Skocz do zawartości


Zdjęcie

PLECAK NARCIARSKI


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ajczikiriki

ajczikiriki
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Alicja

Napisano 27 maj 2012 - 18:01

witam.
znalazłam się tu,ponieważ na zaliczenie jednego z przedmiotów na uczelni muszę zrobić projekt dotyczący plecaka narciarskiego. czy Wy,jako rasowi narciarze,moglibyście powiedzieć jakich funkcji brakuje Wam w plecakach narciarskich? czy może jakieś funkcje są kompletnie zbędne? może przeszkadza Wam kwestia design'u? itp. itd. piszcie wszystko co Wam na sercu leży w tej kwestii Dołączona grafika

pytam,ponieważ ja nigdy nie miałam styczności z narciarstwem i muszę zasięgnąć opinii profesjonalistów ;)
z góry bardzo dziękuję za pomoc!
  • 0

#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 27 maj 2012 - 18:20

Zobacz Dakine Heli pro zwieksz go do 30l i masz ideal.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 maj 2012 - 07:16

pooglądaj sobie może coś z serii Deuter Guide
Dołączona grafika
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 Gość_milania_*

Gość_milania_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2015 - 17:57

Ja posiadam taki nie do końca narciarski i świetnie się sprawdza na desce.


Użytkownik J@n edytował ten post 01 październik 2015 - 10:28
- reklama

  • 0

#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 październik 2015 - 16:22

A propos plecakow, niekoniecznie narciarskich. Powiedzmy sportowych. Kupilem w prezencie dla syna prosty, lekki plecaczek w Decathlonie. Za cale 59 zl. Arpenaz 30, sa wersje bardziej lub mniej pojemne. I tak mi sie on spodobal, ze kupilem dwa kolejne. Jeden dla siebie, choc mam juz dwa inne podobne, i drugi dla drugiego dziecka. Nie moze byc dobrze na tym swiecie, skoro za niecale 60 zl kupuje sie niezly plecak prawdopodobnie wykonany przez male raczki. ;)


  • 1

#6 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 02 październik 2015 - 13:03

A propos plecakow, niekoniecznie narciarskich. Powiedzmy sportowych. Kupilem w prezencie dla syna prosty, lekki plecaczek w Decathlonie. Za cale 59 zl. Arpenaz 30, sa wersje bardziej lub mniej pojemne. I tak mi sie on spodobal, ze kupilem dwa kolejne. Jeden dla siebie, choc mam juz dwa inne podobne, i drugi dla drugiego dziecka. Nie moze byc dobrze na tym swiecie, skoro za niecale 60 zl kupuje sie niezly plecak prawdopodobnie wykonany przez male raczki. ;)

cena - prawdopodonie bdb

wady - nie ma  straps do nart/snowboard, nie ma oddzielnej keiszeni na gogle, nie ma spine protection, plecak przylega bezposrednio do plecow, itp/itd


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 październik 2015 - 09:18

Janku, nie ma tych rzeczy, ktore wymieniles, z wyjatkiem przylegania do plecow. Ma dwie podluzne wregi umozliwiajace "oddychanie" plecow. Calej tej reszty nie potrzebuje, choc zdaje sobie sprawe, ze do bardziej offpiste wyprawy trzeba innego sprzetu. Plecacek ma jeszcze jedna wazna zalete. Jest bardzo lekki.


  • 1

#8 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 05 październik 2015 - 13:16

Janku, nie ma tych rzeczy, ktore wymieniles, z wyjatkiem przylegania do plecow. Ma dwie podluzne wregi umozliwiajace "oddychanie" plecow. Calej tej reszty nie potrzebuje, choc zdaje sobie sprawe, ze do bardziej offpiste wyprawy trzeba innego sprzetu. Plecacek ma jeszcze jedna wazna zalete. Jest bardzo lekki.

 

dobrze ze ma "przewiew"   miedzy plecami i plecakiem


Użytkownik jan koval edytował ten post 05 październik 2015 - 13:16

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#9 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 październik 2015 - 08:56

Plecak na narty powinien mieć`:

- inne szelki  tak aby mozna było łatwo obrócić go na piersi bez zdejmowania a w czasie jazdy nie może się przekręcać.

- inny kształt tak aby mozna było głęboko siedzieć na krześle- szeroki górą

- inny dostęp do plecaka- z boku aby kiedy na wyciagu mamy go na piersiach łatwo w nim operować

- inaczej rozmieszczone przegrody.

- ochrona kręgosłupa tak przy okazji.

- dla podchodzących pod górę mocowanie dla sprzętu

 

Córka ma taki plecak ( porzedni model z Decathlon) i nie rozstaje się z nim; woli wozić plecak niż wypychać kieszenie.

Na jej przykładzie uważam, że warto kupić plecak narciarski.

choćby taki:

http://allegro.pl/so...5660908673.html

Ja wypycham kieszenie kombinezonu. Oczywiście te na klacie!

Droga Alicjo! Wytłumacz proszę swojemy wykładowcy, ze zlecanie projektu plecaka narciarskiego osobie, która nie jeździ na nartach nie ma najmnieszego sensu. Może lepiej sakwy rowerowe albo kosmetyczka???


Użytkownik Maciej S edytował ten post 06 październik 2015 - 09:26

  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#10 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 06 październik 2015 - 11:01


- inne szelki tak aby mozna było łatwo obrócić go na piersi bez zdejmowania a w czasie jazdy nie może się przekręcać.

Kompletnie niepotrzebny bajer.


inny kształt tak aby mozna było głęboko siedzieć na krześle- szeroki górą

Podczas jazdy kanapa plecak powininen znajdowac sie na kolanach.


  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#11 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 październik 2015 - 12:27


Podczas jazdy kanapa plecak powininen znajdowac sie na kolanach.

 

Prawdziwy narciarz nie jezdzi kanapami :D


  • 1

#12 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 06 październik 2015 - 13:27

Plecak na narty powinien mieć`:

- inne szelki  tak aby mozna było łatwo obrócić go na piersi bez zdejmowania a w czasie jazdy nie może się przekręcać.

- inny kształt tak aby mozna było głęboko siedzieć na krześle- szeroki górą

- inny dostęp do plecaka- z boku aby kiedy na wyciagu mamy go na piersiach łatwo w nim operować

- inaczej rozmieszczone przegrody.

- ochrona kręgosłupa tak przy okazji.

- dla podchodzących pod górę mocowanie dla sprzętu

 

Córka ma taki plecak ( porzedni model z Decathlon) i nie rozstaje się z nim; woli wozić plecak niż wypychać kieszenie.

Na jej przykładzie uważam, że warto kupić plecak narciarski.

choćby taki:

http://allegro.pl/so...5660908673.html

Ja wypycham kieszenie kombinezonu. Oczywiście te na klacie!

Droga Alicjo! Wytłumacz proszę swojemy wykładowcy, ze zlecanie projektu plecaka narciarskiego osobie, która nie jeździ na nartach nie ma najmnieszego sensu. Może lepiej sakwy rowerowe albo kosmetyczka???

masz racje, co do projektowania

zapomniales jeszcze o jednym - ABS!

jak jest nazwa tego lecaka corki? ta strona nie chce sie otworzyc

 

 


- inne szelki tak aby mozna było łatwo obrócić go na piersi bez zdejmowania a w czasie jazdy nie może się przekręcać.

Kompletnie niepotrzebny bajer.

 

 


inny kształt tak aby mozna było głęboko siedzieć na krześle- szeroki górą

Podczas jazdy kanapa plecak powininen znajdowac sie na kolanach.

 

sa dwie szkoly - zdejmowania lub "okrecania". ja mam trzecia - nic nie robie, nie zdejmuje..........

niektore osrodki tutaj  wrecz do obledu  nakazuja zdejmowanie przy kazdym podjezdzie. ja tego nie lubie robic..... wiem, znam te opowiesci o zaplataniu sie itp......

 

 


Podczas jazdy kanapa plecak powininen znajdowac sie na kolanach.

 

Prawdziwy narciarz nie jezdzi kanapami :D

 

Otoz to!!! :)


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 październik 2015 - 13:44

Na jej przykładzie uważam, że warto kupić plecak narciarski.choćby taki:

ale to jest plecak deskarski a nie narciarski
Dołączona grafika
 
Nie wyobrażam sobie jazdy na nartach bez pasa biodrowego.
Jazda z takim plecakiem może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia a nawet życia narciarza
 
polecam raczej coś takiego:
Dołączona grafika


 
 

ja mam trzecia - nic nie robie, nie zdejmuje..........

tu stosuję także metodę KoValską
 
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 SklepBiker

SklepBiker
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2015 - 14:18

W sumie powyżej masz wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego czym się kierować podczas wyboru plecaka,ale co do jego samodzielnego projektowania przez osobę,która nie jeździ na nartach- to w praktyce nie bardzo ma sens,a cenowo wyniesie Cię to nawet drożej niż kupno dobrego plecaka w sklepie interentowym.


  • 0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych