Skocz do zawartości


Zdjęcie

kamera na narty okulary czy kamera wyczynowa

kamera na narty

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 11 luty 2013 - 21:29


Andrzej - GoPro (a mialem pierwsza wersje, teraz druga) nie maja wizjera.


To czegos tu nie rozumiem. Ta Sony tez zdaje sie nie ma wizjera. Brak zoomu. To po cholere to kupowac? Ja chcialbym miec mala kamerke z wizjerem optycznym (LCD nie wystarczy) i zoomem. Stabilizator by sie przydal, ale to bajer.


Andrzej - cos za cos w zyciu nic za darmo!!!!
to sie robi ze wzgledu na wage...............
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#22 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 11 luty 2013 - 21:47

Ja chcialbym miec mala kamerke z wizjerem optycznym (LCD nie wystarczy) i zoomem.


Kamery z wizjerami optycznymi przestano produkować w latach 80 tych. Wizjery LCD, czy OLED spokojnie wystarczają do użytku amatorskiego, a nawet zawodowego (TV)

Stabilizator by sie przydal, ale to bajer.


Żeby nakręcić dobry, stabilny materiał powinno się używać statywu. Stabilizator jest wirtualnym statywem. Bez i z:

http://www.youtube.com/watch?v=1h_Sd6jHJVs

Użytkownik deczko inny edytował ten post 11 luty 2013 - 21:49

  • 0

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 luty 2013 - 22:42

Kamery z wizjerami optycznymi przestano produkować w latach 80 tych. Wizjery LCD, czy OLED spokojnie wystarczają do użytku amatorskiego, a nawet zawodowego (TV)


Co do stabilizatora nie zabieram glosu. Pewnie przydatny. Ale jak w pelnym sloncu, przy iskrzacym sniegu mozna cos wypatrzec, nawet na dobrym LCD. Ja nie jestem w stanie zobaczyc cokolwiek na LCD mojego kompaktu i dlatego blogoslawie jego, mizerny, bo mizerny, wizjer optyczny. NIe bardzo moge sobie wyobrazic by zobaczyc cos na LCD kamery. Moze mam za dobry wzrok? :) Za jasne soczewki? Moze i cos w tym jest, bo faktycznie 15 lat temu mi je wymienieniono na nowe. Czyli kamery nie kupie. :)
  • 0

#24 TwoSticks

TwoSticks
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Head WC
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:CzorsztynSki Kluszkowice

Napisano 11 luty 2013 - 22:49

Moda na kamerki point of view? Może i po części tak i po części nie :)
Podejrzewam że piszesz tak ponieważ takiej nie masz. Więc spróbuje przekazać dlaczego warto kupić. Wobraź sobie wyjazd na lodowiec, super słońce, pusty stok i Ty. Pełen freeride. Zjeżdzasz, cieszysz się i co daje? Tyle zostają wspomnienia, które z czasem zanikają. A tak to masz tą chwilę na zawsze ! Bajer, ale cieszy!

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie dlaczego wybrałem Sony a nie GoPro. Odpowiadam: Mam też go pro :P
GoPro kupiłem zanim Sony weszło na rynek, ale moim zdaniem jest dużo gorsze od Sony - zaczynając od Wifi na optyce kończąć.

Co do LCD to są jeszcze takie bajery: http://store.sony.co...LCD/en/p/AKALU1
  • 0

#25 jea

jea
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Płeć:Nie powiem
  • Skąd:New Village
  • Narty:Fischer
  • Imię :....
  • Ulubiony stok:czarny
  • Serwisant:pom
  • Pracownik:wolny
  • Właściciel:wolny
  • Instruktor:???

Napisano 11 luty 2013 - 23:10

Przepraszam, że się wetnę ale...
lepsze tańsze (czyt. gorsze jakościowo) wspomnienia niż żadne,
a z drugiej strony, kto bogatemu zabroni (czyt. clip z wylotem wł.)

P.S.
Mnie wspomnienia wracają nawet jak patrze na zdjęcia.
  • 0

#26 TwoSticks

TwoSticks
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Head WC
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:CzorsztynSki Kluszkowice

Napisano 12 luty 2013 - 22:52

A nie ma różnicy między zdjecami na których mało co widać, a fotkami z lustrzanki? Przeznaczenie kamer i aparatów jest takie samo. Niemniej jednak kamerki ekstremlane mogę uchwycić chwile, w których nie ma czasu wyjąć aparatu (ani się nie da) :)

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać czy że kamerki ekstremlane są niezbędne, bo nie są. Ale sam kiedyś sceptycznie podchodziłem do sprawy, a jak nagrałem kilka słonecznych wypadów to teraz nie wobrażam sobie jazdy na lodowcy bez kamerki
  • 0

#27 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 luty 2013 - 23:17

Moda na kamerki point of view? Może i po części tak i po części nie :)
Podejrzewam że piszesz tak ponieważ takiej nie masz. Więc spróbuje przekazać dlaczego warto kupić. Wobraź sobie wyjazd na lodowiec, super słońce, pusty stok i Ty. Pełen freeride. Zjeżdzasz, cieszysz się i co daje? Tyle zostają wspomnienia, które z czasem zanikają. A tak to masz tą chwilę na zawsze ! Bajer, ale cieszy!


Oj cieszy i to bardzo jak potem patrzysz na ten film i widzisz na nim 2 pary desek na sniegu sie poruszajace.
I filmik, ktory mogby byc zrobiony gdziekolwiek, przez kogokolwiek....

Chcesz zrobic zdjecie, nakrecic film to musisz niestety troche wysilku w to wladowac i troche czasu poswiecic. Czym wiecej probujesz, eksperymentujesz i uczysz sie tym lepiej.
Dobre zdjecie to nie jest jakies pstrykniecie na szybko i jedziemy dalej. Dobrego filmu nie zrobisz z ujec przypadkowych. Nie w 99.9% - owszem czasami sie uda ale bardzo rzadko.

Ostatnio jest taka moda na te action camera i filmujacy/zamieszczajacy filmik z reguly dodaje - koniecznie ogladaj w HD.
I... w tym momencie to ja dziekuje... jesli cala potega filmu ma tkwic w HD....
  • 2

#28 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 13 luty 2013 - 01:28

Oj cieszy i to bardzo jak potem patrzysz na ten film i widzisz na nim 2 pary desek na sniegu sie poruszajace. I filmik, ktory mogby byc zrobiony gdziekolwiek, przez kogokolwiek....

Mam podobne zdanie,ale uwierz mi targac statyw po gorach zeby zrobic fajne ujecie i do tego w pojedynke jest bardzo niewygodne(pomijajac gapiacych sie ludzi).Czasami zostaje nagranie tylko tych dwoch desek na sniegu.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#29 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 luty 2013 - 10:43

Dzieki za wyjasnienia. Osobiscie nie dziwie sie kupujacym tego typu kamery action. Nie uwazam tego za dziwactwo mody i mysle, zwlaszcza z owym dodatkiem LCD, ze i sam pewnego dnia dojrzeje. Na razie jednak rezygnuje z kupowania. Skupie sie na tym, co mam, czyli wciaz posiadanym Canonie A710. Dokupilem wieksza karte SD wiec nie boje sie kilkuminutowych filmikow. Dzieki wizjerowi optycznemu moge krecic nawet w trudnych slonecznych warunkach. Rozdzielczosc 640x480 mi wystarczy. A w przyszlosci sie zobaczy.

Wlasnie negocjuje kwatere w Kappl. :)
  • 0

#30 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 luty 2013 - 11:51

Oj cieszy i to bardzo jak potem patrzysz na ten film i widzisz na nim 2 pary desek na sniegu sie poruszajace. I filmik, ktory mogby byc zrobiony gdziekolwiek, przez kogokolwiek....

Mam podobne zdanie,ale uwierz mi targac statyw po gorach zeby zrobic fajne ujecie i do tego w pojedynke jest bardzo niewygodne(pomijajac gapiacych sie ludzi).Czasami zostaje nagranie tylko tych dwoch desek na sniegu.


Ty akurat wrzuciles kilka ciekawych filmow z tego drifta i pokazales ze da sie nim cos zrobic jak sie ma pomysl.

W tym roku po raz pierwszy Nikon F100 i z calym kompletem obiektywow zostal w domu i nie zostal zabrany na narty, wlasnie ze wzgledu na wage tego ustrojstwa, mimo ze zdjecia z tego nadal sa lepsze od Lumixa DMC-FT4 (12 MP).

Ten Lumix tez robi filmy i tez w HD i podobno nawet ma stabilizator optyczny, ale mimo wszystko lepsze wychodza z handycam sony. Poza tym duzo wygodniej mi jechac z hadycamem i filmowac niz z tym lumixem. Osobiscie jak mam robic czyms zjdecia i filmy to czym wiekszy/ciezszy sprzet tym lepszy.

Ale albo porzadna jazda na nartach, albo filmowanie.
  • 2

#31 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 13 luty 2013 - 13:03

Ty akurat wrzuciles kilka ciekawych filmow z tego drifta i pokazales ze da sie nim cos zrobic jak sie ma pomysl.

I mysle,ze tu lezy sekret dobrego filmu/klipu/editu czy zdjecia.Sprzet odgrywa drugorzedna role.To tak samo jak z narciarstwem.
  • 2
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#32 TwoSticks

TwoSticks
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Head WC
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:CzorsztynSki Kluszkowice

Napisano 18 luty 2013 - 23:29

Jack,

Oj cieszy i to bardzo jak potem patrzysz na ten film i widzisz na nim 2 pary desek na sniegu sie poruszajace. I filmik, ktory mogby byc zrobiony gdziekolwiek, przez kogokolwiek....


nie jest sekretem to, że kamere trzeba ustawić tak w taki sposób żeby nagrywała obraz taki jaki widzisz, a nie śnieg i narty...
Tak jak mówiłem nie mam zamiaru nikogo przekonywać, ale zachęcam żeby po prostu najpierw spróbować jazdy z kamerką a potem ją oceniać, a nie na odwrót.
  • 0

#33 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 luty 2013 - 13:16

Tak jak mówiłem nie mam zamiaru nikogo przekonywać, ale zachęcam żeby po prostu najpierw spróbować jazdy z kamerką a potem ją oceniać, a nie na odwrót.


A co jakos lepiej sie na nartach z kamera jezdzi niz bez?

Ja wole ogladac filmy i na tej podstawie oceniac kamere anie na podstawie jak sie z nia jezdzi. Niestety z tego co widze chocby nie wiem jak dobra byla kamera i nie wiem jak wychwalana to bez dobrego kamerzysty i porzadnego montazu film wyjdzie do d....
  • 0

#34 TwoSticks

TwoSticks
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Head WC
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:CzorsztynSki Kluszkowice

Napisano 24 luty 2013 - 15:03

montaż jest ważny, ale co ma dobry kamerzysta do efektu końcowego? I dobry i zły montażysta - obaj mają kamerę na głowie wiec dużo się tu nie zdziała. Ważniejsze jest, gdzie się ją zabiera
  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych