Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybieramy buty dla Michała


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 08 styczeń 2013 - 00:00

Nie wiem czy dobrze mierze. Wychodzi mi na gołej stopie linijką, że jest to 10cm czyli, że niby 100 ? Chyba, że w sklepach mają jakiś lepszy sprzęt pomiarowy oraz inne miejsce na stopie do pomiaru i wyjdzie coś innego. Zobaczymy.
Teraz inne pytanie w związku z powyższym. Czym się różnią buty
Race
http://www.lange-boo...s-men-race.html
od On Piste
http://www.lange-boo...en-onpiste.html
Poza oczywiście wyglądem, klamrą i podeszwą ;)

Pozdrawiam
Michał


szczerze?
obydwa opisy to belkot - ja mam wredna ceche - jezeli np widze takie buty a pod spodem grafika zaznaczajaca, ze to dla poczatkujacego???
po prostu, mysle, ze ktos, kto wlada tym portalem, nie przyklada sie rzetelnie do pracy....


tak na oko , Rs-y sa bardziej przeznaczone do jazdy na twardym, RX--y bardziej all-mnt

to slogan reklamowy - realnie patrzac , te buty sa baaaaardzo podobne
ten "patent do chodzenia" to BS

niektorzy twierdza, ze "przezroczysta" skorupa (RX) musi byc nieco bardziej miekka niz nieprzezroczysta (RS), ale ja nie odczuwalem roznicy ( w technica a nie lange)
tutaj troche faktow o RS (aha RS sa narrow (97) lub wide (100), RX tylko 100)

http://www.backcount...CFcU-MgodwxYAwA

Użytkownik jan koval edytował ten post 08 styczeń 2013 - 00:13

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#22 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:04

Dzięki,
ja już wyżej pisałem, że ta strona Lange jest do bani. Dla tego pytam się Was może wiecie jak jest.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#23 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 styczeń 2013 - 18:34

Poświęciłem dziś trochę wolnego czasu i poszedłem do sklepu "na przymiarki".
Na wstępie zeskanowano mi stopy. Wyszło, że mam różne długości stóp, nie równo stoję itd. Tak czy siak określiło to jaki rozmiar buta "szukać". Po krótkim wywiadzie ze mną "po co mi te buty" stanęło na 2 modelach. Jeden jakaś Technika drugi a jak niebieskie Lange. Nie zapamiętałem dokładnie nazwy jakiś RS czy RC z indexem 130. Nie zamierzam tego kupować przez internet, więc nie muszę tego pamiętać. Niestety nie było mojego numeru, więc na razie nie kupiłem, czekam na info jak będzie. Nie muszę go przymierzać żeby się zdecydować czy jest wygodny i tak każdy nowy jest kompletnie niewygodny. Na koniec i tak jest formowanie na gorąco i ewentualne "skrobanie wnętrza" nawet po kilku dniach jazdy więc nie ma takiej potrzeby, żeby nowy był "wygodny" przy przymiarce.
Pan opowiedział mi o butach oraz o ich niuansach dzięki czemu wiem troszkę więcej. Po przymiarce wiem też, że moje to są jednak kapcie. Przypomniałem sobie, że moich kiedyś też nie mogłem wcisnąć na nogę a teraz wsuwam jak... no cóż kapcie.

W tym momencie dziękuje za temat o index'ie, za "wyrzuć je na śmieci" Jana Kovala oraz za uwagę.
Pewnie trochę minie czasu zanim je ostatecznie odbiorę ponieważ są pewne problemy z moim numerem ogólnie i w ostateczności "przemęczę" się jeszcze do końca sezonu w swoich starych butach. Piszę przemęczę bo przecież gdybym nie wszedł na to forum to bym się nie dowiedział, że mam problem ;)

Na razie kupiłem skarpetki na baterie bo mrozy nadchodzą :D Niby zawsze mówiłem, że nie muszę nawet w tym temacie, ale jednak się skusiłem niech będzie stopą ciepło.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#24 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 styczeń 2013 - 19:21

Poświęciłem dziś trochę wolnego czasu i poszedłem do sklepu "na przymiarki".
Na wstępie zeskanowano mi stopy. Wyszło, że mam różne długości stóp, nie równo stoję itd. Tak czy siak określiło to jaki rozmiar buta "szukać". Po krótkim wywiadzie ze mną "po co mi te buty" stanęło na 2 modelach. Jeden jakaś Technika drugi a jak niebieskie Lange. Nie zapamiętałem dokładnie nazwy jakiś RS czy RC z indexem 130. Nie zamierzam tego kupować przez internet, więc nie muszę tego pamiętać. Niestety nie było mojego numeru, więc na razie nie kupiłem, czekam na info jak będzie. Nie muszę go przymierzać żeby się zdecydować czy jest wygodny i tak każdy nowy jest kompletnie niewygodny. Na koniec i tak jest formowanie na gorąco i ewentualne "skrobanie wnętrza" nawet po kilku dniach jazdy więc nie ma takiej potrzeby, żeby nowy był "wygodny" przy przymiarce.
Pan opowiedział mi o butach oraz o ich niuansach dzięki czemu wiem troszkę więcej. Po przymiarce wiem też, że moje to są jednak kapcie. Przypomniałem sobie, że moich kiedyś też nie mogłem wcisnąć na nogę a teraz wsuwam jak... no cóż kapcie.

W tym momencie dziękuje za temat o index'ie, za "wyrzuć je na śmieci" Jana Kovala oraz za uwagę.
Pewnie trochę minie czasu zanim je ostatecznie odbiorę ponieważ są pewne problemy z moim numerem ogólnie i w ostateczności "przemęczę" się jeszcze do końca sezonu w swoich starych butach. Piszę przemęczę bo przecież gdybym nie wszedł na to forum to bym się nie dowiedział, że mam problem ;)

Na razie kupiłem skarpetki na baterie bo mrozy nadchodzą :D Niby zawsze mówiłem, że nie muszę nawet w tym temacie, ale jednak się skusiłem niech będzie stopą ciepło.

Pozdrawiam
Michał


jedna uwaga "handlowa" - facet w sklepie zaczyna podejscie do tego, zebys kupil tzw "foot beds" czyli indywidualnie formowane wkladki. te odzywki nt nierownej postawy itp to wlasnieprzygotowanie klienta do wcisniecia mu wlasnie tego produktu. oczywiscie , niektore osoby zdecydowanie tego potrzebuja, ale nie wszyscy.
Miej pewnosc, ze ew termoformowanie wchodzi w cene butow...

Jak juz sie zdecydujesz na nowe buty, wez stare na stok a po polowie dnia zmien na te nowe...Obiecuje niezle wrazenia!!!!!

PS i dziekuje za podziekowania!
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#25 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 styczeń 2013 - 19:54

Dzięki jeszcze raz.
Widziałem zdjęcie skanu, czuję też normalnie, że stoję inaczej. Znaczy lewa stopa nie stoi całkiem tylko jak by mostkiem. Wszystko jest wliczone w cenę buta więc spoko. Po prostu tutaj tak jest, trochę inaczej. Niby drożej, ale.... powiedzmy, że jest w tym pewna różnica.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#26 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 19 styczeń 2013 - 20:39

Jak już się pochwaliłem w temacie koleżanki dziś odebrałem swoje Langi. Model RS 130. Formowanie na gorąco było, ale tylko na kostkach. Poza tym jak by były zrobione na moją stopę. Na razie kosmos w porównaniu do moich starych, które okazało się, że są numer większe :D niż potrzebuję. Jutro idę na całodzienne testy, w poniedziałek oddaję na dorobienie podeszwy. Znaczy na zamontowanie dodatkowej warstwy na podeszwie, która jak się zedrze od chodzenia po ulicy to się ją wymienia i nie ma problemu ze zjechanymi przodami i pietami. Jak będzie trzeba to jeszcze się coś "uformuje" w środku, ale nie sądzę żeby była taka potrzeba.

Wkładek na razie nie zmieniam. Może później, zobaczę. Za wkładkę trzeba dodatkowo płacić, za to wszystko powyżej jest w cenie buta. I jak się okazało jest ona na poziomie ceny internetowej w PL. Tak więc zamawianie w tym przypadku nie miało żadnego sensu.

Pozdrawiam
Michał

Zapomniałem dodać, że ledwo go na nogę wcisnąłem z wielkim bólem. Mam wysokie podbicie i zawsze to jakoś słabo idzie. Przypomniało mi to, że kiedyś w obecnych kapciach też tak miałem z wkładaniem.Teraz poważnie wkładam jak kapcie.

Użytkownik Michał edytował ten post 19 styczeń 2013 - 20:43

  • 0

#27 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 19 styczeń 2013 - 23:32

Ja wkładałam nogę do buta ruchem "skrętnym" :D
Ale masz bajer z tym formowaniem w cenie zakupu.
Ja też jeszcze porządnie poprzymierzam zanim wezmę do domu.
  • 0

#28 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 20 styczeń 2013 - 15:05

Ja wkładałam nogę do buta ruchem "skrętnym" :D
Ale masz bajer z tym formowaniem w cenie zakupu.
Ja też jeszcze porządnie poprzymierzam zanim wezmę do domu.


zanim je kupisz, zobacz Priv wiadomosc - w skrocie - nie kupuj numer za duzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
poczekaj, przymierz swoj rozmiar i pol nuymera MNIEJSZY a pozniej decyduj!!!!!


Pytanie generalne dla wszystkich

Co wyroznia buty Dalbello od innych?????????? stawiam Double Bock
albo piwo pod nazwa Delirium tremens


PS - generalnie, ja moge zamowic pierwsze tecnica'i i wkladam je od razu i pasuja
nastepne buty?? wlasnie dalbello beda na 2 miejscu do rozpatrzenia….
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#29 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:23

Nie wiem co wyróżnia buty Dalbello - może cena?
Mam jedne w domu, nie moje. Generalnie wygodne, przynajmniej tak mówią. Nazwa mi nie podchodzi :D

Właśnie wróciłem. Byłem tak sparaliżowany na pierwszych zjazdach do tego jeździłem w mleku. Zero radości, nic tylko strach. Potem zmieniłem "górkę" na niższą, gdzie było wszystko widać. I już było tylko lepiej. Na razie jestem w szoku. Jak ochlonę to może na "zimno" pokuszę się o jakieś podsumowanie. Na razie jeszcze raz dziękuje Panie Janie :D

A koleżanka zamówiła właściwy rozmiar ;)

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#30 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:29

Co wyroznia buty Dalbello od innych?????????? stawiam Double Bock albo piwo pod nazwa Delirium tremens

Reklamujacy je Glen Plake i podobno rewelacyjny system walkmode oparty na "lamiacym" sie jezyku.Sam mam na oku model Sherpa 2/8 i VIRUS free.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#31 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:29

Nie wiem co wyróżnia buty Dalbello - może cena?
Mam jedne w domu, nie moje. Generalnie wygodne, przynajmniej tak mówią. Nazwa mi nie podchodzi :D

Właśnie wróciłem. Byłem tak sparaliżowany na pierwszych zjazdach do tego jeździłem w mleku. Zero radości, nic tylko strach. Potem zmieniłem "górkę" na niższą, gdzie było wszystko widać. I już było tylko lepiej. Na razie jestem w szoku. Jak ochlonę to może na "zimno" pokuszę się o jakieś podsumowanie. Na razie jeszcze raz dziękuje Panie Janie :D

A koleżanka zamówiła właściwy rozmiar ;)

Pozdrawiam
Michał


Strasznie sie ciesze, ze sie nawrociles na wlasciwa droge :) :)

PODBIJAM ZAGADKE -dodam, Michale, ze nie trafiles

Co do kolezanki, to wlasnie jest ofiara pewnego zjawiska - mysli, ze dotychczas miala buty narciarskie. wiec byle co ja zadowoli w sensie rozmiaru.
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#32 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:32

Co wyroznia buty Dalbello od innych?????????? stawiam Double Bock albo piwo pod nazwa Delirium tremens

Reklamujacy je Glen Plake i podobno rewelacyjny system walkmode oparty na "lamiacym" sie jezyku.Sam mam na oku model Sherpa 2/8 i VIRUS free.


tak, ale

1/ nie wszystkie to maja
2/ moja zagadka dotyczy dalbello, produkowanych przez ostatnie 5lat - te wyjatkowa ceche, o ktora pytam, maja praktycznie wszystkie modele tej firmy

przepraszam - zagadke odwoluje , bo zostalem wprowadzony w blad przez…..sprzedawce

mianowicie ( i jest to prawda w butach tej f-my, ale wylacznie niektorych i to glownie freeride'owych) jedynie Dalbello produkuje NIEKTORE modele z wyraznie obnizona pozycja "zawiasu" laczacego cholewke z butem
Dalbello stwierdza, ze jest jedyna f-ma, ktora produkuje buty z zawiasem w ANATOMICZNYM miejscu stawu skokowego


Sprzedawca wmawial mi, ze dotyczy to wszystkich modeli - wiec wszedlem na strone firmy i widze, ze np scorpion wcale tak nie ma….

Przepraszam za zamieszanie, padlem ofiara oszolomu marketingowego

wiec - jest prawda,ze NIEKTORE ich modele maja ANATOMICZNIE umieszczone polaczenie gory i dolu buta!!!!

dlatego stawiam piwo kazdemu czlonkowi KN, jak tylko sie spotkamy

Użytkownik jan koval edytował ten post 20 styczeń 2013 - 17:53

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#33 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 20 styczeń 2013 - 20:23

Zauważyłem dzisiaj, że jak się ma te buty na nogach to ludzie się na nie patrzą. Zresztą wcale mnie to nie dziwi bo ja też patrzyłem zawsze na te buty :D

Strzeliłem takie fotki :D
Stare Lange:

Dołączona grafika

Nowe Lange:

Dołączona grafika

Zaniosłem je do sklepu. Nie żebym je miał oddać, po prostu postanowiłem, że dokupię podeszwę. Można dołożyć do nich twardszą podeszwę i jak się na końcach zaokrągli to można ja wymienić a but się nie niszczy.
Jutro śmigam w starych butach, zobaczymy wtedy co powiem.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#34 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 20 styczeń 2013 - 20:54

Widac zmiane technologii na przestrzeni lat...ale torby Intersportu sie nie zmienily ani odrobinke :D
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#35 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 25 styczeń 2013 - 13:42

I na koniec opowieści zdjęcie z nowymi podeszwami :D
Tak więc buty gotowe do akcji :)

Dołączona grafika

Przemyślenia na koniec mam podobne do kogoś kto pisał, że "twarde" buty nie są dla wszystkich. Myślę też, że "twarde" buty są bardziej niebezpieczne od miękkich, ponieważ większe siły działają bezpośrednio na kolana. Do tego trzeba się bardziej koncentrować bo tak jak stare kapcie wybaczały pewne błędy tak teraz każdy "fałszywy ruch palca" w bucie może zakończyć się potknięciem ;)
Mniej więcej porównał bym to do przesiadki do samochodu z "krótką/bezpośrednią" przekładnią kierowniczą. W zakręcie super na autostradzie lekki strach gnać 250 ;)

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#36 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 25 styczeń 2013 - 15:06

A to mi dałeś do myślenia.....
Ja miałam wrażenie, że zbyt miękkie buty są niebezpieczne, bo w najważniejszym momencie nie robią tego, co ja chciałam.
A wyglądają świetnie. Jak dla mnie design genialny w swojej prostocie.
Moje też, mam już w domu, ale nie miałam czasu cyknąć fotek.

Użytkownik hintertux edytował ten post 25 styczeń 2013 - 15:07

  • 0

#37 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 25 styczeń 2013 - 15:12

według mojej opinii albo twarde buty albo mocne mięśnie. Szczególnie dla takich narciarzy jak ja, co by chcieli, ale juz nie za bardzo wychodzi :russian:
  • 0

#38 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 25 styczeń 2013 - 15:21

Yhyyyyy......
  • 0

#39 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 29 styczeń 2013 - 00:40

Piękne buty na które miałem wielką ochotę - niestety nie na moją nogę :dry: Dlatego zakupiłem Tecnica Dragon 120 o których też złego słowa nie mogę powiedzieć :D
  • 0
Dołączona grafika

#40 ninja

ninja
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:Rusin-SKI

Napisano 30 styczeń 2013 - 13:09

Świetnie się prezentują :) To tylko miłej jazdy można życzyć :)
  • 0
escapador.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych