Skocz do zawartości


Zdjęcie

DUBAI - Relacja konkursowa Adama Śląsk


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 15 maj 2011 - 17:36

Jak głosi temat, wywiało mnie do Dubaju. Wylot z Pragi, ok. 6 godzin lotu. Lotnisko wywarło na mnie ogromne wrażenie, ogromne, pełne ludzi i samolotów o każdej porze, dodam że organizacja wzorowa!
W dniu dzisiejszym nie pozwiedzałem za dużo z racji odsypiania podróży Dołączona grafika Mam na to jeszcze dość trochę dni, dodam że na narty też się wybieram Dołączona grafika
Temperatura powala najtwardszych, choć basen na dachu zdecydowanie to rekompensuje :alegosc: Tak minął dzień i poranek pierwszy Dołączona grafika

Załączone pliki


Użytkownik jabol edytował ten post 08 sierpień 2011 - 07:48

  • 5

#2 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 15 maj 2011 - 22:08

Jeszcze liczę, że będzie tam awaria prądu i śnieg rozmniętknie, a jeszcze lepiej jak całkowicie zmieni stan skupienia. Wtedy spokojnie będę mógł zrobić wpis w dziale "Cieszy mnie to"

Wyczuwam nutkę zazdrości :D Jeśli się mylę, popraw mnie.


Absolutnie! Taka nutka jest mi całkowicie obca Dołączona grafika
  • 3

#3 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 16 maj 2011 - 09:33

Temperatura powala najtwardszych, choć basen na dachu zdecydowanie to rekompensuje

i wszystko w temacie :thumbup:
Czekamy na jeszcze więcej zdjęć, przede wszystkim z nartowania....Szejku :tease2:
  • 2

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#4 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 maj 2011 - 09:45

Mam na to jeszcze dość trochę dni, dodam że na narty też się wybieram :)


No to milego nartkowania zycze w Mall of the Emirates:)

Ten nowy terminal oblsugiwany wylacznie przez Emirates (bo widze ze z nimi leciales) rzeczywiscie robi wrazenie.

A co do temperatury to i tak w niezlej porze tam pojechales.
Kiedys w sierpniu tam sie wybralismy i to dopiero byl koszmar.
  • 2

#5 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 17 maj 2011 - 13:08

Kolejne ciekawostki za mną, choć na nartach jeszcze nie byłem :D

Załączone pliki


Użytkownik AdamSlask edytował ten post 17 maj 2011 - 13:09

  • 4

#6 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 maj 2011 - 13:20

.....jak we warsawie :zemdlal:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#7 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 17 maj 2011 - 18:39

Ten "żaglowiec" z drugiego zdjęcia jest rewelacyjny. Narty nartami ale architektura Dubaju powala na kolana.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#8 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 17 maj 2011 - 18:57

Rossi, trudno się z Tobą nie zgodzić, jednak Dubaj ma to do siebie, że tych reprezentacyjnych, pocztówkowych miejsc nie ma aż tak wiele jak mogło by się wydawać. Swoją drogą i tak sporo udało im się wybudować na pustyni....Istnieje też prawdopodobieństwo że to tylko moje pierwsze wrażenie :)

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 17 maj 2011 - 19:04

  • 0

#9 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 17 maj 2011 - 21:43

Sorki nie zauważyłem na zdjęciu nr1 mega-wieżowca Burj Dubai. Porostu lampa z pierwszego planu mnie zwiodła. Ale oddalony był od miejsca w którym robiłeś zdjęcie z 10 km.(?)
Ja jeszcze chciałbym zobaczyć : tor formuły1 z miasteczkiem Ferrari i zespół wysp Palm Islands.
Fajne miejsce, tam nie da się nudzić. Raczej chyba na narty nie będziesz miał czasu. :zeby:
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#10 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 maj 2011 - 21:47

Rossi, trudno się z Tobą nie zgodzić, jednak Dubaj ma to do siebie, że tych reprezentacyjnych, pocztówkowych miejsc nie ma aż tak wiele jak mogło by się wydawać. Swoją drogą i tak sporo udało im się wybudować na pustyni....Istnieje też prawdopodobieństwo że to tylko moje pierwsze wrażenie :)


Calkiem sporo tych miejsc jednak tam jest.
Jesli bedziesz mial okazje to polecam przelot helikopterem nad miastem. Jest co ogladac.
Inna sprawa ze sporo inwestycji stanelo w 2008 roku.
Plany byly duzo ambitniejsze.

Inna sprawa kto i w jakich warunkach to buduje:(
Koszty ludzkie sa ogromne:(

Tam dobiero widac ta nieludzka twarz kapitalizmu.
  • 1

#11 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 18 maj 2011 - 08:47

Prawda jest taka że Dubaj budują Hindusi za 3 dolary dziennie....


Rossignol - miasteczko ferrari, wyspy, Oman, Burj Khalifa - to jeszcze wszystko w planie! Mam jeszcze prawie 3 tygodnie :D
  • 2

#12 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 18 maj 2011 - 10:41

Mam jeszcze prawie 3 tygodnie :D


To bliżej poznamy ten kawałek świata. Przy okazji napisz :jak traktują obcokrajowców, co tam jadacie, itp? (oczywiście jak to nie kłopot).
  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#13 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 18 maj 2011 - 11:34

Żaden kłopot, dziś akurat dzień na luzie więc mam sporo czasu :) Trudno powiedzieć jak traktują obcokrajowców z uwagi na to że żyją tu w znakomitej większości właśnie obcokrajowcy. Klasycznych arabów rodem z Dubaju czy sąsiednich emiratów poznać można po charakterystycznych długich, białych (przeważnie) strojach, a spotkać ich można najczęściej w centrach handlowych i samochodach których w Polsce na co dzień nie można zobaczyć :D Za zrobienie zdjęcia z ukrycia szczególnie arabskiej kobiecie można mieć niezłe wykopki....

Co do samego traktowania, miałem przygody na lotnisku - wywiad typu co,gdzie, po co, u kogo etc. później wysłano mnie na tzw. scan-eye (podejrzewam że nie podobało im się zdjęcie na wizie) Z tego co zauważyłem nie jest to standardowa procedura dla europejczyków gdyż w kolejce do tych "ciekawostek" stali ludzie w turbanach w przeważającej ilości.

Co jadamy? Jak na razie to co przyleciało z Polski :D Jako że jestem gościem u siostry - takie było zalecenie - torba z polskim jedzonkiem musi być. Z lokalnych rzeczy - mają przepyszne lody i soki ze świeżych owoców. W sklepach króluje jedzenie z importu. Restauracje, przeważnie indyjskie choć wielu rzeczy warto spróbować z tego co słyszałem ;)

Jakieś 100 może 200m od naszego mieszkania znajduje się granica z sąsiednim emiratem Szardżą, co ciekawe granice wyznacza dłuuuugi płot i przechodzi się przez furtki.....

Obłożenie DXB airport jest niesamowite, mówiąc że ląduje jeden samolot na minutę chyba nie pomylił bym się zbyt bardzo. Z dachu pięknie to wszystko widać jednak mój obiektyw nie pozwala na konkretne zdjęcia np. słynnego A380 który jest prawdziwym kolosem!



  • 3

#14 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 18 maj 2011 - 12:58

To choć przygotuj dobry obiektyw na narty, co by było wszystko idealnie widać. I rób jak najwięcej zdjęć ...! :zeby:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#15 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 maj 2011 - 15:19

Rozumie ze tez pijecie rzeczy ktore przylecialy z PL?;)

Jesli tego nie zrobiles, lub nie planujesz, to jednak polecam wybrac sie do ktoregos z hoteli i tam spedzic troche czasu.
Kosztuje to troche, ale robia wrazenie szczegolnie ze ich 4* to nie to samo co 4* w Europie.
  • 0

#16 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 18 maj 2011 - 22:25

4* to nie to samo co 4* w Europie.

czyli że ...lepiej ;)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#17 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 18 maj 2011 - 22:55

czyli że ...lepiej ;)


Pit widząc ten mega-wieżowiec,tor,stok na pustyni to ich 4 znaczy tyle co 8 w Europie :zeby:
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#18 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 19 maj 2011 - 07:50

Tak myślałem. Z tego co się naczytałem w prasie i pooglądałem w tv, to jest tam jakby luxusowo i wszystko jest nastawione na największe, najlepsze....
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#19 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 maj 2011 - 09:38

Tak myślałem. Z tego co się naczytałem w prasie i pooglądałem w tv, to jest tam jakby luxusowo i wszystko jest nastawione na największe, najlepsze....


Pamietam ze jak drugi raz w 2008 wrocilismy do Dubaiu to hotelu obok, w ktorym bylismy rok wczesniej juz nie bylo.
Ten hotel moze mial z 5-6 lat i naprawde byl jak nowy, mimo wszystko stwierdzili ze potrzebny jest jeszcze lepszy.
I tak z wszystkim tam bylo w czasie boomu.

A i swietnie sie czytalo ich lokalne gazety. Polecam lekture jak ktos tam bedzie.
Jakby czytac Trybune Ludu, czy dzisiejsza gazete.
Zdjecia ich szejka na pierwszej stronie, wizyty i spotkania z bratnimi narodami.
Wielkie sukcesy na wszystkich fronatch i w ogole jest pieknie i wspaniale.
Gdzies tam dalej tylko napisane male artkulki ze woda z marinie smierdzi bo oczyszczalnia jest za mala, ze smieci z budow wyrzucane nielegalnie, ale oczywiscie ich wladza wie co z tym zrobic i szybko problem zostanie usuniety;)
  • 1

#20 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 19 maj 2011 - 18:43

Dokładnie tak jak piszecie, wszystko tu w założeniach ma być naj, naj. Jeśli ktoś będzie miał okazję to polecam film "City of life" który w dość ciekawy sposób pokazuje Dubaj i życie właśnie tu.

Ja z kolei dziś odwiedziłem "zieloną plamę" Dubaju czyli Al Mamzar Park, przyjemne, spokojne miejsce, woda w zatoce niezwykle ciepła i słona, jednak miło poleżeć w cieniu palmy :)

Załączone pliki


  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych