Skocz do zawartości


Zdjęcie

Salomon XT 850 Enduro


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Misu

Misu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon X-Kart Max, K2 Photon, Fischer RX Fire, Salomon Enduro 850 XT, Voelkl SC PSI,.Stoeckli SX
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:Seiser Alm - wszystkie

Napisano 03 luty 2012 - 11:18

170 cm. Wymieniłem 5 letniego Salomona Tornado na tę nartę. I dobrze zrobiłem. Fenomenalne. Super uniwersalne. Znakomicie jadą na trasie. Mocna, carvingova maszyna do długich i średnich skrętów. Ale dają się zmusić i do krótkich bez jakiejś super gimnastyki. Wbrew temu co przeczytałem w opisach z profesjonalnych testów całkiem szybkie z krawędzi na krawędź i wcale nie wymagają jakiegoś super przygotowania fizycznego (jestem dość ciężki więc może wyginam ciężarem). W zasadzie nie dociskane jadą jak topowe allroundery. Można dość relaksowo cruisować. Dociśnięte pokazują pazurki. Bardzo dobre w krótkich skrętach jechanych techniką "szuraną" Dość łatwo inicjują skręty w przejeżdżonym śniegu poza trasą.Szalenie stabilne w mokrym śniegu i na rozkopanych trasach. Jechane w ok. 30 cm puchu fantastycznie wychodziły na powierzchnię ( ten rocker chyba działa). Ogólnie, na twardej trasie dwie klasy lepsze od Tornado (178 cm, tego bez ti) i co najmniej o klasę w warunkach terenowych. Bardzo ekskluzywne nartki. Jako jedna para znakomite. Gdy masz więcej nart i kupisz te, pozostałe będą jeżdżone incydentalnie. Porównując do samochodów, odpowiednik solidnego, usportowionego, kombi klasy premium z napędem na 4 koła.
  • 4

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 03 luty 2012 - 11:32

Witaj,
dzięki za tescik :thumbsup: A może miałeś jeszcze jakieś inne deseczki na nogach?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 kuzon

kuzon
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 03 luty 2012 - 18:36

O to, to, to!!! :Papryczka: Właśnie nad nimi się zastanawiam. Czy możesz napisać jaką długość powinienem rozpatrywać dla siebie przy parametrach 178cm/83kg i forumowej 7 (choć może powinienem być skromniejszy i dać sobie raczej 6/7) wg. Salomona obstawiam dla siebie +5 do +10 cm, ale za diabła ta długość do mnie nie przemawia :zemdlal: http://www.salomon.com/pl/size.html Zastanawiałem się też czy nie bardziej uniwersalne byłyby XT800. Zdecydona większość jazdy to jednak przygotowane trasy. Czy ktoś orientuje się gdzie w kraju i na Słowacji są jakieś centra testowe w których można takie nartki potestować? Ja słyszałem o Salomonie w Zieleńcu i Czarnej Górze, czy ktoś może to potwierdzić?

Pozdro! :uklon2:
  • 0
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#4 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 03 luty 2012 - 22:32

Muszę przyznać że mnie również te narty zainteresowały gdy je zobaczyłem i pooglądałem jesienią w sklepie. Miło poczytać że zainteresowanie było słuszne, jednak ja również wolałbym najpierw je przetestować osobiście zanim podejmę decyzję o kupnie!!! Jeśli ktoś jeszcze miał okazję na nich jeździć, to czekamy na opinię!!!
Gdyby trzymać się tabeli Salomona, to ja musiałbym przestać jeździć na nartach albo musieliby produkować narty specjalnie dla mnie :hysterical:

Użytkownik marecki edytował ten post 03 luty 2012 - 22:37

  • 0

#5 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 03 luty 2012 - 22:41

Wyglądają rewelacyjnie!


Dołączona grafika
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#6 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 03 luty 2012 - 23:04

Jak będziesz przypadkiem w Beskidach to dasz się karnąć?

Bardzo ekskluzywne nartki.


chyba jednak nie dasz ;)
  • 0

#7 kuzon

kuzon
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 04 luty 2012 - 10:41

Przepraszam, ale trochę mi się popitoliły fora :russian: i w swoim poście odniosłem się do skali umiejętności używanej na skiforum, która tutaj nie funkcjonuje :blush: Pewnie ci którzy tam nie zaglądają, zastanawiali się o czym on pisze. To było z mojej strony faux pas w stosunku do kochamnarty.pl :chair: Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony.
  • 0
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#8 Misu

Misu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon X-Kart Max, K2 Photon, Fischer RX Fire, Salomon Enduro 850 XT, Voelkl SC PSI,.Stoeckli SX
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:Seiser Alm - wszystkie

Napisano 09 marzec 2012 - 16:52

Jak będziesz przypadkiem w Beskidach to dasz się karnąć?


Bardzo ekskluzywne nartki.


chyba jednak nie dasz ;)

Mówiąc pewnie o Beskidach pewnie masz na myśli Śląski i Żywiecki. Niestety bywam na zachód od Zawoi bardzo rzadko na nartach. Pracuję w Tarnowie a dom rodzinny mam w Krakowie więc jeżdżę raczej z Tarnowa do Krynicy a z Krakowa w Beskid Wyspowy (Śnieżnica, Myślenice, Limanowa,Laskowa) Podhale albo w Gorce lub Pieniny. A ekskluzywne nartki to znaczy, że wyjątkowe a nie tylko dla zasobnych w kasiorę. Swoją drogę "dotestowałem" je do końca. Serfaus-Fiss-Ladis- Tyrol austriacka strona na granicy Austrii, Włoch i Szwajcarii -dwa dni mrozu i betonowe trasy, dwa dni takiego opadu, że ratraki nawet nie próbowały czegoś ubijać- na trasie było identycznie jak poza trasą, puch powyżej pasa, trochę niebezpiecznie ze względu na mgłę ale jazda pyszna, dwa dni lekki mrozik, słońce, beton na trasie i metr puchu poza trasą. Jeździły po wszystkim jak po swoim. Oczywiście nie jest to sportowa slalomka na betonie ale nie widzę różnicy między nimi czy np. Fischerami Progressorami 9 czy innymi top allrounderami na twardym. Jasne , że "kop" na końcu zakrętu nie jest taki jak w race'owych Voelklach czy Headach ale i tak jest całkiem niezły. W puchu i po ciapatym śniegu jeżdżą fenomenalnie. Polecam jak się trafią na wyprzedażach teraz, pod koniec sezonu. Ja trafiłem na początku sezonu (początek grudnia) na jakąś promocję w sklepie firmowym Salomona (noc zakupożerców czy jakaś inna maketingowa ściema) w Galerii Kazimierz w Krakowie i dostałem je przy cenie katalogowej 2799 za jakieś 2150 z wiązaniami Z 12. I są warte swojej ceny.
  • 2

#9 bugi

bugi
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:ELAN FLOW 6.1
  • Ulubiony stok:JANOVKY

Napisano 28 styczeń 2013 - 21:06

zastanawiam się już dwa tygodnie i nie umie się zdecydować na zakup :dry: cały czs mam obawy o ten promień skrętu 17,7 przy 177 cm dł. czy może ktoś jeszcze coś napisać o tym sprzęcie ?
  • 0

#10 Bako86

Bako86
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2014 - 15:17

Witam , mam 178, 80 kg , jazda w skali od 1 do 10 to 7, chciałem sie dowiedziec o roznicy miedzy salomon enduro xt 800 a xt 850 z sezonu 13/14 , jaka jest roznica ?

i jak mam dobrać długość nart z rockerem, z tego co wiem musza byc dłuzsze . wczesniej mialem fischery rc4 sc z grupy race o długości 155 a teraz jaka długos do tych salomonow i ktore polecacie z tych dwoch par??

 


  • 0

#11 ALEX ALEX

ALEX ALEX
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Aleksy

Napisano 05 grudzień 2014 - 21:47

Witam , mam 178, 80 kg , jazda w skali od 1 do 10 to 7, chciałem sie dowiedziec o roznicy miedzy salomon enduro xt 800 a xt 850 z sezonu 13/14 , jaka jest roznica ?

i jak mam dobrać długość nart z rockerem, z tego co wiem musza byc dłuzsze . wczesniej mialem fischery rc4 sc z grupy race o długości 155 a teraz jaka długos do tych salomonow i ktore polecacie z tych dwoch par??

 

 

Jeśli chodzi o długośc z rockerem, to czytałem kiedyś, że wzrost + 5 - 10 cm i jest ok ;)   

 

A miał ktoś już okazję śmigać na tych? 

 

rossignol_RADBQ02_HERO_ELITE__ST_TI_TPX_


  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych