Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy jeździsz w kasku? cd...

GOPR alkohol stok jazdna na nartach wypadek narciarze piwo Beskidy

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#61 mig

mig
  • Użytkownik
  • 416 postów
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 09 listopad 2011 - 23:33

Juz kiedyś pisałem, że różnimy się własciwie tylko tymi środkami... ;)

A wypadek? (juz wszystko ok.). Po prostu upadek na twarz (tzw. orzeł przedni) w czasie jazdy w puchu. Kiedyś dawno też mi sie coś podobnego zadarzyło- wtedy snieg 'zdjął' mi gogle wraz z okularami i czapką, teraz kask nie puścił gogli i okulary wprasowały sie w nos.... wyglądałem jak po spotkaniu z Kliczką.... ;) ;)
  • 0

#62 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Imię :Leszek

Napisano 09 listopad 2011 - 23:43

teraz kask nie puścił gogli i okulary wprasowały sie w nos.... wyglądałem jak po spotkaniu z Kliczką.... ;) ;)

Trzeba by napisać do producenta (ów) by te problem rozwiązali i udoskonalili tak kask.

..... "spotkania" z Kliczką to nie zazdroszczę...
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.

#63 RSQ

RSQ
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Narty:Voelkl
  • Imię :Roman
  • Ulubiony stok:Planai, Wagrain, Radstadt, FIS Skrzyczne
  • Instruktor:emerytowany PI

Napisano 19 listopad 2011 - 20:49

Kask kupiłem 5 lat temu. Większość mojej "kariery" jeździłem bez kasku, ale na stokach jest coraz ciaśniej i - ja tak uważam - w kasku jest bezpieczniej. W 2010r. pojechałem na zimowy urlop bez kasku. Pakowanie na szybko, 3 godziny snu i kask został w domu. Trochę mi było nie swojo...(jestem za stary na takie numery...). Na miejscu w AUT musiałem sobie kupić gogle, które też zostały w domu.... :blush: . Moje dzieci jeżdżą w kaskach od zawsze, a żona będzie od nowego sezonu. Moja prędkość na nartach (zmierzona GPSem): 50 - 55 km/h (tak lubię najbadziej). Max: 67,9 km/h (szeroki skręt, pusty stok, narta: stary slalom carver, dziś byłby to Race Carver).
  • 2

#64 RSQ

RSQ
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Narty:Voelkl
  • Imię :Roman
  • Ulubiony stok:Planai, Wagrain, Radstadt, FIS Skrzyczne
  • Instruktor:emerytowany PI

Napisano 19 listopad 2011 - 20:50

Szeroki skęt czyli skręt o średnim promieniu: 16- 18 m......
  • 0

#65 Pit

Pit

Ginący gatunek

• Autor tematu
  • Administrator
  • 5291 postów
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 19 listopad 2011 - 21:24

Ja już chyba zabierałem głos w jakimś temacie o kaskach i bezpieczeństwie więc jeśli się powtórzę, to sorry.
Na pierwszy dzień staram się mieć kask na głowie, zanim nie poznam w jakimś tam stopniu tras. Jak już zaliczę coś tam, to na drugi dzień jeśli czuję się psychicznie pewnie, to już kasku nie zabieram. Choć kurczę fajnie w nim wyglądam, tak mi powiedziała pewna pani na kanapie (bez zresztą też). Sam nie wiem czy to dobre podejście do sprawy kasku, ale nic na to nie poradzę.
Kask jest niekomfortowy na nartach i nie tylko. Natomiast jeśli chodzi o dzieciaki, to kaski obowiązkowo! Do 18-stki !
  • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#66 Kaem

Kaem
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • Narty:Salomon WXing8, Rossi 8SL
  • Imię :Marek
  • Ulubiony stok:Kubinska Hola

Napisano 19 listopad 2011 - 21:26

Nie zaglądałem tu chwilkę , z dyskusja była interesująca.
Znam tez dyskusje z sąsziedzkiego Skiforum na zblizony temat.
Wg mnie :
- jest więcej za aniżeli przeciw co do zakładania kasku podczas jazdy na nartach w kontekscie bezpieczeństwa czy też zwiększenia ilosci zabezpieczeń, jak chcą niektórzy ( rzeczywiscie to gra słów )
- nikt nie zajaknął się nt. wzrostu komfortu przy jeździe w kasku' o ile w dobrych warunkach jest to mało dostrzegalne, to przy wiekszym wietrze i niższej temperaturze natychmiast zwolennicy czapeczek i innych opaseczek dostają w kość i ti naprawdę ostro .... Zwłaszcza jeśli i na krześle teżwieje i góra trasy powyżej drzew ....
Pozdrawiam
Marek
  • 1

#67 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3260 postów
  • Imię :Mitek

Napisano 19 listopad 2011 - 23:24

Cześc

Szeroki skęt czyli skręt o średnim promieniu: 16- 18 m......

Wydaje mi się jednak, że szeroki skret jest do 19 m a nie do 18 m.
To nie jest gra słów!

Pozdrawiam

Użytkownik Mitek edytował ten post 19 listopad 2011 - 23:25

• 0

#68 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 23:50

Tam jest z 55 stron. Przeczytałem 3 i dalej już nie mogłem. :zemdlal: Nuda i sprzeczki o głupoty. Takie ble, ble.
Masz fajny avatar - ( w kasku :thumbup: )

Użytkownik Adrian edytował ten post 19 listopad 2011 - 23:52

• 0

#69 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3135 postów

Napisano 20 listopad 2011 - 16:58

Jednak bede jezdzil bez kasku. Kupilem, a jakze, ale jakos sie nie moglem zdecydowac by go uzyc. Przelezal w szafie prawie dwa lata i zostal przekazany synowi, ktory swoj kask z kolei przekazal zonie, czyli mojej synowej. Podobnie jest z kaskiem rowerowym. Pierwszy, kupiony dobre 10 lat temu, uzyty kilka razy, zosatal uszkodzony..., gdy spadl z wysokiej polki na podloge. :) Drugi, lezy od 2 lat w szafie. Obiecywalem sobie, ze go uzyje na jakis trudniejszych gorskich wycieczkach, ale w koncu nie uzylem. Pewnie i ten skonczyl by u syna, ale o juz ma swoj. Widac, ze kaski mi nie sa pisane. :)
  • 0

#70 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2496 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 21 listopad 2011 - 17:13

Nie zaglądałem tu chwilkę , z dyskusja była interesująca.
Wg mnie :
- jest więcej za aniżeli przeciw co do zakładania kasku podczas jazdy na nartach w kontekscie bezpieczeństwa czy też zwiększenia ilosci zabezpieczeń, jak chcą niektórzy ( rzeczywiscie to gra słów )
- nikt nie zajaknął się nt. wzrostu komfortu przy jeździe w kasku' o ile w dobrych warunkach jest to mało dostrzegalne, to przy wiekszym wietrze i niższej temperaturze natychmiast zwolennicy czapeczek i innych opaseczek dostają w kość i ti naprawdę ostro .... Zwłaszcza jeśli i na krześle teżwieje i góra trasy powyżej drzew ....
Pozdrawiam
Marek

wymien te "przeciw" dobrego i dobrze dobranego kasku
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#71 mjakmama

mjakmama
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • Imię :Karolina

Napisano 21 listopad 2011 - 18:36

ja tam sie zbytnio nie znam ale jezdze w kasku bo moze i sama sobie jakos poradze ale nigdy nie wiem kto wlasnie postanowil zaoszczedzic na instruktorze i uczac sie hamowac nieudanym plugiem najnormalniej w swiecie we mnie wjedzie..takze kask obowiazkowo :) a po drugie mam ładny kask carrera wiec lubie w nim jezdzic hehehehe :D:D:D
  • 1

#72 Kris75

Kris75
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 09:39

Jednak bede jezdzil bez kasku. Kupilem, a jakze, ale jakos sie nie moglem zdecydowac by go uzyc. Przelezal w szafie prawie dwa lata i zostal przekazany synowi, ktory swoj kask z kolei przekazal zonie, czyli mojej synowej. Podobnie jest z kaskiem rowerowym. Pierwszy, kupiony dobre 10 lat temu, uzyty kilka razy, zosatal uszkodzony..., gdy spadl z wysokiej polki na podloge. :) Drugi, lezy od 2 lat w szafie. Obiecywalem sobie, ze go uzyje na jakis trudniejszych gorskich wycieczkach, ale w koncu nie uzylem. Pewnie i ten skonczyl by u syna, ale o juz ma swoj. Widac, ze kaski mi nie sa pisane. :)

nie wiem czy czytales instrukcje ale kaski po 3 latach trzeba wymieniac na nowe
  • 0

#73 web

web
  • Użytkownik
  • 1374 postów
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 22 listopad 2011 - 11:13

Kask, nie przepadam, gorzej słyszę, jak jest gorąco, nie mieści się do kieszeni :blush: Ale wiek robi swoje, nie jestem już tak sprawna jak kiedyś. Pierwszy kask używałam tylko na amatorskie zawody, czułam się w nim jak w wiadrze. Kupiłam drugi, bardziej twarzowy. Pojechaliśmy w niedzielę na narty do Korbielowa, ludzi mało, twardo, miejscami lodzik. Sprawdzaliśmy jak nasze racetigery idą na krawędzi. Wpadłam na kawałek lodu i ....dalej nic nie pamiętam.
Podobno wyrzuciło mnie na buli, obróciło w powietrzu i ...więcej nic nie widzieli, bo zniknęłam z widnokręgu. Nie pamiętałam gdzie jestem, jaki jest miesiąc, z kim przyjechaliśmy na narty, czy już byliśmy we Francji czy to jeszcze przed nami. Gdyby nie kask, to mogłabym nie pamiętać własnego imienia, męża i dzieci :zawstydzona:
Tak więc moi mili, kask sie jednak przydaje.
  • 0

#74 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 22 listopad 2011 - 11:15

nie wiem czy czytales instrukcje ale kaski po 3 latach trzeba wymieniac na nowe

Przyznam,ze nie spotkalem sie z taka informacja.Wyjasnisz dlaczego trzeba zmieniac?.Co jesli jezdzimy powiedzmy 1-2 tyg w roku,albo kupujemy 3letni kask nigdy nie uzywany?Czy taki sie nadaje,czy juz stracil swoje wlasciwosci lezac w jakiejs hurtowni.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#75 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1729 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 11:39

Wyjasnisz dlaczego trzeba zmieniac?

Bo po trzech latach jest już wyklepany.

kaski po 3 latach trzeba wymieniac na nowe

ściśle w temacie: po ilu latach trzeba wymienić oponę na nową?
  • 1

#76 mig

mig
  • Użytkownik
  • 416 postów
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 22 listopad 2011 - 12:00

ściśle w temacie: po ilu latach trzeba wymienić oponę na nową?

- jeśli ktos zajmuje sie "marketingiem" , czyli nachalnym wciskaniem kitu, to odpowie że często... ;) a raczej jak najczęściej.
Przy ostatniej wymianie opon na zimowe ledwo sie obroniłem przed wymianą na nowe, pomimo że do znaczników zuzycia było kilka solidnych mm. Świadomie zgodziłem sie na wszelkie straszliwe konsekwencje takiej decyzji.... ;)

A wymiana kasku co 3 lata kwalifikuje sie do tej samej kategorii zapisów co : " do naszej farby ftalowej należy stosować wyłacznie rozcienczalnik naszej produkcji" (pewnie inna benzyna lakowa natychmiast wybucha.... ), lub sytuacji, gdy tusz jest droższy od drukarki....
Kasa, kasa, kasa........

--
Pozdrawiam
Michał

Użytkownik mig edytował ten post 22 listopad 2011 - 12:02

• 1

#77 waldek k

waldek k
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Narty:Kastle MX 78
  • Imię :Waldek

Napisano 22 listopad 2011 - 12:00

Bo po trzech latach jest już wyklepany.

Jak często można klepać żeby kask wytrzymał 3 lata?

Użytkownik waldek k edytował ten post 22 listopad 2011 - 12:39

• 1

#78 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 23 listopad 2011 - 09:15

Pierwsze słyszę żeby kask wymieniać co 3lata :)
  • 0

#79 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 18:48

Dzięki Twojej "usłyszałem" (uczytałem :icon_ziew: ) już to 4 razy. :zawstydzona: :boogie:

Ciekawe czy jak kask leży na półce w sklepie 4 lata to też go trzeba wymienić na nowy. :russian:
  • 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: GOPR, alkohol, stok, jazdna na nartach, wypadek, narciarze, piwo, Beskidy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych