Skocz do zawartości


Zdjęcie

stok narciarski w mniejszym wydaniu

drewno kolej krzesełkowa

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Silesian750

Silesian750
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 maj 2012 - 18:21

Cześć! Napisałem ten temat ponieważ chciałbym wam zaprezentować mój model stoku narciarskiego.
Narazie stok jest w wersji surowej (jest tylko trawa i wyciąg z jednym krzesełkiem).
Mam nadzieję, że będziecie mi doradzać w sprawach stoku i razem będziemy go kończyć ;)

P.S.

Fotki wrzucę jeśli ktoś się zainteresuje tematem.
  • 0

#2 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 12 maj 2012 - 23:33

Puki co, napisałeś tak niewiele, że do końca nie wiadomo czym się interesować. Rozwiń temat, bo brzmi tajemniczo i zarazem ciekawie. Pozdrawiam
  • 0

#3 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 13 maj 2012 - 09:45

Fotki wrzucę jeśli ktoś się zainteresuje tematem.

:thumbsup:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#4 Silesian750

Silesian750
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 maj 2012 - 10:12

Już daję zdjęcia :]

Załączone pliki


  • 4

#5 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 maj 2012 - 12:30

Fajne, ale stok zdecydowanie powinien byc bialy, a nie zielony :)
  • 0

#6 Silesian750

Silesian750
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 maj 2012 - 12:52

Jak już wcześniej pisałem stok jest w wersji bardzo surowej, a poza tym to sezon letni ;)
  • 0

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 maj 2012 - 07:35

witaj na forum KN
na samej górze zrobiłbym mały zbiornik wodny
no i oczywiście system do sztucznego naśnieżania,
krzesła mogłyby być wyprzęgane i z osłonami

fajne masz hobby - może kiedyś powstanie duży ośrodek narciarski
Dołączona grafika
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 Silesian750

Silesian750
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 maj 2012 - 16:36

jeśli chodzi o armatki to bendą. Co do wyprzęganej kolei to już próbowałem z 15 razy coś takiego zrobić,
ale nie jest to takie łatwe. Tylko jedna próba zakończyła się sukcesem, ale i tak stacja często się
psuła i była bardzo duża. Poza robieniem stoku robię też plany i próby do kolei wyprzęganej.
Myślę że tak mniej-więcej za rok będzie już tu stała. A jeśli chodzi o duży ośrodek to narazie
wielkość mojego pokoju mi na to nie pozwala :mad:
  • 1

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 maj 2012 - 10:44

hej Silesian750
a tak z innej beczki - możesz coś napisać o swoim narciarstwie w REALU ? :)
(milej byłoby po imieniu)
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 Silesian750

Silesian750
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 maj 2012 - 15:41

jeśli chodzi o imię to nazywam Kamil :hi:
Nie jestem wyśmienitym narciarzem. Powiem tak, jestem przeciętny.
Trudno mi się do tego przyznać, ale w tym sezonie jakoś trochę straciłem zapał.
mam nadzieję ,że nie będziece mieli mi tego za złe? :unsure:

Użytkownik Silesian750 edytował ten post 15 maj 2012 - 15:43

  • 1

#11 Silesian750

Silesian750
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 czerwiec 2012 - 15:23

sorry za przerwę, ale szkoła daje w kość :post-69: i windows odmówił mi posłuszeństwa. A teraz do rzeczy, jest kilka nowości
1.pojawiła się w końcu poręcz odbojowa na górnym kole
2.wagonik rewizyjny
3.co sądzicie o prototypie nowego krzesełka? Miało wyjść tak jak na zdjęciu.

Załączone pliki


  • 2

#12 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 czerwiec 2012 - 06:44

Miało wyjść tak jak na zdjęciu.

no i wyszło, jestem pełen podziwu :uklon2:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#13 Silesian750

Silesian750
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 sierpień 2012 - 19:45

Jeśli chodzi o moje narciarstwo w realu to niestety nie jest z nim dobrze. Wszystko zaczeło się, gdy zostawiłem buty narciarskie w Karpaczu.
Pewnego dnia wybierając się na narty skapnołem się, że nie ma butów. W piwnicy znalazłem jakąś starą deskę snowboardową.
Postanowiłem więc spróbować pojezdzić i tak mnie to wciągneło, że przeżuciłem się na snowboard. Konto założyłem, gdy jeszcze
jezdziłem na nartach. Pewnego dnia skapnołem się, żę mam tu konto i zamiast zakładać temat na innym forum postanowiłem
założyć temat tu. Trochę dziwnie się czuję pisząc na tym forum nie będąc narciarzem i napisałem to abyście mieli świadomość z
kim rozmawiacie :unsure: . Nie wiem, czy powinienem kontynułować ten temat nie będąc narciarzem. prosił bym admina o radę :rozejm:
  • 0

#14 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 sierpień 2012 - 07:56

Jeśli chodzi o moje narciarstwo w realu to niestety nie jest z nim dobrze.

hej Kamil
nie przejmuj się, naturalnie że powinieneś kontynuować temat - już tyle zbudowałeś
i naprawdę jestem ciekaw jak Twój stok będzie się rozwijał
widać że tempo inwestycji jest i tak lepsze o wielu realnych w kraju

a na narty jeszcze przyjdzie czas - zobaczysz że to lepsze niż snowboard :alegosc:
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#15 Silesian750

Silesian750
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 sierpień 2012 - 10:18

uhh... ulżyło mi :) a co do stoku, to 2 dni temu wróciłem z Saalbach i naszła mnie straszna ochota na zrobienie kolejki gondolowej :alegosc: ....
zaraz zabieram się do robienia prototypu kabiny. jeszcze dzisiaj wrzucę foty tego, co udało mi się zrobić... A to cudo, które chce zbudować: :alegosc:

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   18,48 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   19,39 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   20,69 KB   7 Ilość pobrań

  • 2

#16 Silesian750

Silesian750
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 sierpień 2012 - 18:29

sorry, jednak dzisiaj nie będzie zdjęć, ponieważ nie miałem czasu zrobić gondolki, gdyż cały dzien jezdziłem po złomach i szukałem skrzyni
biegów do mojego malucha :alegosc:

Użytkownik Silesian750 edytował ten post 06 sierpień 2012 - 18:31

  • 0

#17 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 06 sierpień 2012 - 20:03

Silesian750,

dobre to Twoje szaleństwo. Masz pasję !!!
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#18 Silesian750

Silesian750
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2012 - 23:36

zrobiłem już jeden prototyp gondolki, jednak wyszedł mi on tak beznadziejnie, że nie było sensu go pokazywać. Jutro wyjężdżam na wieś na 2 dni
i wrócę dopiero w sobotę wieczorem, więc może jeszcze w niedziele uda mi się coś zrobić :)
  • 0

#19 Silesian750

Silesian750
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 sierpień 2012 - 09:03

prototyp gotowy :)

Załączone pliki


  • 2

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 sierpień 2012 - 12:28

fajna :D :uklon2:
w jakiej skali budujesz ten model ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych