Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Poradnik] dojazd do 20 najbardziej znanych ośrodków w Austrii

solden hintertux saalbach lech flachau stubaier zell am see ischgl dachstein Mölltaler Gletscher Saalbach Hinterglemm Leogang

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1953 postów
  • Imię :Leszek

Napisano 13 September 2011 - 20:11

ile kosztuje wineta?

czytaj uważnie kilka postów wyżej :o_tu:

Jan czytałem wszystko jeszcze raz i nie mogę znaleźć.

Użytkownik ROSSIGNOL edytował ten post 13 September 2011 - 20:12

• 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.

#22 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3014 postów
  • Narty:Różne
  • Imię :Mitek

Napisano 14 September 2011 - 00:25

Cześć

Jan czytałem wszystko jeszcze raz i nie mogę znaleźć.

Trudno, może trzeba poznać sztukę rezygnacji - bardzo cenna umiejętność w taktyce narciarskiej.
Pozdrawim serdecznie
  • 0

#23 J@n

J@n
  • Administrator
  • 6000 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 September 2011 - 07:46

trzeba poznać sztukę rezygnacji - bardzo cenna umiejętność w taktyce narciarskiej

może nowy temat ?
"Sztuka rezygnacji" ???
moim zdaniem REZYGNACJA nie jest sztuką a jedynie wynikiem wieloletnich doświadczeń życiowych
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#24 gajowy01

gajowy01
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • Narty:Völkl SLR, Kneissl WS SL, ZAI Classic, Völkl Code Red, Kästle BMX98, Völkl RC, Scott Wind, Atomic SX
  • Imię :Krzysztof
  • Ulubiony stok:...alpejski ;)
  • Właściciel:+
  • Instruktor:+

Napisano 16 September 2011 - 13:25

Mam nadzieję że nie tyle co na A4 między Katowicami a Krakowem?

Rossi, tutaj zawsze będziesz miał aktualne ceny wszystkich winiet:

Cennik

Nie do końca. Ceny z Austrii pod tym linkiem pochodzą chyba z 2010 roku (?) lub nie są zbyt dokładnie przepisane? Nie wiem, ale wiem, że prawidłowe ceny są w moim poście póki co :) Chodzi o drobiazgi typu 10-30 centów - ale jednak, nie wiadomo też jak się zmienią ceny na 2012. Zawsze aktualne ceny są tu:
http://www.oeamtc.at...t:1316173271187
jest tam również wiele innych cennych informacji, jak ceny paliw itd.

Specjalnie mnie nie dziwi, że PZM niezbyt dba o podawanie oryginalnych cen - nie bez przyczyny eksponują na czerwono ceny w złotych - które są oczywiście wyższe nawet o 40% (średnio 25?) - warto to podkreślić, choć z drugiej strony w sumie to tylko kilkadziesiąt złotych różnicy w sumie - pewnie koło 30-40 zł, zależnie od aktualnych kursów. Dużo czy niedużo - nie wiem, każdy może sam ocenić - jeśli jednak jeździ się kilka razy w sezonie, czasem w kilka aut - to te kwoty oczywiście się jakoś mnożą, a można je spożytkować jakoś sensowniej :)

Podobne lub takie same ceny jak w PZM obowiązują na przejściu granicznym w Cieszynie i, jak zgaduję, na tych ww. stacjach BP i Orlen (pewności nie mam bo nigdy tam nie kupowałem).

Austriacką winietę można bez problemu kupić na każdej stacji benzynowej. Wjeżdżając od Mikulova, nie ma ryzyka że wjedziemy na austotradę bez niej, bo ta zaczyna się później (kilkanście km), kilka stacji (nie pamiętam) miniemy po drodze.

Podobnie jest ze Słowacją - można ją kupić na kilku stacjach przed Żiliną, choćby w Cadcy. Tu aktualne ceny w euro i inne informacje:
http://www.slovakia....&llt=1&idp=1129
http://www.ndsas.sk/...nalepky/10790s/

Wjeżdżając do Czech od Cieszyna należy uważać na płatną drogę - na autostradzie pierwsza stacja jest dość odległa. chcąc zaoszczędzić trzeba kupić winietę gdzieś w Czeskim Cieszynie, czyli zjechać na chwilę, na pierwszym rondzie. Przekraczając granicę w innych miejscach tego problemu raczej nie ma ale jest ich zbyt wiele, żeby uogólniać :)
Tu aktualne ceny w Czechach:
http://www.motorway.cz/stickers

Dodatkowo jeszcze zbiorczy portal z winietami i opłatami drogowymi z całej Europy:
http://www.dalnicni-znamky.com/en/

Dojazd do-- Saalbach Hinterglemm Leogang (Salzburger Land): (...)
Dołączona grafika[/url]

Wydaje mi się, że samą końcówką dojazdu lepiej jest pojechać tak: http://g.co/maps/8t8ck
Dłużej autostradą, więc mimo, że trochę dalej to prawdopodobnie nieco szybciej i prawdopodobnie nieco taniej.
Przy okazji to ta sama trasa co dla Zell am See czy Kaprun.
  • 2

#25 tedy

tedy
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Narty:Progressor 8+, K2 Hellfire
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Kitzs, Stub
  • Pracownik:Tak

Napisano 16 September 2011 - 13:45

Wjeżdżając do Czech od Cieszyna należy uważać na płatną drogę - na autostradzie pierwsza stacja jest dość odległa. chcąc zaoszczędzić trzeba kupić winietę gdzieś w Czeskim Cieszynie, czyli zjechać na chwilę, na pierwszym rondzie.

na pierwszym rondzie za mostem granicznym (ok 300m) w lewo, za Albertem jest stacja paliwowa z winietami

Użytkownik tedy edytował ten post 16 September 2011 - 13:46

• 3
pozdr. tadek

#26 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1953 postów
  • Imię :Leszek

Napisano 16 September 2011 - 21:11

Krzysztof, Tadziu - serdecznie dziękuję za pomoc z winetkami. :uklon2: :uklon2: :uklon2:
Ostatni raz kupowałem je w 1996 jadąc do Chorwacji.
  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.

#27 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 59 postów

Napisano 12 December 2017 - 22:50

Pytanie pokrewne, więc szkoda zakładań nowy wątek. Wybieram się na dniach do Tyrolu i chętnie posłuchałbym opinii w temacie czy jechać przez Mikulov (otwarty  nowy kawałek autostrady omijający Poysdorf) czy Breclav? Ostatniej zimy wybrałem tę drugą opcję i byłem dosyć zadowolony. 3 miasteczka po drodze i właściwie poza sarenkami przed maską za Breclaviem bardzo fajna trasa + tańsza benzyna w Breclaviu w porównaniu do autostrady. Mapa pokazuje 10 minut różnicy na korzyść Mikulova. Jeśli ktoś był/jechał napiszcie proszę kilka słów za jedną czy drugą opcją. "Grzeję" zwykle za przepisami +/- 10 ;)

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: solden, hintertux, saalbach, lech, flachau, stubaier, zell am see, ischgl, dachstein, Mölltaler Gletscher, Saalbach Hinterglemm Leogang

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych