Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narty w Turcji 2013

narty turcja warunki narciarskie opinie o stokach w turcji narty Turcja 2013

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 marco

marco
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2013 - 08:07

Witam.
Chciałbym się podzielić opinią o warunkach narciarskich w Erzurum w Turcji, jest fatalnie czuję rozgoryczenie i mam żal do przedstawicieli Itaki że nie informują swoich klientów o prawdziwych warunkach na tutejszych stokach. Pierwsze 2 dni śniegu jak na lekarstwo,masa kamieni, zniszczony sprzęt, następie intensywne opady śniegu przy czym ratraki stoją w nieużywane i nikogo to nie interesuje. Obecnie jeszcze tutaj jestem i nudzę się w hotelu bo nie da się jeździć, dziś mieliśmy jechać do ośrodka W Sarikamis ale wycieczka odwołana, po 2 godzina oczekiwania na autokar i to my musieliśmy dzwonić do rezydenta Itaki żeby się dowiedzieć co się dzieje bo on zebrał pieniądze i nic go nie interesuje. Jednym słowem narty w Turcji a dokładnie w Erzurum to totalna pomyłka, szczerze wszystkim odradzam.
Pozdrawiam :)
  • 2

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 styczeń 2013 - 08:41

witaj Marco na forum KN
Dzięki za relację - może masz jakąś dokumentację fotograficzną tego syfu
chociaż mogę zrozumieć że w tej sytuacji nie miałeś zbyt wielu powodów do fotografowania
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 07 styczeń 2013 - 10:55

witam.
...w skrócie powiem tak- po Turkach niczego innego spodziewać się nie było można!
Tam się jeździ na wakacje latem a nie na narty zimą!
...wszędzie co się patrzy wielkie banery przy stokach i ulicach z reklamami "narty w turcji" -i to chyba jak dobrze pamietam -1499zł/os. ale jak tylko na to spojrzałam to pierwsza moja mysl była "NIC DOBREGO Z TEGO NIE BĘDZIE!"
I jak widać nie myliłam się :)

Współczuję tylko straty kasy i tego rozczarowania :( Mnie by chyba szlag trafił a babe w Itace po przyjeździe chyba rozszarpałabym ze złości!

Użytkownik asiuta82 edytował ten post 07 styczeń 2013 - 11:35

  • 1

#4 ninja

ninja
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:Rusin-SKI

Napisano 07 styczeń 2013 - 11:02

Dobrze, że napisałeś. Trochę przykra sprawa z tym, że warunki takie kiepskie. Ja też chętnie obejrzałabym zdjęcia.
  • 0
escapador.pl

#5 sellaronda

sellaronda
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:blizzard
  • Imię :Ella
  • Ulubiony stok:monterosa

Napisano 07 styczeń 2013 - 12:21

To rzeczywiście przykre ,ale może trzeba dokladnie czytać ofertę i zajrzeć do internetu co tam piszą. Byłam zainteresowana tą ofertą dopóki nie przeczytałam o wyciągu hotelowym i nie zobaczylam zdjęć w necie .Było widac ,że to kiepskie miejsce.
  • 1

#6 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 07 styczeń 2013 - 12:41

Jak sypie dwa dni to dlaczego nie mozna jezdzic?Ratraki nie sa potrzebne do jazdy.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#7 sellaronda

sellaronda
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:blizzard
  • Imię :Ella
  • Ulubiony stok:monterosa

Napisano 08 styczeń 2013 - 14:12

Nie każdy lubi i potrafi jeżdzić w kopnym śniegu, a jak się płaci za karnet to trasy powinny być przygotowane . Może ktos jedzie z dziećmi i chce je uczyc ,a w takich warunkach to trudne.
  • 0

#8 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2013 - 15:12

Nie każdy lubi i potrafi jeżdzić w kopnym śniegu, a jak się płaci za karnet to trasy powinny być przygotowane . Może ktos jedzie z dziećmi i chce je uczyc ,a w takich warunkach to trudne.


Ella,

Pytkowi to nawet wyciag do jazdy nie jest potrzebny a co dopiero ratrak :D

Nie sadze natomiast zeby ktos w miare rozsadny wybieral sie z dziecmi je uczyc do Turcji.
To raczej nie jest miejsce polecane na family ski holidays w broszurach renomowanych biur podroz, czy dla osob wymagajacych 100km+ przygotowanych tras i nowoczesnej infrastruktury :)
To nie Szwajcaria, a nawet nie druga Andorra...

To raczej miejsce dla kogos kto juz sie znudzil Alpami i szuka czegos innego i jestem pewny ze jaby dobrze poszukac to interesujace rzeczy sie znajda :boogie:
  • 0

#9 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 08 styczeń 2013 - 16:08


Nie każdy lubi i potrafi jeżdzić w kopnym śniegu, a jak się płaci za karnet to trasy powinny być przygotowane . Może ktos jedzie z dziećmi i chce je uczyc ,a w takich warunkach to trudne.


Ella,

Pytkowi to nawet wyciag do jazdy nie jest potrzebny a co dopiero ratrak :D

Nie sadze natomiast zeby ktos w miare rozsadny wybieral sie z dziecmi je uczyc do Turcji.
To raczej nie jest miejsce polecane na family ski holidays w broszurach renomowanych biur podroz, czy dla osob wymagajacych 100km+ przygotowanych tras i nowoczesnej infrastruktury :)
To nie Szwajcaria, a nawet nie druga Andorra...

To raczej miejsce dla kogos kto juz sie znudzil Alpami i szuka czegos innego i jestem pewny ze jaby dobrze poszukac to interesujace rzeczy sie znajda :boogie:

Bardzo ladnie to ujales.Wiadomo,ze trzeba sie nastawic na egzotyke narciarska wybierajac sie do Turcji.Mimo,ze tam nie bylem to mam wyobrazenie tureckiego resortu jako zasypanego, nie ratrakowanego,taki dziki zachod,Jak sie chce sztuksu to wiadomo,Austria,Szwajcaria itp.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#10 ninja

ninja
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:Rusin-SKI

Napisano 09 styczeń 2013 - 17:00

Jakby to połączyć z jakimś zwiedzaniem, to dałoby radę:) Na same narty dla mnie raczej nie.
  • 0
escapador.pl

#11 marco

marco
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2013 - 10:20

Witam ponownie. Właśnie wróciłem z urlopu i mogę coś więcej powiedzieć o warunkach w Erzurum i okolicach, po tym jak 2 dni sypało i wiał bardzo silny wiatr czyli bez możliwości jeżdżenia nawet w świeżym śniegu (wyciągi nie pracowały), na koniec zostałem pozytywnie zaskoczony bardzo piękną pogodą i dużą ilością śniegu. Jednak nadal uważam że przez opieszałość obsługi tras (wyciągi w większości państwowe) trzeba czekać 2 dni zanim odpalą ratraki i szlifują trasy pomiędzy jeżdżącymi narciarzami. Kilka prywatnych wyciągów rządzi się swoimi prawami i są dobrze utrzymane jednak do nich musimy jechać na własny koszt (taksówka 10-20 USD). Jeżeli chodzi o jedzenie i warunki (hotel Dedeman Palandoken Sky Resort) mogę polecić chociaż nie opływa w marmurach z obsługą pod krawatami jednak atmosfera jest przyjazna. Godna polecenia jest wycieczka do Sarikamis ( ok. 140km od Erzurum) bardzo przyjemne stoki o różnych stopniach trudności i kilkadziesiąt osób na całym kompleksie bardzo zaskakujący widok, jednak podróż to 2 godz. w jedną i drugą stronę. Jednym słowem jeżeli nie da się jeździć na nartach nie żadnych alternatyw poza sauną czy basenem. Podsumowując relacja cena do tego co przeżyłem i użyłem wychodzi na plus jednak warto się przygotować na pobyt w hotelu a nie na stoku, wiedząc że warunki będą takie jak w dniu dzisiejszym za te pieniądze pojechałbym jeszcze raz. :)
  • 3

#12 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 12 styczeń 2013 - 10:49

Marco,
dziękuję za informację. Możesz jeszcze opisać dokładniej stoki, trasy i warunki na stokach.? I koniecznie wklej zdjęcia!
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#13 sellaronda

sellaronda
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:blizzard
  • Imię :Ella
  • Ulubiony stok:monterosa

Napisano 12 styczeń 2013 - 13:52

Ja jadąc na narty nie chcę spedzać 2 godz na dojazd do stacji.Alpy to nie tylko sztruks, pare lat temu odkryłam stację Monterosa gdzie obok super przygotowanych tras jest ogromny teren dla dozwolonych zjazdów poza trasami.Oferta do Turcji jest dla mnie nieadekwatna do ceny. Za te pieniądze jadę w Alpy i nie czekam 2 dni na ratrak.To jest oczywiście moje zdanie.
  • 0

#14 Tomek07

Tomek07
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lublin
  • Imię :Tomasz

Napisano 12 styczeń 2013 - 19:04

No cóż ja zapłaciłem już pełną kwotę do Xanadu Resort Hotel i po przeczytaniu tych opini trochę mi zrzedła mina. Mam nadzieje, że hotelowy wyciąg będzie działał od rana do wieczora. Obserwuję sytuację na kamerach internetowych (http://www.xanaduhotels.com.tr/live.asp?id=1&content=live-cam )
i trochę mnie to uspakaja. Faktycznie w czasie załamania pogody tak jak wspominał Marco tu też nic nie działalo. Jak wrócę postaram się zdać relację ze zdjęciami.Mam jeszcze pytania do Marco, czy zwiedaliście Erzurum i czy organizowany jest jakiś wypad do tego miasta, bądź co bądź jest to na rzut kamienia.
  • 1

#15 marco

marco
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2013 - 22:24

Witaj Tomek07. Powiem tak, chętnie bym zwiedził, ale w czasie zawieruchy i opadów śniegu nie chciało mi się nosa z hotelu wystawiać, natomiast jak dało się szusować na nartach to jeździłem od rana do 15.30 kiedy to zamykali wyciągi. Raz wybraliśmy się na stok hotelowy położony niżej i przy średnich opadach powrót taksówką okazał się niemożliwy jadąc nawet tyłem (powrót ok. 4 km na nogach). W czasie kiedy tam byłem miała miejsce inwersja temperatury w górze było - 5 do -7 a w mieście ok. -20 co nie zachęcało do opuszczania hotelu. Co do zdjęć jak tylko zgram to kilka wstawię ;)
  • 1

#16 Tomek07

Tomek07
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lublin
  • Imię :Tomasz

Napisano 12 styczeń 2013 - 22:43

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie trafiliście na kawałek paskudnej pogody, ale aura to loteria. Mam nadzieję, że w lutym wyciągnę z kapelusza szczęśliwy los.
  • 0

#17 sellaronda

sellaronda
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:blizzard
  • Imię :Ella
  • Ulubiony stok:monterosa

Napisano 13 styczeń 2013 - 13:17

Ja też życzę udanego wyjazdu i koniecznie daj znac jak tam jest.Oferta z Itaki jest dość atrakcyjna,może się przekonam bo szukam pomysłu na wyjazd chociaz wciaz jeste zakochana w Alpach. :D
  • 0

#18 marco

marco
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2013 - 14:15

Witam ponownie. Oto kilka fotek z całego okresu pobytu, bez śniegu a później już ze śniegiem ;)Załączony plik  20130104_101143.jpg   3,11 MB   96 Ilość pobrańZałączony plik  20130104_101148.jpg   2,96 MB   116 Ilość pobrańZałączony plik  20130104_101205.jpg   3,32 MB   117 Ilość pobrańZałączony plik  20130104_101137.jpg   3,08 MB   122 Ilość pobrańZałączony plik  20130109_121808.jpg   2,77 MB   122 Ilość pobrańZałączony plik  20130110_101641.jpg   2,79 MB   126 Ilość pobrańZałączony plik  20130110_125855.jpg   3,49 MB   122 Ilość pobrańZałączony plik  20130109_123909.jpg   1,96 MB   99 Ilość pobrań
  • 2

#19 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 13 styczeń 2013 - 16:15

Witam ponownie. Oto kilka fotek z całego okresu pobytu, bez śniegu a później już ze śniegiem ;)Załączony plik  20130104_101143.jpg   3,11 MB   96 Ilość pobrańZałączony plik  20130104_101148.jpg   2,96 MB   116 Ilość pobrańZałączony plik  20130104_101205.jpg   3,32 MB   117 Ilość pobrańZałączony plik  20130104_101137.jpg   3,08 MB   122 Ilość pobrańZałączony plik  20130109_121808.jpg   2,77 MB   122 Ilość pobrańZałączony plik  20130110_101641.jpg   2,79 MB   126 Ilość pobrańZałączony plik  20130110_125855.jpg   3,49 MB   122 Ilość pobrańZałączony plik  20130109_123909.jpg   1,96 MB   99 Ilość pobrań


malo tego sniegu - ale na paru zdjeciach widac zachecajace fragmenty do jazdy po swiezym…..
mialem taka sytuacje w chile, gdy spadlo 3 metry w ciagu 48h. jako ze dzialal tylko najnizszy wyciag, wiec, po prostu, bralo sie narty na plecak (nie mialem fok) i w gore….. a "widocznosc" byla taka, ze kiedys w cos walnalem i do dzis nie wiem, co to bylo…….
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#20 Tomek07

Tomek07
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lublin
  • Imię :Tomasz

Napisano 13 styczeń 2013 - 19:03

Fajne fotki. Z tym wyjazdem to Marco miał pecha.Zdaje mi się że znalazł się w pierwszej grupie jaka tam pojechała, gdyż wszystkie wcześniejsze wyjazdy zostaly wycofane własnie przez brak śniegu. Ale kto powiedział, że poznawanie świata jest lekie, łatwe i przyjemne.
  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: narty, turcja, warunki narciarskie, opinie o stokach w turcji, narty Turcja 2013

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych