Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy używasz ochraniacza na plecy na nartach, snowboardzie, rowerze, motorze?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 13 wrzesień 2011 - 08:18

Skoro rozmawiamy o bezpieczeństwie na stoku to ja zapytam czy warto używać ochraniacza na plecy (protektora, żółwia)?
Jeżeli tak to dla czego?

Użytkownik Pit edytował ten post 13 wrzesień 2011 - 09:11

  • 0

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 13 wrzesień 2011 - 08:49

Osobiscie uzywam.Kupilem go jednak dopiero wtedy kiedy zaczalem spedzac wiecej czasu poza trasa.Komfort jazdy nieucierpial a w przypadku zderzenia z drzewem czy upadku z jakies skalki jesli nie pomoze o napewno nie zaszkodzi.
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 13 wrzesień 2011 - 09:13

Nie, ale gdybym wiedział po co mam go mieć, to kto wie? Zresztą wydaje mi się że przy mojej jeździe chyba nie bardzo jest on potrzebny. Chyba że się mylę.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#4 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 13 wrzesień 2011 - 11:01

Cześć

Nie, ale gdybym wiedział po co mam go mieć, to kto wie? Zresztą wydaje mi się że przy mojej jeździe chyba nie bardzo jest on potrzebny. Chyba że się mylę.

To podobnie jak z kaskiem. W normalnej jeździe zastosowania dla siebie nie widzę. Ale juz na przykład zastanawiam sie czy nie sprawić takiego sprzetu Kacperionowi, który czasami startuje w amatorskich zawodach. Równiez w wypadku Pytka popieram taka decyzje. Poza trasą w terenie często nieznanym warto zadabąc o dodatkową ochronę bo pod idealnym wydawałoby sie sniegiem może leżeć wszystko.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#5 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 13 wrzesień 2011 - 21:50

Nie, ale gdybym wiedział po co mam go mieć, to kto wie? Zresztą wydaje mi się że przy mojej jeździe chyba nie bardzo jest on potrzebny. Chyba że się mylę.


Pit widząc na zdjęciach jakie skoki robisz na stoku to ochraniacz Ci nie zaszkodzi :) .

Fajne rozwiązanie ma firma Salomon. W jednym z wysokich modeli kurtek umieściła ochraniacz. kręgosłupa. Jak nie jest potrzebny to można go łatwo wyciągnąć.

W plecaku oakley "Bakcantry" też jest coś podobnego do ochraniacza kręgosłupa. Fajna sprawa bo przy wyprawach mamy od razu ochronę.

Podsumowując: polecam ochraniacz, na pewno Ci pomoże i ochroni przed kontuzją.

Użytkownik ROSSIGNOL edytował ten post 13 wrzesień 2011 - 21:51

  • 3

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#6 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 00:14

Cześć



Pit widząc na zdjęciach jakie skoki robisz na stoku to ochraniacz Ci nie zaszkodzi :) .

Fajne rozwiązanie ma firma Salomon. W jednym z wysokich modeli kurtek umieściła ochraniacz. kręgosłupa. Jak nie jest potrzebny to można go łatwo wyciągnąć.

W plecaku oakley "Bakcantry" też jest coś podobnego do ochraniacza kręgosłupa. Fajna sprawa bo przy wyprawach mamy od razu ochronę.

Podsumowując: polecam ochraniacz, na pewno Ci pomoże i ochroni przed kontuzją.

Prosiłbym o szczegóły. Jaki model Salomona?
Nie mogłem znaleźć Oakley Bakcantry - czy można prosić o jakieś bliższe dane.
Uważam, że przy górskich wędrówkach dobra ochrona kregosłupa jest niezbędna zwłaszcza chroniąca od gwałtownych uderzeń. Czy są plecaki dla dzieci wyposażone w te systemy. Jak z ciężarem?

Pozdrawiam serdecznie

Użytkownik Mitek edytował ten post 14 wrzesień 2011 - 00:17

  • 0

#7 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa
  • Narty:Fischer RX Fire
  • Imię :Rysiek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 04:42

Mituś, przestań. Czy sprawia Ci radochę rozprawka z 15 letnim chłopcem ?
  • 2

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 wrzesień 2011 - 07:30

Prosiłbym o szczegóły. Jaki model Salomona?
Nie mogłem znaleźć Oakley Bakcantry - czy można prosić o jakieś bliższe dane.
Uważam, że przy górskich wędrówkach dobra ochrona kregosłupa jest niezbędna zwłaszcza chroniąca od gwałtownych uderzeń


prawdopodobnie chodzi o model SALOMON Aero X Jacket
Dołączona grafika

moim zdaniem w narciarstwie rekreacyjnym
i wędrówkach górskich taki ochraniacz jest niepotrzebny
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 Narciarz

Narciarz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 14 wrzesień 2011 - 07:59

Osobiście używam ochraniacza na plecy na nartach i na motorze przynajmniej o 6 lat jak dobrze pamiętam. Nie wyobrażam sobie jazdy na nartach i na motorze bez ochraniacza.
Z protektorem na plecy jest podobnie jak z kaskiem.
Spłacił mi się wielokrotnie podczas jazdy na nartach chroniąc mój kręgosłup.
  • 0

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 wrzesień 2011 - 10:48

Z protektorem na plecy jest podobnie jak z kaskiem.

jak myślisz kiedy rozpocznie się dyskusja na temat ustawowego obowiązku używania protektora w czasie uprawiania sportów zimowych ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 10:57


prawdopodobnie chodzi o model SALOMON Aero X Jacket

moim zdaniem w narciarstwie rekreacyjnym
i wędrówkach górskich taki ochraniacz jest niepotrzebny


Tak Jan to ten model kurtki. Zbudowany z tkaniny streczowej, może być opięta na ciele ( jak RACE)
Zamontowany tu ochraniacz w niczym nie przypomina zbroi, jest to listek super wytrzymałego materiału który można wyciągać.

Co prawda nie kupuję ubrań tej firmy bo są drogie ale muszę oddać szacunek że tę kurtkę mają rewelacyjnej jakości a sam pomysł godny naśladowania.

Odnośnie plecaka, to Oakley Winter Snow Blackpack. Zrobiłem zdjęcia by pokazać ten ochraniacz.
Cena 199 zł nie jest wygórowana na na taki fajny plecaczek a zawsze podnosi poziom bezpieczeństwa na stoku.

.

Załączone pliki


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#12 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 11:42

Cześć



Odnośnie plecaka, to Oakley Winter Snow Blackpack. Zrobiłem zdjęcia by pokazać ten ochraniacz.
Cena 199 zł nie jest wygórowana na na taki fajny plecaczek a zawsze podnosi poziom bezpieczeństwa na stoku.

Jeżeli można. Plecak nie podnosi poziomu bezpieczeństwa na stoku. Jest tylko elementym zabezpieczającym jednostke go posiadającą - moim zdaniem dośc wątpliwym zreszta.
Poziom bezpieczeństwa na stoku jest wprost proporcjonalny do świadomości i umiejetności narciarzy i nie zalezy od tego czy wszyscy lub niektórzy z nich mają kaski, żółwie czy zbroje.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#13 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 wrzesień 2011 - 13:52

Co do plecakow z zabezpieczeniem to jesli ktos rzeczywiscie sie bawi/che sie bawic w jazde poza trasowa to powinien sie zainteresowac seria placakow Free Rider z Ortovox'a.
Tanie nie sa, ale sa TÜV-certified, no i firma ta od lat robi sprzet, wspinaczkowy no i skierowany na narciarzy poruszajacych sie poza trasa:

http://www.ortovox.com/free-ride
  • 0

#14 tedy

tedy
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:podkarpacie
  • Narty:Progressor 8+, K2 Hellfire
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Kitzs, Stub
  • Pracownik:Tak

Napisano 14 wrzesień 2011 - 17:24

Cześć




Odnośnie plecaka, to Oakley Winter Snow Blackpack. Zrobiłem zdjęcia by pokazać ten ochraniacz.
Cena 199 zł nie jest wygórowana na na taki fajny plecaczek a zawsze podnosi poziom bezpieczeństwa na stoku.

Jeżeli można. Plecak nie podnosi poziomu bezpieczeństwa na stoku. Jest tylko elementym zabezpieczającym jednostke go posiadającą - moim zdaniem dośc wątpliwym zreszta.
Poziom bezpieczeństwa na stoku jest wprost proporcjonalny do świadomości i umiejetności narciarzy i nie zalezy od tego czy wszyscy lub niektórzy z nich mają kaski, żółwie czy zbroje.
Pozdrawiam serdecznie



Oczywiście że wzrasta poziom bezpieczeństwa posiadacza takiego plecaka.
Jestem zdumiony Mitku, że Ty taki ekspert, tego nie ogarniasz.
Wszystkie zabezpieczenia indywidualne rzecz jasna i oczywista zdecydowanie podnoszą poziom bezpieczeństwa , niezależnie od świadomości i umiejętności narciarzy. Oczywiscie te dwie ostatnie cechy maja znaczący wpływ na bezpieczeństwo na stokach.

wydaje się, że jak zwykle chcesz dowalić między oczy ROSSIGNOLOWI

Nie idź tą drogą Mitek.

Bez serdecznych pozdrowień.
  • 1
pozdr. tadek

#15 Narciarz

Narciarz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 14 wrzesień 2011 - 18:47

Z protektorem na plecy jest podobnie jak z kaskiem.

jak myślisz kiedy rozpocznie się dyskusja na temat ustawowego obowiązku używania protektora w czasie uprawiania sportów zimowych ?


Nie mam pojęcia?
Przy dzisiejszej ilości ludzi uprawiających narciarstwo czy snowboarding na stoku to ja osobiście nie mam odwagi jeździć na trasie bez ochraniacza na plecy.
Wystarczy stać na skraju trasy i zostać najechanym przez innego narciarza lub snowboardzistę.
Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja ponieważ bardzo często ten który uderza w nas ma sporą prędkość. Dlatego kask i ochraniacz na plecy jest moim obowiązkowym strojem.
  • 2

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#16 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 19:03

Wystarczy stać na skraju trasy i zostać najechanym przez innego narciarza lub snowboardzistę.
Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja ponieważ bardzo często ten który uderza w nas ma sporą prędkość.


Dziękuję że naświetliłeś mi inne aspekty używania ochraniaczy. Do tej pory stosowałem je głównie na zawodach lub w czasie bardziej ryzykownego treningu na skoczni.
Ale masz rację na zatłoczonym stoku to faktycznie można ochraniacze traktować jak tarczę. :)

Dzięksy.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#17 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 19:18

Cześć


Oczywiście że wzrasta poziom bezpieczeństwa posiadacza takiego plecaka.
Jestem zdumiony Mitku, że Ty taki ekspert, tego nie ogarniasz.
Wszystkie zabezpieczenia indywidualne rzecz jasna i oczywista zdecydowanie podnoszą poziom bezpieczeństwa , niezależnie od świadomości i umiejętności narciarzy. Oczywiscie te dwie ostatnie cechy maja znaczący wpływ na bezpieczeństwo na stokach.

wydaje się, że jak zwykle chcesz dowalić między oczy ROSSIGNOLOWI

Nie idź tą drogą Mitek.

Bez serdecznych pozdrowień.

Drogi Tedy. Racji nie masz. To, że po drogach poruszają się same Mercedesy wyposażone w pełen zestaw poduszek powietrznych nie czyni ich bezpieczniejszymi tylko skutki wypadków mogą być mniejsze. Jedno z drugim jest powiązane ale to nie to samo. Statystycznie poziom bezpieczeństwa opisujemy najprościej poprzez ilośc zdarzeń na jednostkę czasu i koniec. To że chcemy minimalizować skutki jest raczej związane ze spadkiem bezpieczeństwa na stokach niż jego wzrostem.
Co do mojej drogi to, z calym szacunkiem, jest ona moją sprawą. Co do dowalania to jeżeli tak to zinterpretowałeś to super. Jestem szczurem i kłamcą więc trudno ode mnie wiel oczekiwać.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#18 tedy

tedy
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:podkarpacie
  • Narty:Progressor 8+, K2 Hellfire
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Kitzs, Stub
  • Pracownik:Tak

Napisano 14 wrzesień 2011 - 19:37

Cześć

Drogi Tedy. Racji nie masz. To, że po drogach poruszają się same Mercedesy wyposażone w pełen zestaw poduszek powietrznych nie czyni ich bezpieczniejszymi tylko skutki wypadków mogą być mniejsze. Jedno z drugim jest powiązane ale to nie to samo. Statystycznie poziom bezpieczeństwa opisujemy najprościej poprzez ilośc zdarzeń na jednostkę czasu i koniec. To że chcemy minimalizować skutki jest raczej związane ze spadkiem bezpieczeństwa na stokach niż jego wzrostem.
Co do mojej drogi to, z calym szacunkiem, jest ona moją sprawą. Co do dowalania to jeżeli tak to zinterpretowałeś to super. Jestem szczurem i kłamcą więc trudno ode mnie wiel oczekiwać.
Pozdrawiam serdecznie


Witaj Mitku,

to co piszesz to tylko część prawdy. Wg mnie bezpieczeństwo pasażerów samochodu tak jak narciarzy zwiększa się przy zastosowaniu lepszych środków ochrony i większej ich ilości. I o tym był ten watek, jego tytuł:
Czy używasz ochraniacza na plecy na nartach, snowboardzie, rowerze, motorze?

.

Co do drogi, oczywiście masz rację.
A co do epitetów, to nie wiem o co chodzi?

Pozdrowienia
  • 0
pozdr. tadek

#19 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 wrzesień 2011 - 20:40

Cześć



Witaj Mitku,

to co piszesz to tylko część prawdy. Wg mnie bezpieczeństwo pasażerów samochodu tak jak narciarzy zwiększa się przy zastosowaniu lepszych środków ochrony i większej ich ilości. I o tym był ten watek, jego tytuł:
Czy używasz ochraniacza na plecy na nartach, snowboardzie, rowerze, motorze?


Piszę całą prawdę od kilku już lat conajmniej. Mylenie zabezpieczenia z bezpieczeństwem jest bardzo częstym przypadkiem. To, że Ty jesteś lepiej zabezpieczony nie czyni świata bardziej bezpiecznym. Prawdopodobieństwo zdarzenia sie nie zmienia a więc ogólny poziom bezpieczeństwa na stoku się nie podnosi. Jazda na motorze w kasku nie czyni tego zajęcia mniej ryzykownym, jedynie zwiększasz swoje szanse na przeżycie ale prawdopodobieństwo wypadku jest takie samo gdybyś jechał z gołą głową.
To uproszczenie prowadzi często do opatrzenego rozumienia problmeów bezpieczeństwa na stoku i upatrywania ich rozwiązania jedynie w stosowaniu większej ilości zabezpieczeń. Dlatego właśnie staram się zwracać uwagę na ten fakt gdzie tylko mogę.

.

Co do drogi, oczywiście masz rację.
A co do epitetów, to nie wiem o co chodzi?

Pozdrowienia

Służę.
http://www.kochamnar...1611#entry31611

Pozdrawiam serdecznie
  • 1

#20 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 wrzesień 2011 - 21:56


Oczywiście że wzrasta poziom bezpieczeństwa posiadacza takiego plecaka.
Jestem zdumiony Mitku, że Ty taki ekspert, tego nie ogarniasz.
Wszystkie zabezpieczenia indywidualne rzecz jasna i oczywista zdecydowanie podnoszą poziom bezpieczeństwa , niezależnie od świadomości i umiejętności narciarzy. Oczywiscie te dwie ostatnie cechy maja znaczący wpływ na bezpieczeństwo na stokach.


Pytanie jeszcze co masz w plecaku.
Jesli jest to pusty plecack to moze Ci te plecy i ochroni, jesli naladowany ciezkimi przedmiotami to juz sprawa zaczyna wygladac troche inaczej.
Twoja masa sie zwieksza, punkt rownowagi jest przeniesiony w inne miejsce i zaczyna sie zupelnie inna dyskusja.
Kto probowal jechac z ciezkim plecakiem to wie o czym mowie, kto nie probowal lub nie ma wyobrazni nie zrozumie.

A poza tym tak jak Mitek uwazam ze to nasz mozg ma nas ochraniac a nie kaski i inne duperele.
One sa potrzebne w sytuacjach naprawde wyjatkowych, gdy nastepuje zbieg niespotykaynych okolicznosci.
A nie w codziennej jezdzie na nartach.

Duzo tez jest marketingu niestety w tym wszystkim. Sporo firm probuje nam wcisnac takie zolwie np bo maja z tego kase.
A sprobuj powiedziec ze to marketing ze nie jest to dla Ciebie, ze potrzebne tylko dla ludzi uprawiajacych sporty extremalne i jak chcesz zadbac o bezpieczenstwo swoje to sie podszkol u instruktora, to od razu zdumienie.

Nie o to chodzi zeby kazdy w zbroi jezdzil na nartach na ogolnie dostepnym stoku i to byla jedyna gwarancja na bezpieczenstwo.
Jesli tak ma byc to ja dziekuje za taki sport rekreacyjny.
  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych