Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski 2012


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 30 styczeń 2012 - 15:14

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. 2012

Dołączona grafika




Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. to miejsce które kolejny raz odwiedziłem.
Pierwsze moje spotkanie z tym ośrodkiem miało miejsce rok temu i byłem zachwycony przede wszystkim trasami narciarskimi, które dla mnie są rewelacyjne i stanowią praktycznie jedyną atrakcję tego ośrodka. Oczywiście to ogromna zaleta.
Miejsce parkingowe pod stokiem, płatne. Dokładnie z tego co pamiętam 8 złotych za cały pobyt. Płatne z dołu. Ładny paragon do tego.
Wszystkie miejsca pod ośrodkiem są płatne, ale nie należą do tej samej firmy, należą do kilku firm. Przebieramy się na parkingu przy aucie i do pierwszego orczyka który startuje do góry mamy jakieś 50m. Po drodze spotkamy przenośnie kible, ale lepiej tam nie wchodzić. Ich stan wygląda tak, jakby był zachowany z przed roku, nic się nie zmieniło. Nikt o to nie dba i cześć. Po minięciu Tojek, mam kasę gdzie kupujemy karnet dotykowy, plus kaucja 10 pln.
My kupiliśmy karnety terminowe, bo tak one się nazywają od 13-16 i kosztujące 38 pln. To były karnety zwykłe, a są też vipowskie które upoważniają do wejścia innymi bramkami na orczyk, bez kolejek. Ale nie ma sensu ich kupować, bo......tam nie ma kolejek :D
Po zakupie karnetu wbijamy się na pierwszy orczyk i zaliczamy wjazd na samą górę. Uwaga: tam są tylko orczyki. Nie ma innych form wciągających!
Dla osób starszych, początkujących radzę uważać, bo wypięcie się z takiego orczyka powoduje masę kłopotów, bo przy takiej głębokości śniegu jak jest teraz powrót na trasę przez lasek jest nie lada wyczynem fizycznym i może zająć nawet godzinkę jak nie lepiej. Śnieg jest bardzo głęboki co powoduje zapadanie się często po pas. Początkujący mogą mieć z tym problem. pod nartami podczas " orczykowania" też jest dziki zachód. Wprawdzie są napisy: proszę trzymać się toru jazdy, tylko ze tego toru...nie ma!
Jest 100 torów, a każdy torem odrębnym, a dodatkowo deskarze mają i robią również swoje tory :) Co w sumie składa się na całość, czyli spore nierówne podjazdy pod orczykiem!
Trasy są przygotowane, widać pracę ratraków, co podobno kiedyś było rarytasem. Oznacza to poprawę i super. Trasy dla asów i dla początkujących, dobrze oznaczone, szerokie, ładne, bezpieczne. Słowem: każdy znajdzie coś dla siebie.
Jedzenie na stoku:
kiełbaska 8 pln, szaszłyk 13 pln, piwko tyskie 5 pln, zupki po 8 pln, czyli da się wytrzymać i jest niedrogo oraz smacznie. Kolejek jak już pisałem: brak, czyli jazda na całego, gdyby nie orczyki, bo wjazd nimi zajmuje jakieś 80% czasu całej jazdy. Więcej czasu poświęcamy na jazdę w górę niż w dół, choć poniekąd to normalne. Wszystko zależy przecież od długości tras narciarskich.
Na niektórych trasach są kamienie, co przy takiej ilości śniegu wydaje się absurdem, ale jednak są. Jakby ktoś specjalnie z plecaka wysypał, pewnie Wiślak albo ktoś z Białki. Wiadomo, konkurencja!
Ważne: jeśli jesteś na nartach w takiej opcji jak my, czyli do 16 godziny i planujesz coś zjeść, to nie czekaj na jedzenie po 16, bo się nie doczekasz. Dokładnie o 16 wszystkie grille są wygaszane w sumie nie wiem dlaczego. Najlepsza pora na jedzonko, to tak około 15 i masz jeszcze godzinkę jazdy na nartach, a to się liczy. Można jeszcze coś zjeść na samym dole, ale na stoku już nie, oprócz jeden karczmy która znajduje się na końcu zjazdu z Bieńkuli. Ale tam są kelnerki i mało narciarskie klimaty. Siedzą same grubasy i jedzą, a przecież nie o to chodzi.
Pamiętajcie że ostatni wjazd jest zawsze o godzinie 16. A po tej godzinie wyciągi są wyłączane na czas godziny i przygotowywane do jazdy nocnej, ale to już na innym karnecie. Jazda dzienna do szesnastej i cześć. Przepraszam że nie rzucam jeszcze wszystkimi nazwami tras, ale się nie nauczyłem, a poza tym wszystkie i tak są dobrze przygotowane. Można również zjechać sobie poza trasami, choć nie są to zjazdy jak w Alpach. Niemniej jest taka możliwość, wiem bo sam.....widziałem ;)
Oczywiście są serwisy narciarskie na miejscu, smarowanie nart, smarowanie nart na gorąco, jest skirent,etc. Nie ma z tym kłopotu. Nie sprawdzałem jakim sprzętem dysponują, ale pewnie można coś sobie wybrać. Jest jazda nocna, odbywa się po godzinie 17 i trzeba zakupić odpowiedni karnet, albo zjazdy punktowe. Przed 17-tą trasy do jazdy nocnej są ratrakowane raz jeszcze, co się chwali. Ludzie wieczorem są, ale tłum to żaden. W ogóle jak już wspominałem, tłumów tam nie ma i zawsze znajdziemy miejsce parkingowe jak i sporo miejsca do jazdy narciarskiej.
Sam nie wiem co jeszcze?
Aaaa karnet dostajemy z fajną taśmą, tak by sobie ewentualnie założyć go na szyję, gdy nie mamy odpowiednich kieszeni. To miłe. Na karnecie mapka ośrodka z trasami narciarskimi. To też miłe, choć ciężko się tam zgubić. Nie mniej spotkaliśmy ludków, którzy mieli sporo pytań: jak dojechać do ich auta przykładowo. Na niektórych trasach, jeśli chcemy je zmienić, są takie przejazdy na zasadzie wiaduktów, czyli że jedziemy pod trasą orczyka na drugą stronę stoku. Uważajcie, jest dość nisko i można ładnie głową przydzwonić, a to nic miłego. Opuszczamy głowę nisko.
Po zamknięciu wszystkich wyciągów, czyli o godzinie 16 czeka nas zjazd na sam dół praktycznie do miejsca parkingu. Wygodnie, nie trzeba dużo łazić, choć jak wiemy...nie należy sobie zbytnio ułatwiać :lol:

Nie wiem czy ktoś to przeczytał i dotarł do końca, ale mniejsza z tym. Przepraszam pozostałych że tak mało napisałem i pewnie niektóre istotne elementy pominąłem, ale piekę golonkę w piwie i ciągle muszę odchodzić od kompa, by sprawdzić czy nikt mi jej nie podjada! Takie teraz czasy.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#2 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:23

Pit - dotarłem do końca, dziękuję, ładnie to opisałeś i choć miejscami dość sarkastycznie i z nutką ironii, wybaczam jednak bo przy golonce nie jest łatwo a i przyzwyczajenie jakieś mam!!!

Jeśli mogę to sprostuję, wyciągi są czynne do 15-tej na początku sezony przez 15:30, 16:00 16:30 już teraz ( obecnie ) do 17-tej a czasy te zależą od zapadania zmroku, czyli po prostu jest to związane tylko i wyłącznie z bezpieczeństwem narciarzy. Informacje o ostatnim wjeździe są na zegarach znajdujących się przy każdym wyciągu!!! Stoki oświetlone są czynne do 20-tej ( na Solisku - Golgota i wyciąg do Suchego ) Na nocnej jeździe można korzystać tylko z karnetów punktowych i karnetów minimum wykupionych na trzy dni i więcej, szkoda że nie wpadli na pomysł żeby zrobić karnet wieczorny , ale może i na to ktoś kiedyś wpadnie, byle nie dowalił z ceną!!!

Pozostała część w miarę możliwości pisania przy golnce i piwie odpowiada prawdzie z małymi niedociągnięciami ale nie wymagającymi specjalnych sprostowań !!!!

No cóż, ""skanseny" mają swoje zalety ale i wady!!!
  • 0

#3 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:51

choć miejscami dość sarkastycznie i z nutką ironii

w życiu, pisałem z pełnym, neutralnym zaangażowaniem, bez sarkazmu nawet jakiegokolwiek,


Jeśli mogę to sprostuję, wyciągi są czynne do 15-tej na początku sezony przez 15:30, 16:00 16:30 już teraz ( obecnie ) do 17-tej a czasy te zależą od zapadania zmroku

dziękuję, byłem przekonany że do 16 jazda na dziennym karnecie, a po ratrakowaniu od 17 jazda na innych zasadach.

czyli po prostu jest to związane tylko i wyłącznie z bezpieczeństwem narciarzy

to tak jak z orczykami ;)

Stoki oświetlone są czynne do 20-tej

niestety, nie miałem przyjemności, ekipa wysiadała zdecydowanie wcześniej...

No cóż, ""skanseny" mają swoje zalety ale i wady!!!

jest wreszcie sarkastycznie :)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#4 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:55

do kogo należą teraz orczyki?
  • 0

#5 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 30 styczeń 2012 - 21:30

Pituś :cheers:


Orczyki należą od wiosny 2011r. do SON ( Szczyrkowski Ośrodek Narciarski ) kiedyś GAT ( Gliwicka Agencja Turystyczna )

Użytkownik marecki edytował ten post 30 styczeń 2012 - 21:35

  • 0

#6 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 30 styczeń 2012 - 21:34

do kogo należą teraz orczyki?


Teraz należą do SONu czyli Szczyrkowskiego ośrodka narciarskiego. Wcześniej należały do GATu :)
  • 0

#7 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 30 styczeń 2012 - 21:47

ale co to ten SON? To spółka górnicza, czy prywatny gość?
  • 0

#8 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 31 styczeń 2012 - 06:42

SON to Prywatna spółka
  • 0

#9 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 31 styczeń 2012 - 11:33

Może łatwiej będzie z informacji wynikających z karnetów i paragonu określić co do kogo należy....

Załączone pliki

  • Załączony plik  sz.jpg   62,26 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  sz2.jpg   50,91 KB   27 Ilość pobrań
  • Załączony plik  szsz.jpg   99,76 KB   21 Ilość pobrań

  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#10 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 31 styczeń 2012 - 13:01

Edit:
dodatkowo wkleję sobie mapkę i opis tras z ich strony. Muszę się tego nauczyć na pamięć, tak by wiedzieć co i jak :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#11 ologaw

ologaw
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 luty 2012 - 17:51

Tak to jest jak się jest pierwszy raz i się głupoty pisze. Po pierwsze zawsze najbardziej mi się podobała jazda w Szczryrku Czyrnej-Solisku. Za czasów GATu trasy widziały ratraki jak najbardziej. Ty piszesz o takiej mroźnej i bezśnieżnej pogodzie, jaka jest aktualnie, więc niby skąd miałyby być muldy. Poczekaj jak zacznie sypać śniegiem to mud będzie wszędzie pełno a najwięcej tam gdzie najwięcej ludzi (dotyczy to wszystkich ośrodków w Polsce i nie tylko). Obawiem się, że poza właścicielem nic w Szczyrku się nie zmieniło a sprawdzę to jutro. Muszę powiedzieć, że sam nie wiem czy grube inwestycje są tam wskazanae z punktu widzenia osób takich jak ja. Nie ma krzeseł nie ma tłumów, jeżdżą tam ci co kochają śmigać na nartach a nie marudzić. Będą inwestycje to będą dzikie tłumy i drożyzna. Z jednej strony to dobrze z drugiej nie dobrze. Jak zbudują infrastrukturę to taka Białka będzie mogła się schować z tą swoją góreczką i lichymi trasami. Jeno jest pewne jeszcze przez kilka lat będzie można jeździć bez kolejek w Czyrnej-Solisku. A za czasów GAT trasy też były przygotowane tylko były lata, że właściciele jest zagrodzili i nie było jeżdżenia. Zobaczymy co teraz ci wielmożni państwo z SON zrobią, bo pluć może każdy ale zrobić coś to już nie. Żeby nie było, że marudzę, ja chcę aby były nowoczesne kanapy na każdej trasie ale zdaję sobie sprawę, że mogę tam już nie jeździć, bo.... A no właśnie bo nie będę stał w godzinnej kolejce do wyciągu tak jak to ma czasami miejsce w Białce a na dodatek płacił za to dużo więcej niż teraz.
  • 1

#12 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 14 luty 2012 - 17:59

Witaj na forum kochamnarty Ologaw! Miło nam, że zaczynasz od ostrej wypowiedzi, w wolnej chwili poczytaj inne relacje ze Szczyrku w tym temacie : http://www.kochamnar...__fromsearch__1 Pozdrawiam!

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 14 luty 2012 - 17:59

  • 0

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 luty 2012 - 19:53

Tak to jest jak się jest pierwszy raz i się głupoty pisze.

witaj Ologaw (Olek? Gaweł?)
jako miłośnik Szczyrku kilka razy przeczytałem Twoją wypowiedź i naprawdę nie wiem czy jesteś za czy przeciw :blush:
moim zdaniem Szczyrk to karygodny przykład zmarnowanej szansy rozwoju całego regionu
Atrakcyjność Szczyrku polega nie tylko na topografii i mikroklimacie gór ale przede wszystkim
na bliskości wielkich skupisk potencjalnych narciarzy, z Katowic to tylko 70 km
Już przed 40 laty mówiło się w Szczyrku o budowie linii kolejowej (z Łodygowic to tylko kilka kilometrów)
, dużych parkingów przed Buczkowicami, budowie 2 odcinkowej kolejki z centrum na Skrzyczne, krzesełek wzdłuż
trasy Męskiej, połączeniu górniczych z Dużym Skrzycznym, Biłej poprzez Karkoszczonke z Brenną i Brennej poprzez Kotarz z Górnym Szczyrkiem
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 luty 2012 - 22:23

jako miłośnik Szczyrku kilka razy przeczytałem Twoją wypowiedź i naprawdę nie wiem czy jesteś za czy przeciw :blush: moim zdaniem Szczyrk to karygodny przykład zmarnowanej szansy rozwoju całego regionu Atrakcyjność Szczyrku polega nie tylko na topografii i mikroklimacie gór ale przede wszystkim na bliskości wielkich skupisk potencjalnych narciarzy, z Katowic to tylko 70 km


A ja chyba lapie o co chodzi.
I sadze ze w tym szalenstwie jest metoda.

Wszedzie tylko nowe inwestycje, buduja kanapy, zamieniaja orczyki na kanapy, trasy poszerza, jakies termy robi zeby ludzi przyciagnac, a co gdzie niegdzie nawet sa bezlpatne parkingi.

W dzisiejszych czasach trzeba byc innym zeby sie wyroznic w tym zalewie tandetnych 6 osobowych wypinanych kanap.
I mysle ze dzieki temu ze przez tyle lat nic sie w Szczyrku nie dzialo to miejsce ma szanse wlasnie na to.

Proponuje zeby SON nie probowal isc ta "jedynie sluszna droga" i zostal przy tym co ma.
Dzieki temu bedzie inny i oryginalny.
Poszedlbym nawet dalej.
Wprowadzil karnety dziurkowane - przecz z tymi nowoczesnymi skipasami bezdotykowymi.
Zabronilbym wstepu na wyciagi tym wrednym karwingowcom! Koniec.
Narty maja byc co najmniej 20cm powyzej dlugosci narciarza i bez zadnych wkleslosci, wykuplosci czy nie daj Boze innych rokerow! Tylko sztachety.
Narciarzom bez piankowych spodni mowimy WON!!!! Zadne tam spydery, mamuty. Tylko ortalion!
Ratraki powinni sprzedac. Snieg spanie, co za problem?
Wyciagi wylaczamy i w czynie spolecznym kazdy narciarz co chce jezdzi depta na gore zeby stok przygotowac.
Sporo ludzi dzieki temu bedzie mialo powrot do przeszlosci i bedzie happy:)

I znow bedzie jak kiedys...

Wtedy obiecuje ze po 10 latach niebycia na polskich stokach powroce ze swoimi head'ami 210cm (ktore cierpliwie na to na strychu czekaj) zeby znow poszalec w Szczyrku "jak za starych dobrych czasow"...
  • 2

#15 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 15 luty 2012 - 08:31

Koledzy sympatyczni :) dlaczego mi tak źle wróżycie :chair: nie lubię tłumów na trasach, ale żebym musiał wracać do czasów moich dziadków :sarcastic_hand: Przegieliście :post-69:
  • 0

#16 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 15 luty 2012 - 10:52

Załączony plik  DSC00204.JPG   1,55 MB   46 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC00205.JPG   1,5 MB   45 Ilość pobrań



Tak by to wyglądało na dzień dzisiejszy :)
  • 1

#17 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 15 luty 2012 - 11:15

ale fajnie, można igloo budować :D
  • 0

#18 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 15 luty 2012 - 11:20

Załączony plik  DSC00204.JPG   1,55 MB   46 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC00205.JPG   1,5 MB   45 Ilość pobrań



Tak by to wyglądało na dzień dzisiejszy :)

Robione nowym sprzetem?Co kupiles?
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#19 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 15 luty 2012 - 12:09

Tak by to wyglądało na dzień dzisiejszy

ciężko przejść......
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#20 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 15 luty 2012 - 14:23

Od 6-tej rano trochę go przybyło :Papryczka:

Użytkownik marecki edytował ten post 15 luty 2012 - 14:23

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych