Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oszustwa w PŚ?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 03 luty 2012 - 09:44

Dzisiejszy artykuł z onetu :

Czy w narciarstwie alpejskim można oszukiwać? Po ostatniej serii zwycięstw młodego Austriaka Marcela Hirschnera w środowisku sportowym wybuchła dyskusja na temat błędów celowo popełnianych przez zawodników na trasie slalomu, dających im cenne ułamki sekundy. Czy są to tylko pojedyncze incydenty czy może stała praktyka niektórych narciarzy?
Narciarska ekstrawagancja, coroczny nocny slalom w Schladming, przyciągnęła do tego małego austriackiego miasteczka ponad 40 tysięcy fanów narciarstwa. Przybyli, aby zobaczyć swojego rodaka zwyciężającego w zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata slalomie w świetle reflektorów. Problem polega na tym, że zwycięzca stał się właśnie obiektem ostrej krytyki w ramach szerszej debaty w świecie narciarstwa.
Marcel Hirscher, 22-letni Austriak, wygrał w nocnym slalomie z czasem 1.43,01 – od drugiego na mecie Włocha Stefano Grossa był lepszy o 22 setne sekundy. Kiedy padł na ziemię po przejechaniu linii mety, tłum wybuchł entuzjazmem. Ludzie klaskali, trąbili, wypuszczali świetlne race. To było pierwsze zwycięstwo Hirschera na ojczystej ziemi. – Już jako mały chłopiec marzyłem, żeby kiedyś tu wygrywać – mówił później. – A dziś mój sen się spełnił!
Ale nie wszyscy świętowali zwycięstwo Hirschera. Dołączona grafika
Młody zawodnik jest obecnie oskarżany o oszukiwanie i niesportowe zachowania. O co chodzi? O tak zwany straddling, czyli błąd na bramce – wykroczenie polegające na tym, że zawodnik na trasie slalomu nieprawidłowo atakuje bramkę, przejeżdżając przez nią tylko jedną nartą. Normalnie prowadzi to do dyskwalifikacji. Jeśli narciarz sądzi, że popełnił taki błąd, powinien zatrzymać się i zjechać z trasy slalomu. Jeśli tego nie zrobi, zostaje zdyskwalifikowany i płaci karę, równowartość około tysiąca dolarów, nałożoną przez organizacje sportowe.
Problem polega na tym, że tego typu wykroczenie jest bardzo trudne do zauważenia gołym okiem, bo narciarze jadą przecież bardzo szybko, a widok na narty zasłania wzbijany przez nie śnieg. Straddling zwykle bywa wykrywany tylko na odstawie analizy nagrań wideo o wysokiej rozdzielczości, którą przeprowadza się, jeśli sędzia przy danej bramce sygnalizuje możliwość wykroczenia albo jeśli przedstawicieli któregoś z rywali zgłasza protest do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
Hirscher został zdyskwalifikowany i ukarany w dwóch ostatnich zawodach w Wangen (Szwajcaria) i w Kitzbuhel (Austria) właśnie za straddling. Przeciwnicy twierdzili, że ten sam błąd popełnił także w czasie dwóch innych startów, choć sędziowie ostatecznie oczyścili go z zarzutów.
Niedawno Ivica Kostelic z Chorwacji otwarcie oskarżył Hirschera o celowe pokonanie bramki tylko jedną nartą i kontynuowanie wyścigu. Kostelic prowadzi obecnie w Pucharze Świata zarówno w slalomie, jak w klasyfikacji generalnej. Hirscher jest drugi. – Głęboko mnie to dotknęło – mówił Chorwat, który wygrał kombinację alpejską i zajął trzecie miejsce w slalomie w Kitzbuhel. – Byłem bardzo rozczarowany, poczułem, że muszę coś z tym zrobić. To tylko jeden wyścig, ale wstyd pozostaje na zawsze.
Oświadczenie Kostelica wywołało wielkie poruszenie w całym narciarskim świecie. Choć obaj sportowcy publicznie przeprosili się w poniedziałkowy wieczór, organizatorzy wyścigu obawiali się że przed wtorkowym nocnym wyścigiem może dojść do aktów przemocy pomiędzy kibicami z Austrii i Chorwacji. Rozeszły się także plotki, że w drodze do Austrii są BadBlue Boys – grupa chorwackich chuliganów stadionowych, którzy podobno chcieli "przyjść z odsieczą" swojemu rodakowi. W odpowiedzi austriaccy kibice oznajmili, że w czasie zjazdu Kostelica będą rzucać w niego śnieżkami. Z całej Austrii ściągnięto do Schladming dodatkowe siły policyjne.
Kiedy Kostelic stanął na starcie przed swoim drugim przejazdem, linia funkcjonariuszy ochraniała bramę oddzielającą sportowców od tłumu. Pod koniec zawodów okazało się jednak, że nie doszło do żadnych incydentów, co wcale nie oznacza, że cała dyskusja ucichła.
Twierdzenia Kostelica skłoniły działaczy FIS do przeanalizowania ostatnich zwycięstw Hirschera w Adelboden w Szwajcarii i w Zagrzebiu. Hirscher zajął miejsce na podium w ośmiu z trzynastu wyścigów. Austriak zdecydowanie odrzucił oskarżenia o umyślne popełnienie wykroczenia, ale kilku zawodników i trenerów przyznało, że mógł to zrobić nieświadomie.
– Dla mnie jest oczywiste, że Hirscher kontynuuje wyścig nawet kiedy dojdzie do straddlingu – mówi jednak Sasha Rearick, trener drużyny narciarskiej USA. – Kara w wysokości 999 franków szwajcarskich nie robi na nim większego wrażenia. Każdy narciarz wie, kiedy zrobi coś takiego. W 98 na 99 przypadków straddlingu zawodnik ma tego świadomość; może w dwóch przypadkach na sto ma jakieś wątpliwości. Każdy czuje, kiedy słupek bramki uderza w wewnętrzną stronę narty.
– Kiedy ktoś mówi, że tego nie zauważył, bardzo trudno mi w to uwierzyć – potwierdza zawodnik z Kanady Brad Spence. – Jesteśmy zawodowcami, wiemy, co robimy. Kiedy przejeżdżasz bramkę jedną nartą, czujesz to. To przykre, kiedy zawodnicy jadą dalej i udają, że nic się nie stało. Wszystkim nam zależy, aby sport był uczciwy.
Amerykanin Ted Ligety nie jest jednak aż tak przekonany. – Czasami się to czuje, czasami nie – mówi. – Bywa, że sprawa jest oczywista, ale czasami naprawdę trudno sobie to szybko uświadomić.
Szef wyścigów z ramienia FIS, Gunther Huajara, próbował uspokoić sytuację pokazując szefom zespołów i dziennikarzom nagrane w wysokiej rozdzielczości wideo pokazujące przejazdy Hirschera w Adelboden i Zagrzebiu. Rzeczywiście, na filmie wygląda, że Austriak przejechał bramki prawidłowo.
Hirscher w styczniu trzykrotnie wygrał wyścigi, ale w ostatnich dwóch slalomach został zdyskwalifikowany za straddling. Później znów zwyciężył, tym razem w świetle potężnych reflektorów. – To naprawdę wiele dla mnie znaczy, zwłaszcza po tym wszystkim – mówił odnosząc się do oskarżeń o oszustwa. – To był najtrudniejszy czas w całej mojej karierze. Kto wie, może popełniłem jakieś błędy. To dla mnie zupełnie nowa sytuacja. Wygrana w Schladming to jak wygrana w domu: mieszkam pół godziny samochodem stąd! Dziękuję wszystkim moim rodakom. To fantastyczne uczucie!
Kelley McMillan


  • 2

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 03 luty 2012 - 11:34

Hehehehe, wyszło na moje. Uwagi które na tym forum zamieszczałem dwa lata temu, były słuszne, niestety.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 03 luty 2012 - 11:34

Spróbuję wyłuskać najistotniejsze fragmenty z tekstu ;)

Czy w narciarstwie alpejskim można oszukiwać? Po ostatniej serii zwycięstw młodego Austriaka Marcela Hirschnera w środowisku sportowym wybuchła dyskusja na temat błędów celowo popełnianych przez zawodników na trasie slalomu, dających im cenne ułamki sekundy. Czy są to tylko pojedyncze incydenty czy może stała praktyka niektórych narciarzy?

Pisał to dziennikarz, więc przyjmuję do wiadomości.

Młody zawodnik jest obecnie oskarżany o oszukiwanie i niesportowe zachowania.

Kto oskarża?

Niedawno Ivica Kostelic z Chorwacji otwarcie oskarżył Hirschera o celowe pokonanie bramki tylko jedną nartą i kontynuowanie wyścigu.

Dalej jest kilka cytatów różnych ludzi z tzw. branży, którzy mówią mniej więcej tak: nie widzieli my za bardzo, ale Hirscher na pewno oszukuje.

Włącza się szef.

Szef wyścigów z ramienia FIS, Gunther Huajara, próbował uspokoić sytuację pokazując szefom zespołów i dziennikarzom nagrane w wysokiej rozdzielczości wideo pokazujące przejazdy Hirschera w Adelboden i Zagrzebiu. Rzeczywiście, na filmie wygląda, że Austriak przejechał bramki prawidłowo.

Nie widzieli sędziowie bramkowi, nie widzieli kibice, kamery HD kręcące z 1000 klatek/s też nic nie zanotowały, tylko Kostelicz widział, żeby było śmieszniej "celowe pokonanie bramki tylko jedną nartą"

Pozostaje mi życzyć Hirscherowi, żeby okrutnie obił dupsko Kosteliczowi i wszystkim tym, którzy podłączyli się do oskarżeń. Z drugiej strony marna to pociecha, bo choć będzie to prawidłowe obicie dupska i tak będzie tylko wyglądało na prawidłowe.
  • 2

#4 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 luty 2012 - 12:12

Nie widzieli sędziowie bramkowi, nie widzieli kibice, kamery HD kręcące z 1000 klatek/s też nic nie zanotowały, tylko Kostelicz widział, żeby było śmieszniej "celowe pokonanie bramki tylko jedną nartą"


Co smiesniejsze w Zagrzebiu na trasie przeciez byli sedziowie postawieni przez ichniejsza ferderacje.
Wiec niech maja do siebie pretensje ze slepych postawili :)

Ciekawe za to jest co Ligety o tym napisal:

I actually straddled in Zagreb and got away with it too, finishing 14th. Straddling is becoming more and more common, because there's so much less margin for error in slalom than there used to be. I actually think they should allow straddling. The fastest guy down should win, and straddling never makes you faster. It always throws your timing off or kicks your ski up in the air or causes something else that costs you time.

Read more: Straddling ski gates become more commonplace - The Denver Post http://www.denverpos...3#ixzz1lJf3M2TM
Read The Denver Post's Terms of Use of its content: http://www.denverpost.com/termsofuse

Użytkownik JacK edytował ten post 03 luty 2012 - 12:13

  • 1

#5 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 03 luty 2012 - 13:24

jest jakieś zdjęcie przejechania bramki jedną nartą?
Rozumiem, że chodzi o wzięcie tyczki pomiędzy narty. Ona się kładzie, ale nie znika, można na niej się "pośliznąć" jak się na nią najedzie, może poobija ć "jaja". Nikt chyba tego nie robi specjalnie :blush:
  • 1

#6 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 03 luty 2012 - 14:33

Dzięki za odpowiedzi, bo szczerze mówiąc wrzuciłem to licząc na wyjaśnienia właśnie. Z tekstu wynika niewiele i trudno go zrozumieć przeciętnemu "oglądaczowi" PŚ
  • 0

#7 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 luty 2012 - 13:16

Widziałem dziś magazyn alpejski w Polsacie, między innymi poświęcony tym przekrętom. Zbliżenia itd.
Facet centralnie nie omija tyczki, tylko bierze ją między nogi, co jest zwykłym wałkiem, zresztą jakich wiele w każdym sporcie, nie tylko w narciarstwie. Zwykłe oszustwo w dodatku widoczne jak na dłoni. Tyczka na jaja i jazda. Albo ma super ochraniacze na jaja albo nie ma ....jaj!
Myślę że za jakieś 5 lat tyczki zlikwidują, bo i tak do niczego już nie służą niektórym zawodnikom.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#8 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 05 luty 2012 - 19:13

Widziałem dziś magazyn alpejski w Polsacie, między innymi poświęcony tym przekrętom.
Facet centralnie nie omija tyczki, tylko bierze ją między nogi, co jest zwykłym wałkiem, zresztą jakich wiele w każdym sporcie, nie tylko w narciarstwie. Zwykłe oszustwo w dodatku widoczne jak na dłoni. Tyczka na jaja i jazda. Albo ma super ochraniacze na jaja albo nie ma ....jaj!

Łoj, łoj Piter, ale dałeś czadu :lol: Przecież to niemożliwe, żeby na sportowym kanale dali tak zmanipulowany materiał, którego recenzję napisałeś. Przecież w nim nie ma ani słowa prawdy, lub ujmując inaczej wszystko jest zmanipulowane pod publiczkę i to jeszcze taką, która za wiele nie kuma z narciarstwa :laughing:

Myślę że za jakieś 5 lat tyczki zlikwidują, bo i tak do niczego już nie służą niektórym zawodnikom.


Jeśliby się bardzo ściśle trzymać toku myślenia zawartego w tym zdaniu sugerującym likwidację czegoś przez przekręty, oszustwa i brak etyki to już w tej chwili na świecie nie powinno być ani jednego stadionu oraz boiska do piłki nożnej, a wszyscy związani z fudbolem powinni być zutylizowani do trzech pokoleń w każdą stronę. :zab:

Pozdrawiam. sędzia narciarski d_i
  • 0

#9 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 luty 2012 - 19:40

Można.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#10 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 05 luty 2012 - 21:00

Znaczy co? Oszukiwać?
Nie ma ani cienia, ani promila szansy na zaplanowane oszustwo związane ze skróceniem trasy poprzez jakiekolwiek ominięcie bramki. Podobnie jak nie ma najmniejszej szansy oszukać na sprzęcie narciarskim. Dlatego tezy z artykułu są tak głupie, że aż nie chce mi się wierzyć, że mógł słowa o przekręcie wypowiedzieć średnio śledzący pucharowe slalomy kibic-narciarz, że o Kosteliczu nie wspomnę.
  • 1

#11 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 05 luty 2012 - 21:35

no dobra, wyobraźmy sobie, że taki oszukiwacz bierze tyczkę pomiędzy narty. Kładzie ją gdzie? w bok? nie bo trafi goleniem i dalej pobiegnie bez nart, przed siebie? też nie, bo przecież to nie jazda na wprost tylko gośc jest w skręcie, a ta cholera ma z 2m wysokości / długości/. To może udać się raz - nie oszukać kamerę czy sędziego, może sie udać ustać i dalej jechać. Normalnie kończy sie to wypadnięciem z trasy
  • 0

#12 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 05 luty 2012 - 23:56

Nieprzejechanie światła bramki w slalomie to w 100% przypadków błąd liczony w milimetrach, rzadko w centymetrach.
Kiedy narty przejeżdżają prawidłowo koło słupka mają wolną przestrzeń na zewnątrz skrętu, w momencie gdy jedna z nart znajdzie się w skręcie po niewłaściwej stronie tyczki na pewno zahaczy o jej podstawę wewnętrzną krawędzią. Kończy to się co najmniej zachwianiem równowagi, więc i straceniem rytmu, często mocno złapana narta powoduje takie przyhamowanie, że zawodnik leci "na pysk" przez dzioby. Jako stały kibic narciarstwa alpejskiego oglądam wszystkie zawody i na przestrzeni lat zanotowałem w pamięci jeden przypadek ominięcia tyczki i pojechania dalej. Był to już ładnych kilka lat temu Svindal i o ile się nie mylę jego czas został zatrzymany jeszcze przed metą, lub został zdyskwalifikowany chwilę później.
Trudno mi po nocy szukać, więc pierwsza z brzegu klasyka zabrania narty przez tyczkę, ta efektowniejsza, z lotem na pysk.
Ciekawe czy jeśli by wprowadzono przepis, że w trakcie przejazdu można raz nie przejechać obiema nartami bramki to ilu by go świadomie stosowało :hysterical:


  • 3

#13 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 06 luty 2012 - 07:12

Myślę że opisane przez D_I i Web wszystkie za i przeciw wraz z ładnie ilustrującym filmikiem tego typu zachowań, rozwiewają większość wątpliwości z tym tematem związanych!!!!
Moim zdaniem temat rozdmuchany jest nie dlatego że ktoś oszukuje, a dla zwykłej dziennikarskiej sensacji, bo o czymś pisać trzeba!!! Sami wiecie że w tej profesji ( dziennikarskiej) takie zachowania są już "normalne" oczywiście dla nich "normalne"!!! Sami widzicie jaką dyskusję na naszym forum wywołał!!!

Użytkownik marecki edytował ten post 06 luty 2012 - 07:13

  • 1

#14 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 28 wrzesień 2012 - 11:17

Już niedługo o ile się nie mylę znowu zaczną się zawody narciarskie, więc dla przypomnienia.
Poszperałem w nagrywarce i znalazłem bardzo dużo najechań na tyczki. Niestety problem z przenoszeniem plików DVD z nagrywarki do kompa spowodował, że wklejony zbiór jest mocno okrojony, ale jakiś tam jest.


  • 4

#15 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 29 wrzesień 2012 - 20:38

D_I ten filmik to następne dowody na to że, mówienie o tym że narciarze PŚ mogą robić takie numery celowo, dla uzyskania lepszego czasu albo bóg wie dlaczego, to zwykła bzdura i szukanie tematu (sensacji) przez dziennikarzy.

Użytkownik marecki edytował ten post 29 wrzesień 2012 - 20:40

  • 1

#16 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 02 październik 2012 - 16:28

Dla mnie zasada powinna być taka: nie dotykamy tyczki podczas jazdy. Dotknięcie to dyskwalifikacja i tyle. Czy ktoś widział żeby w F1 walić w mur w celu lepszego wejścia w zakręt? Zasada niedotykania preferowałaby przede wszystkim technikę, nie siłę, a co za tym idzie oglądałoby się wirtuozów a nie spychy i wały różnej maści o grubości uda 1,85 cm.
Z drugiej strony pewnie padłoby pytanie: Panie kto za to zapłaci. ? Ma być przede wszystkim speed, łamanie kości i kręgosłupów ze zgonami włącznie. To się sprzeda w mediach.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#17 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 02 październik 2012 - 21:20

Dla mnie zasada powinna być taka: nie dotykamy tyczki podczas jazdy. Dotknięcie to dyskwalifikacja i tyle.

super pomysł- może nie dyskwalifikacja ale sekunda kary
chyba w kajakarstwie górskim tak jest a dyscypliny wcale nie traci na atrakcyjności przy oglądaniu
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#18 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 28 marzec 2013 - 13:29

Dla mnie zasada powinna być taka: nie dotykamy tyczki podczas jazdy. Dotknięcie to dyskwalifikacja i tyle.


Należało by wprowadzić tyczki elektroniczne które rejestrowały by ww. zdarzenie. Niewłaściwa interpretacja prowadziła by do protestów.
Ze względów bezpieczeństwa powinno się zabronić atakowania tyczek w zjeździe i supergigancie.
  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych