Skocz do zawartości


Zdjęcie

ja i moja nowa książeczka o nartach


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mazby

Mazby
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Zbyszek
  • Instruktor:narciarski, paralotniowy Kl.1

Napisano 25 czerwiec 2011 - 07:49

Witam,

jestem autorem książeczki o nauce jady na nartach.
To maleństwo ma 60 stron w formacie A5. Sam się zdziwiłem jak to poskładałem i "złamaliśmy" wydanie. Być może przyczyną jest zbyt długa praca w dziennikarstwie , gdzie każdy tekst jest "cięty" do maximum koncentracji treści.... do rzeczy.

Od lat pracuję na stoku. Jak każdy z instruktorów, ściśle się stosowałem do programu i dydaktyki. Zawsze jednak mnie nękały wątpliwości dlaczego my instruktorzy jeździmy inaczej od zawodników. Jeszcze w późnych latach 80-tych zacząłem podglądać trenującą kadrę, w końcu po to się nająłem na "fizycznego" do PKL na Kasprowym, żeby pojeździć do bólu. Zawodnicy jeździli brzydko i nieelegancko, ale nie można ich było na tyczkach dogonić. Teraz wszyscy wiemy dlaczego. Oni zawsze jeździli na krawędziach, my dopiero teraz to odkryliśmy, na "carvingach". Czy jazda na krawędziach nie jest więc naturalnym i najskuteczniejszym sposobem jazdy?
Po wielu latach prób i błędów opracowałem swoja metodę nauki jazdy na nartach.
Jako instruktor, zaczynam szkolenie od jazdy krawędziowej, co pozwala nabyć prawidłowe odruchy. Dopiero po jej opanowaniu wprowadzam skręty oporowe i ewolucje kątowe. Co jest najbardziej kontrowersyjne, uczę bez pługu. W każdym razie ewolucje oporowe wprowadzam po "ugruntowaniu się" silnych odruchów jazdy równoległej.

Po namowie wielu adeptów mojej metody zdecydowałem się to wszystko zawrzeć na papierze.
Chciałbym Wam zaprezentować mój nowy podręcznik. By nie być posądzonym o kryptoreklamę proszę o sugestie Admina, jak to zrobić.

Pozdrawiam

mazby
  • 4

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 25 czerwiec 2011 - 12:12

Cześć Mazby, witaj na forum. Napisz proszę w jakim formacie masz książkę. Mam kilka sposobów, byś nam przybliżył jej zawartość, która zapewne zainteresuje kilka osób.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 czerwiec 2011 - 12:59

Po wielu latach prób i błędów opracowałem swoja metodę nauki jazdy na nartach.
Jako instruktor, zaczynam szkolenie od jazdy krawędziowej, co pozwala nabyć prawidłowe odruchy. Dopiero po jej opanowaniu wprowadzam skręty oporowe i ewolucje kątowe. Co jest najbardziej kontrowersyjne, uczę bez pługu. W każdym razie ewolucje oporowe wprowadzam po "ugruntowaniu się" silnych odruchów jazdy równoległej.


Bardzo to interesujace. Instruktorem jestem co prawda bardziej wirtualnym niz rzeczywistym, bo ostatnie kursy prowadzilem w latach 70-tych, ale nie raz zastanawialem sie nad optymalnym programem nauczania, zwlaszcza w kontekscie zmian jakie spowodowal carving. Tez przychodzily mi do glowy pomysly, by nauke zaczynac wlasnie od niego, bez zadnych oporow, no moze z malym plugiem zaraz na poaczatku, zwlaszcza w przypadku dzieci. Sam kiedys zaczynalem od ewolucji oporowych i wiem jak trudno sie potem pozbyc pewnych odruchow. Moja corke, po daniu jej pewnych podstaw przez panie instruktorki, zaczynalem uczyc od... smigu, wtedy jeszcze zeslizgowego. I zlapala go w ciagu jednego dnia.
  • 0

#4 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 25 czerwiec 2011 - 13:01

bo ostatnie kursy prowadzilem w latach 70-tych

...eee to wtedy jeszcze nie było śniegu na ziemi :zeby:
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#5 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 25 czerwiec 2011 - 19:42

Z przyjemnoscia zapoznam sie z materialem.Spodziewam sie malej burzy bo jest wielu zwolennikow(jestem wsrod nich) by nauke zaczynac od plugu.Dla bezpieczenstwa po prostu.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#6 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 27 czerwiec 2011 - 09:15

Bardzo mądrze i logicznie :thumbsup:

Podpisano: zwolennik pługa u ledwo stojących na nartach (inna sprawa, że tym pługiem to się najeżdżą cholernie długo :zeby:)
  • 0

#7 Mazby

Mazby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Zbyszek
  • Instruktor:narciarski, paralotniowy Kl.1

Napisano 27 czerwiec 2011 - 12:28

Dla bezpieczenstwa po prostu

... tak to jest najważniejsze. To jest główny argument nie wprowadzania zmian. Tyle, że ja dobieram stok do poziomu ucznia i zakresu programu na dany dzień . Jak to się ma do szkółek przypisanych do danego stoku? Otóż większość "oślich łączek " nie kwalifikuje się , nie tylko do mojej metodyki ale w ogóle! Dopuszczony do nauki stok powinien mieć wypłaszczenie lub lekki przeciwstok , by swobodnie i bez stresy ćwiczyć łuki na krawędziach. Do tego norma zagęszczenia w PL (100m2/1 narciarza) jest drastycznie przekraczana ( w Alpach 500m2!).


Co do formatu to moja książeczka ma 60 stron w formacie A5 "panorama" i jest do kupienia , ale nie wiem , czy admin mi pozwoli napisać gdzie.

pozdrawiam

mazby

Użytkownik Mazby edytował ten post 27 czerwiec 2011 - 12:29

  • 0

#8 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 27 czerwiec 2011 - 16:57

Chciałbym Wam zaprezentować mój nowy podręcznik. By nie być posądzonym o kryptoreklamę proszę o sugestie Admina, jak to zrobić.

....myślałem że chcesz porozmawiać na temat tego podręcznika, publikując jego fragmenty tutaj, na forum. Natomiast rozumiem że chcesz tylko podlinkować miejsce zakupu podręcznika i ciao ?
W takim razie możesz śmiało dokonać tego przykładowo tutaj:
http://www.kochamnarty.pl/classifieds/
w naszym SkiMarkecie. Tam jest dobre miejsce na takie reklamy, czy inną sprzedaż. Więcej poczytasz tutaj:
http://www.kochamnar...2151-skimarket/

Szczerze, to myślałem że zrobimy ciekawy temat na podstawie Twojej lektury w taki sposób, że : Ty, przykładowo będziesz publikował w odpowiednim temacie jej fragmenty, zmuszając nas do rozmowy, sugestii, polemiki. Tak to widziałem. Widocznie nie zrozumiałem tego co napisałeś w pierwszym poście :uklon2:

Pozdrawiam, Pit
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#9 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 27 czerwiec 2011 - 18:19

... tak to jest najważniejsze. To jest główny argument nie wprowadzania zmian. Tyle, że ja dobieram stok do poziomu ucznia i zakresu programu na dany dzień . Jak to się ma do szkółek przypisanych do danego stoku? Otóż większość "oślich łączek " nie kwalifikuje się , nie tylko do mojej metodyki ale w ogóle! Dopuszczony do nauki stok powinien mieć wypłaszczenie lub lekki przeciwstok , by swobodnie i bez stresy ćwiczyć łuki na krawędziach. Do tego norma zagęszczenia w PL (100m2/1 narciarza) jest drastycznie przekraczana ( w Alpach 500m2!).

Jako,ze moge opierac sie tylko na Twoich wypowiedziach mam kilka pytan i uwag.Dobierasz stok.A co maja zrobic instruktorzy majacy do wyboru jeden stok(takich osrodkow sa tysiace) metodyka nauczania powinna byc na tyle uniwersalna zeby mozna bylo ja dostosowac do kazdych warunkow i do kazdego(no moze poza extreme czarnymi) stoku.Czy dobierasz stok pod wzgledem np. umiejscowienia stacji dolnej?Rozumiem,ze kolejka do wyciagu tez musi byc na wyplaszczeniu badz przeciwstoku zeby jadacy na krawedzi poczatkujacy potrafil ustawic sie w grupce ludzi.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#10 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2011 - 17:30

Na "innym" forum znalazlem: http://kursnarciarski.prv.pl/ (pit, wybacz :)) Zarowno ksiazka jak i jej autor wydaja sie interesujace. Pewnie sobie kupie.

Mam nadzieje, ze do ew. dyskusji wlaczy sie Mitek, goracy zwolennik jazdy na krawedzi i przeciwnik technik oporowych. :)

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 28 czerwiec 2011 - 17:36

  • 1

#11 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 28 czerwiec 2011 - 22:21

Cześć

Na "innym" forum znalazlem: http://kursnarciarski.prv.pl/ (pit, wybacz :)) Zarowno ksiazka jak i jej autor wydaja sie interesujace. Pewnie sobie kupie.

Mam nadzieje, ze do ew. dyskusji wlaczy sie Mitek, goracy zwolennik jazdy na krawedzi i przeciwnik technik oporowych. :)

Tak chciałbym. Czekam na przesyłkę od Zbyszka.
Ale czy na KN...
POzdro
  • 0

#12 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 29 czerwiec 2011 - 07:44

Trudno dyskutować o problemie napisanym na papierze skoro się nie przeczytało tego tekstu.
  • 0

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 czerwiec 2011 - 14:39

jestem autorem książeczki o nauce jady na nartach.
To maleństwo ma 60 stron w formacie A5

hej Zbyszek,
prosimy o skan pierwszego rozdziału to może będzie o czym podyskutować
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 Mazby

Mazby
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Zbyszek
  • Instruktor:narciarski, paralotniowy Kl.1

Napisano 29 czerwiec 2011 - 18:33

....myślałem że chcesz porozmawiać na temat tego podręcznika, publikując jego fragmenty tutaj, na forum. Natomiast rozumiem że chcesz tylko podlinkować miejsce zakupu podręcznika i ciao ?

oczywiście chcę "podlinkować" miejsce zakupu. Rozpaczliwie bronimy się przed reklamą , zapominając, że jest też informacją. Nie będę ukrywał, że inwestując własną kasę we własne opracowanie , chcę odzyskać choć część kosztów. Nie jest to cel na forum (nie tylko tym, bo odpowiadam na każdy post i na każde pytanie na forach), ale nie widzę nic niemoralnego w tym, że jako autor będę dostępny na necie. Książeczka jest maleńka i kosztuje 25 zł , co w przeliczeniu za lekcję nauki na nartach wychodzi... 20 min . lekcji. Jeśli uważasz to za nieetyczne, to nie będę nalegał...



Jako,ze moge opierac sie tylko na Twoich wypowiedziach mam kilka pytan i uwag.Dobierasz stok.A co maja zrobic instruktorzy majacy do wyboru jeden stok(takich osrodkow sa tysiace) metodyka nauczania powinna byc na tyle uniwersalna zeby mozna bylo ja dostosowac do kazdych warunkow i do kazdego(no moze poza extreme czarnymi) stoku.Czy dobierasz stok pod wzgledem np. umiejscowienia stacji dolnej?Rozumiem,ze kolejka do wyciagu tez musi byc na wyplaszczeniu badz przeciwstoku zeby jadacy na krawedzi poczatkujacy potrafil ustawic sie w grupce ludzi.

... oczywiście "free-lancer" ma ten luksus ,, że zabiera kursanta na stok jaki mu pasuje.
Ostatni sezon spędziłem we Witowie, jako "stokowy' by znaleźć odpowiedz na Twoje pytanie. Każdy instruktor na każdym stoku ma mieć odpowiednie warunki do szkolenia. Mam na myśli wspomniany stok z wypłaszczeniem (ew. przeciwstok). każde inne odstępstwo jest nieprzygotowaniem warunków do pracy szkoły narciarskiej ... i instruktorzy winni o to walczyć w swoich szkołach, jak ja ....próbowałem to robić we Witowie.




hej Zbyszek,
prosimy o skan pierwszego rozdziału to może będzie o czym podyskutować

.... nie ma sprawy:



Od wielu lat prowadzę kursy jazdy na nartach według własnego programu. Uwzględnia on możliwości fizyczne
każdego narciarza w każdym wieku i nie ogranicza radości narciarstwa wyłącznie do osób szczególnie sprawnych.
Program nauki jazdy na nartach oparłem na wieloletnich doświadczeniach z setkami kursantów. Byli oni zarówno
małymi dziećmi, sprawnymi sportowcami, jak i osobami, które chciały już wykreślić narty ze swojego życia.
„Akrobatyczne” ćwiczenia zastąpiłem „wykonalnymi”. Niewykorzystywane ewolucje narciarskie pominąłem. Te
których się uczy po to by ich potem oduczać, odstawiłem do lamusa. Tak się stało z „pługiem”.Co najważniejsze,
przestawiłem kolejność poszczególnych ewolucji narciarskich, by uczeń przyswajał prawidłowe nawyki już od
samego początku. To wszystko zaowocowało niewiarygodnym skróceniem okresu nauki.
Metodyka zawarta w tej książce jest kontrowersyjna i zaskakująca, zarówno prostotą jak i skutecznością. Skoro
weszliśmy w XXI wiek to uczmy jazdy na nartach w sposób zgodny z naszymi czasami. Stąd tytuł SKI 21
SKI 21 to „60-cio kartkowy zeszycik”. Mało?
Tyle wystarczy, by jeździć na nartach !
To kwintesencja wiedzy i metodyki uczenia. Nie ma tu tabel, rysunków
z wektorami sił i innych danych zrozumiałych tylko nielicznym.
Wersja czarno-biała nie epatuje kolorowymi panoramami alpejskich
szczytów i fotkami szalejących po stokach narciarzy. Zdjęcia
zastąpiliśmy ich konturami, by uwydatnić te elementy, które są
najistotniejsze. Proste rysunki, bo takimi mają być. Pozwoliło to także
znacznie obniżyć koszty, które przeliczyły się na niską cenę książki.
Zapraszam do lektury, zapraszam na stok

Użytkownik Mazby edytował ten post 29 czerwiec 2011 - 18:37

  • 0

#15 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 29 czerwiec 2011 - 20:32

Każdy instruktor na każdym stoku ma mieć odpowiednie warunki do szkolenia. Mam na myśli wspomniany stok z wypłaszczeniem (ew. przeciwstok). każde inne odstępstwo jest nieprzygotowaniem warunków do pracy szkoły narciarskiej ... i instruktorzy winni o to walczyć w swoich szkołach,

Wiem,ze sedno Twojego sposobu nauki nie tu ale akurat ten watek mnie zaciekawil.Co rozumiesz przez walke o dobre warunki czytaj:stok.Przeciez gor nie zmienisz.Czy to znaczy,ze Twoj program nie nadaje do realizacji w jednostokowych osrodkach gdzie wyplaszczenia a wina za ten stan rzeczy lezy po sronie lokalnych instruktorow?
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#16 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 30 czerwiec 2011 - 08:09

oczywiście chcę "podlinkować" miejsce zakupu. Rozpaczliwie bronimy się przed reklamą , zapominając, że jest też informacją.

...w takim razie przestańcie się bronić i zareklamujcie, podlinkujcie swoją książkę tam gdzie Wam poleciłem, bo to idealne miejsce.

Nie będę ukrywał, że inwestując własną kasę we własne opracowanie , chcę odzyskać choć część kosztów.

....więcej, ja na Twoim miejscu chciałbym zarobić a nie tylko odzyskać troszkę kasy z kosztów...

ale nie widzę nic niemoralnego w tym, że jako autor będę dostępny na necie.

... a kto widzi że masz nie być dostępny na necie?

Jeśli uważasz to za nieetyczne, to nie będę nalegał...

....a tego to już kompletnie nie rozumiem. Co uważam i gdzie za nieetyczne i na co nie będziesz nalegał.? Jeśli można oczywiście.
Odnoszę wrażenie że odpowiadasz komuś innemu na inny post, bo to co ja napisałem powyżej Twojego posta ma zupełnie inną treść, a Twoja "odpowiedź"...jeszcze inną, zupełnie nie na temat.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#17 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 czerwiec 2011 - 16:28

. Niewykorzystywane ewolucje narciarskie pominąłem. Te
których się uczy po to by ich potem oduczać, odstawiłem do lamusa. Tak się stało z „pługiem”


to napisz proszę jak przyhamować niepługiem na wąskiej półce gdzie z jednej strony ściana a z drugiej przepaść
albo innym wąskim "gardle" np dojazd do bramek wyciągu ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#18 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2011 - 18:29

to napisz proszę jak przyhamować niepługiem na wąskiej półce gdzie z jednej strony ściana a z drugiej przepaść
albo innym wąskim "gardle" np dojazd do bramek wyciągu ?


Janusz, gestym, krotkim skretem. :) Rownoleglym.
  • 0

#19 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 lipiec 2011 - 07:05

Cześć


to napisz proszę jak przyhamować niepługiem na wąskiej półce gdzie z jednej strony ściana a z drugiej przepaść
albo innym wąskim "gardle" np dojazd do bramek wyciągu ?


Janusz, gestym, krotkim skretem. :) Rownoleglym.


Dzieci - takich w wieku Amelki - czyli 5-7 lat na przykład, oczywiście też. :)
Pozdro
  • 0

#20 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 01 lipiec 2011 - 09:27


to napisz proszę jak przyhamować niepługiem na wąskiej półce gdzie z jednej strony ściana a z drugiej przepaść
albo innym wąskim "gardle" np dojazd do bramek wyciągu ?


Janusz, gestym, krotkim skretem. :) Rownoleglym.





oczywiście ciętym..... :zeby: :zeby:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych