Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Tutorial] 20 najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce

narrty karnet Aply Tatry ski narciarskie forum hotel Austria Francja Gat Korbielów Mosty Velka Raca Hopok

 • Nie możesz napisać tematu
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pit

Pit

  Ginący gatunek

 • Administrator
 • 5271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:ZPY
 • Narty:Dynastar Course 178
 • Imię :Piotr
 • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 12 August 2011 - 14:39

Jasiu coś wspominał o zestawieniu 20 ośrodków narciarskich w Polsce. Postanowiłem takie zestawienie wykonać i umieszczę je w tym miejscu.....
Jestem na etapie tworzenia!
Chciałbym tylko zaznaczyć że sam nie do końca jestem za takim podziałem, ale zdecydowałem się tym razem podeprzeć tym co lubią Polacy najbardziej, gdzie najczęściej jeżdżą, a co za tym idzie gdzie jest najpopularniej!
Zaczynamy!
 • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#2 Pit

Pit

  Ginący gatunek

 • Autor tematu
 • Administrator
 • 5271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:ZPY
 • Narty:Dynastar Course 178
 • Imię :Piotr
 • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 12 August 2011 - 17:17

Dołączona grafika


Najwyższa góra narciarska w Polsce

Do Zakopanego co roku na ferie zimowe, zjeżdżają tysiące turystów. Oprócz turystów z Polski, możemy tam spotkać także turystów zagranicznych. Zakopane należy zaliczyć do najpopularniejszych kurortów narciarskich w Polsce. W Zakopanem możemy nie tylko zjeżdżać na nartach, samo miasto oferuje wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Same domy, które wybudowane są w charakterystycznym stylu, nazywanym zakopiańskim, są bardzo interesujące i wzbudzają zachwyt zarówno w polskich jak i zagranicznych turystów. Od lat do tego miasta, zjeżdżają artyści. Miasto to stało się popularne pod koniec XIX wieku. Bywali tam Henryk Sienkiewicz czy Stanisław Witkiewicz.
Jako kurort narciarski, Zakopane sprawdza się wyśmienicie. Choć turystów z roku na rok przybywa i zaczyna robić się ciasno na stokach. Póki co trasy zostały przygotowane na Gubałówce oraz na Kasprowym Wierchu. Ten drugi szczyt to najwyższa góra w Polsce z której można zjeżdżać na nartach. Jej wysokość sięga 1987 metrów n. p. m. Zjeżdżać natomiast można z górnej stacji, która umiejscowiona jest na wysokości 1959 metrów n. p. m. Dolna stacja natomiast położona jest na wysokości 1027 metrów n. p. m. Różnica wzniesień wynosi więc prawie 1000 metrów. Po trasach Kasprowego Wierchu nie pojeżdżą osoby, które jeżdżą od niedawna, ani osoby początkujące. Nie przygotowano tam bowiem zielonych, ani niebieskich tras. Możemy wybierać pomiędzy dwoma czerwonymi i dwoma czarnymi trasami. Jedna z tych tras, spełnia normy FIS. Na Kasprowy Wierch poprowadzą nas 2 wyciągi. Dwa z nich to wyciągi krzesełkowe, natomiast jedna to wyciąg kabinowy. Właśnie wyciągiem kabinowym, możemy dojechać na wysokość górnej stacji. Kolejka ta została w ostatnim czasie poddana renowacji. W tej chwili możemy wjeżdżać na Kasprowy Wierch kolejką z panoramicznymi oknami. Przepustowość kolei krzesełkowej wynosi około 2400 osób na godzinę. Pierwszą trasą, która prowadzi ze szczytu Kasprowego Wierchu, dojedziemy do Hali Gąsienicowej. Natomiast druga trasa, wprost ze szczytu, doprowadzi nas do Hali Goryczkowej.

Dołączona grafika


Nowoczesna Gubałówka

Styl zakopiańskich domów, zadziwia wszystkich turystów. Zwłaszcza tych, którzy przyjechali do Zakopanego po raz pierwszy z zagranicy. Nigdzie indziej na świecie, nie spotka się tak charakterystycznych domów. Jest to tylko jeden powód, dla którego Zakopane odwiedza co roku spora ilość turystów. Zakopane jest do tego świetnie przygotowane, choć w najpopularniejszych rejonach, często panuje tłok. W Polsce mówi się, że Zakopane jest zimową stolicą kraju. Jest w tym wiele prawdy, a modę na to miasto zapoczątkowało wielu polskich artystów z przełomu XIX i XX wieku. W tym okresie właśnie styl zakopiański wypromował Stanisław Witkiewicz, który pochowany jest na zabytkowym cmentarzy „Na Pęksowym Brzyzku”. Każdy turysta, który przybywa do Zakopane z myślą o nartach, nie powinien zapomnieć, że Zakopane to nie tylko stoki. W przerwach między zjazdami na pewno żaden narciarz nie będzie się nudził, gdyż Zakopane to duże miasto, które oferuje zarówno miejsca typowo turystyczne jak restauracje i stoiska z pamiątkami, jak również miejsca z duszą jak wspomniany cmentarz, czy muzea, których jest w Zakopane kilka.
Jednak to co najważniejsze dla narciarzy to oczywiście możliwość szusowania po stokach. W Zakopanem najlepsi narciarze, mogą spróbować swoich sił na stokach Kasprowego Wierchu, lub skorzystać ze stoku w samym centrum miasta, czyli z Gubałówki. Sama Gubałówka należy do Pasma Gubałowskiego. Wszystkie trasy na tym zboczu są sztucznie naśnieżane. W sezonie więc nie powinniśmy mieć problemu ze zjeżdżaniem. Tutaj mogą zjeżdżać zarówno osoby doświadczone jak i początkujące. Na Gubałówce, można skorzystać z usług instruktora i pod jego okiem stawiać pierwsze kroki na nartach. Snowboardziści, również znajdą coś dla siebie, ponieważ Gubałówka przygotowała dla nich specjalną trasę. Jeśli chodzi o trasy, to na Gubałówce, mamy dwie nartostrady. Jedna jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych narciarzy i oznaczona jest kolorem niebieskim, a druga dla zaawansowanych i oznaczona jest kolorem czerwonym. Na Gubałówkę możemy wjechać wyciągiem krzesełkowym lub talerzykowym. Jednak oprócz tego, turyści mają możliwość skorzystania ze specjalnej kolei szynowej.

Dołączona grafika


Dobrze przygotowana Białka Tatrzańska

Królem Tatr jest Zakopane, jednak jeśli mielibyśmy wybrać dla niego królową, to byłaby to Białka Tatrzańska. Dla wszystkich osób, które chcą poszusować na nartach po Tatrach, jednak chcą również uniknąć masy turystów, idealnym miejscem jest właśnie Białka Tatrzańska. Oczywiście znajdziemy tam również sporą grupę turystów, jednak będą to tylko narciarze. W Zakopanem natomiast można spotkać rzeszę turystów, którzy przyjechali pozwiedzać miasto, a przy okazji zobaczyć z oddali góry, lub ewentualnie trochę po nich pochodzić. Białka Tatrzańska to natomiast typowy kurort narciarski. Jest on wspaniale przygotowany i uważa się go za jeden z najlepiej przygotowanych kurortów narciarskich w Polsce. Myśląc więc o szusowaniu w Tatrach, powinniśmy rozważyć taką opcję.
W Białce Tatrzańskiej występują trzy stacje narciarskie. Są to Kotelnica, Kaniówka i Bania. Stacje te położone są bardzo blisko siebie, dlatego uważa się je za jeden kurort narciarski. W dodatku połączone razem, zajmują tak duża powierzchnię, że stanowią największy kurort narciarski w Polsce. Współpraca pomiędzy ośrodkami polega również na możliwości wykupienia jednego karnetu na wyciągi. Można na nim jeździć, zarówno w Kotelnicy jak i w Kaniówce i Bani. Sezon w Białce Tatrzańskiej rozpoczyna się najczęściej na początku grudnia, a kończy na początku kwietnia. Wiele oczywiście zależy od warunków atmosferycznych. Przed wyjazdem dobrze jest więc zajrzeć na stronę tego kurortu i sprawdzić czy trasy są otwarte. Jeśli jesteśmy już przy trasach to warto je omówić, bo to w końcu najważniejsza rzecz, która interesuje narciarzy. W sumie w Białce Tatrzańskiej mamy 14 tras. Zadowoleni będą wszyscy narciarze, zarówno rodziny z dziećmi, początkujący jak i zawodowcy. Niektóre trasy mają tzw. homologację FIS. Zielonych tras, po których najczęściej zjeżdżają początkujący narciarze jest trzy i tyleż samo jest tras czerwonych, przeznaczonych dla zaawansowanych narciarzy. Najwięcej jest tras niebieskich, bo aż osiem. Te 14 tras obsługuje 14 wyciągów.


Dołączona grafika


Kluszkowce – Czorsztyn

Na pograniczy Beskidu Zachodniego i Pienin, położony jest Czorsztyn. Z pewnością wiele osób kojarzy tę miejscowość z zamkiem jaki się tam znajduje lub z Jeziorem Czorsztyńskim. Sam kurort narciarski nie znajduje się w Czorsztynie, a w pobliskiej miejscowości Kluszkowce.
Choć ten kurort narciarski nie znajduje się już w Tatrach to jest położony niedaleko nich. Nie wiele czasu zajmie nam wyprawa do Białki Tatrzańskiej, a nieco dłużej pojedziemy do Zakopanego. Wybierając się więc do Kluszkowce – Czorsztyn, możemy na jeden dzień udać się w Tatry, aby zobaczyć, jaka jest różnica w zjeżdżaniu. Przy okazji możemy na jeden dzień zupełnie zapomnieć o nartach i wybrać się na zwiedzanie Zakopanego. Kluszkowce – Czorsztyn to kurort narciarski, który jest bardzo dobrze przygotowany na przyjazd turystów. Można tutaj uprawiać zarówno narciarstwo zjazdowe jak i biegowe, co może stanowić dodatkową atrakcję dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Trasa biegowa, prowadzi wokół góry Wdżar, jednak aby móc pobiegać na nartach należy mieć własny sprzęt narciarski. W przypadku narciarzy zjazdowych, nie ma tego problemu, ponieważ w Kluszkowce – Czorsztyn znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Jest to świetne miejsce dla początkujących narciarzy, ponieważ można skorzystać tam z lekcji w szkółce narciarskiej. W ten sposób pod okiem instruktorów, będziemy mogli stawiać pierwsze kroki na nartach, bez obawy o utratę zdrowia. Jeśli chodzi o rozpoczęcie sezonu to najczęściej zaczyna się on na początku grudnia. Wszystkie trasy narciarskie są sztucznie dośnieżane, a więc często sezon trwa tutaj znacznie dłużej niż w innych miejscowościach. Co ciekawe wszystkie trasy, znajdujące się w Kluszkowce – Czorsztyn są oświetlane, dzięki temu, mamy możliwość zjeżdżanie do późnych godzin nocnych. W sumie znajdziemy w tym ośrodku narciarskim sześć tras. Ich łączna długość wynosi prawie 5 kilometrów. Jedna trasa przeznaczona jest dla początkujących narciarzy i oznaczona jest kolorem zielonym. Trzy trasy oznaczone są kolorem niebieskim, a dwie czerwonym.....cdn.
 • 2
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 rossignol

rossignol
 • Użytkownik
 • 1953 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Imię :Leszek

Napisano 12 August 2011 - 17:22

Twórz, twórz. Pamiętaj o ośrodku który ja lubię. Dołączona grafika
 • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#4 Pit

Pit

  Ginący gatunek

 • Autor tematu
 • Administrator
 • 5271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:ZPY
 • Narty:Dynastar Course 178
 • Imię :Piotr
 • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 13 August 2011 - 16:44

.....cd zestawienia:


Dołączona grafika

Beskid Żywiecki

W Korbielowie możemy skorzystać z dobrze wyposażonego ośrodka narciarskiego Pilsko. Bardzo często ośrodek ten nazywany jest Korbielów/Pilsko. Warto jednak dodać, że Korbielów to wieś, a Pilsko to wzniesienie, położone niedaleko, na stokach którego utworzono ośrodek narciarski. Ponieważ sam Korbielów to niewielka wieś, to niewiele można tam zobaczyć, poza pięknymi widokami. Jednak kilka zabytków zawsze się znajdzie, a większość z nich to budynki sakralne. Warto dodać, że w Korbielowie żaden narciarz nie będzie się nudził, ponieważ miejsce to, to wspaniała baza wypadowa na cały Beskid Żywiecki. Do tego po męczącym dniu na nartach możemy skorzystać z licznych restauracji.
To co najważniejsze i tak wiąże się ze sporami zimowymi. Korbielów/Pilsko oferuje narciarzom możliwość wypożyczenia sprzętu, a także jego naprawy w licznych serwisach narciarskich. Snowboardziści nie powinni narzekać, ponieważ istnieje możliwość wypożyczenia także sprzętu snowboardowego. Dla początkujących znajdzie się szkółka narciarska oraz snowboardowa. Snow Park to ciekawe miejsce, które może urozmaicić nasz pobyt w tym ośrodku. Sezon w tym regionie rozpoczyna się jak wszędzie, około początku grudnia. Wiele zależy od warunków atmosferycznych i warto je sprawdzić przed wybraniem się w trasę. Górna stacja położona jest na wysokości 1557 metrów, a dolna na wysokości 708 metrów. Ten ośrodek narciarski posiada wszystkie rodzaje tras, prócz zielonej. Możemy więc skorzystać z pięciu tras niebieskich lub trzech czarnych. Czerwonych tras tak samo jak niebieskich jest pięć. Łączna długość tras to ponad 10 kilometrów. Na 13 tras zjazdowych, przypada aż 11 wyciągów. Dziesięć z nich to wyciągi talerzykowe, a jeden to wyciąg kabinowy.
Będąc w Korbielowie, będziemy w niedalekiej odległości od Żywca stolicy Beskidu Żywieckiego. Dzielić nas będzie zaledwie 23 kilometry, a więc dojedziemy tam w około pół godziny. Jeśli po kilku dniach jazdy na nartach, chcielibyśmy odpocząć od stoku, warto wybrać się właśnie do Żywca.


Dołączona grafika

Tam gdzie początek ma Wisła

Wisła, najdłuższa rzeka Polski, swoje początki ma w Beskidzie Śląskim, a konkretnie w mieście pod tą samą nazwą. Wisła to niewielka miejscowość w południowej Polsce do której zjeżdżają turyści przez cały rok. To właśnie tam znajduje się jedna z wakacyjnych willi prezydenta. Z Wisły pochodzi wiele znanych osób, jednak dla wszystkich Wisła, to przede wszystkim miasto rodzinne Adama Małysza, najlepszego skoczka narciarskiego w historii Polski. Po odnowieniu skoczni o wdzięcznej nazwie Malinka, odbywają się tam zawody skoków narciarskich.
Turyści przyjeżdżają do Wisły z wielu powodów. Latem można wybrać się na spacer po Beskidzie Śląskim lub popluskać się w Wiśle. Zimą natomiast ta niewielka miejscowość zmienia się w raj dla narciarzy zjazdowych. W Wiśle istnieją dwa ośrodki narciarskie Wisła/Rowienki oraz Wisła/Pasieki. Pierwszy z nich jest większy i nosi nazwę Wisła/Rowienki. Choć jest niewielki to świetnie przygotowany. Dysponuje wypożyczalnią sprzętu narciarskiego i snowboardowego, a także szkółkami narciarską i snowboardową. Jeśli mamy własny sprzęt, jednak coś się w nim popsuje zawsze możemy skorzystać z serwisu. Snowboardziści będą w siódmym niebie, ponieważ specjalnie dla nich powstał tam Snow Park. Mogą tam szaleć na swoich deskach i zmagać się z licznymi przeszkodami i skoczniami. Ciekawym miejscem jest przedszkole narciarskie, które oprócz nauki jazdy na nartach, zapewnia pełną opiekę nad dziećmi, taką samą jak w zwykłym przedszkolu. Jak więc widać, Wisła jest wstanie zapewnić turystom wiele atrakcji.
Przejdźmy do tego co najważniejsze, czyli do tras zjazdowych. Jest ich w sumie cztery. Dwie zielone trasy dla początkujących i po jednej niebieskiej i czerwonej. Trasy te obsługiwane są przez trzy wyciągi talerzykowe. Sezon w Wiśle rozpoczyna się od początku grudnia i trwa tak długa, jak długo pozwalają na to warunki pogodowe. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, a także ratrakowane. Dodatkowo trasy są oświetlane wieczorem. W ten sposób narciarze mogą szusować po trasach do późnych godzin wieczornych.


Dołączona grafika

Prawie w Pieninach, a jeszcze w Beskidach – Szczawnica

Pomiędzy Pieninami, a Beskidem Sądeckim, położona jest Szczawnica. Miejscowość ta, to jeden z polskich kurortów narciarskich. Znajduje się tutaj ośrodek Szczawnica/Palenica, który położony jest na zboczu góry Palenica. Sama Szczawnica to kurort narciarski, ale również uzdrowiskowy. Już w połowie XIX wieku zaczęto przyjeżdżać do Szczawnicy, aby leczyć dolegliwości związane z drogami oddechowymi i przewodem pokarmowym. Tak jest też do dziś, a w samej Szczawnicy, możemy spotkać liczne sanatoria z wieloma kuracjuszami. Przyjeżdżają oni zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Jednak w zimie, Szczawnicę opanowują narciarze.
Narciarstwo w Szczawnicy, jest znacznie młodsze niż historia uzdrowiska. Branża narciarska rozwinęła się tam, dopiero na początku lat' 90 XX wieku. Jednak w tak krótkim czasie, miejscowość ta, zdążyła wyrobić sobie renomę i uznanie wśród narciarzy. Sezon narciarski trwa tam od listopada do kwietnia. W czasie zimy, temperatura nie przekracza przeważnie 0o C, natomiast maksymalnie może spaść do około -15oC. Choć zdarza się, że stoki otwarte są przez cały rok. Szczawnica posiada wyjątkowy mikroklimat, dzięki czemu śnieg utrzymuje się tam znacznie dłużej niż w innych kurortach. W dodatku wszystkie nartostrady są tam sztucznie naśnieżane. Z tego powodu na stokach często robi się tłoczno. Jednak jest to znak dla innych turystów, że kurort ten warto odwiedzić. Docenili to również zawodowi narciarze, ponieważ w Szczawnicy odbywa się wiele konkursów narciarskich. Górna stacja położona jest na wysokości 722 metrów n. p. m., natomiast dolna na wysokości 456 metrów n. p. m. Oznacza to, że różnica wzniesień wynosi zaledwie 266 metrów. W Szczawnicy każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ do wyboru mamy trasy oznaczone niebieskim, czerwonym oraz czarnym kolorem. Tras niebieskich i czerwonych jest tyle samo, a jest ich po dwie. Natomiast trasa czarna w Szczawnicy jest tylko jedna. W sumie więc mamy pięć tras, które obsługiwane są przez trzy wyciągi. Dwa z nich to wyciągi talerzykowe, a jeden to wyciąg krzesełkowy.


Dołączona grafika


Ustroń/Czantoria

Ustroń to miejscowość w Beskidzie Śląskim, położona tuż obok innego kurortu narciarskiego jakim jest Wisła. Jeśli myślimy nad zimowym wypoczynkiem w Beskidzie Śląskim, warto wybrać właśnie Ustroń, ponieważ jest on znanym i cenionym uzdrowiskiem. Baza noclegowa jest bardzo bogata i znajdziemy w Ustroniu zarówno wysokiej klasy hotele, jak również miejsca w pokojach gościnnych. Ustroń to wspaniałe miejsce na rodzinny wypoczynek. Nie wszyscy z rodziny, muszą jeździć na nartach, a pomimo to z pewnością znajdą dla siebie, wiele ciekawych rozrywek. W Ustroniu można bowiem spacerować po górach, kąpać się w basenach, uprawiać takie sporty jak lotniarstwo czy wędkarstwo, a także po prostu relaksować się, przechadzając się po uliczkach miasta i zaglądając do licznych sklepów z pamiątkami i punktów gastronomicznych.
Jeśli chodzi o narciarstwo to w Ustroniu, ośrodek narciarski nazywa się Czantoria, ponieważ położony jest on na zboczu góry to takiej nazwie. W Ustroniu możemy zarówno uprawiać narciarstwo biegowe jak i narciarstwo zjazdowe. Z pewnością spodoba się to miejsce także snowboardzistą. Do Ustronia tak samo jak do Wisły, dojedziemy prostą drogą z centrum Katowic w około 1,5 godziny. Przy natężonym ruchu w sezonie, może nam to zająć nieco dłużej. Z powodu tak bliskiego położenia z centrum Górnego Śląska, do Ustronia zjeżdża co weekend wiele turystów z tego regionu. Zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Oficjalnie sezon zimowy rozpoczyna się z początkiem grudnia, jednak wiele zależy tutaj od warunków pogodowych. Ta sama zasada dotyczy zakończenia sezonu. W sumie mamy do dyspozycji pięć kilometrów tras i pięć wyciągów. Dwie trasy niebieskie dla średnio zaawansowanych i po jednej trasie czerwonej i czarnej dla osób, które świetnie jeżdżą na nartach czy na desce. Najwięcej, bo aż cztery jest wyciągów talerzykowych. Natomiast na Czantorię, można wjechać również wyciągiem krzesełkowym. Z tej możliwości korzysta wielu turystów, którzy chcą po prostu podziwiać widoki ze szczytu góry.
 • 2
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#5 rossignol

rossignol
 • Użytkownik
 • 1953 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Imię :Leszek

Napisano 13 August 2011 - 17:57

Białce Tatrzańskiej mamy 14 tras. Zadowoleni będą wszyscy narciarze, zarówno rodziny z dziećmi, początkujący jak i zawodowcy. Niektóre trasy mają tzw. homologację FIS. Zielonych tras, po których najczęściej zjeżdżają początkujący narciarze jest trzy i tyleż samo jest tras czerwonych, przeznaczonych dla zaawansowanych narciarzy. Najwięcej jest tras niebieskich, bo aż osiem. Te 14 tras obsługuje 14 wyciągów.


Pit tam gdzie ja wpadam na narty jest 30 wyciągów.
 • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#6 Pit

Pit

  Ginący gatunek

 • Autor tematu
 • Administrator
 • 5271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:ZPY
 • Narty:Dynastar Course 178
 • Imię :Piotr
 • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 14 August 2011 - 13:53

Pit tam gdzie ja wpadam na narty jest 30 wyciągów.

tak, tak zgadza się. Tam w zestawieniu wchodzą również krzesełka i każdy talerzyk :hysterical:
 • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#7 Pit

Pit

  Ginący gatunek

 • Autor tematu
 • Administrator
 • 5271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:ZPY
 • Narty:Dynastar Course 178
 • Imię :Piotr
 • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 14 August 2011 - 13:57

....cd zestawienia, zapraszam do lektury:


Dołączona grafika


Karkonoski Karpacz

Jeśli byliśmy już wiele razy w Karpatach na nartach, może następnym razem, wybierzemy się w Sudety? Proponujemy podróż do Karpacza, który położony jest u stóp Śnieżki, czyli najwyższego szczytu Karkonoszy. Każdy turysta znajdzie w Karpaczu coś dla siebie. Karpacz choć jest niewielką miejscowością, ma wiele miejsc, które warto zobaczyć. Najciekawsza jest chyba Świątynia Wang, która została przeniesiona z Norwegii przez króla Prus w połowie XIX wieku. Oprócz tego możemy skorzystać z takich atrakcji jak na przykład tor saneczkowy, czy podziwiać widoki z zapory na Łomnicy.
Jeśli chodzi o ośrodek narciarski to nosi on nazwę Kopa. Górna stacja ośrodka narciarskiego, umieszczona jest na wysokości 1340 metrów n. p. m. Natomiast niższa stacja położona jest na wysokości 820 metrów n. p. m. Różnica wzniesień, wynosi więc 520 metrów. Sezon narciarski w Karpaczu zaczyna się w połowie grudnia. Pierwsi turyści zaczynają najczęściej zjeżdżać w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Sezon kończy się w połowie kwietnia. Jednak również w sezonie letnim, do Karpacza przyjeżdża wielu turystów, którzy chcą wjechać kolejką na szczyt Śnieżki. Na samym szczycie znajduje się obserwatorium meteorologiczne połączone z restauracją. Jeśli chodzi o sezon narciarski, który trwa tam około czterech miesięcy, to przyciąga on do Karpacza bardzo dużo turystów, którzy chcą poszusować w Karkonoszach. Nad bezpieczeństwem narciarzy i turystów, którzy wybierają się w góry, czuwają oczywiście, ratownicy GOPR. To co najważniejsze dla narciarzy to oczywiście nartostrady. Oprócz naturalnego śniegu, nartostrady są sztucznie dośnieżane. W Karpaczu, a konkretnie w ośrodku narciarskim Kopa znajduje się sześć tras zjazdowych. Najwięcej tras przygotowano dla narciarzy średnio zaawansowanych. Tras niebieskich jest bowiem w Karpaczu cztery. Po jednej trasie przypada na trasę czerwoną i czarną. Sześć tras obsługiwanych jest przez siedem wyciągów narciarskich. Pięć z nich stanowią wyciągi talerzykowe, a dwa to wyciągi krzesełkowe.

Dołączona grafika


Gondole w Świeradowie Zdrój

Świeradów Zdrój to niewielka miejscowość, która liczy niecałe pięć tysięcy mieszkańców. Położona jest przy granicy polsko – czeskiej w Sudetach. Dokładnie Świeradów Zdrój leży w paśmie Gór Izerskich. Od lat miejscowość ta, jest uzdrowiskiem, do którego co roku przyjeżdżają liczni kuracjusze z całej Polski. Znajdziemy więc tam liczne pijalnie wód mineralnych. Oprócz miejsc typowo uzdrowiskowych, znajdziemy w Świeradowie Zdroju, liczne zabytki takie jak na przykład Czarci Młyn. Nartostrada, która powstała tam niedawno, bo w 2008 roku, jest zaliczana do najdłużej i najlepiej oświetlonej nartostrady w Polsce. Z tego powodu, co roku liczba narciarzy odwiedzających tę miejscowość rośnie.
W Świeradowie Zdroju powstała kolej gondolowa i jest to jedyny wyciąg, który prowadzi do najdłużej nartostrady. Z tego powodu cały ośrodek narciarski w Świeradowie Zdroju, nosi nazwę Kolej Gondolowa Świeradów Zdrój. Początek sezonu w tej miejscowości, przeważnie zaczyna się razem z miesiącem grudniem. Wiele zależy od warunków pogodowych i także od ich zależy zakończenie sezonu. Górna stacja znajduje się na wysokości 1060 metrów n. p. m. Natomiast dolna stacja umiejscowiona jest na wysokości 617 metrów n. p. m. Różnica wzniesień to ponad 400 metrów. Jak już zostało wspomniane w artykule, istnieje tam tylko jeden wyciąg i jest nim kolej gondolowa. Jest ona wstanie przewieźć prawie 2500 pasażerów w ciągu godziny. Gondola ta jest bardzo nowoczesna i komfortowa. W jednym wagoniku mieści się ośmiu narciarzy. Nartostrada, która uważana jest za tak nowoczesną, liczy sobie trzy kilometry. Jest ona podzielona na trasę niebieską i czerwoną. Trasa niebieska, przeznaczona dla średnio zaawansowanych narciarzy liczy jeden kilometr, natomiast czerwona dwa kilometry. Trasa czerwona, to oczywiście trasa przeznaczona dla narciarzy, którzy dobrze radzą sobie na stoku. W Świeradowie istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego, a także skorzystania z pomocy instruktora jazdy na nartach. Gdy znudzi nam się szusowanie, możemy wybrać się do jednej z licznych restauracji.

Dołączona grafika


Stoki Bieszczad

Jeśli myślimy o szusowaniu po Bieszczadach z pewnością powinniśmy pomyśleć o szusowaniu w Ustrzykach Dolnych. Żyje w nim niecałe 10 tysięcy mieszkańców, a pomimo to, jest to najbardziej znany kurort Bieszczad. Zjeżdżają się tam turyści z całej Polski, aby przekonać się na własne oczy, jak wyglądają lasy w Bieszczadach. Zimą natomiast turyści przyjeżdżają oczywiście do Ustrzyk Dolnych, aby poszusować na nartach. Do wyboru mamy dwa ośrodki narciarskie, znajdujące się w Ustrzykach Dolnych. Turyści poza jazdą na nartach, mogą pozwiedzać tą malowniczą miejscowość. Jest tutaj co oglądać. Zwłaszcza miłośnicy sztuki sakralnej nie powinni narzekać, ponieważ w Ustrzykach znajdziemy zarówno kościoły jak i cerkwie oraz synagogi. Będąc w Ustrzykach Dolnych najważniejsza jest oczywiście przyroda, jednak warto również zajrzeć do jednego z muzeów. Na miejscu będzie nas czekać baza noclegowa. Do wyboru będą hotele, pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne. Jeśli zależy nam jedynie na szusowaniu na nartach, powinniśmy wybrać ofertę noclegu, tuż przy stoku.
Pierwszy z nich to Ustrzyki Dolne/Gromadzyń. Można tam skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, jak również umówić się instruktorem nauki jazdy na nartach, aby nieco nas podszkolił. Znajdziemy tutaj, aż osiem tras zjazdowych. Siedem z nich to trasy oznaczone kolorem niebieskim, przeznaczone na średnio zaawansowanych narciarzy. Jedna trasa jest oznaczona kolorem czerwonych. Na tyle tras przygotowano cztery wyciągi talerzykowe.
Drugi z ośrodków mieszczący się w Ustrzykach Dolnych to Ustrzyki Dolne/Laworta. Znajdziemy tu jedynie dwie trasy zjazdowe. Obie oznaczone są kolorem niebieskim. Na dwie trasy zjazdowe, przygotowano trzy wyciągi talerzykowe. Obie trasy posiadają homologację FIS. Cały ośrodek jest świetnie przygotowany na przyjazd turystów. U podnóża stoków znajdziemy liczne bary w których można się ogrzać, a trasy są sztucznie naśnieżane. Zarówno w tym ośrodku jak i w Gromadzyniu, ratownicy GOPR, czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy.

Dołączona grafika


Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to jeden z lepszych ośrodków narciarskich, znajdujących się w Sudetach. Graniczy on z pasmem Gór Izerskich i będąc w Szklarskiej Porębie, możemy skorzystać z okazji i poszusować również w Świeradowie Zdroju, gdzie istnieje bardzo nowoczesna nartostrada. Do Szklarskiej Poręby, bardzo blisko mają mieszkańcy Jeleniej Góry. Dzieli ich od tego kurortu narciarskiego zaledwie 20 kilometrów. Sama Szklarska Poręba, jest świetnie przygotowana na przyjazd turystów. Możemy zatrzymać się w licznych hotelach lub pensjonatach. Szklarska Poręba spodoba się każdemu turyście, ponieważ istnieje możliwość zatrzymania się w luksusowym hotelu, jak również w pensjonacie lub gospodarstwie agroturystycznym. Warto dodać, że w Szklarskiej Porębie, swój raj znajdą miłośnicy narciarstwa biegowego. Znajduje się tu bowiem, jednak z lepszych tras biegowych w środkowej Europie. Po całodziennym szusowaniu na stokach, nadal czekać na nas będą liczne atrakcje turystyczne. Możemy wybrać się do muzeum, lub zrelaksować się w SPA. Oczywiście w Szklarskiej Porębie znajdziemy liczne restauracje, bary i karczmy.
Sezon narciarski rozpoczyna się od początku grudnia i bardzo często trwa, aż do połowy kwietnia. Można więc wybrać się do Szklarskiej Poręby zarówno w sezonie zimowych ferii, jak również później, jeśli chcemy uniknąć tłoku na stokach. Narciarze i snowboardziści, ucieszą się z faktu, że na miejscu istnieje wypożyczalnia oraz serwis. Do dyspozycji turyści mają także szkółki narciarskie. Sam ośrodek narciarski w Szklarskiej Porębie nazywa się Ski Arena Szrenica. Na szczyt Szrenicy, możemy wjechać wyciągiem krzesełkowym. Do dyspozycji mamy dwa wyciągi krzesełkowe oraz cztery talerzykowe. Górna stacja, znajduje się właśnie na Szrenicy, czyli na wysokości 1362 metrów n. p. m. Natomiast dolna stacja, umiejscowiona jest na 933 metrze n. p. m. Jeśli chodzi o nartostrady to zostały one przygotowane zarówno dla początkujących jak i dla doświadczonych narciarzy. Ski Arena Szrenica, dysponuje jedną trasą czarną, dwoma niebieskimi i trzema czerwonymi.
 • 1
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#8 J@n

J@n
 • Administrator
 • 6201 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Narty:Grizzly
 • Imię :Jan
 • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 August 2011 - 07:14

Choć zdarza się, że stoki otwarte są przez cały rok. Szczawnica posiada wyjątkowy mikroklimat, dzięki czemu śnieg utrzymuje się tam znacznie dłużej niż w innych kurortach.

przez cały rok ?
lodowiec mają czy igielit ?
 • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 Pit

Pit

  Ginący gatunek

 • Autor tematu
 • Administrator
 • 5271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:ZPY
 • Narty:Dynastar Course 178
 • Imię :Piotr
 • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 15 August 2011 - 11:53

Jaśku, lodowiec.
 • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#10 J@n

J@n
 • Administrator
 • 6201 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Narty:Grizzly
 • Imię :Jan
 • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 August 2011 - 14:04

Jaśku, lodowiec.

faktycznie
Dołączona grafika
 • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 Pit

Pit

  Ginący gatunek

 • Autor tematu
 • Administrator
 • 5271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:ZPY
 • Narty:Dynastar Course 178
 • Imię :Piotr
 • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 16 August 2011 - 08:36

....cd:

Dołączona grafika


Ośrodek dla wszystkich narciarzy

Niedaleko Bielska – Białej i Żywca, znajduje się wspaniały ośrodek narciarski. Nazywa się on Czyrna – Solisko i położony jest w Szczyrku. To co jest w nim wspaniałe to fakt, że znajdziemy tam trasy przeznaczone dla wszystkich narciarzy. Zarówno tych początkujących jak i tych bardzo doświadczonych. Niedaleko Szczyrku w Beskidzie Śląskim, możemy znaleźć takie miejscowości turystyczne jak Wisła czy Ustroń. Warto więc wybrać się w te okolice na dłuższy urlop, aby móc skorzystać ze stoków, we wszystkich tych miejscowościach.
Ilość tras w Szczyrku należy do jednych z największych. Ich łączna długość to 20 kilometrów. W dodatku są one bardzo zróżnicowane, dzięki czemu na nartostrady mogą wyjechać rodziny z dziećmi, jak również osoby czujące się ekspertami w narciarstwie zjazdowym. Cztery trasy o łącznej długości ośmiu kilometrów, to trasy zielone, przeznaczone dla początkujących. Nieco wyższym poziomem jazdy na nartach, należy się wykazać, aby móc zjeżdżać po niebieskich trasach, których jest w Szczyrku pięć. Ich łączna długość to sześć kilometrów. Osoby bardzo dobrze jeżdżące na nartach z pewnością wybiorą trasy czerwone, których jest tam pięć i ich łączna długość to pięć kilometrów. Dla ekspertów wyznaczono jedną trasę czarną, której długość wynosi jeden kilometr. Na trasy zawiozą nas wyciągi talerzykowe. W całym ośrodku Czyrna – Solisko jest ich aż 13. Górna stacja umiejscowiona jest na wysokości 1211 metrów n. p. m. Dolna stacja natomiast położona jest na wysokości 600 metrów n. p. m. Różnica wysokości wynosi więc dokładnie 6111 metrów. Warto dodać, że dwie trasy o wdzięcznych nazwach „Bieńkula” i „Golgota” otrzymały homologację FIS. Aby zapewnić wszystkim narciarzom, możliwość dobrego szusowania po stokach w Szczyrku stosuje się sztuczne naśnieżanie stoków. Dzięki temu w sezonie warunki są wyrównane. Oprócz narciarstwa zjazdowego, Szczyrk może zaoferować również liczne trasy narciarzom biegowym. W samym Szczyrku znajdują się również skocznie narciarskie na których odbywają się liczne zawody w tej dyscyplinie.

Dołączona grafika


Centrum Narciarskie Azoty w Krynicy - Zdrój

Krynica – Zdrój, czasem błędnie nazywana Krynicą Górską to miejscowość położona w Beskidzie Sądeckim. Miejscowość ta leży więc w województwie małopolskim. Krynica – Zdrój słynie z ośrodków narciarskich. W jej okolicy znajduje się ich kilka. Warto wspomnieć szczególnie o dwóch. Pierwszy z nich to Centrum Narciarskie Azoty, natomiast drugie to Jaworzyna Krynicka.
W Krynicy – Zdroju, tak jak w innych polskich kurortach narciarskich, sezon rozpoczyna się wraz z początkiem grudnia. Najczęściej trwa on, aż do początku kwietnia. Tak długi czas otwarcia ośrodka, jest związany ze sztucznym naśnieżeniem stoków. Centrum Narciarskie Azoty, posiada swoją stronę internetową. Warto tam zajrzeć, aby dowiedzieć się, jak aktualnie przedstawia się sytuacja na stokach. W Krynicy – Zdroju możemy być pewni, że znajdziemy komfortowy nocleg. Choć sama miejscowość liczy sobie trochę ponad 10 tysięcy mieszkańców to baza noclegowa jest tam bardzo bogata. Sama miejscowość ukierunkowana jest na branże turystyczną, dlatego oprócz hoteli i pensjonatów, znajdziemy tam liczne sklepy z pamiątkami czy restauracje i bary. Warto wspomnieć, że miejscowość ta jest uzdrowiskiem co oznacza, że turyści są tam obecni przez cały rok.
Centrum Narciarskie Azoty dysponuje pięcioma wyciągami. Z czego cztery to wyciągi talerzykowe. Jeden z wyciągów to wyciąg krzesełkowy. Na jednym krzesełku mogą usiąść trzy osoby. Jeśli chodzi o nartostrady to przeznaczone są one głównie dla osób, które miały już narty na nogach. Siedem z tras, to trasy niebieskie, przeznaczone dla narciarzy średnio zaawansowanych. Trzy trasy natomiast przeznaczone są dla bardziej doświadczonych narciarzy, a oznaczone są kolorem czerwonym. Mamy więc w ośrodku Centrum Narciarskie Azoty dziesięć nartostrad. Górna stacja znajduje się na wysokości 864 metrów n. p. m. Dolna stacja została umieszczona na wysokości 676 metrów n. p. m. Różnica wzniesień wynosi więc 188 metry. Warto dodać, że nad bezpieczeństwem narciarzy w tym ośrodku narciarskim czuwają ratownicy GOPR.

Dołączona grafika


Jaworzyna Krynicka – ośrodek narciarski w Krynicy – Zdrój

W Krynicy – Zdroju mamy kilka ośrodków narciarskich. Jednym z nich jest Jaworzyna Krynicka. Sama miejscowość Krynica – Zdrój, położona jest w województwie małopolskim w Beskidzie Sądeckim. Jest to niewielka miejscowość, która ma status uzdrowiska. Dzięki temu, przyciąga turystów przez cały rok, a nie tylko w sezonie zimowym. Wielu mieszkańców, żyje tutaj z turystyki. W Krynicy – Zdroju zamieszkuje około 11 tysięcy mieszkańców. Oprócz ośrodków narciarskich w Krynicy Zdroju możemy wybrać się na liczne wycieczki piesze po otaczających tę miejscowość górach. Oprócz tego w samej Krynicy – Zdrój znajdziemy liczne zabytki, które warto zobaczyć. Miłośnicy opery i operetki także znajdą coś dla siebie, ponieważ to właśnie w Krynicy – Zdroju, organizowany jest co roku Europejski Festiwal Opery i Operetki im. Jana Kiepury.
Sam ośrodek Jaworzyna Krynicka, jest położony tuż obok Krynicy – Zdroju, jednak zalicza się go do ośrodków narciarskich w Krynicy – Zdrój. Chcąc pojeździć na nartach w okresie, kiedy większość ośrodków narciarskich w Polsce jest nieczynnych, powinniśmy wybrać się właśnie do tego ośrodka. Jest on bowiem czynny przez 150 dni w roku. Trasy w tym ośrodku są bardziej zróżnicowane niż trasy w drugim ośrodku Krynicy – Zdrój Centrum Narciarskie Azoty. Możemy bowiem skorzystać z tras niebieskich, czerwonych jak również czarnych. Jeśli chodzi o trasy niebieskie to jest ich w ośrodku Jaworzyna Krynicka, aż pięć. Ich łączna długość wynosi trzy kilometry. Dwie trasy czerwone mają łączną długość dwóch kilometrów. W Jaworzynie Krynickiej jest również jedna trasa czarna o długości jednego kilometra. Wszystkie trasy są ratrakowane, co znacznie poprawia komfort na trasach. Narciarze mogą skorzystać z ośmiu wyciągów. Siedem z nich to wyciągi talerzykowe. Jeden wyciąg to wyciąg kabinowy. Jest to jeden z nowocześniejszych w Polsce wyciągów kabinowych. Pod samym ośrodkiem narciarskim znajduje się duży parking, który jest wstanie pomieścić 800 samochodów. Znajduje się on przy dolnej stacji, która umiejscowiona jest na wysokości 648 metrów n. p. m.

Dołączona grafika


Chyrowa – Ski

Chyrowa to niewielka miejscowość w Beskidzie Niskim. Liczy jedynie 100 mieszkańców. Połowa z nich to Polacy, a druga połowa to przedstawiciele ludności łemkowskiej. Sam ośrodek narciarski o nazwie Chyrowa – Ski, położony jest właśnie w tej miejscowości. To właśnie w tym ośrodku narciarskim, znajdziemy jeden z najszerszych stoków narciarskich w Polsce. Ma on bowiem 130 metrów szerokości. Jest to świetne miejsce na uprawianie wielu sportów zimowych. Mamy możliwość wypożyczenia nart, snowboardu, a nawet skuterów śnieżnych. Także osoby, które stawiają pierwsze kroki na nartach, nie będą mogły narzekać, ponieważ w Chyrowa – Ski, znajduje się szkółka narciarska. Ten ośrodek narciarski posiada swoją własną stronę internetową, warto na nią zaglądać, aby dowiedzieć się jakie aktualnie warunki panują na stoku. Chyrowa to niewielka miejscowość, która poza stokiem, może jedynie zaoferować swojską restaurację. Kiełbaski z grilla, oraz grzane piwo i wino to jej specjalność. Jeśli interesują nas zabytki sakralne to z pewnością ucieszy nas fakt, że to właśnie w tej miejscowości położona jedna z dwóch cerkwi, która została wybudowana w charakterystycznym stylu, dla obszaru wschodniej i środkowej Łemkowszczyzny.
Jeśli chodzi o same stoki narciarskie, to nartostrady są bardzo zróżnicowane. Świetnie poczują się tam szczególnie osoby niedoświadczone w zjeżdżaniu na nartach, jednak coś dla siebie znajdą także doświadczeni narciarze. Do dyspozycji narciarzy oddano jedną trasę zieloną. Jest to typowa trasa dla osób, stawiających pierwsze kroki na nartach. W Chyrowa – Ski, mamy dwie trasy niebieskie. Nadają się one dla początkujących, ale dobrze się na niej poczują osoby już doświadczone. Ostatnią trasą, jest trasa czerwona. Jedna trasa czerwona umożliwia szusowanie bardziej doświadczonym narciarzom. W sumie wszystkie trasy liczą trzy kilometry. Na cztery trasy zjazdowe, przeznaczono trzy wyciągi talerzykowe. Początek sezonu w Chyrowa – Ski, rozpoczyna się w okresie Bożego Narodzenia i trwa do połowy kwietnia.
 • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#12 Pit

Pit

  Ginący gatunek

 • Autor tematu
 • Administrator
 • 5271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:ZPY
 • Narty:Dynastar Course 178
 • Imię :Piotr
 • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 August 2011 - 14:32

cd. zestawienia. Ostatnie trzy ośrodki zamykające 20-tkę:

Dołączona grafika
Mała, Kasina Wielka

Krakowscy miłośnicy nart, mają swoją bazę wypadową na weekend. Nie jest to oddalone Zakopane, a niewielka miejscowość Kasina Wielka. W tej wsi, której nazwa pochodzi od przepływającą przez nią rzekę Kasiniankę, mieszka niespełna trzy tysiące mieszkańców. Jednak pomimo to, stworzyli oni ośrodek narciarski, położony na zboczu góry Śnieżnica. W tej niewielkiej miejscowości znajdziemy wiele obiektów historycznych. Cmentarz, liczne kapliczki czy drewniany kościół to tylko niektóre obiekty, które warte są zobaczenia w Kasinie Wielkiej. Przez Kasinę Wielką przechodzą, piesze szlaki turystyczne.
Oprócz takich atrakcji z pewnością największą atrakcją dla wszystkich turystów jest ośrodek narciarski. Stanowi on miejsce, do którego zjeżdża wielu turystów, szczególnie z Krakowa. Bardzo ciekawy jest obszar zjazdowy. Jest on bowiem położony w lesie. Ustanowienie tras pomiędzy drzewami sprawia, że znacznie mniej tam wieje, dzięki czemu nawet podczas silnego wiatru można swobodnie zjeżdżać. Cała trasa posiada takie samo pochylenie, wynosi ono 21%. Fakt ten, umożliwia dobre warunki zjeżdżania zarówno dla początkujących narciarzy jak i dla osób, które szusują od lat. To co jest jeszcze ważne dla narciarzy to to iż trasy w Kasinie Wielkiej są sztucznie naśnieżane, a także oświetlane. Dzięki temu istnieje możliwość zjeżdżania nawet wieczorem. Sezon narciarski zaczyna się przeważnie w grudniu. Chcąc upewnić się, że warunki na stoku są odpowiednie, warto zajrzeć na stronę internetową tego ośrodka. Górna stacja znajduje się na wysokości 845 metrów n. p. m. Stacja dolna została umiejscowiona natomiast na wysokości 570 metrów n. p. m. Różnica wzniesień wynosi więc 275 metrów. Łączna długość tras nie jest może imponująca, bo wynosi jedynie dwa kilometry, jednak przeważnie turyści przyjeżdżają do tego ośrodka na weekend, a więc długość tras jest jak najbardziej odpowiednia. Istnieje tam jedna trasa zielona oraz jedna trasa czerwona. Trasy te obsługiwane są przez dwa wyciągi. Jeden z nich to wyciąg talerzykowy, a drugi to wyciąg krzesełkowy.

Dołączona grafikaBeskid Mały – Międzybrodzie Żywieckie

W Międzybrodziu Żywieckim, żyje jedynie nieco więcej niż tysiąc mieszkańców. Położona jest ona w Beskidzie Małym niedaleko Żywca oraz Bielska - Białej. Jednak pomimo tego, można ją zaliczyć do kurortów narciarskich. Choć stała się nim dopiero w 2003 roku, kiedy to powstała tam kolej linowo-terenowa, położona na zboczu góry Żar. Wcześniej miejscowość ta, była ośrodkiem letnich wypoczynków, dlatego baza noclegowa jest tam dobrze rozwinięta. Międzybrodzie Żywieckie, dzięki powstaniu kolei linowo – terenowej, zyskała nowy obiekt atrakcyjny turystycznie. Dzięki temu wieś ta ma możliwości rozwoju, co prężnie wykorzystuje.
Jeśli chodzi o narciarstwo to choć dopiero tam raczkuje, to możemy skorzystać tam, aż z trzech wyciągów. Oprócz wspomnianej kolei mamy do dyspozycji wyciąg krzesełkowy i wyciąg taśmowy. Po wjeździe na górę Żar, możemy podziwiać panoramę Beskidów. Widok ten stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną. Trasy są bardzo dobrze przygotowane i sztucznie naśnieżane. Dzięki temu warunki na stoku są zawsze dobre. W dodatku trasa jest ratrakowana, a także oświetlana. Dzięki tak dobrze przygotowanym trasą, można szusować w Międzybrodziu Żywieckim do późnych godzin nocnych. Trasa z góry Żar liczy około 1600 metrów. Jest przygotowana w taki sposób, że zarówno amator jak i doświadczony narciarz, poradzi sobie na stoku. Do wyboru mamy trzy trasy. Po jednej zielonej, niebieskiej i czerwonej. To zróżnicowanie sprawia, że do tej niewielkiej miejscowości, przyjeżdżają turyści, którzy są na różnym stopniu zaawansowania w jeździe na nartach. Górna stacja została położona na wysokości 761 metrów n. p. m. Dolna stacja natomiast, została umiejscowiona na wysokości 461 metrów n. p. m. Różnica wzniesień, wynosi więc 300 metrów. Sezon tak jak w większości polskich kurortów narciarskich, rozpoczyna się tutaj na początku grudnia. W trakcie sezonu, możemy liczyć na dobre warunki na stoku, dzięki sztucznemu naśnieżaniu. Zakończenie sezonu, najczęściej przypada na okres początku kwietnia. Może być on jednak inny, gdyż wiele w tej materii zależy od warunków atmosferycznych.Dołączona grafika

Duża wieś- Rytro

Jak na wieś, Rytro liczy sporo mieszkańców. Jest ich około czterech tysięcy. Rytro położone jest w Beskidzie Sądeckim w województwie małopolskim. Jedynie 20 kilometrów dzieli nas od Nowego Sącza. Wielu mieszkańców tego miasta, wybiera na weekendowe wypady na narty, właśnie Rytro. W tym ośrodku narciarskim, pojawia się także wielu klientów z Ukrainy oraz Białorusi. Przez tą miejscowość prowadzą aż trzy szlaki piesze, a jednym z nich możemy dojść, aż do Szczawnicy. Rytro posiada swój ośrodek narciarski, który nosi wdzięczną nazwę Ryterski Raj. Sam ośrodek jest bardzo młody. Został on założony w 2005 roku, jednak już teraz stanowi ważny ośrodek na narciarskiej mapie Polski. Oprócz samego ośrodka na turystów czekają także zabytki, takie jak ruiny zamku oraz schron polowy.
To co przyciąga narciarzy do Ryterskiego Raju, to fakt, że trasy na stokach, są bardzo dobrze przygotowane. W Rytrze wszystkie nartostrady są sztucznie naśnieżane. W ten sposób, podczas całego sezonu, warunki na stoku są tak samo dobre. W dodatku nartostrady są ratrakowane, a co więcej są one również oświetlane. Dzięki temu Ryterski Raj otwarty jest dla turystów do późnych godzin nocnych. Górna stacja położona jest na wysokości 708 metrów n. p. m. Stacja dolna natomiast została umiejscowiona na wysokości 600 metrów. Różnica wzniesień jest więc niewielka i wynosi zaledwie 108 metrów. Głównie narciarze, którzy pierwsze kroki mają już za sobą, będą się dobrze czuli w Ryterskim Raju. Występują bowiem tutaj jedynie trasy niebieskie i czerwone. Narciarze mogą szusować po dwóch trasach niebieskich, które mają łącznie dwa kilometry. Oprócz tego mogą wybrać trasę czerwoną, która liczy sobie kilometr długości. Na trzy trasy, przypadają trzy wyciągi. Te wyciągi to wyciągi krzesełkowe, talerzykowe i taśmowe. Jak więc widać, każdy wyciąg jest inny. Wyciąg taśmowy, przeznaczony jest głównie dla dzieci. Prowadzi on na niewielką trasę, która może być nazywana „oślą łączką”. Tam dzieci, mogą stawiać pierwsze kroki na nartach.

Dołączona grafika

Mała Rzeczka

Rzeczka to niewielka miejscowość, położona w województwie dolnośląskim. Położona jest w Górach Sowich. Choć miejscowość nie jest zbyt duża, to jest to bardzo znany ośrodek sportów zimowych. Wyciągi położone są w takich miejscach, aby wjeżdżający turyści, mogli podziwiać niesamowite widoki. Sam ośrodek narciarski nazywa się Na Stoku i to właśnie tutaj zostały zamontowane pierwsze w Polsce maszyny do sztucznego naśnieżania stoków. Ośrodek ten umiejscowiony jest na zboczu góry Sokół. Do ośrodka w Rzeczce przyjeżdżają narciarze z okolicznych miast. Najczęściej w ten sposób spędzają wolne weekendy. Jest to idealne miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku, wśród przyrody.
Narciarze bardzo lubią to miejsce, choć oprócz samego szusowania po stokach, raczej trudno tu znaleźć jakieś inne atrakcje. Pomimo to Rzeczka, ze swoim ośrodkiem Na Stoku, jest wstanie przyciągnąć liczną rzeszę turystów. Większość z nich śpi w miejscowych pensjonatach, a w razie braku wolnych miejsc, szukają ich w pobliskich wsiach. W Rzeczce znajdziemy gospody i restauracje, a także bary. Część z nich znajduje się blisko stoku, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że nie zjemy nic ciepłego podczas przerwy w szusowaniu. Choć miejscowość jest niewielka to dobrze przygotowana na narciarskich turystów. Możemy tutaj wypożyczyć sprzęt narciarski, a także skorzystać z nauki w szkółce narciarskiej. Stoki są ratrakowane, sztucznie naśnieżane, a nawet oświetlone. To wszystko sprawia, że narciarze nie mogą narzekać na jakość stoków. Dzięki oświetleniu stok, jest dłużej czynny. W ośrodku, stoki obsługiwane są poprzez bezdotykowe karty chipowe. Bezpieczeństwa turystów, pilnują ratownicy GOPRu. Z jednej strony znajdziemy trasę dla osób, które wiedzą co to szusowanie, natomiast z drugiej strony stoku, pierwsze kroki będą mogli stawiać najmłodsi adepci. Sprawa różnych tras zjazdowych jest więc tutaj dobrze rozwiązana, ponieważ nikt nikomu nie przeszkadza. W Rzeczce istnieje tylko jedna stacja, która umiejscowiona jest na wysokości 733 metrów.
 • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#13 J@n

J@n
 • Administrator
 • 6201 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Narty:Grizzly
 • Imię :Jan
 • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 August 2011 - 14:37

to straszne - moja ulubiona góra poza pierwszą 20stką :fak:

Dołączona grafika
 • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 Pit

Pit

  Ginący gatunek

 • Autor tematu
 • Administrator
 • 5271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:ZPY
 • Narty:Dynastar Course 178
 • Imię :Piotr
 • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 August 2011 - 14:43

W takim razie proszę uzupełnić zestawienie o jeszcze jeden stok :)
 • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#15 delfinsoft

delfinsoft
 • Użytkownik
 • 14 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Narty:FIREBIRD CARVING
 • Ulubiony stok:Wierchomla, Soszów

Napisano 25 March 2012 - 21:40

wiem że wątek stary ale nie mogłem się powstrzymać

Wymieniłeś np. Rytro a kilka kilometrów dalej leży Wierchomla myślę że o wiele
leprzy ośrodek. W dwóch dolinach Wirchomla - Szczawnik znajduje się 10 wyciągów w tym dwie
kanapy 4 osobowe itd. :)
pozdrawiam

Użytkownik delfinsoft edytował ten post 25 March 2012 - 21:42

 • 1

#16 J@n

J@n
 • Administrator
 • 6201 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Narty:Grizzly
 • Imię :Jan
 • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 March 2012 - 07:46

wiem że wątek stary ale nie mogłem się powstrzymać

niepowstrzymywanie mile widziane :thumbsup:

jeśli masz chwilke czasu - możesz napisać Twoją 20stke :)
 • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 Pit

Pit

  Ginący gatunek

 • Autor tematu
 • Administrator
 • 5271 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:ZPY
 • Narty:Dynastar Course 178
 • Imię :Piotr
 • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 26 March 2012 - 16:18

Wierchomla myślę że o wiele leprzy ośrodek

Niestety, nie byłem. Mogę prosić o opis ośrodka i zdjęcia ewentualnie jeśli posiadasz?
 • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#18 delfinsoft

delfinsoft
 • Użytkownik
 • 14 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Narty:FIREBIRD CARVING
 • Ulubiony stok:Wierchomla, Soszów

Napisano 26 March 2012 - 20:33

Posiadam posiadam wiele bo bywam tam od 10lat co rok na 1-2 tygodnie :)
postaram się coś napisać w najbliższym czasie
pozdrawiam
ps. wstawiłem filmik z tego roku. Miłego oglądania
Leszek

Użytkownik delfinsoft edytował ten post 26 March 2012 - 20:35

 • 3Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: narrty, karnet, Aply, Tatry, ski, narciarskie, forum, hotel, Austria, Francja, Gat, Korbielów, Mosty, Velka Raca, Hopok

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych