Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

K³opot z okuciami

K³opot z okuciami

  • Nie mo¿esz napisaæ tematu
  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
79 odpowiedzi w tym temacie

#61 Misza

Misza
  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 35 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fischer WorldCup RC4 GS
  • Imiê :Marek

Napisano 25 listopad 2011 - 21:31

właśnie czytam na forum tematy
jakie są
a zdjęcia dam jutro bo dzis miałem dużo roboty i jutro tez będzie ale dam rade :D
pozdro
  • 3

#62 Misza

Misza
  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 35 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fischer WorldCup RC4 GS
  • Imiê :Marek

Napisano 26 listopad 2011 - 18:00

chwilowo mia³em czas to szybko porobi³em zdjêcia telefonem
mo¿e nie za idealne ale zawsze co¶

but w okuciach siedzi nie wyskakuje
Za³±czony plik  1.JPG   121,92 KB   58 Ilo¶æ pobrañ
Trzeba tylko tylna czê¶ci okucia lekko odci±gn±æ aby but wskoczy³ jakie¶ 2 mm
(okucia ju¿ przykrêcone do podstawy na ostatnich otworach ,)
Za³±czony plik  222.JPG   117,81 KB   61 Ilo¶æ pobrañ
i tak jak mówi³em lekko wystaj± poza podstawê
Za³±czony plik  3.JPG   163,85 KB   52 Ilo¶æ pobrañZa³±czony plik  4.JPG   128,52 KB   50 Ilo¶æ pobrañZa³±czony plik  5.JPG   129,19 KB   39 Ilo¶æ pobrañ
  • 0

#63 o_andrzej

o_andrzej
  • U¿ytkownik
  • 4192 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 26 listopad 2011 - 18:26

chwilowo miałem czas to szybko porobiłem zdjęcia telefonem
może nie za idealne ale zawsze coś

but w okuciach siedzi nie wyskakuje
Za³±czony plik  1.JPG   121,92 KB   58 Ilo¶æ pobrañ
Trzeba tylko tylna części okucia lekko odciągnąć aby but wskoczył jakieś 2 mm
(okucia już przykręcone do podstawy na ostatnich otworach ,)
Za³±czony plik  222.JPG   117,81 KB   61 Ilo¶æ pobrañ
i tak jak mówiłem lekko wystają poza podstawę
Za³±czony plik  3.JPG   163,85 KB   52 Ilo¶æ pobrañZa³±czony plik  4.JPG   128,52 KB   50 Ilo¶æ pobrañZa³±czony plik  5.JPG   129,19 KB   39 Ilo¶æ pobrañ


Moim zdanie ujdzie. Ale wiazania troche juz przeszly. Wzialbym je na maszyne by ocenic wiarygodnosc wskazan. W serwisach maja takie.
  • 0

#64 Misza

Misza
  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 35 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fischer WorldCup RC4 GS
  • Imiê :Marek

Napisano 26 listopad 2011 - 19:11

na żywo inaczej sie prezentują jasny kolor
narty tez w dobrym stanie
spód może 2 ryski krawędzie grube
  • 0

#65 mig

mig
  • U¿ytkownik
  • 876 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Sk±d:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 26 listopad 2011 - 21:10

Niepokoi mi tylko ta potrzeba odciągania ryłu wiązania,,,, - po włożeniu buta do przedniej czesci wiązania i lekkim dociśnieciu tył powinien wchodzić 'na styk', bez recznej pomocy.... cos jest nie tak.
  • 0

#66 Misza

Misza
  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 35 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fischer WorldCup RC4 GS
  • Imiê :Marek

Napisano 26 listopad 2011 - 22:09

no wszystko jest na ostatni guzik i brakuje tych 2mm
może but jest większy o 2 mm niż napisane ,
inaczej już się nie da bo brakuje dziurek w podstawie
  • 0

#67 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imiê :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 listopad 2011 - 00:25

chwilowo miałem czas to szybko porobiłem zdjęcia telefonem
może nie za idealne ale zawsze coś

but w okuciach siedzi nie wyskakuje
Za³±czony plik  1.JPG   121,92 KB   58 Ilo¶æ pobrañ
Trzeba tylko tylna części okucia lekko odciągnąć aby but wskoczył jakieś 2 mm
(okucia już przykręcone do podstawy na ostatnich otworach ,)
Za³±czony plik  222.JPG   117,81 KB   61 Ilo¶æ pobrañ
i tak jak mówiłem lekko wystają poza podstawę
Za³±czony plik  3.JPG   163,85 KB   52 Ilo¶æ pobrañZa³±czony plik  4.JPG   128,52 KB   50 Ilo¶æ pobrañZa³±czony plik  5.JPG   129,19 KB   39 Ilo¶æ pobrañ


hej Misza
mam nadzieję że zdajesz sobie sprawe
z tego że tak zamontowane wiązanie nie wypnie przy upadku
w ten sposob prawdopodobnie uszkodzisz siebie albo i jeszcze innych
narciarzy
jeśli nie stać Cię na inny sprzęt to możesz zeszlifowa przód i tył buta o te 2 milimetry
but musi wskakiwać bez odciągania wiązania
a wiązanie wypinać przy upadku
siłę wypięcia można sprawdzić dokładnie na specjalnej maszynie
albo domowym sposobem
ustawiając się w zapiętych butach i nartach na dywanie
a następnie gwaltownie skręcając stope - wiązanie musi wypiąć

jeszcze raz powtrzam że przy tak zamontowanym wiązaniu nie masz pewności jego prawidłowego działania

U¿ytkownik jabol edytowa³ ten post 27 listopad 2011 - 12:20

  • 4
Do³±czona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#68 Misza

Misza
  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 35 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fischer WorldCup RC4 GS
  • Imiê :Marek

Napisano 27 listopad 2011 - 12:07

Myślałem już nad zeszlifowaniem tych 2 mm od razu jak mi mówił co i jak (on też myślał nad 2 mm zeszlifować),
z przodu i wtedy but by wchodził normalnie,.
Wcześniej patrzyłem na to czy but będzie się wypinał przy upadku i się wypina przy gwałtownym szarpnięciu mocno
  • 0

#69 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imiê :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 listopad 2011 - 12:49

się wypina przy gwałtownym szarpnięciu mocno

no to życzę szczęścia w tym sezonie i obyś nie musial pisać w tym dziale:
http://www.kochamnar...zy-narciarskie/

postaraj się może coś zaoszczędzić na wymiane sprzętu
  • 0
Do³±czona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#70 Misza

Misza
  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 35 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fischer WorldCup RC4 GS
  • Imiê :Marek

Napisano 27 listopad 2011 - 13:55

w tamtym roku je¼dzi³em na nartach Volk energy 170 i mia³em ustawione wi±zania na 7 din
ze przy uderzeniu poza trasa nie odpina³y siê lub na skoczniach..
na pewno te narty zostawiê bratu m³odszemu a kupie sobie co innego za rok..
albo w tym roku jak dostane odszkodowania z wypadku który mia³em (po³amany barka lewy, prawa ³opatka. miê¶nie barku lewego i szyjne ) to jak bêdzie wiêcej ni¿ siê spodziewam to kupie sprzed nowy jeszcze w grudniu albo po zimie ..
xD jaka¶ reklama mi sie wy¶wietli³a na internecie http://megasklepspor...011111001/zima/
muszê kupiæ w koñcu kask i jakie¶ inne rêkawice

U¿ytkownik Misza edytowa³ ten post 27 listopad 2011 - 15:28

  • 0

#71 web

web
  • U¿ytkownik
  • 1378 postów
  • P³eæ:Kobieta
  • Sk±d:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imiê :Majka
  • W³a¶ciciel:+

Napisano 27 listopad 2011 - 15:26

w tamtym roku jeździłem na nartach Volk energy 170 i miałem ustawione wiązania na 7 din
ze przy uderzeniu poza trasa nie odpinały się lub na skoczniach
na pewno te narty zostawię bratu młodszemu a kupie sobie co innego za rok
albo w tym roku jak dostane odszkodowania z wypadku który miałem (połamany barka lewy, prawa łopatka. mięśnie barku lewego i szyjne ) to jak będzie więcej niż się spodziewam to kupie sprzed nowy jeszcze w grudniu albo po zimie ..
xD jakaś reklama mi sie wyświetliła na internecie http://megasklepspor...011111001/zima/
muszę kupić w końcu kask i jakieś inne rękawice



Misza, Ty chcesz lapac kontuzje. dawno juz nie widzalam osoby tak nieodpowiedzialnej
  • 0

#72 Misza

Misza
  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 35 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fischer WorldCup RC4 GS
  • Imiê :Marek

Napisano 27 listopad 2011 - 15:36

WEB Nie chodzi mi ze chce kontuzji .
ale raczej nic juz nie zrobię z tymi Fischerami
okucia są na maxxa już jedynie co chyba zrobię to 2 mm zeszlifuje maszyna aby normalnie sie wpinał ..
muszę pomyśle coś na nowy rok kupić jak będę mieć więcej kasy, na narty jeżdżę aby się odstresować itp dla siebie
na nartach biegowych biegałem 7 lat w zawodach,
w lato na motocrossie, narty to zajęcie na zimę i tez nie lubię wolnej jazdy
kontuzji nie miałem ani razu na nartach ale prawde mowiac juz nie da sie nic z Fischerami zrobić tylko but 2 mm zmniejszy
  • 0

#73 web

web
  • U¿ytkownik
  • 1378 postów
  • P³eæ:Kobieta
  • Sk±d:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imiê :Majka
  • W³a¶ciciel:+

Napisano 27 listopad 2011 - 17:41

ok. Rozumiem, że cierpisz na brak kasy. Proszę cię więc, abyś nie szalał na tych juniorskich nartach i źle przykręconych wiązaniach, bo może to sie skończyć naprawdę groźną kontuzją jak narta Ci nie wypnie, Trzymam kciuki.
  • 0

#74 Niko130

Niko130
  • U¿ytkownik
  • 89 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Sk±d:Karkonosze
  • Narty:heady 163
  • Imiê :Jerzy

Napisano 27 listopad 2011 - 18:10

Nie wiem w czym problem. Jeśli wiązanie przy wprowadzaniu buta napina się wstępnie to tylko oznacza, ze nastawa np"7" nie będzie
zgodna z opisem wskażnika ,ale będzie np 5-6.

Czyli szybciej wypnie.
Obawy Wasze są słuszne jesli wpina się przy braku własciwego napięcia. Wtedy wypnie szybciej na boki , a dużo póżniej przy upadku do przodu. Kiedyś na wiązaniach były takie znaczniki. Aby wiązanie działało dobrze znacznik musiał sie znależć w zaznaczonym sektorze.

Ponadto z załączonych zdjęć widać wyrażnie, ze przednie wiązanie można przesunąć bardziej do przodu (porównajcie położenie przodów i tyłów wiązania w stosunku do plyty - fot5). Wg mnie teraz ustawione są gigantowo.

Przy okazji (OT): w postcie 7 tego tematu wkleiłem nie to zdjęcie co trzeba. Na zdjęciu jest LV w chwilę przed upadkiem.
A miało być zdjęcie płyty z graficznymi znakami.

U¿ytkownik jur39ek edytowa³ ten post 27 listopad 2011 - 19:09

  • 0

#75 Misza

Misza
  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 35 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fischer WorldCup RC4 GS
  • Imiê :Marek

Napisano 27 listopad 2011 - 21:17

ok. Rozumiem, że cierpisz na brak kasy. Proszę cię więc, abyś nie szalał na tych juniorskich nartach i źle przykręconych wiązaniach, bo może to sie skończyć naprawdę groźną kontuzją jak narta Ci nie wypnie, Trzymam kciuki.

Tzn mam w portfelu z 400 zł ale leża sobie na jakieś inne wydatki tak jak by coś padło w aucie albo coś
jeszcze do szkoły chodzie wiec nie zarabiam :D
narty jakoś starcza na ten rok pomyśle na następny rok coś kupić



Ponadto z załączonych zdjęć widać wyrażnie, ze przednie wiązanie można przesunąć bardziej do przodu (porównajcie położenie przodów i tyłów wiązania w stosunku do plyty - fot5).

????????
.
wiązania są na ostatnich otworach przykręcone dalej już nie ma otworów

U¿ytkownik Misza edytowa³ ten post 27 listopad 2011 - 21:22

  • 0

#76 mig

mig
  • U¿ytkownik
  • 876 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Sk±d:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 27 listopad 2011 - 21:42

Tak na wszelki wypadek :
pokaż to wiazanie z WPIĘTYM butem - w ujęciu jak na fot 4 ( z widoczną ta karbowaną blaszką z tyłu wiązania.
Są pewne szanse, że to może działać. Ale szczerze pisząc, to dla siebie bym tak nie zrobił.... ;) ;)

U¿ytkownik mig edytowa³ ten post 27 listopad 2011 - 21:48

  • 0

#77 Misza

Misza
  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 35 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fischer WorldCup RC4 GS
  • Imiê :Marek

Napisano 28 listopad 2011 - 16:24

o to ci chodzi ??
jutro chyba zeszlifuje te 2 mm z przodu
bez buta
Za³±czony plik  bezz.JPG   755,5 KB   30 Ilo¶æ pobrañZa³±czony plik  bezz (1).JPG   764,65 KB   43 Ilo¶æ pobrañ

z butem wpiętym
Za³±czony plik  zzz.JPG   800,92 KB   38 Ilo¶æ pobrañZa³±czony plik  zzzz.JPG   867,28 KB   27 Ilo¶æ pobrañ

U¿ytkownik Misza edytowa³ ten post 28 listopad 2011 - 16:26

  • 0

#78 mig

mig
  • U¿ytkownik
  • 876 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Sk±d:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 28 listopad 2011 - 17:58

tak jak przypuszczałem - siła docisku jest zdecydowanie poza dopuszczalnym zakresem. Ta karbowana blaszka z tyłu wiązania powinna wystawać tyle by krawędz wiazania trafiała na jej karbowany odcinek, najlepiej na środek. U ciebie chowa się cała - co wskazuje na nadmierny docisk. Wiązanie pewnie bedzie działać, lecz w sposób nieprzewidywalny, trudny do określenia.... Szczerze odradzam taki patent.
Obawiam się, że MItek miał rację- ten fachowiec, który Ci pomagał, to nie był fachowiec od nart.... jesli cos takiego pozostawił.

A nie chcesz przypadkiem nart Head i sl/165 cm?- leza mi i przeszkadzają... ;) ;) .
Zrobisz w servisie wstawkę slizgu i na jeden sezon moze wystarczą (do czasu trafienia na wiekszy kamień), a bedziesz miał sensowne slalomki na 'poczatek'......


--
Pozdrawiam
Mic

U¿ytkownik mig edytowa³ ten post 28 listopad 2011 - 18:10

  • 1

#79 Misza

Misza
  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 35 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fischer WorldCup RC4 GS
  • Imiê :Marek

Napisano 28 listopad 2011 - 18:58

ja wiem ze jest źle ale na 1 sezon mi wystarcza ta blaszka jest juz na ostatnim zatrzasku
najlepiej jak było by okucie tylne na środku bo by wtedy pracowało a tak to nie ma jak pracować
wiem o tym tez wspominał :D ze jest na końcu i nie będzie pracować
ale na moje życzenie zrobił tak aby but mi wchodził ..
zobaczę ile kasy mi dadzą z PZU bo dziś już wysłałem i z AViVa i będę wiedział czy cos kupować
..
A jakie narty polecacie nie drogo i dobre
do jazdy poza trasy tez , nieraz snowpark

U¿ytkownik Misza edytowa³ ten post 28 listopad 2011 - 19:06

  • 0

#80 pytek45

pytek45
  • U¿ytkownik
  • 2358 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 28 listopad 2011 - 19:26

A jakie narty polecacie nie drogo i dobre do jazdy poza trasy tez , nieraz snowpark

A to pytanie juz na osobny temat...
  • 0
So many angles,so many lines.
Do³±czona grafika




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych