Skocz do zawartości


Zdjęcie

kamera na narty okulary czy kamera wyczynowa

kamera na narty

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 drdala

drdala
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 styczeń 2013 - 17:47

Witam zastanawiam się jakiej kamery będzie najlepiej używać na nartach. Czy w okularach czy np przy kasku lub na kasku? Nie chciałbym za bardzo się rzucać w oczy więc wiadomo że tak na kasku lub z boku kasku będzie mocno widoczna. Jakie macie doświadczenia z kamerami na nartach?
  • 0

#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:29

Teraz jest tak,ze jak nie masz na sobie kamerki to sie rzucasz w oczy.
  • 3
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 drdala

drdala
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 styczeń 2013 - 22:53

ja posiadam kamerę wyczynową Redleaf RD 32 - http://www.redleaf.p...ort_camera.html
tylko nie bardzo wiem jak ją przymocować do kasku lub jakiejś części ciała żeby dobrze było nagrywać.
Posiadam też kamerkę w okularach - Kamera DVR DV 16 Gb ale ta ma tylko 740x480 30kl/s i kąt widzenia tylko 80 stopni coś takiego
http://vegacom.eu/pr...VR-okulary.html
Zastanawiam się nad kupnem okularów z kamerą o parametrach 1280x720p, 170 stopni kąt widzenia 30kl/s, szerokokątna, HD
za całkiem przyzwoitą cenę http://allegro.pl/sportowe-okulary-przeciwsloneczne-kamera-720p-i2916036177.html
tylko z doświadczenia wiem, że jak w tamtym roku nagrywałem tą starą kamerką w okularach to często było tak że nagrywałem prawie, że swoje narty podczas jazdy. No ale ona miała kąt wiedzenia 80stopni więc bardzo mały...
Zaraz wrzucę jakiś filmik na youtube i wrzucę link tu na forum
  • 0

#4 drdala

drdala
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2013 - 08:14

wrzucam 2 filmiki z tamtego roku ale z tego co pamiętam to te okulary miałem założone nad goglami i dlatego w miarę dobrze się nagrało


  • 1

#5 ninja

ninja
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:Rusin-SKI

Napisano 07 styczeń 2013 - 11:01

To ja słyszałam pozytywne opinie o GoPro i serii Hero, ale sama nie miałam okazji używać.
  • 0
escapador.pl

#6 TwoSticks

TwoSticks
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Head WC
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:CzorsztynSki Kluszkowice

Napisano 07 styczeń 2013 - 11:33

Mysle że GoPro nie jest dobrym przykładem na "kamerę mało rzucają się w oczy" bo najbardziej odstaje od kasku z wszystkch kamer dostępnych na rynku. Ja polecam Sony Action Cam ze względu na jej kształt. Można ją przymocować do gogli, ma kont widzenia 170 stopni i full HD.
Kupowanie kamerek, które podałeś w linkach moim zdaniem mija się z celem. Sam już przechodziłem przez etap tańszych kamerek i szybko zrozumiałem że nietedy droga. Mianowicie przed wyjazdem na lodowiec kupiłem kamerkę za 499zł. W pierwszy dzień jazdy byłem tak zajarany widokami i możliwością nagrania tego co widze że postanowiłem poświęcić pół dnia i pójść na porzadny freeride. Jak pomyślałem, tak zrobiłem - wychodziłęm na szczyt pół dnia ale to był jeden z najlepszych freeride'ów w moim życiu. Po powrocie do hotelu podpiołem kamerkę z super bananem na twarzy że chwila wiekopomnego freeride'u zostanie ma moim komputerze na zawsze. Jednak po oglądnieciu nagranego filmu zwątpiłem... Obraz z kamerki nie pokazywał nawet 5% tego co było - obraz przyciemniony, puch zniekształcony, dźwięk to same szmery + a o slowmotion to mogłem zapomnieć.

Jak to mawiała moja babcia, co tanie to drogie więc kupiłem Action Cama za 1300zł i nareszcie mam to czego chciałem.
Tutaj jest filmik z soniaka: <-- nie mojego autorstwa bo niestety nie ma czasu na montowanie :(
  • 2

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 styczeń 2013 - 11:44

witam kolejnego Andrzeja na KN
proszę o więcej takich zajebistych filmików :thumbsup:
i jakieś relacje z Twoich wyjazdów
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 drdala

drdala
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2013 - 17:38

Moim zdaniem ta kamera w okularach za 189 będzie dużo lepsza od tej która mam w okularach... ma hd i dużo większy kąt widzenia aż 170 stopni. Wiadomo że to nie będzie to samo co kamery za ponad 1000zł ale sorry na razie nie stać mnie na taką. Jeszcze poproszę sprzedawce żeby przesłał mi jakiś filmik który jest nagrany tą kamerą

Użytkownik drdala edytował ten post 07 styczeń 2013 - 17:41

  • 0

#9 drdala

drdala
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2013 - 17:40

TwoSticks ile kaltek na sekunde ma Twoja kamera? zaje... filmik

Użytkownik drdala edytował ten post 07 styczeń 2013 - 18:37

  • 0

#10 TwoSticks

TwoSticks
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Head WC
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:CzorsztynSki Kluszkowice

Napisano 07 styczeń 2013 - 19:51

Dzięki Jabol za miłe powitanie :)

A mój Action Cam'ik ma maksymalnie 120 klatek na sekunde więc można zrobić mocne slooooooow motion :)
  • 0

#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 styczeń 2013 - 08:39

Dzięki Jabol za miłe powitanie :)

A mój Action Cam'ik ma maksymalnie 120 klatek na sekunde więc można zrobić mocne slooooooow motion :)

w takim razie czekamy z niecierpliwością na Twoje filmiki
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#12 TwoSticks

TwoSticks
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Head WC
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:CzorsztynSki Kluszkowice

Napisano 08 styczeń 2013 - 18:40


Dzięki Jabol za miłe powitanie :)

A mój Action Cam'ik ma maksymalnie 120 klatek na sekunde więc można zrobić mocne slooooooow motion :)

w takim razie czekamy z niecierpliwością na Twoje filmiki


Puki co to czekam na śnieg w naszych pięknych Tatrach :)
  • 0

#13 TwoSticks

TwoSticks
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Head WC
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:CzorsztynSki Kluszkowice

Napisano 23 styczeń 2013 - 15:11

Udało mi się nagrać krótki filmik z weekendowego wypadu na kasprowy, ale jeszcze nie miałem czasu go złożyć. Obiecuje że wkońcu to zrobie i pokaże efekt :P

A propos tematu to znalazłem w interncie newsa z testowymi skokami na skocznie PFO. Filmik w całości jest nagrany Action Camem. Jak widać pogoda i światło takie sobie, ale i tak się miło to ogląda :)


Użytkownik TwoSticks edytował ten post 23 styczeń 2013 - 15:14

  • 0

#14 TwoSticks

TwoSticks
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Head WC
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:CzorsztynSki Kluszkowice

Napisano 10 luty 2013 - 11:38

Podrzucam filmik z freeridu na kasprowym :)

  • 2

#15 ninja

ninja
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:Rusin-SKI

Napisano 11 luty 2013 - 10:21

Wow, bardzo mi się podoba jakość obrazu i sposób kręcenia :)
  • 0
escapador.pl

#16 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 11 luty 2013 - 12:06

Warun marzenie,co to za deski?

Użytkownik pytek45 edytował ten post 11 luty 2013 - 12:17

  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#17 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 luty 2013 - 12:26

Mam pytanie do DwochKijkow. A rozwazales kupno Gopro? Jak sie to ma do Twojego Sony?

I jeszcze kilka pytan. Widze, ze nie ma LCD. Ale ma w ogole jakis wizjer, bo tego nie widac na obrazkach? Co z zoomem? Trudno mi sobie wyobrazic, by go nie miala.

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 11 luty 2013 - 13:00

  • 0

#18 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 11 luty 2013 - 14:30

Mam pytanie do DwochKijkow. A rozwazales kupno Gopro? Jak sie to ma do Twojego Sony?

I jeszcze kilka pytan. Widze, ze nie ma LCD. Ale ma w ogole jakis wizjer, bo tego nie widac na obrazkach? Co z zoomem? Trudno mi sobie wyobrazic, by go nie miala.


Andrzej - GoPro (a mialem pierwsza wersje, teraz druga) nie maja wizjera. GoPro2 ma software, za pomoca ktorego mozna ogladac real time na smartphone
mozna tez dokupic zestaw oddzielnie z LCD oraz remote control...
  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#19 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 luty 2013 - 15:57

Andrzej - GoPro (a mialem pierwsza wersje, teraz druga) nie maja wizjera.


To czegos tu nie rozumiem. Ta Sony tez zdaje sie nie ma wizjera. Brak zoomu. To po cholere to kupowac? Ja chcialbym miec mala kamerke z wizjerem optycznym (LCD nie wystarczy) i zoomem. Stabilizator by sie przydal, ale to bajer.
  • 0

#20 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 luty 2013 - 16:28

To po cholere to kupowac?


Bo wszyscy maja i "profesjonalnie" sie sie to prezentuje na kasku. Taka moda przyszla:)
  • 2



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych