Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dolina Aosty - Uraz psychiczny


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 luty 2012 - 15:18


Ale wiecej autobusem nie pojade. Jak możecie mnie zagospodarować albo choć napiszcie gdzie podobne miejsca mogą być to będę zobowiązany. Najlepiej żeby było podobne do gór wokół doliny Chochołowskiej.


Polecam w takim razie lot do Genewy, stamtad 1h samochodem i jestes w Chamonix.
Jesli jestes tam poza high sezon, czyli w marcu, kwietniu i trafisz z pogoda to masz mase mozliwosci na off piste i jedne z najwspanialszych widokow. No i RACERzy sa tam w mniejszosci.



podobo w chamonix swiezy snieg jest rozjezdzony w ciagu paru godzin..


A na Chocholowskiej to nie? :alegosc:

A powaznie to jest na to sposob. Trzeba tylko go znac :boogie:
  • 1

#22 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 luty 2012 - 15:45

[
tzn znac co - sposob na znalezienie sniegu wolnego od udeptywaczy?

znam takowy, uruchomie go od tej niedzieli...............

Użytkownik jan koval edytował ten post 09 luty 2012 - 15:46

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 luty 2012 - 16:15

Chciałem na początku podzielić się urazem psychicznym jakiego doznałem uczestnicząc narciarskiej wycieczce autobusowej do doliny Aosty w zeszłym roku.


Szkoda, ze nie byles w tejze dolinie Aosty dwa lata temu (relacje zamiescilem). Ze mna i przypadkowo dobrana grupa z biurem Wygoda Travel. Wtedy byc moze doznalbys urazu psychicznego, ale innego rodzaju. Ze wsrod przypadkowych ludzi, mieszkancow Krakowa, Katowic, Warszawy, Rzeszowa mozna znalezc tylu sympatycznych, milych, niezle jezdzacych rodakow.
  • 3

#24 FH_ESPO

FH_ESPO
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Przedstawiciel:FH_ESPO

Napisano 17 luty 2012 - 15:17

Napisz jeszcze,że jeżdżących z wyobraźnią- to zdarza się neizwykle rzadko.. A uraz psychiczny pozostanie przez jakiś czas,trzeba to przejść bo inaczej będzie tkwil w nas od środka.
  • 0
FH_ESPO - nasze produkty znajdziecie Państwo na allegro

#25 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 luty 2012 - 15:51

Napisz jeszcze,że jeżdżących z wyobraźnią- to zdarza się neizwykle rzadko.. A uraz psychiczny pozostanie przez jakiś czas,trzeba to przejść bo inaczej będzie tkwil w nas od środka.


Czy ja wiem. Jazda z wyobraznia to raczej norma, bez wzgledu na panstwowosc, a jazda bez to raczej wyjatek, niestety przykry. Tak sie sklada, ze od kilku lat regularnie jezdze z biurem podrozy w Alpy Wloskie. Wiadomo gdzie, bo prawie wszystkie te wyjazdy opisalem na KN, moze nawet zbyt drobiazgowo. :) Dlaczego z biurem, a nie indywidualnie jak robilem to wczesniej? Pewnie glownie dlatego, ze moje dzieci sa juz wypuszczone w swiat, a jazda samochodem we 2-3 osoby jakos nas nie rajcuje. Mimo wszystko w tym roku wracamy do jazdy samochodowej w wiekszym gornie. Ale do ad remu. W czasie tych 4-5 wyjazdow autobusowych, w terminach ok. poczatku marcowych, jadac z dosc tanim biurem podrozy w zupelnie przypadkowym towarzystwie, nie spotkalem sie z ani jednym przypadkiem chamstwa, wiekszej glupoty (bo mniejsza wykazuje sie od czasu do czasu kazdy z nas), agresji, nadmiernego opilstwa, itp. Owszem, zdarzalo sie wsrod kilku z nich wzmocnic sobie morale czyms mocnijszym w trakcie jazdy, ale nie prowadzilo to do niczego zlego. Podobnie na stoku w zadnym stopniu moi towarzysze podrozy nie wyrozniali sie niczym negatywnym od reszty narciarzy. Ich umiejetnosci, styl jazdy, sposob zachowania nie odbiegal od innych, a nawet powiedzialbym, ze przewyzszal srednia. Kilka, ale to doslownie kilka razy zauwazylem, a scisle wysluchalem, kurwujacych rodakow w kolejce, zachowujacych sie dosc halasliwie i butnie, ale nie byli to uczestnicy naszych autobusow. W sumie nie rozpierala mnie duma z powodu zachowania sie moich rodakow, ale w zadnym stopniu nie dawali powodow do wstydu. Dlatego wpis otwierajacy ten watek uwazam za niesprawiedliwy. Byc moze wynika on z pechowego natrafienia na wyjatkowe niesprzyjajace okolicznosci i ludzi, a byc moze... ze sposobu w jaki oceniamy innych i otaczajacy nas swiat. Zgodnie ze slynnym kuflem z piwem, ktory dla jednych jest w polowie pusty, dla innych - w polowie pelny. :)

Nieco inaczej wyglada sytuacja na naszych stokach, zwlaszcza na latwiejszych trasach, ale to troche inna bajka i tamat na inne podaduchy.
  • 1

#26 waldek k

waldek k
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kastle MX 78
  • Imię :Waldek

Napisano 18 luty 2012 - 23:06

Dlatego wpis otwierajacy ten watek uwazam za niesprawiedliwy. Byc moze wynika on z pechowego natrafienia na wyjatkowe niesprzyjajace okolicznosci i ludzi, a byc moze... ze sposobu w jaki oceniamy innych i otaczajacy nas swiat. Zgodnie ze slynnym kuflem z piwem, ktory dla jednych jest w polowie pusty, dla innych - w polowie pelny. :)

Myślę że ten wpis nie do końca należy traktować tak dosłownie i poważnie. Autor wykazał się zmysłem obserwacji oraz poczuciem humoru i chyba za to właśnie dostał tyle plusów, a przynajmniej tak było jeśli chodzi o mnie. Przyjąłem ten post jako satyrę na opisany typ zachowań. Uważam że tekst byłby lepszy bez tylu narodowościowych odniesień, zwłaszcza przy opisywaniu sytuacji nie wynikających z jakiegoś narodowego kołtuństwa, ale ze skromności portfela. Nigdy nie widziałem w wykonaniu naszych rodaków takiego popisu chamstwa i prostactwa, jakie miałem nieprzyjemność oglądać w wykonaniu Niemców na kampingu w Mielnie, czy Anglików na rynku w Krakowie. Nieodpowiednie zachowania u obcych oburzają jednak nie bolą, dlatego można zrozumieć emocjonalny opis urlopu, spędzonego w wyjątkowo niedobranym do siebie towarzystwie.
Zwłaszcza że post ten jest zapewne formą terapii po przebytym urazie. :)
  • 1

#27 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 grudzień 2016 - 20:52

Wczoraj czyli w Wigilie Bozego Narodzenia zepsula sie kolejka linowa "Plan Maison" w Cervinia i 153 osoby zostaly wisiec.

Ze wzgledu na silny wiatr nie mozna bylo uzyc smiglowcow do ewakuacji, akcja ratunkowa z udzialem 150 ratownikow

trwala do polnocy, wszyscy uratowani zdrowi.

https://www.bluewin....-passagier.html


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#28 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 26 grudzień 2016 - 01:10

Wczoraj czyli w Wigilie Bozego Narodzenia zepsula sie kolejka linowa "Plan Maison" w Cervinia i 153 osoby zostaly wisiec.

Ze wzgledu na silny wiatr nie mozna bylo uzyc smiglowcow do ewakuacji, akcja ratunkowa z udzialem 150 ratownikow

trwala do polnocy, wszyscy uratowani zdrowi.

https://www.bluewin....-passagier.html

tzn ze wzgledu na pokazne brzuchy  trzeba bylo sprowadzic super wytrzymale liny???


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#29 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 styczeń 2017 - 17:06


trzeba bylo sprowadzic super wytrzymale lin

3 dni po awarii kolejkę uruchomiono ale jeździła bardzo wolno, na wszelki wypadek omijałem ją z daleka

gallery_10_377_342567.jpg


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych