Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ostrzenie nart - pewne wątpliwości

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarzyn

jarzyn
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Narty:Salomon 3v race powerline
  • Ulubiony stok:Hintertuxer Gletscher

Napisano 28 October 2012 - 17:59

Witam serdecznie forumowiczów, którzy również kochają narty! ;)
Chciałbym zacząć własnoręcznie serwisować narty mojej rodzinki i oczywiście swoje. Mam jednak trochę wątpliwości, którymi chciałbym się z Wami podzielić.

Pytań w stylu "czy serwisowanie nart jest trudne i warte zachodu" można znaleźć dużo, a ja jednak chciałbym nad tym się zastanowić.
Mam tą świadomość, że do ostrzenia nart potrzebne są przede wszystkim: czas, chęci i odpowiednia wiedza.
Kolejną sprawą jest sprzęt do ręcznego ostrzenia.

Biorąc pod uwagę, że to mój początek przygody z własnoręcznym przygotowaniem nart planowałem kupno takiego zestawu: imadło (oczywiście), ostrzałka stacjonarna, pilnik diamentowy do wykończenia. (ewentualnie +kamień szlifierski)

Mam zaangażowanie, ale nie znam nikogo, aby nauczyć się od niego ostrzenia nart. Czy jestem w stanie spieprzyć sobie narty? (pytanie ret.) Czy z ostrzałką będzie łatwo i przyjemnie? Czy własnoręczne ostrzenie nart z moim podejściem będzie dla mnie trudne? Czy efekt będzie przynajmniej taki jak na maszynie z intersportu?
  • 0

#2 Pit

Pit

Ginący gatunek

• Administrator
  • 5245 postów
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 28 October 2012 - 20:42

Kilka istotnych informacji, warto się zapoznać:

http://www.kochamnar...__fromsearch__1

Witaj na forum :)
  • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#3 kaja45

kaja45
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Narty:Blizzard G-Power Full Suspension IQ 7.2
  • Imię :Jacek
  • Serwisant:REMSPORT 2
  • Właściciel:REMSPORT

Napisano 10 November 2012 - 16:53

jarzyn myślę, że twoje wątpliwości są przesadne, przestrzegając podstawowych zasad serwisu ręcznego i stosując odpowiednie narzędzia sukces murowany, na początek jak masz wątpliwości zacznij na jakiś mniej ważnych nartkach, a później bierz się za swoje.

Pit podesłał Ci kilka informacji, są tam też moje przemyślenia i uwagi, dlaego zapraszam Cię tutaj do dyskusji, pytaj co stanowi dla Ciebie problem, a chętnie Ci odpowiem, niedługo na swoim kanale umieszczę filmy ze szkoleń serwisowych takze będziesz mógł w nich uczestniczyć wirtualnie.
  • 0

Jacek

#4 jarzyn

jarzyn
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Narty:Salomon 3v race powerline
  • Ulubiony stok:Hintertuxer Gletscher

Napisano 11 November 2012 - 11:56

Czekam z niecierpliwością na filmiki ze szkoleń! :)
  • 0

#5 KaMil

KaMil
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Narty:Salomon
  • Imię :Kamil
  • Ulubiony stok:Paso Grosse

Napisano 06 December 2017 - 10:52

Szczerze mówiąc nigdy sam się nie brałem za ostrzenie nart uważam, że lepiej zwrócić się z tym do profesjonalisty i mieć pewność o dokładnym przygotowaniu nart do zjazdu. Jazda ma sprawiać przyjemność a nie męczyć np: przez źle naostrzone krawędzie, a taki serwis dużo nie kosztuje. jarzyn szacuneczek, że ma chęci żeby się tego nauczyć, trochę o tym poczytałem i wygląda, że nie jest to jakaś skomplikowana rzecz, ale trzeba trochę się pouczyć żeby dojść do perfekcji. W artykule http://sklep-narty.p...-na-nowy-sezon/ znajdziesz ciekawe i pomocne informacje na temat ostrzenia krawędzi.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.

• 0

#6 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 06 December 2017 - 12:10

Szczerze mówiąc nigdy sam się nie brałem za ostrzenie nart uważam, że lepiej zwrócić się z tym do profesjonalisty i mieć pewność o dokładnym przygotowaniu nart do zjazdu. Jazda ma sprawiać przyjemność a nie męczyć np: przez źle naostrzone krawędzie, a taki serwis dużo nie kosztuje. jarzyn szacuneczek, że ma chęci żeby się tego nauczyć, trochę o tym poczytałem i wygląda, że nie jest to jakaś skomplikowana rzecz, ale trzeba trochę się pouczyć żeby dojść do perfekcji. W artykule http://sklep-narty.p...-na-nowy-sezon/ znajdziesz ciekawe i pomocne informacje na temat ostrzenia krawędzi.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Kolego kradniesz mój czas, prymitywna reklama, do moderacji proszę.

• 1

http://www.opolska.m...i/mojajazda.wmv

Jazdę na nartach udoskonaliłem dzięki Ronowi LeMaster

#7 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 790 postów
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek
  • Ulubiony stok:Jaworzyna Krynicka, Szczyrk, Czarna Góra

Napisano 06 December 2017 - 12:13

Jest duża szansa że kolega jarzyn przez ostatnie 5 lat nauczył się serwisowania nart :)
A dla kolegi KaMil nagroda

Załączone pliki

Użytkownik kordiankw edytował ten post 06 December 2017 - 12:15

• 1
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#8 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Narty:Atomic Redestar Xti; Volkl RTM; Stockl Spirit Globe
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 06 December 2017 - 13:21

KaMil, do ciebie z pewnością nie przyjadę, ale dzięki za odgrzebanie tematu. Przyda się.

Przy okazji, mogę polecieć (co niniejszym czynię) kol. Kaja45. Zakładał mi kąty na krawędziach (poprzednio spieprzone w innym serwisie), oraz nabyłem u niego podstawowy sprzęt do samodzielnego serwisu (dla forumowiczów ma jakieś zniżki). Polecam.

• 1

#9 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 2813 postów

Napisano 06 December 2017 - 20:42

Zerknąłem na stronę podaną przez Kamila, ale tam nic nie ma. Trochę ogólników. 

• 1

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 5907 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 December 2017 - 00:09

do moderacji proszę.
reklama jest ale jak poczytałem te teksty to trochę jak by dziecko pisało albo tłumaczył google translator

Zostawiamy jako antyreklamę firmy

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych