Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kask Narciarski


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekPatyna

MarekPatyna
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2011 - 20:10

Witajcie : ) Mam takie pytanie ponieważ na nartach byłem tylko raz w życiu i wtedy miałem wypożyczony sprzęt ale teraz już mam kombinezon itd ale mam pytanie do kasku jakiej firmy polecacie mi i tak do 100/150 zł najlepiej do 100 i fajnie było by jak byście mogli mi dać link.
  • 0

#2 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 29 listopad 2011 - 20:16

Cześć tu Adrian. Polecam kaski firm : Blizzard Pilot za 119 zł

Zobacz na top-narty kaski firmy Mividia http://www.top-narty.pl/kaski/
Dla forumowiczów są załatwione dodatkowe obniżki tak więc oferta jest super.
Dołączona grafika

Użytkownik Adrian edytował ten post 29 listopad 2011 - 20:23

  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#3 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 30 listopad 2011 - 07:16

Ten kask co wkleiłeś foto to MIVIDA ARROW jest to kask juniorski ale robią go do rozm 61 wiec spokojnie dorośli go też kupują Jego przecena z 279zł to jakaś ściema on normalnie w detalu na półce kosztuje 139zł-159zł już z rozsądną marżą sklepową.. Dystrybutor Mividy to mój znajomy w Bielsku .
  • 0

#4 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 30 listopad 2011 - 08:04

Polecam kask, firma bez różnicy najważniejsze, żeby był wygodny, dobrze dopasowany i miał atest naklejony na kasku a na końcu ma Ci się podobać.
  • 1

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#5 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 30 listopad 2011 - 20:57

Dystrybutor Mividy to mój znajomy w Bielsku .


Mój dystrybutor ma niższą marżę i zna właściciela firmy dlatego może dać taką cenę. Zarabia na reklamie.

Przypominam że przysługuje jeszcze 5% upust załatwiony przez Królową. Tutaj masz link : http://www.kochamnar...dpost__p__32236 :boogie: :flowers:
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#6 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 01 grudzień 2011 - 06:49

przecena z 279zł tak czy siak to ściema chyba że mają błąd na sklepie
  • 0

#7 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 01 grudzień 2011 - 07:02

Może to wynika z niekorzystnego przelicznika euro?
Ważne że kask w sklepie jest i można go kupić. Na tym koniec dyskusji przekupek. :) :houk:
Pomagajmy koledze kupić kask do 150 zł bo taki wyznaczył pułap cenowy.




Ps jak masz zamiar podyskutować o cenach w Polskich sklepach to załóż temat w oślej łączce na dole.

Użytkownik Adrian edytował ten post 01 grudzień 2011 - 07:03

  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#8 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 01 grudzień 2011 - 09:45

:) oj tam tylko nie lubię stosowania przekrętów wyprzedaż owych z potężnym zawyżaniem cen ale cóż wolny rynek.
Ten kask bardzo ładnie leży na głowie i jest bardzo wygodny, ogólnie kaski wykonane we Włoszech są dużo lepsze jakościowo a niżeli chińczyki. Szukaj go w kolorze czarnym naklejki z niego można poodklejać. Nie ma on wywietrzników a nacięcia na uszach są po to żeby cokolwiek słyszeć
  • 0

#9 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 01 grudzień 2011 - 11:35

Może to wynika z niekorzystnego przelicznika euro?
Ważne że kask w sklepie jest i można go kupić. Na tym koniec dyskusji przekupek.
Pomagajmy koledze kupić kask do 150 zł bo taki wyznaczył pułap cenowy.
Ps jak masz zamiar podyskutować o cenach w Polskich sklepach to załóż temat w oślej łączce na dole.


Adrian! Chyba źle zakumałeś. 30BB pisze, że ten kask kosztuje mniej więcej tyle ile chłopak chce dać kasy, a ich cena to ściema dla naiwnych.
  • 1

#10 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 01 grudzień 2011 - 19:39

30BB - jak pisałem wyżej:

jak masz zamiar podyskutować o cenach w Polskich sklepach to załóż temat w oślej łączce na dole.




PS - mój sponsor firma Oakley produkuje w Chinach a jakość jest taka sama jak Włoska lub lepsza. Samochód mam marki Włoskiej a silnik produkowany jest w USA. Itd, itp.............. ( nie psujmy komuś tematu)
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#11 FH_ESPO

FH_ESPO
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Przedstawiciel:FH_ESPO

Napisano 16 grudzień 2011 - 18:53

Oakley to bardzo dobra firma,kiedyś zastanawiałem się nad zakupem gogli od nich,ale cena 200$ skutecznie mnie odstraszyła. Do 100zł ciężko będzie kupić dobry kask,chyba musisz nieco zwiększyć budżet.
  • 0
FH_ESPO - nasze produkty znajdziecie Państwo na allegro

#12 wąski.koks

wąski.koks
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2012 - 12:51

Za niedługo jadę na narty i zastanawiam się czy kask king kong ( http://avebmx.pl/ochrona/kaski/Kask-King-Kong-Mat-Black-Black-Straps#!prettyPhoto ) może być wykorzystywany jako kask narciarski? Dzięki nowym przepisą trzeba mieć kask na stoku i nie wiem czy inwestować w nowy narciarski, czy w tym śmigać.
  • 0

#13 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 22 styczeń 2012 - 14:04

Nie wiem jak wygląda kwestia prawna, ale uprawiając narciarstwo, jeśli masz mniej niż 16 lat musisz posiadać kask narciarski a nie rowerowy. Z tego co pamiętam na metce mojego kasku można zobaczyć obrazki przekreślające użytkowanie go do innych celów.
  • 0

#14 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 styczeń 2012 - 15:38

Nie wiem jak wygląda kwestia prawna, ale uprawiając narciarstwo, jeśli masz mniej niż 16 lat musisz posiadać kask narciarski a nie rowerowy. Z tego co pamiętam na metce mojego kasku można zobaczyć obrazki przekreślające użytkowanie go do innych celów.

sa tez tzw multisport (typowy producent Bern) , ktore to kaski doposzczone sa np do mtbk, skiing, kayaking etc ale MUSI BYC TO OKRESLONE
  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#15 FH_ESPO

FH_ESPO
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Przedstawiciel:FH_ESPO

Napisano 17 luty 2012 - 14:45

Rowerowy na narty? Dla mnie to pomyłka. Pamiętaj,że nie ma być szpanerski ale po prostu praktyczny i co za tym idzie: bezpieczny. To powinny być główne kryteria w przypadku zakupu.

Użytkownik FH_ESPO edytował ten post 17 luty 2012 - 14:45

  • 0
FH_ESPO - nasze produkty znajdziecie Państwo na allegro

#16 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 05 styczeń 2013 - 18:01

Rowerowy na narty? Dla mnie to pomyłka. Pamiętaj,że nie ma być szpanerski ale po prostu praktyczny i co za tym idzie: bezpieczny. To powinny być główne kryteria w przypadku zakupu.


czy napisalem "rowerowy" czy "multisport"??
zreszta kazdy kask na glowie bedzie lepszy niz jego brak
a tutaj troche nowcyh refleksji, moze sie komus przyda

wlasnie zaczalem uzywac tego kasku http://www.skis.com/...ae0444d3900218a Pare uwag jest to typowy kask zawodniczy - bardzo scisle dopasowanie. KONIECZNIE trzeba go zalozyc i wyprobowac z goglami w wielkosci Xl/XXL - regulacje rozmiaru zmienia sie przez wymiane "podsciolki" w XL jest grubsza. Stale rozmiary POC sa zdecydowanie nieco mniejsze niz innych firm, dlatego tak wazna jest przymiarka i tu nastepna uwaga - osoby z tzw "kwadratowa szczeka" moga miec problemy z naciskiem na zuchwe z bokow Ja dodalem jeszcze ochraniacz na szczeke w sumie - doskonaly wyrob, ale trzeba uwazac z dopasowaniem!!!
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#17 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 07 styczeń 2013 - 20:12

Poc jest zdecydowanie lepszy od Oakleya. Bo wszystko co ze Szwecji jest lepsze od tego co z USA :)
Poważnie w 100%.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#18 Mariusz

Mariusz
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mirsk/Wodzislaw Slaski/Krefeld
  • Narty:Head

Napisano 13 styczeń 2013 - 14:46

Trzeci sezon uzywam kask marki Giro model G10.Super dopasowany,dobra regulacja nawiewu-wentylacji,regulacja dopasowania z tylu dobra jakosc wykonania,jedyny minus troche drogi ale uwazam ze jakosc ma swoja cene.
Pozdrawiam
  • 1

#19 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 13 styczeń 2013 - 14:54

Cena jak za kask faktycznie bardzo wysoka. Jeśli jednak sprawdza się i kogoś stać, to ok. Kask wbrew pozorom trudno dobrać idealnie.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#20 Mariusz

Mariusz
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mirsk/Wodzislaw Slaski/Krefeld
  • Narty:Head

Napisano 13 styczeń 2013 - 15:14

to fakt -drogi,ale tak to juz jest (przynajmniej u mnie) ze czasami cos przymierzasz-kask,buty,kurtke i od razu wiesz ze to jest to.A cena czasami jest drugorzedna.Ja mam ten problem ze mam dosyc nieforemna czache i zanim kupilem Giro przymierzylem mnostwo innych rowniez duzo tanszych i wcale nie gorszych kaskow.Ale gdy przymierzylem Giro-G10 od razu wiedzialem ze to jest to.cene troche jeszcze uchandlowalem i mialem fajny prezent na urodziny.
  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych