Skocz do zawartości

Zapraszamy serdecznie do naszej narciarni, miejsca gdzie możesz podzielić się z nami informacjami na temat swoich nart. Możesz wkleić zdjęcia, podać parametry techniczne nart, opisać je i wiele, wiele więcej.

Dołączona grafika

Zdjęcie

rossignol 9S Oversize

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Imilek

Imilek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Imię :Paweł

Napisano 16 luty 2012 - 17:00

Witam.
Jestem początkującym narciarzem, ale już umiem się dość dobrze poruszać na tymże sprzęcie. Do tej pory wypożyczałem narty itp., ale od jakiegoś czasu zacząłem się oglądać za własnymi. Jakoże nie dysponuję zbyt dużym budżetem, a na same narty (oczywiście używane) chciałem wydać do 300zł, znalazłem coś takiego i teraz nie wiem, czy kupić to:
http://allegro.pl/ro...2111903835.html
czy też poczekać i poszukać coś innego. Wyżej wymienione narty wydają mi się ładne (wizualnie), ale nie umiem wypowiedzieć się na temat stanu ich ślizgu oraz czy w ogóle ten typ będzie dobry i będzie mi służył.
1- Co sądzicie o tych nartach, czy wytrzymają mi tych parę lat i czy ogólnie są w dobrym stanie: ślizg, krawędzie. Czy ten model jest odpowiedni dla mnie i czy w ogóle jest on uważany za dobry projekt?
Dziękuję i pozdrawiam.
P.S. Czytałem wiele pochlebnych opinii na temat tych nart, ale chcę poznać zdanie realnych ludzi, może nawet użytkowników tego sprzętu.
  • 0

#2 Pit

Pit

Ginący gatunek

• Administrator
  • 5113 postów
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 16 luty 2012 - 17:35

Pamiętaj że na 100% nikt Ci nie dopasuje nart idealnie poprzez internet. Opinie które w tym temacie ewentualnie zostaną poruszone, są czysto teoretyczne. Mogą podpowiadać, sugerować określić ramy w jakich masz się poruszać chcąc kupić sobie nowe narty. Na co masz zwracać uwagę, co jest dla Ciebie w tej sytuacji najbardziej istotne. Decyzję ostateczną jednak podejmujesz Ty sam. Pamiętaj że nikt Cię na stoku nie widział, nikt do końca nie wie jakie masz umiejętności, jak się na nartach poruszasz. A to stok tak naprawdę ostatecznie weryfikuje Ciebie i Twoje umiejętności. Sumując: wszystko co napisane jest ważne, sugeruj się tym jak najbardziej, ale pamiętaj że to Twoja decyzja jest najważniejsza i musisz ją podjąć sam.

A dodatkowo dodaj trochę informacji z tego tematu, będzie łatwiej ;)

http://www.kochamnar...rty-przeczytaj/
  • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#3 Imilek

Imilek
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 16 luty 2012 - 17:51

Tak tak: zastosuję się do Twych rad:
Mam 16 lat;
Ważę 57kg;
Mój wzrost to 170cm, ale chcę jeszcze trochę urosnąć, więc chciałem zakupić narty o wielkości 165-170cm. (Sezon prawie się kończy)
Poziom:
Zauroczony:

Idziesz pierwszy raz na stok z postanowieniem jazdy, spotykasz instruktora, masz na sobie sprzęt do jazdy.
Nauczyłeś się techniki płóżnej,potrafisz zjechać na nartach w zamierzonym kierunku,umiesz się zatrzymać,
masz widzę i umiejętności jak wjechać na górę odpowiednimi wyciągami.
Zaliczasz pierwszy raz trasy niebieskie.

Ten etap mam za sobą i już jeżdżę w miarę płynnie, równoległe narty i takie same skręty. Technikę już dość pojmuję i rozumiem.

Styl jazdy: to luźny, rekreacyjny, dla relaksu i żeby się pozytywnie zmęczyć.
Narazie tyle co jeździłem, wiem, że nie lubię lodu i bardzo mocno zbitego śniegu ;)
Pozdrawiam.
  • 0

#4 Pit

Pit

Ginący gatunek

• Administrator
  • 5113 postów
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 16 luty 2012 - 19:02

Ok,
poczekaj na kogoś bardziej doświadczonego, ale moim zdaniem skromnym, te narty mogą być dla Ciebie za trudne. Wg. mnie nie jest ona dla Ciebie. Kupiłbym coś bardziej spokojnego, szczególnie przy Twoim doświadczeniu jak napisałeś powyżej.
  • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#5 Imilek

Imilek
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 16 luty 2012 - 20:15

Dziękuję.
Postaram się poszukać czego innego.
Pozdrawiam.
  • 0

#6 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1581 postów

Napisano 16 luty 2012 - 20:30

Kiedy zobaczyłem te narty coś mi się zaczęło przypominać. Tak jeździłem na bardzo podobnych, tylko rok wcześniejszych dawno temu i nie wzbudziły we mnie jakiegoś ogromnego entuzjazmu. Właśnie dlatego je zapamiętałem.
Dlaczego bym ich nie kupował:
- rocznik, są to narty o ile dobrze liczę przynajmniej ośmioletnie
- licytacja, a nie kup teraz. Obecna cena 222,50 za te narty przestaje być okazją
- niepoważne zasłonięcie ślizgów rozpuszczoną świeczką, czy inną parafiną. Ma to sugerować niezwykłą dbałość o konserwację ślizgów, a może być sposobem na ukrycie felerów. To ostatnie napisane nie całym tylko półżartem.
Wydaje mi się, że nie warto. Oferta nart używanych jest tak ogromna, że znajdziesz bez problemu coś ciekawego, a szczególnie jeśli Ci się bardzo nie spieszy.
  • 0

#7 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2058 postów
  • Narty:Wszystkie z rockerem niestety

Napisano 16 luty 2012 - 21:23

Ma to sugerować niezwykłą dbałość o konserwację ślizgów, a może być sposobem na ukrycie felerów

Potwierdzam.Sam tak zrobilem sprzedajac swoje 3V.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#8 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1581 postów

Napisano 16 luty 2012 - 21:41

:hysterical: :thumbsup:
  • 0