Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bielizna termoaktywna, warto?

bielizna oasi 99shop.pl

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#21 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 04 grudzień 2011 - 17:43

nie używaliśmy bielizny termoaktywnej. Teraz chcemy kupić. Zupełnie nie wiemy co. Z artykułów wyczytanych w sieci wynika, że należy dopasowywać parametrami do pozostałej odzieży. Nie zdążyliśmy jeszcze odwiedzić wielu sklepów stacjonarnych ale na opakowaniach bielizny nie widzieliśmy parametrów takich, jak stosuje się dla kurtek.
Jak to ugryźć?


Nie dajcie się poniesć pięknym nazwom "markowych" gaci i podkoszulków. Ta "termoaktywna" bielizna jest wykonywana z syntetycznych włókien, których podstawową cechą jest kilkudziesięciokrotnie mniejsze wchłanianie wody niż np. bawełny, dzięki czemu w trakcie wysiłku macie przy ciele suchy lub prawie suchy materiał. Nie pytajcie o firmy, pytajcie o bieliznę np. z Rohvyl-u.
  • 0

#22 funnyfun

funnyfun
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard cmx

Napisano 05 grudzień 2011 - 15:16

Z tego wynika, że każdy poleca co innego.. jedni za 35 zł, inni twierdzą, że to o wiele za mało..
  • 0

#23 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 grudzień 2011 - 15:23

Nie musisz przepłacać, a kupisz dobry towar i sprawdzony. W decathlonie masz aktualnie ofertę firmy Wedze. Spokojnie możesz kupić i będziesz zadowolony. Sprawdziłem, polecam, dobry produkt w dobrej cenie.
Każdy poleca to co sprawdził, stąd różnice. Dlatego warto pytać na forum. Wracając do tematu:
bieliznę warto mieć, ale nie trzeba wydawać na nią setek złotych, to zbędne.
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#24 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 05 grudzień 2011 - 15:25

Cześć!

Ja długie lata jeździłam w bawełnie, bo sztuczne tkaniny mnie przerażają :) od dwóch lat jeżdżę w bluzkach z decatlonu :D , dla jasności ich marka własna. Jak dla mnie są ok. Trzymają ciepło, a jestem wyjątkowym zmarzluchem, o czym Ci, którzy ze mną mieli okazję obcować narciarsko wiedzą ;), nie zatrzymują wilgoci i .... przepraszam..... nawet po tak zwanym spoceniu się nie "pachniesz" na cały stok :boogie:

Myślę, że jeżeli masz do wydania trochę kasy, to kup sobie na próbę coś droższego, co nie zawsze oznacza lepszego i tańszego. Wypróbuj na sobie tkaniny/marki i wtedy będziesz mógł sobie wyrobić własne zdanie :) Ja w droższych nie miałam przyjemności :zawstydzona: , także nie pomogę.

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#25 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 05 grudzień 2011 - 20:37

W Decathlonie wcale nie jest tani sprzęt a co do jakości to jest poprawna bez zachwytu.
Sklepy są pełne bielizny za rozsądne pieniądze ale niestety dobra musi kosztować trochę więcej niż 35zł, 50zł.
  • 0

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#26 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:09

kup sobie na próbę coś droższego, co nie zawsze oznacza lepszego i tańszego. Wypróbuj na sobie tkaniny/marki i wtedy będziesz mógł sobie wyrobić własne zdanie


coolmax, rohvyl itd. alb inaczej np. 15% acryl, 85% chlorofibre. Trzeba kupować z tego materiału, ale tylko najdroższe jakie można znaleźć, bo tylko najdroższe 15% acrylu i 85% chlorofibru jest najlepsze
:zemdlal:
  • 0

#27 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:15

Robert nie prawda. Nie widzę większej różnicy z wyjątkiem ceny nadmiernie wygórowanej.

Ta z reklamy nie ma podanych żadnych parametrów z wyjątkiem przysłowiowego ble,ble,ble.


Ps : widzę że Deczko mnie wyprzedził i napisał to trafniej niż ja to zrobiłem :sarcastic_hand:

Użytkownik Adrian edytował ten post 05 grudzień 2011 - 21:19

  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#28 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 06 grudzień 2011 - 06:45

A ja ci polcę jeszcze coś z innej beczki

cena może nie bardzo niska ale też nie jakaś przesadna około 179zł

a UA ma pod sobą czy CRAFTa czy XBIONICa za naprawdę poważną kasę

Bluza męska ColdGear Compression Mock

Dołączona grafikaUnder Armour, bluza ColdGear Compression Mock

Bluza męska GoldGear Compression Mock świetnie sprawdza się czasie biegu, niemniej jest to bielizna bazowa (tzw. pierwsza warstwa), którą z powodzeniem możemy stosować uprawiając również inne sporty – oczywiście w warunkach zimowych. W niższych zakresach temperatur – ok. 0 st. C i poniżej, aby uzyskać lepszy komfort dobrze jest zastosować na wierzch dodatkowo cienki polar lub podobną warstwę. Natomiast w przypadku dodatniej temperatury sama bluza w zupełności wystarczy.

Parametry i właściwości bluzy pokrywają się w zasadzie z cechami legginsów. W obu zastosowano te same technologie ColdGear i krój Compression.

Dopasowanie/Krój/Termika

Bluza Mock została zaprojektowana jako elastyczny półgolf, rozciągający się w czterech kierunkach, optymalnie dopasowujący się do naszej sylwetki. Przy pierwszym kontakcie ze skórą, przy zakładaniu, bluza może sprawiać wrażenie ciasnej, a nawet zbyt ciasnej. To jednak świadomy zabieg producenta. Bezpośredni kontakt ze skórą i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz ma gwarantować maksymalny komfort cieplny w czasie wysiłku.

Dwuwarstwowa tkanina bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, utrzymując ciepłotę ciała przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wentylacji. Wilgotne, zewnętrzne części tkaniny, wystawione na przepływ powietrza, szybko odparowują. Prawie zupełnie nie czuć zapocenia i przegrzewania. Wszystko to składa się na bardzo dobrą termikę nawet podczas bardzo intensywnego wysiłku.

Co najważniejsze, w przypadku testowanego modelu nie występuje wspomniane wyżej zjawisko „przegrzania”, co stanowi jedną z największych zalet bluzy. Bezpośrednio przed biegiem uczucie chłodu może wydać nam się nieco zbyt duże. Jednak już w czasie samego wysiłku termika staję się niemal idealna. Jest to zupełne przeciwieństwo odzieży bawełnianej, która – co wszyscy zaprawieni w biegach dobrze wiedzą – nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Idźmy dalej, długie rękawy pozwalają naciągnąć je za nadgarstek. Nie zsuwają się, ani nie „cofają”, przez co uzyskujemy bardzo dobry komfort w czasie intensywnego wysiłku. Bardzo dobrze wyprofilowana została również długość bluzy (wydłużony krój). Można ją naciągnąć sporo poniżej pasa, dzięki czemu chronimy okolice lędźwiowie, szczególnie wrażliwe na zimno.

Dołączona grafika

Under Armour, bluza ColdGear Compression Mock

Stójka pod szyją dość dobrze zakrywa jej dolny odcinek, dzięki czemu w przypadku niższych temperatur nie trzeba stosować dodatkowych opasek.

Dołączona grafika

Under Armour, bluza ColdGear Compression Mock

I znów, podobnie jak w przypadku legginsów, krój Compression – tworzący coś na kształt zewnętrznego gorsetu – zapewnia utrzymanie mięśni we właściwej pozycji, zmniejszając zmęczenie i jednocześnie zwiększając ich efektywność podczas wydłużonego wysiłku.

Poprzez współpracę z danymi grupami mięśni wspiera je w ich naturalnym ruchu, rozładowuje niepotrzebne przeciążenia i poprawia krążenie krwi, zapewniając optymalną siłę oraz zwiększając wytrzymałość podczas zwiększonego wysiłku. Poprawia sprawność i koordynację ciała.

Kontrola zapachu

Bluza jest przy tym bardzo lekka, a zastosowana technologia antybakteryjna redukuje nieprzyjemny zapach potu.


Użytkownik 30BB edytował ten post 06 grudzień 2011 - 06:48

  • 2

#29 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 06 grudzień 2011 - 09:27

[


kup sobie na próbę coś droższego, co nie zawsze oznacza lepszego i tańszego. Wypróbuj na sobie tkaniny/marki i wtedy będziesz mógł sobie wyrobić własne zdanie


coolmax, rohvyl itd. alb inaczej np. 15% acryl, 85% chlorofibre. Trzeba kupować z tego materiału, ale tylko najdroższe jakie można znaleźć, bo tylko najdroższe 15% acrylu i 85% chlorofibru jest najlepsze
:zemdlal:


Deczko stuknij się :tease: :puknijsie:

napisałam przeca, żeby kupił sobie tańsze i droższe, jak porówna zobaczy różnicę :) Ty masz same drogie ciuchy, to wszyscy wiemy, że gadżeciarz jesteś :D , ja mam dekatlą ;) i jest coooooool :boogie:
  • 3

#30 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 06 grudzień 2011 - 09:53

Z mojego doswiadczenia wynika,ze najcieplejsza jest bielizna w kolorze czarnym.
  • 3
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#31 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 06 grudzień 2011 - 10:12

do poprzedniej fotki:

stojka na szyi (każda! nawet z cud-hiper-materiału)po kilkunastu przeciągnięciach przez głowę bedzie luźna jak spodnie po odchudzaniu.
Albo bez stojki, albo z zamkiem...
  • 1

#32 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 grudzień 2011 - 10:38

do poprzedniej fotki:

stojka na szyi (każda! nawet z cud-hiper-materiału)po kilkunastu przeciągnięciach przez głowę bedzie luźna jak spodnie po odchudzaniu.
Albo bez stojki, albo z zamkiem...


No szczegolnie jak sie ma wielki leb :boogie:
  • 3

#33 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 06 grudzień 2011 - 17:41

Kurde wy się śmiejecie ale Mig I Pytek dali naprawdę dobre rady. Brawo. :)
  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#34 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 06 grudzień 2011 - 20:04

Deczko stuknij się :tease: :puknijsie:


Ooo! Dzień dobroci dla deczka Dołączona grafikabo powinno być: stuknij się stary dziadu :zab:
Deczko dlatego to napisał bo deczko się na tym zna, a doswiadczenie deczka wzięło się nie z nart, bo w narciarstwie taka bielizna ma mniejsze znaczenie (oprócz skiturów).
Deczko zebrał doswiadczenia na przestrzeni 15 lat jeżdżąc po górach na rowerze, często w temperaturach 0 i niższych jeżdżąc w bawełnie i w sztucznych tworzywach.
Proponuję zrobić bardzo proste doswiadczenie. Wyjechać na jakąs górkę o przewyższeniu 500-700 m. w samej bawełnie, następnie w tanim podkoszulku z włókien nietrzymających wody na to bluzka z bawełny i łindstoper oraz w drogiej takiej bluzce, bawełnie i łindstoperze.
Po takich trzech różnych wyjazdach dla wyjeżdżającego sprawa będzie oczywista i opisze wszystko tak jak deczko, no chyba, że trafi na miłosnika drogich wyrobów, a wtedy dyskusja będzie się toczyć jeszcze bardzo długo :lol:
  • 1

#35 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 06 grudzień 2011 - 20:09

D_I - w związku z powyższym zamykam temat :sarcastic_hand: :hi:
  • 1

#36 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 06 grudzień 2011 - 20:35

Robert nie prawda. Nie widzę większej różnicy z wyjątkiem ceny nadmiernie wygórowanej.

Ta z reklamy nie ma podanych żadnych parametrów z wyjątkiem przysłowiowego ble,ble,ble.


Ps : widzę że Deczko mnie wyprzedził i napisał to trafniej niż ja to zrobiłem :sarcastic_hand:



Żeby poznać czy dana bielizna jest dobra samo oglądanie jej nie wystarczy.
Trzeba włożyć ją i użytkować i dopiero potem wydać werdykt.
  • 1

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#37 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 06 grudzień 2011 - 20:46

do poprzedniej fotki:

stojka na szyi (każda! nawet z cud-hiper-materiału)po kilkunastu przeciągnięciach przez głowę bedzie luźna jak spodnie po odchudzaniu.
Albo bez stojki, albo z zamkiem...


Jest też wersja bez pół golfa.
Załączony plik  V5-1216005-001_HTF.jpg   13,97 KB   2 Ilość pobrań
UA nawet po długim użytkowaniu ma to do siebie że nic się z tkanina nie dziej i utrzymuje swoją formę.
Chłop z bródką na zdjęciu ma golf z tego co widzę o rozmiar lub dwa za duży dlatego tak odstaje.
Mam go już ponad 3 sezony i w żadnym miejscu nie jest ponaciągany.
Tkanina z której jest zrobiony jest nawet dla nie których za bardzo opinająca i elastyczna ale takie jej zadanie wg UA
  • 1

#38 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 06 grudzień 2011 - 21:30

Trzeba włożyć ją i użytkować i dopiero potem wydać werdykt

i oddać ewentualnie?
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#39 Kaem

Kaem
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mazury
  • Narty:Salomon WXing8, Rossi 8SL
  • Imię :Marek
  • Ulubiony stok:Kubinska Hola

Napisano 06 grudzień 2011 - 21:44

Nie uważam za właściwe wklejanie firmowych informacji typu reklamowego w trakcie wątku (patrz post 10).
Czy jest to etyczne ? )(pomijam ewentualne sprawy regulaminowe) ????
Pzdr
  • 1

#40 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 06 grudzień 2011 - 21:57

o jakim reklamowaniu mówisz ? Jest watek bielizny i każdy poleca coś od siebie i chyba nie ma problemu z wklejeniem foto jak owa bielizna wygląda
  • 2






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych