Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alpy kwiecień 2012r


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#1 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 17 październik 2011 - 15:27

Skoro już ktoś zagadał, to postanowiłam pociągnąć temat, bo wiem, że zbliża się czas planowania urlopów na 2012 rok :)

zgodnie z tradycją planowany jest wspólny wyjazd na narty w kwietniu 2012 roku. Święta w tym roku wypadają 8-9.04.2011.
Wstępnie proponuje termin 14-21.04.2012, proszę się wypowiadać :)

rozmawialiśmy też bardzo ogólnie o miejscu, Stuabi był, na Moltalerze mało tras padło, także wstępnie na Tux'a i tez proszę się wypowiadać :)

co do transportu, to padło tez hasło, co do jazdy busem, a nie w kilka aut i tu z kolei ukłon w kierunku gajowego, który ma różne pojazdy i wozi grupy w tamta stronę, ale o tym pewnie później, jak będzie wiadomo, kiedy, gdzie i kto.

Otwieram listę, proszę się dopisywać, odnosić do miejsca i terminu, by móc szukać już dobrego i taniego lokum :hi:

Pozdrawiam, Ola

1. Osetia
  • 0

#2 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 17 październik 2011 - 15:46

Ja jestem 3 razy na tak : miejsce, rodzaj transportu, termin. Jedyny szczegół jest taki że nie wiem ile osób zapisać, ale wyjdzie w praniu.

1. Osetia
2. Adam
  • 0

#3 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 17 październik 2011 - 16:19

Termin dla mnie jak najbardziej ok.Ekipa zapewne uzbiera sie ok 10 osobowa wiec bus to dobry pomysl.Co do Tuxa hmmmmmmmm......
pozostaje se modlic o:

Tak wiec.
1.Osetia
2.Adam
3.Pytek

Użytkownik pytek45 edytował ten post 17 październik 2011 - 16:20

  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#4 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 19 październik 2011 - 12:18

Skoro już ktoś zagadał, to postanowiłam pociągnąć temat, bo wiem, że zbliża się czas planowania urlopów na 2012 rok :)

zgodnie z tradycją planowany jest wspólny wyjazd na narty w kwietniu 2012 roku. Święta w tym roku wypadają 8-9.04.2011.
Wstępnie proponuje termin 14-21.04.2012, proszę się wypowiadać :)

rozmawialiśmy też bardzo ogólnie o miejscu, Stuabi był, na Moltalerze mało tras padło, także wstępnie na Tux'a i tez proszę się wypowiadać :)

co do transportu, to padło tez hasło, co do jazdy busem, a nie w kilka aut i tu z kolei ukłon w kierunku gajowego, który ma różne pojazdy i wozi grupy w tamta stronę, ale o tym pewnie później, jak będzie wiadomo, kiedy, gdzie i kto.

Otwieram listę, proszę się dopisywać, odnosić do miejsca i terminu, by móc szukać już dobrego i taniego lokum :hi:

Pozdrawiam, Ola

1. Osetia



wlasnie sie dowiedzialem, ze 21-go musze byc w poslce na slubie..

jezeli to sie potwierdzi, to "po drodze" moze by sie udalo……… nic nie mowie na razie
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#5 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 24 październik 2011 - 16:34

Tak wiec.
1.Osetia
2.Adam
3.Pytek
4.Pit
.....
Zapisywać się, bo chcemy załatwić pobyt za 6 euro od głowy za dzień, a czym więcej tym taniej!
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#6 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 03 listopad 2011 - 17:53

Wiem,ze do wyjazdu jeszcze wiele miesiecy,ale z powodu wyjatkowego Sajgonu w pracy musze im podac date jak najwczesniej(czyli do konca tego tygodnia).Czy date 14-21 mozemy uznac za ostateczna?
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#7 gajowy01

gajowy01
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysztof
  • Ulubiony stok:...alpejski ;)
  • Właściciel:+
  • Instruktor:+

Napisano 03 listopad 2011 - 19:39

(...)co do transportu, to padło tez hasło, co do jazdy busem, a nie w kilka aut i tu z kolei ukłon w kierunku gajowego, który ma różne pojazdy i wozi grupy w tamta stronę, ale o tym pewnie później, jak będzie wiadomo, kiedy, gdzie i kto.(...)


Nie zauważyłem wcześniej - hmm, "różnymi pojazdami" to za dużo powiedziane - tylko małą osobówkę mam póki co! :)

W ub. sezonie pożyczałem busa, a w najbliższym będzie inaczej ...jutro mam odebrać fajnego busika:
- Renault Trafic - wersja Long (dużo miejsca na bagaż itp.)
- 8-9 os., wersja Passenger z dodatkami - czyli ciepło, różne nawiewy itd.

...tamtego pewnie też będzie można pożyczyć (?) - gdyby grupa była odp. duża :)

Niczego nie wykluczam, każda okazja żeby pojechać na narty/w Alpy, jest wielce oczekiwana, ale żeby to miało sens dla wszystkich to powinno się zgadzać parę rzeczy. Normalnie jest tak, że kupuję karnet sezonowy wtedy nie mam kolejnych kosztów przy kolejnym wyjeździe (wtedy się zgadza ;) ) ; no i brutalna prawda brzmi tak, że za paliwo to się na pewno nie da jeździć :/

Wszystko oczywiście jest do dogadania, jak pisałem niczego nie wykluczam - chętnie pojadę, zawiozę, poznam ludzi - w końcu chcę to robić przez cały sezon (jak ub.) - zapraszam więc także na wszelkie moje wyjazdy.
Rzadko snuję tak dalekie plany więc tymczasem tylko tyle, że w ub. sezonie byłem 8x w Alpach, a w tym chciałbym oczywiście więcej ...a jak będzie - zobaczymy :)

Jeszcze co do planów - naprawdę jeśli nie ma stanowczego przymusu z pracy - nie warto wybiegać za daleko. Taki wyjazd można zbudować w 2 tygodnie, a nawet i parę dni :) Jeśli to nie jest termin np. feryjny - ale i w takim zawsze jest jakiś sposób. Lepiej budować plany na podstawie tego co się w górach dzieje, jakie są warunki itd. Ogólnie np. powiem, że w kwietniu wcale nie jest konieczny lodowiec (który zawsze ma swoje minusy), wiele innych miejsc chodzi długo nawet do maja, ale oczywiście dziś nie wiadomo jaka będzie zima czy wiosna. Początek tej zimy jest słaby, może koniec będzie dużo lepszy :) ...nikt tego nie wie :)

... a tak w ogóle - czemu dopiero w kwietniu? :)

Załączone pliki


  • 0

#8 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 04 listopad 2011 - 10:38

... a tak w ogóle - czemu dopiero w kwietniu? :)

pewnie dlatego że to ma być wyjazd podsumowujący sezon cały. Wcześniej będą inne wyjazdy narciarskie, ferie etc. Termin określamy już, by jak najwięcej osób mogło się załapać, zaplanować wolny czas, odłożyć odpowiednią ilość gotówki.

ps.
Fajny bus :) Czy ma klimę, gdzie pakujesz sprzęt?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#9 gajowy01

gajowy01
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysztof
  • Ulubiony stok:...alpejski ;)
  • Właściciel:+
  • Instruktor:+

Napisano 04 listopad 2011 - 11:27

ps. Fajny bus :) Czy ma klimę, gdzie pakujesz sprzęt?


Oczywiście klimę ma, i co ważniejsze w zimie - ogrzewanie też, z dogrzewaniem silnika, do tego nawiewy nad każdym rzędem siedzeń, regulowane indywidualnie, nawiew ciepły na nogi w podłodze. To wszystko ważne, i zwracałem na to uwagę - po prostu w innym wypadku mogło by być zimno z tyłu, zwłaszcza w wersji długiej czyli long.

Narty wchodzą do obszernego bagażnika, razem z bagażami itd, wszystko się mieści - wg sp opisu tam jest ca. 2 m3 przestrzeni : ) Dlatego właśnie chciałem wersje Long.
Przy tym narty do 170 (nawet chyba 175) cm długości wchodzą za ostatni fotel w poprzek auta swobodnie : ) co jest oczywiście b. wygodne i ułatwia pakowanie. Dłuższe tak samo, tylko pod kątem.
Z miejscem na bagaż i narty jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, bez zbędnych boksów (na 2 m wys.?) itp. - sprawdzone przy tygodniowym wyjeździe sylwestrowym - było na full, ale wszystko weszło, gdzie wiadomo, że bagaży było dużo przy tej okazji : )
Jeździ trochę podobnych, standardowych, czyli krótkich - i na wyjazdy okołoweekendowe, też się mieszczą, przy czym ponoć jest trochę gimnastyki z pakowaniem, a tu jest też przestrzeni dużo więcej : )

Na upartego, nawet narty typu "Małysz" ; ) ew. jakieś tyczki itp. powinny wejść wzdłuż auta, pod fotelami - jest "przelot" - gdyby była taka potrzeba :)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 04 listopad 2011 - 11:28

  • 1

#10 Alkibiades

Alkibiades
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :adam

Napisano 20 listopad 2011 - 12:38

jestem tutaj nowy i chętnie pojechałbym na narty w kwietniu , pozdrawiam

adam

Użytkownik Alkibiades edytował ten post 20 listopad 2011 - 12:39

  • 1

#11 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 20 listopad 2011 - 12:44

jestem tutaj nowy i chętnie pojechałbym na narty w kwietniu , pozdrawiam

Witaj Adamie, serdecznie zapraszamy. Jak widzisz jest jeszcze trochę czasu, ale chcemy się dobrze przygotować do wyjazdu pod każdym względem.
Jeśli masz jakieś pytania, to pytaj, postaramy się wszystko wyjaśnić. Rozumiem że mam Cię dopisać do istniejącej już listy:

1.Osetia
2.Adam Sląsk
3.Pytek
4.Pit
5. Adam ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#12 Loli

Loli
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Stolica :)

Napisano 08 grudzień 2011 - 20:55

JEEEJ ale zazdroszczę. Ja się chętnie wybiorę ale chyba własnym środkiem transportu. Czy jest taka opcja? Ew. możemy gdzieś obok zabukować miejsce i spotykać się na stoku :)
  • 0

#13 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 08 grudzień 2011 - 21:08

Będziemy szukać nawet 15 osobowego domu jednorodzinnego jeśli będzie taka potrzeba.

ale chyba własnym środkiem transportu.

bardzo dobry pomysł. Sami się zdecydujemy jak jechać, dopiero jak będzie już określona grupa. Nie wykluczamy własnych aut.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#14 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 08 grudzień 2011 - 21:56

Pit, jesteśmy na to przygotowani :thumbup:

Załączone pliki


  • 2

#15 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 09 grudzień 2011 - 09:43

Pit, jesteśmy na to przygotowani

dokładnie tak, na wszystko jesteśmy przygotowani i serdecznie zapraszamy :)

Załączone pliki


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#16 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 09 grudzień 2011 - 15:35

kto jest kim na tym ostatnim zdjęciu? :lusterko:
  • 0

#17 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 09 grudzień 2011 - 15:58

Posiłkuj się tym tematem, a później już zgaduj zgadula ;) http://www.kochamnar...-kwiecien-2011/
  • 0

#18 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 09 grudzień 2011 - 16:08

ale tam 3 babki, tyle się nie udziela chyba :excl:
  • 0

#19 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 09 grudzień 2011 - 16:18

2/3 obecne na zdjęciu się udzielają - na 100% :)
  • 0

#20 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 10 grudzień 2011 - 19:44

kto jest kim na tym ostatnim zdjęciu? :lusterko:


solidarność jajników Majka :D

bacteria, Adaś, Maniek, Osetia :lusterko:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych