Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Tutorial] 20 najlepszych ośrodków w Europie

narty forum narciarskie ski góry Alpy

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 J@n

J@n
  • Administrator
  • 5907 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 November 2011 - 13:53

Przenieśmy się na południe – hiszpańska Sierra Nevada
Południe Europy w tym regiony Hiszpanii, raczej nie kojarzą się z narciarstwem. Jednak to właśnie tutaj, leży jeden z najważniejszych narciarskich ośrodków Europy, a nawet świata. Tym ośrodkiem jest oczywiście Sierra Nevada w której odbywają się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim. Co ciekawe ten ośrodek narciarski, położony jest nie w Pirenejach, a w niewielkim masywie górskim Penibetico, na południu Hiszpanii, blisko takich miast jak Granada i Malaga. Z jednej strony Morze Śródziemne, a z drugiej strony ośnieżone stoki.

wygląda na to że na dzień dzisiejszy tam właśnie jest najwięcej śniegu
Dołączona grafika
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#22 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2276 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 November 2011 - 16:56

Sprobuje cos takiego stworzyc...

Bardzo fajnie. Ciekawi mnie jakie będą różnice w porównaniu z moim tutorialem.

byles osobiscie w tych wszystkich osrodkach??
to gratulacje i zazdrosciny

a gdzie la grave???????????????????? i verbier???????????????
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#23 JolaF

JolaF
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Narty:SALOMON 3V RACE
  • Imię :Jola
  • Ulubiony stok:Jest ich wiele
  • Właściciel:Współwłaściciel Optim Travel

Napisano 24 November 2011 - 15:38

Jak tak na te rankingi patrzę to nie wiem co myśleć. Nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy Alpe d`Huez, a Les2Alpes, a nawet wybrałbym ten pierwszy ośrodek.Francja: 3 doliny, Tignes z Val d`Isere (mój osobisty nr 1 we Francji), La Plagne z Les Arc to stacje topowe, nie ma dwóch zdań. Nie odejmowałbym gwiazdki 4 Dolinom w Szwajcarii (chociaż byłam tam 12 lat temu i był to mój pierwszy wyjazd w Alpy). Sella Ronda 6*? Chyba, że bez tej masy ludzi. A Cortina? Co mam powiedzieć o mojej wielkiej włoskiej miłości jak się ma przy tych francuskich kombinatach? Archaiczne krzesełka na Tofanie, kolejki linowe jak za króla ćwieczka.Wszystko porozrzucane i nie spięte w całość, ale nie być tam choć raz to grzech. No chyba, że ktoś nie patrzy dookoła siebie. Dla mnie Jungfrau w Szwajcarii ma te 6* jak nic i jest moim ulubionym.Laax w Szwajcarii też jest niczego sobie. Każdy jednak ma swoje ulubione miejsca, czasami są to małe ośrodki. Myślę, że nie od rzeczy jest jak ktoś zaczyna wyjazdy w Alpy stopniować wrażenia, nie zaczynać od 6*, a zwłaszcza ci co nie przejeżdżą tych wszystkich tras ze względu na słabe umiejętności. Z drugiej strony ten ranking ma sens, bo jeśli większość pokrywa się z naszymi typami to wystarczy odwiedzić te najlepsze miejsca z listy w których się nie było.
  • 0

#24 J@n

J@n
  • Administrator
  • 5907 postów
  • Narty:Grizzly
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 November 2011 - 16:06

Sella Ronda 6*? Chyba, że bez tej masy ludzi.

pod nazwą Sella Ronda biorę także pod uwagę wszystkie przyległości do których można dojechać
na nartach, od Seiser Alm na zachodzie po Marmolade i Santa Croce na wschodzie
a pod Jungfrau od północy to byłem tak dawno że chyba trzeba będzie znów tam pojechać

zrób swoją listę - zobaczymy co jest jeszcze godne uwagi
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#25 JolaF

JolaF
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Narty:SALOMON 3V RACE
  • Imię :Jola
  • Ulubiony stok:Jest ich wiele
  • Właściciel:Współwłaściciel Optim Travel

Napisano 24 November 2011 - 22:30

Jak z koleżankami, rekreacyjnie to zdecydowanie wybieram Włochy od najłatwiejszych:
1.Tonale, Presena i Ponte- ośrodek zmieniał się na moich oczach, pierwszy raz byłam tam w 2000 r.
Przez te 11 lat doszło mnóstwo wyciągów, nowe gondolki, zupełnie nowe trasy i krzesła.
2. Madonna z Marillevą i Folgaridą. Chociaż właściwie dla mnie lepszą opcją jest teraz Pinzolo z Madonną.
3.Val di Fiemme, ale bez ludzi jeśli to możliwe
4. Cortina, to miejsce uwielbiam, chociaż czerwone trasy, zwłaszcza Olimpie, słabo jeżdżących mogą zaskoczyć.
Widoki :thumbup: .
5.Val di Fassa.
Livigno w ogóle mnie nie rusza, ale to moja opinia po 1 razowym pobycie (14 kwietnia a tam -20stC brry)
W pozostałych ośrodkach byłam co najmniej 3 razy (6 dni na nartach oczywiście).

A na ekstremę do upadłego w bardziej męskim gronie wybieramy Francję i Szwajcarię. I tu od najlepszego jak dla mnie
po kolei:
Tignes z Val d`Isere -to chcę powtórzyć zdecydowanie!
La Plagne z Les Arc
Alp d`Huez
Les2Alpes
3 Doliny (byłam, ale śniegu było mało) .
W pozostałych ośrodkach francuskich przejeździliśmy większość tras i poza gdzie się dało.
Szwajcaria:
4 Doliny
Jungfrau
Laax
Davos
Wychodzi na to, że nie znam 20 ośrodków. No i nigdy nie jeździłam w Austrii o zgrozo. Ale wszystko przede mną.
Co roku jedno nowe miejsce i jedno sentymentalne to za 10 lat pogadamy :) .
  • 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: narty, forum narciarskie, ski, góry, Alpy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych