Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narty: Stoeckli Spirit Globe 2012/13 (2013)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 20 styczeń 2013 - 19:13

Narty: Stoeckli Spirit Globe 2012/13 (2013)
Data dodania: 20 styczeń 2013 - 19:13
Właściciel nart: Michał
Opis nart: Producent mówi tak:Na każde warunki śniegowe; do jazdy krótkimi i długimi skrętami. Bardzo precyzyjne jeśli chodzi o trzymanie krawędzi – porównywalne na równi z nartami sportowymi (ta sama technologia wykonania i materiały). Jakkolwiek jest to model z którego najwięcej radości będą mieli narciarze, którzy przedkładają komfort jazdy i uniwersalność swoich nart nad sportowe doznania – to nadal na Spirit`ach jesteś w stanie jechać z dużymi prędkościami nie czując ani przez moment, że tym nartom coś może brakować….Mój opis:.... brakuje im 6cm. Do tej pory zawsze miałem narty 176/180 przy moim wzroście 171cm. Chciałem mieć takie, krótkie bo to niby lepiej jak chcę 100 zakrętów na 1 metrze zrobić. Niestety czuję te 12cm różnicy ciągle na minus, największy w mojej głowie bo:same narty są szybkie i bardzo chętnie skręcają. Jak już się nie boisz, że są za krótkie to możesz tą 100 wyciągnąć bez problemu :DCzy kupił bym je jeszcze raz?Nie. Kupił bym po prostu dłuższe :D ----------------------------------Było tak jak wyżej. Jednak coś się zmieniło. Po tych kilkudziesięciu dniach na nartach powiem tak:Czy kupił bym te narty jeszcze raz?TAK!Potrzebowałem się trochę do nich przyzwyczaić. Nie chcą wybaczać błędów i trzeba się przykładać do jazdy na nich. Świetnie jeżdżą na "wiosennym" śniegu, wodzie, miękkich muldach.

Pokaż narty

Zapraszam do dyskusji.

Użytkownik Michał edytował ten post 18 kwiecień 2013 - 11:51

  • 2

#2 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 21 styczeń 2013 - 00:15

Narty: Stoeckli Spirit Globe 2012/13 (2013)
Data dodania: 20 styczeń 2013 - 19:13
Właściciel nart: Michał
Opis nart: Producent mówi tak:Na każde warunki śniegowe; do jazdy krótkimi i długimi skrętami. Bardzo precyzyjne jeśli chodzi o trzymanie krawędzi – porównywalne na równi z nartami sportowymi (ta sama technologia wykonania i materiały). Jakkolwiek jest to model z którego najwięcej radości będą mieli narciarze, którzy przedkładają komfort jazdy i uniwersalność swoich nart nad sportowe doznania – to nadal na Spirit`ach jesteś w stanie jechać z dużymi prędkościami nie czując ani przez moment, że tym nartom coś może brakować….Mój opis:.... brakuje im 6cm. Do tej pory zawsze miałem narty 176/180 przy moim wzroście 171cm. Chciałem mieć takie, krótkie bo to niby lepiej jak chcę 100 zakrętów na 1 metrze zrobić. Niestety czuję te 12cm różnicy ciągle na minus, największy w mojej głowie bo:same narty są szybkie i bardzo chętnie skręcają. Jak już się nie boisz, że są za krótkie to możesz tą 100 wyciągnąć bez problemu :DCzy kupił bym je jeszcze raz?Nie. Kupił bym po prostu dłuższe :D

Pokaż narty

Zapraszam do dyskusji na temat tych nart.


mysle, ze po prostu brakuje im…dlugosci
bo gora 176 to nie dla mnie…..
jak chce krotsze, to z tej f-my wybral bym laser WC 165 SL
inna narta, oprocz slalomowej, w tej dlugosci - niestety u mnie nie istnieje…..
  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#3 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 styczeń 2013 - 17:10

Nie rozumiem za bardzo tego co napisałeś. Jak ja niby chcę? Ja mówię, że takie mam i brakuje im długości. Ja jestem 10cm niższy od Ciebie i zawsze miałem narty o długości 6 - 10 cm dłuższe od swojego wzrostu. To tak jak Ty byś miał narty 190cm. Nie można śmiać się z nart 176, że to łyżwy jak ktoś kto na nich jeździ ma 170cm. Zresztą nie ważne bo nie wiem co chciałeś mi powiedzieć. Ja wiem, że te narty są dla mnie za krótkie, przynajmniej tak się czuję. Niestety teraz tego nie zmienię. Poza tym to:
Bardzo dobra narta.
Wszyscy w PL mają obsesję. Jak coś nie ma napisane WC, racing czy co tam chcecie to jest be i do niczego się nie nadaje. Ja nie chciałem mieć napisu "SL" na narcie.
Generalnie jest DUŻO o wiele lepszych nart niż te wszystkie "pseudo" wyścigówki i nie jest na nich NIC napisane. Są zwykle i nudne z wyglądu jak flaki z olejem. Tylko kosztują 2-3 razy tyle co te Stoecki więc nie mogłem sobie ich kupić.

Kończąc bo się rozpędziłem powiem jeszcze raz.
Dla mnie są niestety te narty 6cm za krótkie. Jestem NISKI i 6cm dłuższe narty miały by tyle co ja mam wzrostu czyli 170cm. Poza tym to jest bardzo dobra narta. NIE IDEALNA, po prostu DOBRA. Zresztą w katalogu drukowanym Stoeckli są porównane wszystkie ich modele ze względu na charakterystykę w różnych warunkach i ten model akurat nie jest za dobry w kategorii prędkość i nie zapewnia 100% komfortu.
Podkreślam też, że nie jestem super narciarzem, nie umiem jeździć szybko ani carvingowo. Zawsze miałem narty bardziej.... no właśnie nie wiem... proste? Chciałem coś innego do zakrętów i teraz się uczę jeździć trochę na nowo, bo muszę bardziej kantem jechać. Mniej szurać jak to miało miejsce wcześniej.

No to tyle. Mam nadzieję, że napiszesz mi o co chodziło :)

Pozdrawiam
Michał
  • 2

#4 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 11 luty 2013 - 20:52

Prawie jak na forach samochodowych :D jest nowa fota.

Dołączona grafika


Pozdrawiam
Michał
  • 2

#5 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 11 luty 2013 - 21:30

mysle, ze po prostu brakuje im…dlugosci
bo gora 176 to nie dla mnie…..


Przepraszam za wcinkę, ale Michał chyba chciał je dla siebie...?
  • 1

#6 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 11 luty 2013 - 21:39

To już sobie wyjaśniliśmy ;)

Dołączona grafika

Użytkownik Michał edytował ten post 11 luty 2013 - 21:40

  • 2

#7 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 30 listopad 2013 - 20:28

Ciągle na piste :D

s6.JPG

 

 

Pozdrawiam
Michał
 


  • 3

#8 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 11 styczeń 2014 - 13:20

Jadą

 

s7.JPG

na Piste oczywiście :D
 

 

Pozdrawiam
Michał


  • 1

#9 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 11 styczeń 2014 - 14:08

Jadą

 

s7.JPG

na Piste oczywiście :D
 

 

Pozdrawiam
Michał

w poprzedniej mojej wypowiedzi , chodzilo mi o to, ze produkuja je tylko do 176cm - tak jak RTM - tez sie koncza na za krotkiej dlugosci i dlatego ich nie mam


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#10 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 27 kwiecień 2014 - 17:48

Tym razem na stojaku.

 

s8.JPG

 

Pozdrawiam
Michał


Użytkownik Michał edytował ten post 27 kwiecień 2014 - 17:50

  • 2

#11 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 24 październik 2015 - 08:54

Mam takie same dechy tyle, że późniejszy rocznik i właśnie 170cim r.15. Świetna narta. Znakomita stabilność, w skręcie trzyma krawędź, można jechać śmigiem i jak się chce. Jestem narciarzem trochę chyba "starej daty", bo nie uważam karvingu za jedyną słuszną technikę zjazdu i traktuję ją jedynie jako pewne urozmaicenie gdy rano jest ten nudnawy sztruks. Jednak wolę jak stok mniej przypomina "plastik", więc często jeżdżę "przytrasowo" gdzie jak dla mnie zabawa jest dużo lepsza, a i tłoku żadnego nie uświadczy. Tyle, że tam trzeba umieć. Ale niech się każdy bawi jak lubi.

     Wracając do Stockl. To jednak firma szwajcarska nie zajmująca się robieniem nart dla początkujących, dzieci itp... Robi 50 tyś. par rocznie i ani jednej więcej, więc na masówkę nie idzie. Wszystko w niej jest wypracowane i precyzyjne. B. dbają o trzymanie założonych standardów. Jej wadą jest cena. Są drogie (1000E +) ale warte każdego zapłaconego za nie centa. Czytałem, że praktycznie są to narty komórkowe. Nie są to narty dla początkujących i nie nadają się do nauki jazdy na nartach (zbyt wymagające). Ale dla jeżdżących przynajmniej przyzwoicie - naprawdę rozkosz. Polecam. Mam też Voelk RTM i traktuję je jako "szutrówki", jak na stoku są jakieś przetarcia, czy kamyczki (np. na wiosnę) to na nich śmigam.

    Janie K. wiem, że preferujesz narty długie i to oczywiście jest Ok. Ale jeśli nie próbowałeś tych "szwajcarów", zrób sobie frajdę i spróbuj przynajmniej 1 dzień. Spróbuj najpierw na trasie (bo naprawdę są wymagające i trzeba się w nie włożyć), potem weź je na przejażdżkę poza trasę. Bardzo byłbym ciekaw Twojego o nich zdania.

                                                                                           Pozdrawiam    


Użytkownik Niko edytował ten post 24 październik 2015 - 08:57

  • 2

#12 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 24 październik 2015 - 09:36

Mam takie same dechy tyle, że późniejszy rocznik i właśnie 170cim r.15. Świetna narta. Znakomita stabilność, w skręcie trzyma krawędź, można jechać śmigiem i jak się chce. 

Fajnie, że ktoś się ze mna zgadza.

Jestem narciarzem trochę chyba "starej daty", bo nie uważam karvingu za jedyną słuszną technikę zjazdu i traktuję ją jedynie jako pewne urozmaicenie gdy rano jest ten nudnawy sztruks. Jednak wolę jak stok mniej przypomina "plastik", więc często jeżdżę "przytrasowo" gdzie jak dla mnie zabawa jest dużo lepsza, a i tłoku żadnego nie uświadczy. Tyle, że tam trzeba umieć. Ale niech się każdy bawi jak lubi.

, ale.... każdy się bawi jak lubi. Kuba lubi poza, Ty przy a ja na i każdy ma miejsce dla siebie :) a to, że ja nie umiem jeździć to już inna historia.

     Wracając do Stockl. To jednak firma szwajcarska nie zajmująca się robieniem nart dla początkujących, dzieci itp... 

Jesteś tego pewien? Bo ja nie. Tym bardziej, że mój koleszka jak miał 4 to miał takie tak jaki reszta przedszkola ;)

    Janie K. wiem, że preferujesz narty długie i to oczywiście jest Ok. Ale jeśli nie próbowałeś tych "szwajcarów", zrób sobie frajdę i spróbuj przynajmniej 1 dzień. Spróbuj najpierw na trasie (bo naprawdę są wymagające i trzeba się w nie włożyć), potem weź je na przejażdżkę poza trasę. Bardzo byłbym ciekaw Twojego o nich zdania.

Ja też :)

Pozdrawiam
Michał
  • 2

#13 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 24 październik 2015 - 10:08

Przepraszam, źle to ująłem. Oczywiście robią narty dla dzieci, tyle że dla dzieci trenujących narciarstwo. Sorry za to uproszczenie, ale punkt dla Ciebie :).

                                                      Pozdrawiam


  • 2

#14 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 24 październik 2015 - 11:05

Przepraszam, źle to ująłem. Oczywiście robią narty dla dzieci, tyle że dla dzieci trenujących narciarstwo. Sorry za to uproszczenie, ale punkt dla Ciebie :).
                                                      Pozdrawiam


Dzieki za punkta. Ja dziś siedze zamiast zdzierac opony w drodze na narty więc prowokuje dalej ;)


Czy stoeckli widoczne na zdjęciu poniżej wyglądają jak narty dla kogoś kto trenuje?
kastle02.JPG

A katalog to Pan widział?
W tym roku to już prawdziwa rewolucja jest i polecam zajrzeć każdemu, ale np poprzednie modele z serii Axis to typowe narty dla początkujących.

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#15 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 24 październik 2015 - 11:49

Michał, Stockl nie specjalizuje się w nartach zawodniczych. Robią je po prostu dokładnie i narta trzyma parametry podane w opisie. Najlepszym argumentem jest to, że taka narta nie odkształca się i nie traci właściwości nawet po kilku latach dość intensywnej jazdy. Robią po prostu świetne narty dla ludzi jeżdżących więcej niż 6 dni w roku. A wybrałem ten model z kilku powodów. Na SL nie jeżdżę z bardzo banalnego powodu (aż wstyd się przyznać). Obrzydził mi te narty widok facetów z brzuszkami na SL o dł. sięgających Im do pachy posuwający na krawędziach (niby to). No, nie mogę i już! No i nie jeżdżę (a właściwie, tylko b. okazjonalnie) na tyczkach. Za to lubię "pocisnąć" i jechać dość szybko ciasnymi i szerokimi łukami. Lubię też jazdę poza trasą gdzie trzeba zmieniać sposób jazdy, a nawet i podskoczyć. Lubię muldy (nie jakieś gigantyczne ale naturalne) i lubię "cały ten jazz". To mi daje radość i dlatego po wielu próbach wybrałem te właśnie narty uznając, że najlepiej odpowiadają temu  czego od nart oczekuję. Mogę na nich jeździć jak chcę i one na to pozwalają. Zawodnikiem nie jestem i nie będę, ale jeżdżę już dość długo i staram się jak najwięcej wycisnąć z tego radości.

                                                                                      Pozdrawiam                                                                                          


  • 3

#16 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 24 październik 2015 - 13:10

Cześć!

Niestety jeżdżę na slalomkach od lat ostatnie kneissl.Brzuszka nie mam moja jazda to głównie krótki skręt ,śmig. Czasem to trudna jazda mam na myśli slalomki gdy stok zmuldzony,świeże opady śniegu.[ Za to lubię "pocisnąć" i jechać dość szybko ciasnymi i szerokimi łukami. Lubię też jazdę poza trasą gdzie trzeba zmieniać sposób jazdy, a nawet i podskoczyć] -i do tego też zmierzam.

Jazdy poza trasą niewiele ale zdarza się. Szukam nart odpowiednich do tego typu jazdy. Mam co prawda K2-moto x ale to narta

nie nadająca się do szybszej jazdy.Na większej prędkości "kłapią dzioby".W lutym tego roku próbowałem kilka par volki RTM .

najlepiej oceniłem RTM 78 -może dlatego że najdłużęj na nich jeżdziłem. Ze slalomkami się nie rozstaję ale na cały dzień już mnie nie bawią-zbyt dużo kosztują wysiłku . RTM odbieram jako łatwiejszą i bardzo uniwersalną. Jako że stoję przed decyzją zakupu nart a moje oczekiwania co do wrażeń z jazdy są podobne oceń proszę ale sumiennie RTM,Stokli.

 

Pozdrawiam. :narciarz:


  • 1

#17 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 24 październik 2015 - 15:58

Przede wszystkim - nie jestem żadnym ekspertem, więc mogę napisać tylko to co myślę. RTM Stockl np. model Beta, Delta to narty nieco szersze pod butem, o większym promieniu skrętu (R 18-19) i myślę, że gdybym się na nie decydował to wybrałbym nieco dłuższe niż te które mam. Ja wybrałem Spirit Globe - w katalogu są klasyfikowane jako "allround". Oba te typy nart są nie tak daleko od siebie. Niektórzy twierdzą nawet, że to to samo. Nie jeździłem na RTM Stockl (mam i jeżdżę na RTM Volkl, jak są przecierki i kamienie), więc trudno mi coś poradzić. Stockl dość rzadko się spotyka na stoku (pewnie cena, bo nie są tanie). Chyba niełatwo też trafić na nie w wypożyczalniach, a tam gdzie je mają podobno wypożyczenie też słono kosztuje). Często widuję porady: "weź z wypożyczalni i będziesz wiedział". Może. W moim przypadku to nie pracuje. Dla mnie za dużo zmiennych żebym wiedział: predyspozycja dnia, zmienne warunki śniegowe, stopień wyklepania narty z wypożyczalni itp... Dlatego sporo mnie kosztowało dopasowanie sobie nart. W końcu zdecydowałem się na te Stockl i jestem b. zadowolony. Są nieco węższe pod butem, ale świetnie się prowadzą (jak już je opanujesz), bo są jednak trochę wymajające. Ale jak ujeżdżałeś SL, zwłaszcza twarde, to nie będziesz miał większych problemów. Tak jak pisałem, świetnie trzymają krawędź, b. stabilne przy większej szybkości, nie boję się na nich, czy inaczej "ufam im". W krótszych skrętach też się ładnie składają (ale to nie slalomki). Ja jestem b. zadowolony, ale oczywiście to sprawa indywidualna. Jak jestem zmęczony pod koniec któregoś dnia, to też bardzo przyjemnie się na nich "wozi" ot tak, dla samej przyjemności śmigania. Tyle mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia.

     Teraz zobaczymy jakie za to co napisałem dostanę "cięgi" od naszych kolegów. Ale nic to... Postaram się to znieść z godnością :).

                                                                          Pozdrawiam


Użytkownik Niko edytował ten post 24 październik 2015 - 16:26

  • 2

#18 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 24 październik 2015 - 17:56

Przede wszystkim - nie jestem żadnym ekspertem, więc mogę napisać tylko to co myślę. RTM Stockl np. model Beta, Delta to narty nieco szersze pod butem, o większym promieniu skrętu (R 18-19) i myślę, że gdybym się na nie decydował to wybrałbym nieco dłuższe niż te które mam. Ja wybrałem Spirit Globe - w katalogu są klasyfikowane jako "allround". Oba te typy nart są nie tak daleko od siebie. Niektórzy twierdzą nawet, że to to samo. Nie jeździłem na RTM Stockl (mam i jeżdżę na RTM Volkl, jak są przecierki i kamienie), więc trudno mi coś poradzić. Stockl dość rzadko się spotyka na stoku (pewnie cena, bo nie są tanie). Chyba niełatwo też trafić na nie w wypożyczalniach, a tam gdzie je mają podobno wypożyczenie też słono kosztuje). Często widuję porady: "weź z wypożyczalni i będziesz wiedział". Może. W moim przypadku to nie pracuje. Dla mnie za dużo zmiennych żebym wiedział: predyspozycja dnia, zmienne warunki śniegowe, stopień wyklepania narty z wypożyczalni itp... Dlatego sporo mnie kosztowało dopasowanie sobie nart. W końcu zdecydowałem się na te Stockl i jestem b. zadowolony. Są nieco węższe pod butem, ale świetnie się prowadzą (jak już je opanujesz), bo są jednak trochę wymajające. Ale jak ujeżdżałeś SL, zwłaszcza twarde, to nie będziesz miał większych problemów. Tak jak pisałem, świetnie trzymają krawędź, b. stabilne przy większej szybkości, nie boję się na nich, czy inaczej "ufam im". W krótszych skrętach też się ładnie składają (ale to nie slalomki). Ja jestem b. zadowolony, ale oczywiście to sprawa indywidualna. Jak jestem zmęczony pod koniec któregoś dnia, to też bardzo przyjemnie się na nich "wozi" ot tak, dla samej przyjemności śmigania. Tyle mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia.

     Teraz zobaczymy jakie za to co napisałem dostanę "cięgi" od naszych kolegów. Ale nic to... Postaram się to znieść z godnością :).

                                                                          Pozdrawiam

Cześć!

Jestem starym narciarzem i wiekiem też już nie młody a ekspertem nie mam ambicji być.

Zależy mi na opini kogoś kto jeżdzi na wybranych nartach i rzeczowej relacji.Przymierzam się do zakupu nart w tym sezonie i mają 

zastąpić obecnie używane slalomki.Kneissle Sc których aktualnie używam są świetną nartą na twarde nawet zlodzone,strome stoki

ale kiepsko radzą sobie w warunkach śnieg świeży,opady. Jazda w takich warunkach jest trudna i kosztuje sporo sił.Zbieram doświadczenia swoje i innych .Miałem okazję do przetestowania volki z serii RTM. Jak wspomniałem najbardziej pasowała RTM z kolekcji 15/16. Osoba którą cenię za rzeczowe wypowiedzi na tym forum to Mitek.Polecał mi dynastary z serii Cham ale nie miałem

możliwości jazdy na nich,zresztą na Stokli też pewno nie ma co liczyć. Ale dobrze mieć wiedzę a okazja może się przytrafi wtedy wiadomo co do czego "przykleić" . Slalomek pewno nie odstawię ale chcę mieć alternatywe.

Dzięki,pozdrowienia.


  • 2

#19 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 24 październik 2015 - 18:31

    Dobra, mogę jeszcze dodać, że: miałem już okazję jeździć na nich w kilkunasto  centymetrowym śniegu - idą super. W śniegu mokrym, ciężkim (też świeżym) i we mgle męczyłem się jak cholera (ale to trudne chyba na każdych nartach). Zresztą pewnie nie tyko ja, bo ludzi na stokach prawie nie było (w tamtym roku na Gurgle). Na lodzie - trzymają, ale trzeba depnąć. Są to narty raczej "ogólnowojskowe", więc można na nich dużo, co dla mnie ważne bo przecież nie będę targał na stok kilku par nart przeznaczonych na różne warunki i do różnych specjalistycznych konkurencji. Jednak nie poleciłbym tych nart początkującemu.

    (RTM - spodziewam się, że będą bardziej dedykowane do jazdy przytrasowej, Ale z ciaśniejszym skrętem pewnie by trzeba z nimi powalczyć)

                                                                 Pozdrawiam   


  • 2

#20 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 25 październik 2015 - 00:05

Mam takie same dechy tyle, że późniejszy rocznik i właśnie 170cim r.15. Świetna narta. Znakomita stabilność, w skręcie trzyma krawędź, można jechać śmigiem i jak się chce. Jestem narciarzem trochę chyba "starej daty", bo nie uważam karvingu za jedyną słuszną technikę zjazdu i traktuję ją jedynie jako pewne urozmaicenie gdy rano jest ten nudnawy sztruks. Jednak wolę jak stok mniej przypomina "plastik", więc często jeżdżę "przytrasowo" gdzie jak dla mnie zabawa jest dużo lepsza, a i tłoku żadnego nie uświadczy. Tyle, że tam trzeba umieć. Ale niech się każdy bawi jak lubi.

     Wracając do Stockl. To jednak firma szwajcarska nie zajmująca się robieniem nart dla początkujących, dzieci itp... Robi 50 tyś. par rocznie i ani jednej więcej, więc na masówkę nie idzie. Wszystko w niej jest wypracowane i precyzyjne. B. dbają o trzymanie założonych standardów. Jej wadą jest cena. Są drogie (1000E +) ale warte każdego zapłaconego za nie centa. Czytałem, że praktycznie są to narty komórkowe. Nie są to narty dla początkujących i nie nadają się do nauki jazdy na nartach (zbyt wymagające). Ale dla jeżdżących przynajmniej przyzwoicie - naprawdę rozkosz. Polecam. Mam też Voelk RTM i traktuję je jako "szutrówki", jak na stoku są jakieś przetarcia, czy kamyczki (np. na wiosnę) to na nich śmigam.

    Janie K. wiem, że preferujesz narty długie i to oczywiście jest Ok. Ale jeśli nie próbowałeś tych "szwajcarów", zrób sobie frajdę i spróbuj przynajmniej 1 dzień. Spróbuj najpierw na trasie (bo naprawdę są wymagające i trzeba się w nie włożyć), potem weź je na przejażdżkę poza trasę. Bardzo byłbym ciekaw Twojego o nich zdania.

                                                                                           Pozdrawiam    

 

tam , gdzie jezdze poza trasa, takich nart nie zabieram - bo jestem za cienki, zeby  na "bramie od stodoly latac".....

jak tylko bedzie mozna, to nie omieszkam......Dziekuje za propozycje

O tyle S mnie nie interesowly za bardzo gdyz  zawsze mieli bardzo uboga oferte do off-piste ( i z taka oferta pojawili sie na rynku dluuuuuuuuuuuuugo za innymi firmami)...

Michał, Stockl nie specjalizuje się w nartach zawodniczych. Robią je po prostu dokładnie i narta trzyma parametry podane w opisie. Najlepszym argumentem jest to, że taka narta nie odkształca się i nie traci właściwości nawet po kilku latach dość intensywnej jazdy. Robią po prostu świetne narty dla ludzi jeżdżących więcej niż 6 dni w roku. A wybrałem ten model z kilku powodów. Na SL nie jeżdżę z bardzo banalnego powodu (aż wstyd się przyznać). Obrzydził mi te narty widok facetów z brzuszkami na SL o dł. sięgających Im do pachy posuwający na krawędziach (niby to). No, nie mogę i już! No i nie jeżdżę (a właściwie, tylko b. okazjonalnie) na tyczkach. Za to lubię "pocisnąć" i jechać dość szybko ciasnymi i szerokimi łukami. Lubię też jazdę poza trasą gdzie trzeba zmieniać sposób jazdy, a nawet i podskoczyć. Lubię muldy (nie jakieś gigantyczne ale naturalne) i lubię "cały ten jazz". To mi daje radość i dlatego po wielu próbach wybrałem te właśnie narty uznając, że najlepiej odpowiadają temu  czego od nart oczekuję. Mogę na nich jeździć jak chcę i one na to pozwalają. Zawodnikiem nie jestem i nie będę, ale jeżdżę już dość długo i staram się jak najwięcej wycisnąć z tego radości.

                                                                                      Pozdrawiam                                                                                          

ciekawia mnie  dwie rzeczy - na neiktorych stronach pisza, ze to taki lekki i latwy GS-cruiser

w chodzeniu w powder dostaja od producenta 5 na 10 mozliwych punktow. To tak jak  wg ADAC najtrwalsze sa niemiecki samochody.

 

probowalem stormrider, jauz nie pamietam ktory, ale  brakowalo mi  dlugosci...

 

za bardzo uzalezniac sie od jednej nary nie mozna....chociaz kto to mowi (ten kto  jezdzi wylacznie na voelkl'ach -ale za to  na duzej ilosci modeli)

 

Stanislaw (Skifan) - tez cenie Mitka za rzeczowe odpowiedzi i rady - natomiast jezeli chodzi o ocene roznych nart - nie za bardzo...................Mitek jest tradycjonalista (o ile takie slowo istnieje)  raz sie dorwal do nowoczesnej narty to i chwali, bo  i czemu nie......

 

PS Mitka ocena tego filmu instruktarzowego made in Poland na skiforum byla przykladem wiedzy, ogolnego  rozpoznania jaki wiedzy szczegolowej.....


Użytkownik jan koval edytował ten post 25 październik 2015 - 00:09

  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych