?
4) jakie inne? znaczy te 2?
5) no i napisz mi w "narciarni" o co Ci chodziło bo nie zrozumiałem.

Pozdrawiam
Michał


ad1 - dobry to taki, na ktorym mozna sie zabic, tak w skrocie. na sztruks mam po prostu alergie, nic na to nie poradze. poza tym jazda na sztruksie nic nie pokazuje, no prawie nic
ad2 - boisko to "udeptany" teren do jazdy
ad3 - dobre zaczyna sie od 30 stopni (nie procent)
ad4 - kazdy film fajnie obejrzec - chodzi mi o to, ze na wymanikurowanym terenie prawdy zwykle nie widac..
ad5- nie rozumiem..
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych