Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupić narty od zawodowca, czy od kapelucha

narty sport gs zawodnik smarowanie konserwacja

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 19 listopad 2011 - 22:07

więc nie najeździły się dużo

wiesz że narty nie muszą jeździć długo by były zajechane, szczególnie przez osoby które to umieją robić ;)

ps, który to sezon?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#2 Talent

Talent
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Dawid

Napisano 19 listopad 2011 - 22:17

Bodajże 07 ale rpzez ostatnie 1.5 roku jak skończyłem startować stoją posmarowane w piwnicy i nic się z nimi nie dzieje ;) Narty naprawdę są w dobrym stanie, na każdy trening były smarowane, ślizg beż żadnej rysy, z jescze dobrą oryginalną strukturą, krawędzie nie widziały grama rdzy, narty po każdej jeździe wycierane były do sucha. Ostrzone tylko ręcznie, na 88 stopni, spody na 0.5 stopnia. Pozdrawiam i chętnych prosze o kontakt najlpeiej telefoniczny 510 702 516

Pit, co masz na myśli mówiąć "przez osoby które to umieją robić" ? wiadomo że jeśli ktoś dorwie narty i zacznie na nich jezdzić po kamieniach itp, nie będzie ich smarował, wycierał krawędzi, to po pilku jazdach to będą heble :) ale jak ktoś dba o narty to przez samą jazdę de facto nic się z nimi nie dzieje ;)
  • 0

#3 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 20 listopad 2011 - 12:02

przez osoby które to umieją robić


chodzi mi o to że czasami bardziej warto kupić narty od amatora niż od zawodowca który na nich trenował na pełnych obrotach.
Trening profesjonalnego narciarza potrafi dać narcie w tyłek i ją załatwić po dwóch, trzech zjazdach.....narta podczas takiej jazdy jest kilkukrotnie bardziej eksploatowana niż podczas amatorskiego ześlizgiwania się. Oczywiście nie mówię że tak jest w tym wypadku.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#4 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 20 listopad 2011 - 16:46

Trening profesjonalnego narciarza potrafi dać narcie w tyłek i ją załatwić po dwóch, trzech zjazdach.....


ajtam, ajtam...
Kilka lat temu w Austrii jeździłem na SG podobnej długości (od młodej dzieweczki, juniorki :D ).
Dla mnie fajne, choć wymagające :boogie: .... odpowiedniej prędkości. Dla jeżdżących skrętem krótkim, średnim i tym podobnym mogą być deczko kłopotliwe. Dla jeżdżących każdą techniką to normalne (choć lepsze od długościowych odpowiedników z lat przedkarwingowych) narty.
Jakbym miał kasę i czerwoną szmatkę do transportu tobym se je kupił.
  • 0

#5 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 20 listopad 2011 - 21:41

A jak z ceną? Podlega negocjacji?

Dołączona grafika
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#6 Talent

Talent
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Dawid

Napisano 20 listopad 2011 - 22:47

Zapraszam na PW albo na telefon najlepiej 510 702 516 to możemy coś ponegocjować ;) ale niedużo.

Pit: generalnie zawodnicy nie dostają przeceiż nowych nart na 2-3 zjazdy... nawet jak jedziesz szybko sg to tej narcie się nic nie dzieje. A to że ona się w skecie wygina, idzie na nia duży nacisk, to przeceiż ona jest do tego przystosowana, po to ma taką a nie inna konstrukcje, porządny rdzeń, mega twarde krawędzie, zeby jej się nic nie działo ;) Jaki byłby sens produkować narty wytrzymujące 3 zjazdy ? ;)
  • 0

#7 Talent

Talent
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Dawid

Napisano 20 listopad 2011 - 22:51

A na nartach na prawde można zapier.... :D generalnie można puścić się na wprost z jakiejs sciany i nic im nie jest, żadnego myszkowania, stabilne, można poczuć prawdziwą prędkość :) Jak ktoś potrafi to też można eleganckie długie supergigantowe łuki wycinać ;) Jednym słowem polecam
  • 0

#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 20 listopad 2011 - 23:23

Cześć

przez osoby które to umieją robić


chodzi mi o to że czasami bardziej warto kupić narty od amatora niż od zawodowca który na nich trenował na pełnych obrotach.
Trening profesjonalnego narciarza potrafi dać narcie w tyłek i ją załatwić po dwóch, trzech zjazdach.....narta podczas takiej jazdy jest kilkukrotnie bardziej eksploatowana niż podczas amatorskiego ześlizgiwania się. Oczywiście nie mówię że tak jest w tym wypadku.

Bzdura totalna.
Jest wręcz przeciwnie!!!
Pozdrawiam serdecznie

Użytkownik Mitek edytował ten post 20 listopad 2011 - 23:29

  • 0

#9 Talent

Talent
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Dawid

Napisano 21 listopad 2011 - 00:14

popieram mitka ;) Narty od zawodnika zawsze beda lepsze od jakiegoś kapelucha który cały czas się ślizga ;) ostrzy je raz na ruski rok i smaruje też raz na ruski rok ;)
  • 0

#10 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 listopad 2011 - 08:07

Cześć

popieram mitka ;) Narty od zawodnika zawsze beda lepsze od jakiegoś kapelucha który cały czas się ślizga ;) ostrzy je raz na ruski rok i smaruje też raz na ruski rok ;)

Dokladnie. Dbalośc o sprzęt - wynikająca chociażby z konieczności - to jedno. Drugie to świadomość tego co się z nartą dzieje, realnie dośc krótki cykl życia takiej narty - szybko wymienia się na nowe, łatwość oceny zużycia oraz inna chrakterystyka zuzycia wynikając z prawidlowego użytkowania. Wielokrotnie kupowałem narty pozawodnikach i NIGDY nie była to narta zła. Jeżli takowa się zdarzała to sprzedający mówił: sam zobacz ta już ma lekko dość, malo krawędzi, slizgu itd. Znając się na nartach, traktują Cie podobnie bo pewne rzeczy sa oczywiste i nikt nie próbuje wciskać kitu jak chociażby na znanym portalu aukcyjnym ;) gdzie na porządku dziennym jest wciskanie deski po wyporzyczalni jako prawie nowej itd.

Pozdro serdeczne
  • 0

#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 listopad 2011 - 08:45

jakiegoś kapelucha

co rozumiesz pod pojęciem "kapelucha" ?
uważam że sprzedawanie takich nart amatorom
powinno być zabronione tak jak sprzedaż broni cywilom
na amatorskim stoku w Białce może uszkodzić siebie i innych
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#12 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 21 listopad 2011 - 09:42

Jest wręcz przeciwnie!!!

Bzdura kompletna.
Pozdrawiam serdecznie.
ps.
Wolę kupić nartę od kapelucha który raz zjechał, niż od zawodnika który dzień trenował. Chodzi mi oczywiście o sam fakt, natomiast nie oceniam nart które sprzedajesz.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#13 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 listopad 2011 - 12:32

Cześć

Jest wręcz przeciwnie!!!

Bzdura kompletna.
Pozdrawiam serdecznie.
ps.
Wolę kupić nartę od kapelucha który raz zjechał, niż od zawodnika który dzień trenował. Chodzi mi oczywiście o sam fakt, natomiast nie oceniam nart które sprzedajesz.

To, że Ty wolisz to nie znaczy, że masz rację. Jakie masz argumenty? Jakie elementy i parametry narty ulegaja zuzyciu/zmianie podczas jazdy zawodniczej i jak to się ma do jazdy "kapelucha".
Bardzo prosze o konkrety.
Pozdrawiam
  • 0

#14 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 listopad 2011 - 13:12

Zawodowiec bedzie chial miec zawsze ostre krawedzie. Czyli wiaze sie to z ich czestym ostrzeniem.
Kazde ostrzenie - mniej krawedzi, mniej slizgu, wieksze zuzycie krawedzi, slizgow...

Kapeluch naostrzy narte moze raz na sezon, o ile wogole.
Z drugiej strony on tez slizgu nie posmaruje bedzie jezdzil bez smarow.
Watpliwe by krawedzie osuszyl po jezdzie, czy zadbal o wlasciwe przechowywanie nart.
Narta bedzie zaniedbana z czasem.

O uzyciu rdzenia i sprezystosci trudno mowic, bez odniesienia sie do konkretynch modeli, bo konstrukcje sa roznei to ma spore znaczenie co w srodku narty jest.

Wg mnie jesli juz kupowac uzywane to najlpiej kupic narty od takich entuzjastwo jak tutaj.
Czytaja o tym jak dbac o narty, szanuja je, recznie serwisuja i po byle czym nie jezdza.
No ale to moja opinia
  • 0

#15 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 21 listopad 2011 - 13:41

Szanujący się zawodnik będzie narty ostrzyć codziennie a amator raz na sezon.
Krawędź krawędzią ale należy pamiętać, że najgorsze jest to czego nie widzimy we wnętrzu narty.
Zawsze należy pamiętać, że narta może być złamana a na zewnątrz nic nie widać.

Użytkownik Narciarz edytował ten post 21 listopad 2011 - 13:42

  • 0

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#16 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 21 listopad 2011 - 21:27

Cześć
To, że Ty wolisz to nie znaczy, że masz rację. Jakie masz argumenty? Jakie elementy i parametry narty ulegaja zuzyciu/zmianie podczas jazdy zawodniczej i jak to się ma do jazdy "kapelucha".
Bardzo prosze o konkrety.
Pozdrawiam


Mitku wydaje mi się że Pit wyraźnie to napisał o co mu chodzi :

Wolę kupić nartę od amatora który raz zjechał, niż od zawodnika który dzień trenował.


Przecież wiadomo że jak Ty pojeździsz 8 godzin intensywnie to zużyjesz więcej narty niż ja który zjedzie 2-3 razy, postoi z godzinkę.

Sumując Ty użyjesz dziennie nartę 6 godzin - ja 1 godzinę.
Wydaje mi się że Pit tylko to miał na myśli.

Ja jeszcze z doświadczenia dodam że narty eksploatowane przez zawodnika zużywają się szybciej choćby z racji większych przeciążeń, dłuższych skoków, itd,itd.


Chociaż i Twoja argumentacja nie jest pozbawiona logiki :

Drugie to świadomość tego co się z nartą dzieje, realnie dośc krótki cykl życia takiej narty - szybko wymienia się na nowe, łatwość oceny zużycia oraz inna chrakterystyka zuzycia wynikając z prawidlowego użytkowania.


  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#17 keri71

keri71
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 listopad 2011 - 22:11

Siemka

Z doświadczenia wiem że narty zawodników zużywają się znacznie szybciej niż takiego jak ja to mówię turysty. Zawodnik trenuje na nartach a nie jeździ rekreacyjnie, to tak jak z samochodem sportowym, auta do rajdów raz że są inaczej przygotowywane a dwa mają krótszą żywotność i narty również.
Wracając do pytania, to bez apelacyjnie kupiłbym narty używane, mało tego ja po prostu ostatnio kupiłem narty używane i to przez neta w sklepie z nartami używanymi. Nie wiem czy jeździł na nich jakiś turysta czy zawodowiec, ale dostałem je w super stanie. Jak ktoś chce popatrzeć to tu można zobaczyć sport2002.pl
  • 0

#18 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 23 listopad 2011 - 22:40

czy ktoś widział kiedyś kapelucha, który by jeździł na narcie zawodniczej?
ja nie, więc co tutaj porównujecie? :eek:
  • 1

#19 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 23 listopad 2011 - 22:52

Siemka
, ale dostałem je w super stanie. Jak ktoś chce popatrzeć to tu można zobaczyć sport2602.p


Ciemka. Nie wiem jakie narty tam kupiłeś ale ściemniać umiesz. :icon_ziew: :zawstydzona:
  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 listopad 2011 - 10:25

witaj siemka, niestety pod tym linkiem nie widać Twoich nart, najlepiej wklej zdjęcie

Jak ktoś chce popatrzeć to tu można zobaczyć


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: narty, sport, gs, zawodnik, smarowanie, konserwacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych