Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ Ankieta ] Czy zapinacie paskiem kijki ?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: [ Ankieta ] Czy zapinacie paskiem kijki ? (26 użytkowników oddało głos)

Kijki mają paski - paski należy używać czy nie?

  1. Tak (18 głosów [69.23%])

    Procent z głosów: 69.23%

  2. Nie (7 głosów [26.92%])

    Procent z głosów: 26.92%

  3. nie powiem ( bo nie) (1 głosów [3.85%])

    Procent z głosów: 3.85%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 06 grudzień 2011 - 23:09

Przeczytałem dzisiaj wywody filozofa na temat zapinania paska który znajduje się przy kijku.

Podał tyle argumentów przeciwko zapięciu paska że już nie wiem co myśleć.

Wstawiam małą ankietę. Proszę o udział i mały komentarz z argumentem za lub przeciw.

Ja paska nie zapinam bo boję się że w chwili upadku wbiję go sobie w brzuch.



ps. tylko bez kłótni mi tutaj.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#2 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 06 grudzień 2011 - 23:42

Przeczytałem dzisiaj wywody filozofa na temat zapinania paska który znajduje się przy kijku.

Podał tyle argumentów przeciwko zapięciu paska że już nie wiem co myśleć.

Wstawiam małą ankietę. Proszę o udział i mały komentarz z argumentem za lub przeciw.

Ja paska nie zapinam bo boję się że w chwili upadku wbiję go sobie w brzuch.



ps. tylko bez kłótni mi tutaj.

nastepnym razem spytaj narciarza a nie filozofa.

przy okazji - wbicie paska w brzuch - to bezcenne uczucie..... ;) ;)
--
Sorki Adrian- musiałem... ;)

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#3 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 grudzień 2011 - 01:42

Przeczytałem dzisiaj wywody filozofa na temat zapinania paska który znajduje się przy kijku.

Podał tyle argumentów przeciwko zapięciu paska że już nie wiem co myśleć.

Wstawiam małą ankietę. Proszę o udział i mały komentarz z argumentem za lub przeciw.

Ja paska nie zapinam bo boję się że w chwili upadku wbiję go sobie w brzuch.



ps. tylko bez kłótni mi tutaj.



ciekawe, jaki filozof ci sie przysnil - ja od "zawsze" nie uzywam paskow - po tym jak malzonka miala "skiers thumb" a moj kij (boze z jakze prymitywnym "bezpiecznikiem") o malo nie wyrwal mi barku w harcach poza trasa, obok scianki w szklarskiej…..odtad po prostu odcinam paski, zostawiam paski tylko do kijow na puch , ale nie zakladam strzyczka na nadgarstek - zostawiam je, bo jak sie zgubia w puchu , to latwiej je znalezc...

do slalomu uzywamy kijow z garda…..
  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#4 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 07 grudzień 2011 - 08:49

Nie zapinam pasków, nie mam ich nawet przy kijach. Zostały odcięte. Nie zapinam, bo z nimi jazda była niekomfortowa. Troszkę też dla bezpieczeństwa, bo wolę je zgubić podczas upadku, niż mieć przy sobie. Większej filozofii nie widzę. Dobranoc.
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#5 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 07 grudzień 2011 - 08:55

Wiadomość automatyczna

Ten temat został przeniesiony z forum: "Forum główneTutoriale l Artykuły l Porady l Recenzje "
do forum: "Forum główneNarty - moja miłość, moja słabość".


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#6 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 07 grudzień 2011 - 09:00

Ja zapinam :) jakoś nie chce mi się później biegać pod górkę jak kij zostanie w śniegu podczas jazdy :) Mam jakieś najtańsze LEKI z TIGERem nawet się ich patent sprawdza i bezpiecznik działa.
  • 1

#7 rossignol

rossignol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 07 grudzień 2011 - 09:06

ciekawe, jaki filozof ci sie przysnil - ja od "zawsze" nie uzywam paskow -


Janie znasz go bardzo dobrze. :) :D

Użytkownik Adrian edytował ten post 07 grudzień 2011 - 10:13

  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#8 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 07 grudzień 2011 - 09:18

ja zakładam (nie 'zapinam' - bo tam nie mam nic do zapięcia) bo:
1. tak jest (dla mnie) wygodniej i tak sie przyzwyczaiłem
2. kijki trzymam lekko w rekach (nie zaciskam dłoni- tak jest o wiele wygodniej i przyjemniej ) i bez pasków wracałbym ciagle po kijki.. ;) a nie lubię podchodzić ;)
3. paski sa niezbędne przy odepchnieciu sie kijkami - przyczyna jw. (sprawdzcie, ale biegacze maja pewnie zawsze paski)
Zakładam pętle juz ok 50 lat i jeszcze nie miałem z tego powiodu kontuzji ani równiez zaden z moich (dość licznych) znajomych. (pytałem w zeszłym roku).
Urazy spowodowane paskami przypominają mi mrożące kraw zyłach opowieści o o rozcietych głowach i nogach pocietych krawedziami nart, w czasach gdy te jeszcze nie miały skistopów..... Taki potwór z LOch Ness - "każdy słyszał - nikt nie widział"....
Problem dla mnie jest obojętny. Niech każdy robi jak chce, byle nie gubił kijów kilka m przede mną. ;)

--
Pozdrawiam
Michał
  • 2

#9 waldek k

waldek k
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kastle MX 78
  • Imię :Waldek

Napisano 07 grudzień 2011 - 09:59

Kiedy jadący daleko przede mną narciarz, po efektownym upadku długo się nie podnosił, postanowiłem sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy, uderzyłem wtedy biodrem o pozostawiony przez niego kijek. Wbity w śnieg i pochylony w kierunku stoku był dla mnie niewidoczny.
Miał odcięte paski.
Nie zawsze wkładam nadgarstki w pętle, ale paski mi nie przeszkadzają.

Użytkownik waldek k edytował ten post 07 grudzień 2011 - 09:59

  • 2

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 grudzień 2011 - 10:25

paski zakładam bo mogę wtedy w czasie jazdy robić zdjęcia
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 grudzień 2011 - 10:55

Zakladam. Ale np. malzonka uzywa kijkow z cos w rodzaju gard bez paskow, wiec ich nie "zapina".
  • 1

#12 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 07 grudzień 2011 - 12:22

Głosowałem na - tak - a dlatego że tak mnie uczono bardzo dawno temu, teraz to już przyzwyczajenie ale przede wszystkim dlatego że pomaga mi to w poruszaniu się i jeździe na nartach.
Należę do tej, już chyba coraz mniej licznej grupy, która w czasie jazdy używa kija, lubię go wtedy dobrze czuć i mieć poczucie że go nie zgubię w czasie jazdy.

PS. do dzisiaj zwracam uwagę nowym adeptom narciarstwa aby zakładali dłonie w paski kiji, z różnym skutkiem, ale to jak widać po ankiecie już taki trend, jedni wolą tak a drudzy inaczej.

Pozdrawiam
  • 2

#13 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 07 grudzień 2011 - 12:45

zawsze używam pasków, nie są jakoś ciasno zapięte, ale podpierają dłoń jak chcę się odepchnąć kijami. Urwanie barku grozi tylko przy tym, jak odpychając się kijami wpadnie on do jakiejś dziury. Przy upadkach rozbiera mnie z kijków bez problemu.
  • 1

#14 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 07 grudzień 2011 - 13:20

Przy okazji:
czesto widze paski załozone jak na fotce:
https://picasaweb.go...feat=directlink

To proszenie sie o problemy i kontuzje:

- opisy pod fotkami:
https://picasaweb.go...feat=directlink

Prawidłowo załozony pasek nie szarpie za kciuk lecz za cały nadgarstek i predzej zwichnie staw barkowy niz uszkodzi dłoń......



--
Pozdrawiam
michał
  • 2

#15 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 07 grudzień 2011 - 13:27

Michał, całkowicie popieram, dłoń wsuwamy od dołu i trzymamy kijek za uchwyt opierając ją jednocześnie na paskach
  • 1

#16 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 grudzień 2011 - 14:13

Cześć
Zapięcie.... czego??
Przy prawidłowym przełożeniu paska i uchwycie, kijek odskakuje w moment. Na trasie w normalnym narciarskim ruchu nizakładanie pasków wydaje się bardziej niebezpieczne niz ich stosowanie, choć bardzo duzo zalezy od umiejetności operowania kijkami ich trzymania itd.
Temat zreszta wałkowany wielokrotnie.
Ankieta na ten temat to pomysł chybiony bo tu wiele zalezy od umiejetności.
Pozdrawiam serdecznie
  • 2

#17 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 grudzień 2011 - 14:39

Cześć
Zapięcie.... czego??
Przy prawidłowym przełożeniu paska i uchwycie, kijek odskakuje w moment. Na trasie w normalnym narciarskim ruchu nizakładanie pasków wydaje się bardziej niebezpieczne niz ich stosowanie, choć bardzo duzo zalezy od umiejetności operowania kijkami ich trzymania itd.
Temat zreszta wałkowany wielokrotnie.
Ankieta na ten temat to pomysł chybiony bo tu wiele zalezy od umiejetności.
Pozdrawiam serdecznie



ankieta raczej od umiejetnosci nie zalezy

natomiast "teat paskow" to tak jak "temat kaskow" - sa NAUKOWE badania popierajace jazde w kaskach oraz niezakladanie NIE-BEZPIECZNIKOWYCH paskow, obojetnie w jakiej technice.
oczywiscie, ludzie, a zwlaszcza Polacy, wiedza lepiej. jak to bylo??? przed szkoda i po szkodzie…….???
  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#18 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 grudzień 2011 - 14:47

Cześć



ankieta raczej od umiejetnosci nie zalezy

natomiast "teat paskow" to tak jak "temat kaskow" - sa NAUKOWE badania popierajace jazde w kaskach oraz niezakladanie NIE-BEZPIECZNIKOWYCH paskow, obojetnie w jakiej technice.
oczywiscie, ludzie, a zwlaszcza Polacy, wiedza lepiej. jak to bylo??? przed szkoda i po szkodzie…….???

Skoro tak to dlaczego produjowane sa kijki z paskami a te bez sa rzadkością. Producenci nie uwzgledniają tych badań?
Klient wymusza obecność pasków?
Pozdrawiam
  • 1

#19 rossignol

rossignol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 07 grudzień 2011 - 15:03

Mitku tam w ankiecie jest też 3 odpowiedź. Jak byś postawił swój głos byłbym wdzięczny. :) :D :flowers:

Jan na pewno nie miał nic złego na myśli :) wskazał tylko (z czym się zgadzam) że zapięcie pasków nie zależy od umiejętności narciarza.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#20 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 07 grudzień 2011 - 15:06

Cześć




ankieta raczej od umiejetnosci nie zalezy

natomiast "teat paskow" to tak jak "temat kaskow" - sa NAUKOWE badania popierajace jazde w kaskach oraz niezakladanie NIE-BEZPIECZNIKOWYCH paskow, obojetnie w jakiej technice.
oczywiscie, ludzie, a zwlaszcza Polacy, wiedza lepiej. jak to bylo??? przed szkoda i po szkodzie…….???

Skoro tak to dlaczego produjowane sa kijki z paskami a te bez sa rzadkością. Producenci nie uwzgledniają tych badań?
Klient wymusza obecność pasków?
Pozdrawiam


są produkowane kijki z paskami a bez "bezpiecznika"?
  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych