Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sölden luty/marzec 2012 opinia po powrocie

solden Sölden 2012 opinia recenzja

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 mati_wwa

mati_wwa
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2 Zeppelin
  • Imię :Mateusz
  • Ulubiony stok:Hochzillertal/Kaltenbach

Napisano 11 marzec 2012 - 12:42

Byłem tydzień temu i jestem bardzo zwiedzony Sölden.

Miało być pięknie, a okazało się że tłumy okropne. Na stromiznach lód natomiast im niżej tym więcej muld i ogólnie bardziej "narty wodne" niż białe szaleństwo. Dotarcie na lodowiec zajmuje opór czasu a jak już tam dotrzemy, to okazuje się że wybór tras jest mocno ograniczony i w praktyce pozostaje jedna fajna szeroka trasa na lodowcu Tiefenbach.

Po uwzględnieniu poziomu jazdy wybór tras wcale nie jest taki szeroki jak by się wydawało na podstawie mapek. Dla średnio-zaawansowanego boardera niebieskie za płaskie, czerwone to w większości wąskie dojazdówki do doliny a czarne to przegięcie w drugą stronę i takie ściany, że widać że prawie nikt po nich nie jeździ (np. czarna na Gaislachkoglu po lewej od gondoli). To co zostaje jest tak zatłoczone, że przyjemność raczej znikoma.

Nocny show owszem bezpłatny, ale żeby się dostać na górę trzeba zapłacić po 10 EUR za osobę za karnet nocnej jazdy, nawet jak się wjeżdża bez sprzętu i nie zamierza zjeżdżać na nartach na dół. Dla 4-osobowej rodziny to już całkiem poważny koszt

Chcieliśmy pójść na basen, ale cena 20 EUR za osobę także skutecznie nas odstraszyła

Jedynym pozytywem jest infrastruktura - faktycznie prawie wszystkie wyciągi nowe, dobre i szybkie. Także wielopoziomowe parkingi i organizacja wszystkiego nie daje powodów do narzekania.

Ogólnie podobało mi się zdecydowanie mniej niż w Zillertalu (3 x więcej tras) i Zell-Am-See/Kaprun (mniejszy tłum)

Raczej nieprędko wrócę - chyba że z gwarancją pogody i poza wszelkimi sezonami (choć i teraz termin tak wybierałem, żeby nie było Niemieckich/Austriackich ferii)
  • 3

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 12 marzec 2012 - 16:25

Witaj,
bardzo ciekawa opinia. Wybieraliśmy się tam, ale w tej sytuacji trzeba się zastanowić. Napisałeś inaczej niż inni, którzy przeważnie są zachwyceni tym lodowcem i nie często spotykam tak negatywne zdania na temat tej miejscówy.
Choć wiem że ludzie czasami potrafią pisać hahahaha zespołowo, szczególnie jeśli żyją z jakiegoś miejsca i zarabiają na nim kaskę.
Wtedy jest to miejsce idealne i nie ma lepszego. Opinii zespołowych na pseudo forach narciarskich jest aż nadto, tym bardziej raz jeszcze Tobie dzięki za przedstawienie sprawy że tak napiszę od serca, czyli bez owijania w bawełnę.
Przypomina mi się moja relacja z wyjazdu do makaroniarzy. Oj tam też mają swoje za skórą, szczególnie do turystów ze wschodu! A może miałeś jakiegoś cholernego pecha? No nic, tak czy inaczej nie zawsze jak widać może być ok i czasami urlop nie wypali tak jak byśmy tego chcieli.
Może masz jakieś zdjęcia z lodowca?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 marzec 2012 - 20:30

Miało być pięknie, a okazało się że tłumy okropne. Na stromiznach lód natomiast im niżej tym więcej muld i ogólnie bardziej "narty wodne" niż białe szaleństwo. Dotarcie na lodowiec zajmuje opór czasu a jak już tam dotrzemy, to okazuje się że wybór tras jest mocno ograniczony i w praktyce pozostaje jedna fajna szeroka trasa na lodowcu Tiefenbach.

Po uwzględnieniu poziomu jazdy wybór tras wcale nie jest taki szeroki jak by się wydawało na podstawie mapek. Dla średnio-zaawansowanego boardera niebieskie za płaskie, czerwone to w większości wąskie dojazdówki do doliny a czarne to przegięcie w drugą stronę i takie ściany, że widać że prawie nikt po nich nie jeździ (np. czarna na Gaislachkoglu po lewej od gondoli). To co zostaje jest tak zatłoczone, że przyjemność raczej znikoma.


No coz, pewnie zle trafiles. Ja bylem z Solden b. zadowolony, tyle ze to bylo 5-6 lat temu, trafilem na swietna pogode i nie byl to okres wielkich ferii, bo jakies ferie, pewnie holenderskie, mialy jednak miejsce. Czarne na Gaislachkoglu istotnie sa dosc czarne, ale nic nie wspominasz o swietnej 1-ce, a zwlaszcza jej wariantach 4 i 5. Bardzo stosowne. Szeroko, lekko muldziascie, ale bez przesady, w sam raz czerwone.

Z tzw. apreski nie korzystalem, bo na ogol po nartach nadaje sie tylko do malej wyzerki, wypicia piwa i spania. ;)
  • 0

#4 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 14 marzec 2012 - 11:09

Mati, wielkie dzięki za opinię !

małe sprostowanie.... Picie :tanczy23: nigdy sie tam nie wybierałam, nie wybieram i nie wybiorę :tease2: , tym bardziej po opnii Matiego :)

Ola
  • 0

#5 mati_wwa

mati_wwa
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2 Zeppelin
  • Imię :Mateusz
  • Ulubiony stok:Hochzillertal/Kaltenbach

Napisano 15 marzec 2012 - 19:46

Przyznam że kwestia pogodowa także zaważyła na mojej recenzji

Ale: faktów takich że są straszne tłumy i to poza niemiecko/austriackimi feriami, na lodowiec jedzie się długo, że po uwzględnieniu poziomu umiejętności tras wcale nie zostaje tak wiele, że karnet najdroższy ze wszystkich miejsc gdzie byłem, tego moim zdaniem nic nie zmieni.

Nie jestem też jakimś specjalnym hejterem tego ośrodka. Tak jak wszędzie warto pojechać, żeby przekonać się na własnej skórze z czym to się dokładnie je.

Być może traficie na mniejszy tłok i lepszą pogodę, czego wszystkim zainteresowanym życzę.

Pozdrawiam
  • 0

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 marzec 2012 - 20:47

Hej Janusz. Bonne continuation alors. :) Ja jade do Kappl niedaleko Ischgl i licze na przyzwoite warunki a przede wszystkim na przyzwoite zdrowie.


no to czekamy na 3 relacje
Kappl
See
Ischgl

i nie mow zonie ze tam po 2 stronie sa sklepy bezclowe
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 smir_noff

smir_noff
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Z nizin zachodniej Polski
  • Narty:Salomon X-DRIVE 8.3
  • Ulubiony stok:Cervena II Harrachov

Napisano 28 marzec 2012 - 20:25

Byłem tydzień temu i jestem bardzo zwiedzony Sölden.

Miało być pięknie, a okazało się że tłumy okropne. Na stromiznach lód natomiast im niżej tym więcej muld i ogólnie bardziej "narty wodne" niż białe szaleństwo. Dotarcie na lodowiec zajmuje opór czasu a jak już tam dotrzemy, to okazuje się że wybór tras jest mocno ograniczony i w praktyce pozostaje jedna fajna szeroka trasa na lodowcu Tiefenbach.

Po uwzględnieniu poziomu jazdy wybór tras wcale nie jest taki szeroki jak by się wydawało na podstawie mapek. Dla średnio-zaawansowanego boardera niebieskie za płaskie, czerwone to w większości wąskie dojazdówki do doliny a czarne to przegięcie w drugą stronę i takie ściany, że widać że prawie nikt po nich nie jeździ (np. czarna na Gaislachkoglu po lewej od gondoli). To co zostaje jest tak zatłoczone, że przyjemność raczej znikoma.

Nocny show owszem bezpłatny, ale żeby się dostać na górę trzeba zapłacić po 10 EUR za osobę za karnet nocnej jazdy, nawet jak się wjeżdża bez sprzętu i nie zamierza zjeżdżać na nartach na dół. Dla 4-osobowej rodziny to już całkiem poważny koszt

Chcieliśmy pójść na basen, ale cena 20 EUR za osobę także skutecznie nas odstraszyła

Jedynym pozytywem jest infrastruktura - faktycznie prawie wszystkie wyciągi nowe, dobre i szybkie. Także wielopoziomowe parkingi i organizacja wszystkiego nie daje powodów do narzekania.

Ogólnie podobało mi się zdecydowanie mniej niż w Zillertalu (3 x więcej tras) i Zell-Am-See/Kaprun (mniejszy tłum)

Raczej nieprędko wrócę - chyba że z gwarancją pogody i poza wszelkimi sezonami (choć i teraz termin tak wybierałem, żeby nie było Niemieckich/Austriackich ferii)


Potwierdzam, Solden, to przereklamowana stacja. Fajnie to pewnie jest tam na początku sezonu, ale pod warunkiem, że wszystkie trasy zdążą naśnieżyć. W sezonie i pod koniec to tłumy na maxa. Tras jest zdecydowanie za mało. Tak bardzo się reklamują, że niby to "Top of Austria" ...ale to ściema jest, za mało tras i za mała przepustowość. Owszem góry wysokie, a co za tym idzie, widoki przepiękne. Co z tego, że są tu dwa podobno lodowce :) ? Hintertux jest ciekawszy niż lodowce w Solden, choć lubię i jedno i drugie.
  • 0

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 marzec 2012 - 07:49

Solden, to przereklamowana stacja

też zgodziłbym się z tym stwierdzeniem
jadąc tam trzeba dokłdadnie przestudiować
kalendarz ferii w Polsce, Niemczech, Austrii, Holnadii
terminy tzw. karnawału i innych świąt
zrobiłem tak w ubiegłym roku

http://www.kochamnar...oelden-dzisiaj/

a i tak w niektórych miejscach
było strasznie tłoczno

jeśli kiedykolwiek miałbym tam znów pojechać
to dopiero wtedy gdy zrealizują planowane połączenie z Pitztalem
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: solden, Sölden, 2012, opinia, recenzja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych