Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korbielów - Pilsko


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ewa13

Ewa13
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Salomon GT PRO 24
  • Imię :Ewa
  • Ulubiony stok:Pilsko

Napisano 27 styczeń 2011 - 09:35

ja to sprawdze :) dam znac :) :crazy_pilot:

i nie zapomnij aparatu fotograficznego !
witaj Ewa na KN :D
(gdzieś już ten fajny avatarek z Kozim Wierchem widziałem)


hmmmm :paluszek: ciekawe :thumbsup:

Użytkownik Ewa13 edytował ten post 27 styczeń 2011 - 09:36

  • 0
-------------------
Pozdrawiam
Ewa

#22 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 29 styczeń 2012 - 21:38

Co tu dużo pisać! Po prostu Pilsko - jedyne w swoim rodzaju! Cudowna pogoda, piękne stoki, rano totalny luz, najtańsze karnety w Polsce(cały dzień 55zł), czego chcieć więcej? Proponuję Pilsko jako miejsce spotkania KN w najbliższym czasie :)

Załączone pliki


  • 7

#23 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 29 styczeń 2012 - 21:46

Dobre trafienie. Widać, że się twardo nie zrobiło, więc Maciek zaoszczędził stalkanty. Panicz też tam pojedzie jak panicz wydobrzeje.
  • 0

#24 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 30 styczeń 2012 - 08:39

Ładne widoki, a śniegu jak w Szczyrku. Widać że zima jednak pokazała na co ją stać. Cena i warunki bardzo dobre.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#25 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 30 styczeń 2012 - 13:55

Pilsko też kusi, trzeba sprawdzic dojazd..
  • 0

#26 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 styczeń 2012 - 14:17

Pilsko też kusi, trzeba sprawdzic dojazd..


A w Lubomierzu nie zamarzlas? Moje stare kosci powiedzialy basta, gdy im powiedzialem, ze na polu (nie mylic z dworem jak to niektorzy blednie okreslaja) -13 stopni. :)
  • 0

#27 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 30 styczeń 2012 - 14:47

Zgredzie, w Lubomierzu było piekne slońce i tylko - 8 stopni. Cudny śnieg, do poludnia żadnej kolejki, potem na 5 - 7 minut.
żałuj:)
  • 0

#28 viorica

viorica
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 luty 2012 - 15:01

Witam.
Jak wygląda podejście pod wyciąg z parkingu? Czy trzeba się bardzo wspinać albo jest szczególnie daleko?

Z góry dzięki za odpowiedź :)
  • 0

#29 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 15 luty 2012 - 15:15

parking jest 3-poziomowy, z 3 poziomu jest najbliżej, czyli jakieś 100m, pod górkę, są schodki
  • 0

#30 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 15 luty 2012 - 16:27

Zależy o którym wyciągu mówimy, jeśli chcesz podejść do orczyka "1" to wystarczy zostawić samochód gdzieś w okolicach wypożyczalni i przejść przez mostek, jeśli pojedziesz wyżej to kawałek do krzesła musisz przejść... Swego czasu były to płaskie schodki, niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć ile tego było w metrach :)
  • 0

#31 viorica

viorica
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 luty 2012 - 19:40

Dzięki :) Wybieramy się w piątek i szukam info :)

Możecie mi napisać, które trasy wybrać dla początkującego i średnio-zaawansowanej abyśmy mogli jeździć razem a każdy miał frajdę? :)
Ja lubię raczej mniej stromo niż stromo :) Lajtowa jazda bez nadmiernej prędkości.
Początkujący będzie 3 raz na nartach, dobrze mu idzie, pługiem nie jeździ ;) Radził sobie na niebieskiej trasie na Wierchomli. Ja na tej trasie też czułam się dobrze :)

No i proszę mi jakoś napisać jak to tam wygląda organizacyjnie - tzn, widzę, że są jedne krzesła i orczyki. Trzeba wjeżdżać 2 orczykami i krzesłami na samą górę. I jak wygląda wsiadanie i zsiadanie z krzeseł? Bo mój początkujący TŻ strasznie nie lubi ;)
  • 0

#32 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 15 luty 2012 - 20:16



Możecie mi napisać, które trasy wybrać dla początkującego i średnio-zaawansowanej abyśmy mogli jeździć razem a każdy miał frajdę?

[...]

No i proszę mi jakoś napisać jak to tam wygląda organizacyjnie - tzn, widzę, że są jedne krzesła i orczyki. Trzeba wjeżdżać 2 orczykami i krzesłami na samą górę. I jak wygląda wsiadanie i zsiadanie z krzeseł? Bo mój początkujący TŻ strasznie nie lubi ;)



Dołączona grafika

Proszę bardzo :)
  • 1

#33 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 15 luty 2012 - 20:26

Dzięki :) Wybieramy się w piątek i szukam info :)

Możecie mi napisać, które trasy wybrać dla początkującego i średnio-zaawansowanej abyśmy mogli jeździć razem a każdy miał frajdę? :)
Ja lubię raczej mniej stromo niż stromo :) Lajtowa jazda bez nadmiernej prędkości.
Początkujący będzie 3 raz na nartach, dobrze mu idzie, pługiem nie jeździ ;) Radził sobie na niebieskiej trasie na Wierchomli. Ja na tej trasie też czułam się dobrze :)

No i proszę mi jakoś napisać jak to tam wygląda organizacyjnie - tzn, widzę, że są jedne krzesła i orczyki. Trzeba wjeżdżać 2 orczykami i krzesłami na samą górę. I jak wygląda wsiadanie i zsiadanie z krzeseł? Bo mój początkujący TŻ strasznie nie lubi ;)


Jak bardzo lubię trasę z Buczynki do Soliska. Jest szeroka, niezbyt stroma. U samej góry w zasadzie wszystkie trasy spełniają Twoje wymagania. Jedyne na co musicie zwrócić uwagę to powrót z góry na dół. Jeśli nie lubicie stromszych (często gorzej przygotowanych) odcinków nie polecam czerwonej "5". Zdecydowanie lepiej zjechać świetną, długą nartostradą "6".
Przygotujcie się na odrobinkę podchodzenia.
Krzesło "szczawiny" to dla mnie jakiś niewypał.... Stare, wolne 2 os... polecam wjechanie na samą górę orczykami kolejno : I,III,IX, V lub VI. Z wsiadaniem i zsiadaniem nie powinno być problemów, choć żadnych udogodnień nie ma się co spodziewać. Liczę na relację po powrocie:)
  • 0

#34 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 15 luty 2012 - 20:28

http://feedburner.go...EKu6rTy0WfnGgpQ - jeszcze to znalazłem. zaraz sprawdze ile to od wrocka jest bo wygląda fajnie :]

EDIT: niecałe 300km, ktoś by dołączył na łikend 25.02? możliwe, że będę jechał z drugą połówką.

Użytkownik lst edytował ten post 15 luty 2012 - 20:31

  • 0

#35 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 15 luty 2012 - 21:10

niecałe 300km, ktoś by dołączył na łikend 25.02?


Czyli chcesz przyjechać w Beskidy i szukasz bratniej duszy wrocławskiej, czy jakiejś ponurej gęby z tund, czyli Beskidów?
  • 0

#36 viorica

viorica
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 luty 2012 - 22:58

Jak bardzo lubię trasę z Buczynki do Soliska. Jest szeroka, niezbyt stroma. U samej góry w zasadzie wszystkie trasy spełniają Twoje wymagania. Jedyne na co musicie zwrócić uwagę to powrót z góry na dół. Jeśli nie lubicie stromszych (często gorzej przygotowanych) odcinków nie polecam czerwonej "5". Zdecydowanie lepiej zjechać świetną, długą nartostradą "6". Przygotujcie się na odrobinkę podchodzenia. Krzesło "szczawiny" to dla mnie jakiś niewypał.... Stare, wolne 2 os... polecam wjechanie na samą górę orczykami kolejno : I,III,IX, V lub VI. Z wsiadaniem i zsiadaniem nie powinno być problemów, choć żadnych udogodnień nie ma się co spodziewać. Liczę na relację po powrocie:)


Dzięki :)
No właśnie czytałam trochę o tym krzesełku, że raczej czasy PRL-u ;) Nie byłam na zbyt wielu stokach, ale właśnie tutaj jest wiele podjazdów orczykami i się trzeba przesiadać, ale podobno trasy baardzo długie. 5-tką na pewno nie będziemy jeździć, raczej właśnie 6. Tylko ciekawi mnie właśnie jak tam te podjazdy wyglądają. Bo 6 przechodzi w 4-kę albo w 1-kę. i potem jak mamy wracać na górę? :D Na tym planie to takie trochę większe odległości są między tymi orczykami - czy o te podchodzenie Ci chodzi? :)
Może pytania dziwne troszkę, ale jeździłam trasami gdzie wjeżdżało się na górę wyciągiem krzesełkowym 4-osobowym - jednym - i w dół koło 1600 m , do tego jakieś boczne trasy po 800 m też z jednym orczykiem. Żadnych przesiadek, dlatego to dla mnie nowość i nie wiem jak to organizacyjnie wygląda :)




Proszę bardzo



Mapkę to już od dawna studiuję ;) Chodzi mi raczej o konkretne polecenie tras dobrych dla nas :)





edit:
Tak się przyglądam i zastanawia mnie jak przechodzi się z orczyka nr 3 lub 4 (one chyba są równoległe?) do orczyka nr 5 lub 6? Bo tam to wygląda tak, że dzieli je trasa nr 4 zielona więc jak się przemieścić z jednego orczyka na drugi? ;)

Użytkownik viorica edytował ten post 15 luty 2012 - 23:04

  • 0

#37 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 15 luty 2012 - 23:03

Jeśli pojadę to z Wrocka ale nie wiem bo na innym forum padła propozycja, żeby się w karkonoszach spotkać w ten łikend (18-19ty luty). Chłopaki mają się strzelać :D Więc chciałbym być i w związku z tym nie wiem czy dostanę odpust na następny łikend poza domem.

Jeśli wypali to mogę kogoś zabrać, zawsze to weselej. Pary mile widziane, najlepiej takie uczące się bo żonka (jeśli pojedzie) godzinę na nartach stała i pewnie trochę czasu musiałbym jej poświęcić. Gdyby ktoś był z kobietą to po prostu na chama zostawił bym małżonkę z nią a sam uciekł pojeździć :D

Użytkownik lst edytował ten post 15 luty 2012 - 23:06

  • 0

#38 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 16 luty 2012 - 09:31

Bo 6 przechodzi w 4-kę albo w 1-kę. i potem jak mamy wracać na górę? :D Na tym planie to takie trochę większe odległości są między tymi orczykami - czy o te podchodzenie Ci chodzi? :)
Może pytania dziwne troszkę, ale jeździłam trasami gdzie wjeżdżało się na górę wyciągiem krzesełkowym 4-osobowym - jednym - i w dół koło 1600 m , do tego jakieś boczne trasy po 800 m też z jednym orczykiem. Żadnych przesiadek, dlatego to dla mnie nowość i nie wiem jak to organizacyjnie wygląda :)




edit:
Tak się przyglądam i zastanawia mnie jak przechodzi się z orczyka nr 3 lub 4 (one chyba są równoległe?) do orczyka nr 5 lub 6? Bo tam to wygląda tak, że dzieli je trasa nr 4 zielona więc jak się przemieścić z jednego orczyka na drugi? ;)



6 służy tylko do tego, by wrócić na sam dół - pierwsze 6 a później tak jak piszesz 1. Nie jest to za bardzo trasa do obracania "góra-dół" choć nie mówię że nie można :D Jeśli już, to proponuję jechać 6, skręcić na zieloną 4 i wrócić do Szczawin i znów na górę.
Orczyki III i IV są równoległe tak jak V i VI jednak dzieli je dość spora odległość. Jeśli chcesz dostać się na Halę Szczawiny nie jadąc krzesłem należy jechać wjechać orczykiem I, IV później kawałeczek zjechać zieloną do talerzyka IX po wjechaniu talerzykiem odbić na lewo i na krechę (inaczej się nie da) dojechać do Szczawin.
I teraz jeszcze jedna uwaga : Oznakowanie jest typowo polskie... żeby nie powiedzieć że złe. Choć w zasadzie dla widoków ze szczytu można się pomęczyć :D
  • 0

#39 viorica

viorica
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 luty 2012 - 11:11


Bo 6 przechodzi w 4-kę albo w 1-kę. i potem jak mamy wracać na górę? :D Na tym planie to takie trochę większe odległości są między tymi orczykami - czy o te podchodzenie Ci chodzi? :)
Może pytania dziwne troszkę, ale jeździłam trasami gdzie wjeżdżało się na górę wyciągiem krzesełkowym 4-osobowym - jednym - i w dół koło 1600 m , do tego jakieś boczne trasy po 800 m też z jednym orczykiem. Żadnych przesiadek, dlatego to dla mnie nowość i nie wiem jak to organizacyjnie wygląda :)




edit:
Tak się przyglądam i zastanawia mnie jak przechodzi się z orczyka nr 3 lub 4 (one chyba są równoległe?) do orczyka nr 5 lub 6? Bo tam to wygląda tak, że dzieli je trasa nr 4 zielona więc jak się przemieścić z jednego orczyka na drugi? ;)



6 służy tylko do tego, by wrócić na sam dół - pierwsze 6 a później tak jak piszesz 1. Nie jest to za bardzo trasa do obracania "góra-dół" choć nie mówię że nie można :D Jeśli już, to proponuję jechać 6, skręcić na zieloną 4 i wrócić do Szczawin i znów na górę.
Orczyki III i IV są równoległe tak jak V i VI jednak dzieli je dość spora odległość. Jeśli chcesz dostać się na Halę Szczawiny nie jadąc krzesłem należy jechać wjechać orczykiem I, IV później kawałeczek zjechać zieloną do talerzyka IX po wjechaniu talerzykiem odbić na lewo i na krechę (inaczej się nie da) dojechać do Szczawin.
I teraz jeszcze jedna uwaga : Oznakowanie jest typowo polskie... żeby nie powiedzieć że złe. Choć w zasadzie dla widoków ze szczytu można się pomęczyć :D


Dzięki za szczegółową odpowiedź :D
Po przeanalizowaniu, mniej więcej rozumiem ;)
  • 0

#40 viorica

viorica
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 luty 2012 - 12:33

No i wróciliśmy. Hmmm, szczerze mówiąc nie jesteśmy zadowoleni. Wyjazd zaliczamy raczej do tych mniej udanych...
Z kilku powodów. Po pierwsze, na narty jedzie się po to aby jeździć a nie chodzić. Tam na samo dochodzenie z jednego miejsca w drugie poświęciliśmy 3 godziny w sumie. Do tego trasy w stanie beznadziejnym! Jak wyjeżdżaliśmy to na stronie podane były warunki doskonale i bardzo dobre. Gdy wróciliśmy na stronie już były podane wszystkie jako bardzo dobre. Warunki były dobre maksymalnie a miejscami dostateczne. Trasy zupełnie nie przygotowane. Mulda na muldzie. Mimo, że byliśmy koło godziny 9.00 na miejscu, nigdzie nie było nawet śladu ratrakowania. Muldy, muldy i jeszcze raz muldy. Trasa z samego Pilska 5a warunki w miarę ale oczywiście muldy. Trasa 5 wyglądała jakby jej nikt nie ratrakował od tygodnia. Bez przerwy ktoś leżał. Ja przewróciłam się właśnie na tej trasie jeden jedyny raz i kolano mam w niezbyt dobrym stanie po tej akcji. 6 to tak jak pisał AdamSlask nadaje się raczej do zjeżdżania na dół. Jest wąska i miejscami raczej pod górę niż z góry. Oznakowania zero. Nie wiadomo który orczyk gdzie prowadzi. Chodzenie między orczykami na nartach powoduje maksymalne zmęczenie, jeździć się odechciewa po takim maratonie.
Dopiero koło godziny 13 odkryliśmy trasę nr 1 która mimo, że również z makabrycznymi muldami jest w miarę szeroka i nadaję się do jeżdżenia. Tak samo trasa nr 3 z którą jedynka się łączy. Mają fajne nachylenie, są dość szerokie i gdybyśmy wiedzieli jak to wygląda na innych trasach, jeździlibyśmy tylko na tych dwóch. Do tego wszystkiego dołożyła się pogoda chyba najgorsza z możliwych. Gęsty, mokry śnieg padający bez przerwy. Mgła i wiatr. Z widoków nici, mleko i sypiący śnieg. Takie były widoki z Pilska. Myślę, że już się tam nie wybierzemy. Ewentualnie jeśli pogoda będzie fajna, ale przygotowanie tras pozostawia wiele do życzenia. Orczyki są ok, kolejką nie jechaliśmy. Ogólnie, nie poleciłabym tego stoku. Pozdrawiam.

Tu widok z Pilska...

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Trasa nr 3

Dołączona grafika

Hala Miziowa

Dołączona grafika

Trasa nr 5 z Pilska

Dołączona grafika

Nie na wszystkich zdjęciach widać jak sypał śnieg, bo były robione bez lampy.
Szczęścia do pogody niestety nie mieliśmy, a liczyłam na widoczki z Pilska :thumbdown:

No i Pilsko nie nadaje się dla początkujących. Mi się podobało, ale mój partner był zmęczony, nie radził sobie po pierwsze w tych warunkach, po drugie na tych trasach. Tam po prostu nie ma tras dla początkujących moim zdaniem. Te niebieskie i zielone to nie trasy a wąskie drogi więc nie nadają się do niczego.


Podsumowanie :

*infrastruktura

4/6- brak oznakowania wyciągów, tras, długie dojścia między wyciągami



*przygotowanie stoków

2/6 nie ratrakowane przez cały dzień - przy dużym opadzie śniegu, w innych warunkach nie wiem



*gastronomia

6/6 kawa dobra

;)


*nocleg -
*dojazd

4/6 droga do Korbielowa ok, pod sam stok stromy podjazd, nie sypany, nie odśnieżany, dłuuuga kolejka pojazdów nie mogących podjechać. Polecamy łańcuchy albo mocne auto i dobre opony

;)

*stosunek jakość/cena

4/6



OSTRZEŻENIE dla osób wracających przez Czechowice - Dziedzice - korek 1,5 godzinny z powodu zwężenia na drodze.

Użytkownik viorica edytował ten post 18 luty 2012 - 14:32

  • 6




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych