Skocz do zawartości


Zdjęcie

Upadki na nartach cwiczymy czy nie ?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#21 miecz

miecz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 15 styczeń 2013 - 23:21

Panowie co to za upadki z pagórka ,gdzie faza lotu, a ten telemark , no ta koncówka rycie facjata po sniegu uratowała ten filmik.
Polecam do obejrzenia www.youtube.com/watch.?v=XkN-dCvJw8Y tam kolega zaznaczył faze poczatkowa , faze sterowania lotu, faze ladowania i wyrażny telemark .
Uczcie sie upadków zostało jeszcze troche czasu w tym sezonie.
  • 0

#22 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 15 styczeń 2013 - 23:49

Uczcie sie upadków zostało jeszcze troche czasu w tym sezonie.

Jedyne co Cie ratuje to fakt,ze uczysz tych upadkow za darmo.Bo jakbym mial zaplacic za lekcje upadania to chyba by mi reka uschla.
  • 3
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#23 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 16 styczeń 2013 - 00:06

Mieczu kazal cwiczyc wiec nie bylo wyboru:
Akcja od 2:03
http://www.youtube.c...e&v=JwBnZ_diaVo

hehe No przyznam że filmik trzymający w napięciu... :D piekne widoczki przez połowe filmu i nagle... :ukryty: bezcenny moment :) choc nie koniecznie przyjemny...
ale przynajmiej miękko miałeś lądując w puchu... tylko czy nos cały?
  • 1

#24 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 16 styczeń 2013 - 00:28

ale przynajmiej miękko miałeś lądując w puchu... tylko czy nos cały?

Zlego diabli nie biora...
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#25 miecz

miecz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 16 styczeń 2013 - 09:47

Bardzo dziekuje wszystkim uzytkownikom którzy na tym forum troszczą się o moją osobe ale już pisałem na tym forum o mnie prosze sie nie martwic i o to coi robie i za ile ,daje sobie świetnie rade od wielu lat i bez ich pomocy, ale dziekuję za uwage i troske o moja osobe.


Na tym filmiku widac ze sa osoby którym wyłacza sie myslenie tak jak i innym którzy pedza na stoku i mysla ze sa najlepsi i nic im sie nie stanie.Ale czy omi mysla ?
Na wczesniejszych filmach mozna było obejrzec gumiarzy i fazie koncowej ich upadku były to juz laleczki - koniec filmu

Myslenie ,myslenie i jeszce raz myslenie to naprawde nie boli .

Osoba które maja inne zdanie zycze gumowych drzew i upadku na cztery :)

Jestem swiecie przekonany ,ze 50% z grona tego forum nie wie jak wzorowo wykonac upadek na nartach nawet przy małej predkosci a co dopiero porównywac sie z tym panem z filmiku ale mam jeszcze lepszego jak znajde to podam ,tamtem ma lepsza faze lotu ,a ladowanie na 20 pktów.

Mamy filmik wiemy jak to ma wygladać wiec do cwiczenia a nie do pisania na forum.
Ja ćwicze dalej aby osiagnac poziom Masters to bedzie ostati filmik z tej serii o upadkach jak odnajde to tez podam lik.

Użytkownik miecz edytował ten post 16 styczeń 2013 - 09:56

  • 1

#26 miecz

miecz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 16 styczeń 2013 - 09:58

Czwiczył
  • 0

#27 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 16 styczeń 2013 - 10:39

Bardzo dziekuje wszystkim uzytkownikom którzy na tym forum troszczą się o moją osobe ale już pisałem na tym forum o mnie prosze sie nie martwic i o to coi robie i za ile ,daje sobie świetnie rade od wielu lat i bez ich pomocy, ale dziekuję za uwage i troske o moja osobe.


Na tym filmiku widac ze sa osoby którym wyłacza sie myslenie tak jak i innym którzy pedza na stoku i mysla ze sa najlepsi i nic im sie nie stanie.Ale czy omi mysla ?
Na wczesniejszych filmach mozna było obejrzec gumiarzy i fazie koncowej ich upadku były to juz laleczki - koniec filmu

Myslenie ,myslenie i jeszce raz myslenie to naprawde nie boli .

Osoba które maja inne zdanie zycze gumowych drzew i upadku na cztery :)

Jestem swiecie przekonany ,ze 50% z grona tego forum nie wie jak wzorowo wykonac upadek na nartach nawet przy małej predkosci a co dopiero porównywac sie z tym panem z filmiku ale mam jeszcze lepszego jak znajde to podam ,tamtem ma lepsza faze lotu ,a ladowanie na 20 pktów.

Mamy filmik wiemy jak to ma wygladać wiec do cwiczenia a nie do pisania na forum.
Ja ćwicze dalej aby osiagnac poziom Masters to bedzie ostati filmik z tej serii o upadkach jak odnajde to tez podam lik.

Po pierwsze link do filmiku nie dziala.Po drugie-Ty na powaznie z tymi upadkami!!?Bylem pewien,ze sobie jaja robisz.Ciekawi mnie jedna recz jak cwiczysz te upadki z kursantami?Kursant sobie jedzie powiedzmy skretem pluznym,skoncentrowany na czubkach nart,a Ty wtedy podjezdzasz i co? Cios w klate,rzucasz piasek pod narty czy wyskakujesz zza drzewa przebrany za niedzwiedzia?Strach pomyslec jak kursant cisnie 40-50km co wtedy?Odpinasz mu narte?
  • 2
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#28 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 16 styczeń 2013 - 11:20

Po pierwsze link do filmiku nie dziala.Po drugie-Ty na powaznie z tymi upadkami!!?Bylem pewien,ze sobie jaja robisz.Ciekawi mnie jedna recz jak cwiczysz te upadki z kursantami?Kursant sobie jedzie powiedzmy skretem pluznym,skoncentrowany na czubkach nart,a Ty wtedy podjezdzasz i co? Cios w klate,rzucasz piasek pod narty czy wyskakujesz zza drzewa przebrany za niedzwiedzia?Strach pomyslec jak kursant cisnie 40-50km co wtedy?Odpinasz mu narte?

hehe dooobre :thumbup:
Własnie, sama jestem ciekawa! Jak to tłumaczyć kursantowi? gleba na prawo, ręka tak a noga tak to wtedy będzie dobrze?
Przecież to zależy od wszystkiego, zależy tez z jaką prędkością się jedzie! Wiadomo że jak się jedzie bardzo szybko to trudniej się od tak przewrócić, a upadek jest silniejszy!
Ja kiedy wiem że muszę upaśc bo np. wpadnę w jakiś poslizg i pędze i nawet pług nic nie daje to aby myslę w jednej sekundzie o tym że dla mojego dobra będzie lepiej jak sama spowoduję upadek i wtedy w zależności w którą stronę skrętem jade na tą robię glebe, ale napewno się nie zastanawiam nad tym jak mam to zrobić żeby było dobrze, bo NIE MA NA TO CZASU!
Wiadomo że nie rzucam się bezmyślnie na śnieg, ale włącza się taki instynkt że upada się raczej w taki sposób żeby jak najmniej na tym ucierpieć!

Użytkownik asiuta82 edytował ten post 16 styczeń 2013 - 11:26

  • 2

#29 miecz

miecz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 16 styczeń 2013 - 12:43

Nareszcie zmuszono troche do własnej inicjatywy i co nie którzy maja problem :)

Dajcie cos od siebie ,czy wszystko ma byc podane na tacy ? klik i jest :))

Asiuta dała sobie świetnie rade

Przecierz jesteśmy na poważnym forum i rozmawiamy tylko o poważnych problemach.
Ogladałem jeszcze lepszy filmik kilka lat temu jak znajde to dam lik.

Kursanci jezdza szybciej nie 40/50 km/h to zalezy od grupy czy po za trasami czy w zjezdzie zależy co na danym wyjezdzie ćwicza, oczywiscie wiecie ze grup szkoleniowych jest kilka.pozcatkujacy ,srednio zaawansowanii, grupa sportowa jazda na tyczkach cwiczenie skretu wymuszonego i po za trasami.

Jezeli jestescie zainteresowania jak to wyglda zapraszam na dział ogłoszen jest tam cztery wyjazdy Lubomierz,Istebna,Wielka Racza i Austria i kazdy coś dla siebie znajdzie do swojego poziomu jazdy.



Jezeli chodzi o nauke jazdy pługiem slizgowym , to osobiscie jestem jej przeciwnikiem ,bo nie jest ona potrzebna ,no chyba ze chcemy wymeczyć przeciwnika i szybko sie go pozbyc ,pługiem hamujacym to hamujemy w kolejce do wyciagu :) .
Jak tylko jest to mozliwe uciekamy z jazdy płoznej .
O predkosci jazdy decydujemy sami a nie narty a jak jest odwrotnie to zapisac sie na kurs wykupic sobie pakiet szkoleniowy 6 godzinny czy 10 godzinny i powinno załatwic sprawe


Jak juz pisałem naprawde jest spora czesc narciarzy ktorzy nie potrafia wykonac upadku nie jak jada z niewiwlka predkoascia a nawet jak stoją na nartach a to wszystko widzimy bedac na stoku.,jak jedziemy wyciagiem mamy czas na ogladanie widoków i podpatrywanie innych zjezdzajacych narciarzy i uapadajcych tez;) Ten kto zna mój styl ładnie race wyskosc gdy zjezdzam ze stoku automatycznie mnie rozpoznaje bo to jest mój styl.

Cwiczcie, cwiczcie i cwiczcie.
  • 1

#30 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 16 styczeń 2013 - 12:49

Ten kto zna mój styl ładnie race wyskosc gdy zjezdzam ze stoku automatycznie mnie rozpoznaje bo to jest mój styl.

Cwiczcie, cwiczcie i cwiczcie.


Mieciu daj jakiś filmik z sobą, ja jeżdżę czasem w Lubomierzu. Mogłabym zapamiętać jak ładnie tracisz wysokość i Cię rozpoznać na stoku. Please :D
  • 0

#31 miecz

miecz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 16 styczeń 2013 - 12:50

Juz pisałem na forum jak wyglada metodyka nauczania narciarstwa a o tym dowiecie sie na kursie instruktorskim jest wiele takich kursów organizowanych zapraszam na taki kurs i wyszystko zostanie dogłebnie i do bólu wyjasnione a zapomniałem troche to kosztuje nauki i pln



Kurteczka WORTEX

Użytkownik jabol edytował ten post 16 styczeń 2013 - 13:00
połączenie postów

  • 0

#32 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 16 styczeń 2013 - 12:54

,pługiem hamujacym to hamujemy w kolejce do wyciagu :) .

No a skad wiedza jak hamowac tym plugiem jak ich tego nie nauczysz.

Kursanci jezdza szybciej nie 40/50 km/h to zalezy od grupy czy po za trasami czy w zjezdzie zależy co na danym wyjezdzie ćwicza, oczywiscie wiecie ze grup szkoleniowych jest kilka.pozcatkujacy ,srednio zaawansowanii, grupa sportowa jazda na tyczkach cwiczenie skretu wymuszonego i po za trasami.

No ja wlasnie chcialbym sie dowiedziec jakie sa metody nauki wypadkow dla poszczegolnej grupy.Nie skorzystam z twoich wyjazdow bo mam 1700km do np.Istebnej.

Nareszcie zmuszono troche do własnej inicjatywy i co nie którzy maja problem :) Dajcie cos od siebie ,czy wszystko ma byc podane na tacy ? klik i jest :))

Uzywasz tej odpowiedzi kiedy brakuje Ci argumentow i dowodow na Twoje tezy.

Przecierz jesteśmy na poważnym forum i rozmawiamy tylko o poważnych problemach. .

Kurcze to ja tu niepasuje.

Juz pisałem na forum jak wyglada metodyka nauczania narciarstwa a o tym dowiecie sie na kursie instruktorskim jest wiele takich kursów organizowanych zapraszam na taki kurs i wyszystko zostanie dogłebnie i do bólu wyjasnione a zapomniałem troche to kosztuje nauki i pln

Kiedys tam skonczylem jakis tam kurs,ale chyba nie byl o narciarstwie bo uczyli troszke inaczej niz Ty to przedstawiasz.

Użytkownik pytek45 edytował ten post 16 styczeń 2013 - 12:58

  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#33 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 styczeń 2013 - 13:08

Cwiczcie, cwiczcie i cwiczcie.

chodzi o coś takiego ?







a to dla narciarzy wirtualnych

.
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#34 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 16 styczeń 2013 - 13:19

oj, niektóre to musiały boleć :russian:
  • 1

#35 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 styczeń 2013 - 13:34

Kiedys tam skonczylem jakis tam kurs,ale chyba nie byl o narciarstwie bo uczyli troszke inaczej niz Ty to przedstawiasz.

pewnie nie uważałeś na lekcjach :zawstydzona: jak trzeba
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#36 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 16 styczeń 2013 - 13:35

prosze bardzo, znalazłam taki artukuł... jak się ma do tego Mieciu?
http://www.mojakontu...ie-nie-polamac/

do druku i z karteczką na stok :yahoo:

Użytkownik asiuta82 edytował ten post 16 styczeń 2013 - 13:37

  • 2

#37 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 styczeń 2013 - 14:10

prosze bardzo, znalazłam taki artukuł... jak się ma do tego Mieciu?
http://www.mojakontu...ie-nie-polamac/

do druku i z karteczką na stok :yahoo:

b.dobry link - dzięki Asiu

Użytkownik jabol edytował ten post 16 styczeń 2013 - 14:10

  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#38 miecz

miecz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 16 styczeń 2013 - 14:43

Prosze czytac ze zrozumieniem tekst jak ktoś ma problemy to jego sprawa.
Jak ktos sie nie nauczy na poczatku i nie czwiczy danej ewolucji to bedzie jeżdził tak dalej.
Jak jedzie osoba której sytl nam sie podoba nawet jak sie przewruci to widac od razu czy cwiczy ten elemen czy nie proste i oczywiste.1700km to nie daleko w porównaniu z moimi wyjazdami 12000km wiec zapraszam zawsze coś nowego mozna sie nauczyc.

Wiekszosc z was nie pamieta troche innych czasów ,ze zdobycie nart graniczyło z cudem albo ksiażeczka G ,dajcie cos od siebie, napiszczie cos konstruktywnego na tym forum a nie krytykujcie tych którzy chca cos przekazac waznego majacego wpływ na wasze bezpieczenstwo na stoku a moga miec wieksze doswiadczenie i w szkoleniu i w umiejetnosciach jazdy na nartach.
Idziemy z postepem i to co nauczano na moim kursie 87 a kursie 2010 to przepasc a instruktor sam dobiera cwiczenia w zaleznosci od kursanta lub stopnia zaawansowania szkolonej grupy
To nie jest przecierz tajemnica ,jak jest dwóch instruktorów i dwóch kursantów kazdy z nich moze miec inna metode nauczenia skretu jeden moze orac stok pługiem i na tym zakonczy a drugi zakonczy w tym samym czasie skretem cietym .
Szkolenie jazdy na nartach w tej fazie poczatkowej powinno byc jak najbardziej indywidualne.
Czy muszę uczyc jezdzic pługiem pisalem ograniczyc do minimum ,podczas rozgrzewki cwiczenie obrót przez przestepowanie gdzie osia obrotu sa dzioby nart to co to jest ???
Podzcas rozgrzewki w cwiczeniach z nartami i bez juz sa cwiczone te elementy: jazda na krawedziach, rotacja ,upadek itd
Chyba ze sa tu tacy którzy nie robia rozgrzewki wpinaja natry i na wyciag a to przepraszam to ja pomyliłem forum :)

Łatwo jest krytykowac tylko aby wyciagac w pore wnioski.
Wyciagajmy wnioski zadanych tu pytan ,czy ja rzeczywiscie umiem sie przewracac nawet jak stoje na płaskim terenia z nartami ,ilu zwas sie zastanowiło nad tym a ilu to przecwiczyło.
Ilu???
Ja ZAWSZE cwicze ten element /upadek/ kiedy jestem na nartach a co zrobicie to decyzje pozostawiam wam.

.Jestem na nartach trzy razy w tygodnu w lutym cały miesiac wiec widze co dzieje sie na stokach widze jak szkola inni podpatruje ich co mi sie podoba co bym u siebie zastosował a co nie.

Narciarstwa uczymy sie całe zycie nie tylko samej techniki .
Wsiadłem do klolejki zamkneły sie dziwi i w góre 15 minut jazdy.Wtedy zobaczyłem ze w wagoniku zabierajacym 8 osób jestem jedyny z boazeria ,chłopcy popatrzyli na mnie i wszyscy w tym samym czasie spluneli na podłoge wagonika ja zdjełem gogle i popatrzałem na twarze tych mlodzieniaszów w wieku 18 lat. Podróż trawała w milczeniu na szczyt. Po wyjsciu z wagonika kazdy wpioł swój sprzet i został ........tylko zjazd.
  • 1

#39 miecz

miecz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 16 styczeń 2013 - 14:54

Bardzo fajnie Asia fajny atrykół.

Sa tam cwiczenia w spoczynku ktore ja stosuje podczas rozgrzewki .
Pkt 4 upadamy ukosem do tyłu na bok tu mam swoja odmienna obcje ale w metodyce najtrudniejsze jest przekazanie elementu ruchu słowem i moze chodzi nam o to samo i tu bez pokazu tego sie nie wyjasni.
Jeszcz jeden element wpadł mi przed upadkiem nigdy ramion nie wystawiamy do przodu.
Mam tu odmienne zdanie wiadomo dłonie czyli palce i staw nadgarstka trzeba chronic i jezeli z przodu nic nam nie grozi przesunmy je do przodu w bok aby nie upasc na ramie ,przedramie czy dlon,bo ja uszkodzimy własnym ciałem podczas upadku .Pierwszy kontakt z podłozem maja miec nasze posladki a potem pozostałe czsci przedramie tak jak w padzie w przód
Fajnie ze sa osoby którym sie chce i nie czekaja az im ktos poda na tależu


Teraz to pocwicz w spoczynku zejdz do pełnego siadu na nartach i z takiej postawy wykonaj upadek na bok na posladek ta wysokosc powinna wynosic 15-25cm a nie jak wczesniej upadałas z wysokosci 50 70 cm lecac na kolana lub na dłon czy ramiona,czym osoba wyzsza tym ta wysokosc wieksza i to samo z masa - bardziej boloło

Jak to opoanujesz to to samo podczas jazdy powoli zwiekszajac predkosc i z pewnoscia upadek nie bedzie przykry a wrecz przeciwnie bedziesz to cwiczyc tak jak ja.

Powodzenia i wytrwałosci w ćwiczeniach :))

Ciekawe jakie miny maja Nasi koledzy którzy cwicza upadki z 1m bo nie wiedza jak to zrobic albo wcale ich nie cwicza a można inaczej myslenie nie boli.

Użytkownik miecz edytował ten post 16 styczeń 2013 - 15:43

  • 1

#40 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 styczeń 2013 - 15:04

.Jestem na nartach trzy razy w tygodnu w lutym cały miesiac wiec widze co dzieje sie na stokach widze jak szkola inni podpatruje ich co mi sie podoba co bym u siebie zastosował a co nie.


hej Mieciu
a będziesz miał czas 2-3 marca ?
pojechałbyś na zlot KN i od razu mógłbyś zademonstrować 20 forumiankom i forumowiczom
:)
osobiście staram się nie przewracać
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych