Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jurgów,czyli hawrań-ski


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2009 - 01:47

W czasie pobytu poświąteczno-noworocznego na Podhalu,zahaczyłem o tą stację.Przyjechałem pojeździć,czyli wieczorową porą na karnecik od 16-22.Już twardo,mocno lodowo,ale czas był taki,że wtedy mrozik był szczypiący czyli około -21 C.Dla mnie dość fajnie,bo ja chyba byłem Eskimosem w poprzednim wcieleniu i kocham mróz i zimę.Przy okazji mniej narodu,tarsy twarde,prawie brak muld-rewelka.
Muszę zaznaczyć,że była to moja pierwsza wizyta w tym ośrodku,ale zapewniam,że nie ostatnia.
Zdecydowane zaskoczenie co do tras,zwłaszcza świeżo otwartej czerwonej biegnącej wzdłuż krzesełka.Fajne nachylenie,szeroka,taka inna niż białczańska.
Druga trasa jeszcze szersza,dłuższa,łącząca się z czerwoną w końcowym odcinku,z wyborem zakończenia-albo trawersik w lewo do krzesła,albo prosto do orczyka.Trzeci wyciąg nie był jeszcze uruchomiony,obsługuje on poletko do nauki jazdy,z boku wyglądało to bardzo zachęcająco i co ważne,obsługa już pracowała nad przygotowaniem tego stoku na dzień następny.Dlaczego tak się działo?Otóż cały czas pracowały armatki,nawet na głównych trasach,ale,tu uwaga,w bardzo przyjazny sposób.Skierowane były w bok,tworząc nasypy,a nie waląc śniegiem po trasie,jak to ma miejsce np. w Wierchomli.
Nie miałem niestety okazji pośmigać od rana,więc nie wiem jak są przygotowane stoki,ale po ilości narciarzy przewijających się w ciągu całego dnia,musi być dobrze,skoro od 16-tej dało się przyjemnie pozjeżdżać.
Minus,za zaplecze,którego jeszcze się nie udało dokończyć(a właściwie rozpocząć),ale wiem,że w przyszłym sezonie ma stanąć karczma regionalna.
Zal tylko tych widoków,panoram na Tatry,bo z krzesła widać było tylko kontury Tatr Bielskich,ale z tym trzeba poczekać na mniej oblegane terminy.
PS.Kończyliśmy jazdę około 21,wygonił nas mróz,pozostało na stoku,raptem parę osób.Z ciekawości podjechaliśmy pod Kotelnice w Białce....Jeździło tyle osób,że do kanapy stało się z 10 min.
  • 2

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 styczeń 2009 - 12:33

W czasie pobytu poświąteczno-noworocznego na Podhalu,zahaczyłem o tą stację.


Dzieki. Popatrzylem na mapke tras i wyglada calkiem interesujaco.
  • 0

#3 Ewa

Ewa
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 styczeń 2009 - 19:56

Również polecam ośrodek Jurgów przede wszystkim ze względu na to, iż są tam dość urozmaicone trasy ? z pewnością będą zadowoleni Ci co dopiero zaczynają przygodę z narciarstwem jak i osoby, które mają już za sobą trudne początki. Główną zaletą są dobrze przygotowane stoki, stosunkowo niewielka ilość ludzi a także nowoczesna 4 osobowa kolej krzesełkowa ? niestety nie jest to jeszcze standard w Polsce więc według mnie taka sprawa zdecydowanie podnosi atrakcyjność tego miejsca.
Jak już Filip wspomniał minusem jest zaplecze gastronomiczne, które nie do końca daje możliwość przy większej ilości narciarzy spokojnego odpoczynku. Jest to jednak dość młody ośrodek więc z czasem na pewno pojawi się odpowiednie miejsce na małe co nieco?

Cieszę się, że powstała dodatkowa alternatywa dla kompleksu białczańskiego. Rosnąca w lawinowym tempie liczba amatorów białego szaleństwa, która w dużym procencie właśnie trafia na Kotelnicę doprowadziła mnie do Jurgowa a wkrótce do Czarnej Góry (Koziniec-Ski). To są miejsca gdzie JESZCZE można spokojnie delektować się jazdą?.Mam nadzieję, że jak najdłużej?

PS. Krótki artykuł...

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... ria&id=209
  • 1

#4 Luceks

Luceks
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 13:28

Jurgów rozpoczął nowy sezon narciarski 2009/2010 :thumbsup:
Czynne trasy 1, 2, 3. Ludzi malutko.
  • 0

#5 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 21 grudzień 2009 - 13:32

Luceks,
dzięki za ważne informacje. Jeśli będziesz tam się "nartował", to wrzuć koniecznie foto relacje na forum. Pewnie nie tylko ja jestem zainteresowany....
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#6 isia123

isia123
  • Użytkownik
  • 299 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 21 grudzień 2009 - 13:50

Bardzo fajna stacja narciarska! Mało ludzi!
  • 0

#7 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 21 grudzień 2009 - 14:36

Bylem tam w ostatnią Wielkanoc, temp. +20 więc nie było jazdy, tylko ratowanie się przed powykręcaniem kulasów. Widok z góry bardzo piękny, stok fajny, krzesło jeździło z mniejszą prędkością niż na Skrzycznym. Z talerzyka tatrapomy, który bardzo lubię nie korzystałem bo woda tam płynęła. Ogólnie fajnie i chyba stromiej niż w sąsiednich.
Wyjeżdżając z Jurgowa widziałem chłopaka jadącego na narty na rowerze :thumbsup:
  • 0

#8 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 12 maj 2010 - 10:49

Pozostaje mi tylko zgodzić się z Filipem , nic dodać nic ująć załączę kilka zdjęć z Jurgowa , aha osobiście jeśli mam wybierać to wole Jurgów od Czarnej Góry .
Mam nadzieję , że fotki będą się podobać i dadzą jakieś wyobrażenie o tej świetnej stacji !!! :)

Załączone pliki


Użytkownik Łysy edytował ten post 12 maj 2010 - 10:51

  • 0

#9 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 12 maj 2010 - 13:22

Pozostaje mi tylko zgodzić się z Filipem , nic dodać nic ująć załączę kilka zdjęć z Jurgowa , aha osobiście jeśli mam wybierać to wole Jurgów od Czarnej Góry .
Mam nadzieję , że fotki będą się podobać i dadzą jakieś wyobrażenie o tej świetnej stacji !!! :)



Postaram się jeszcze uzupełnić post co do tej stacji ....

Parking samochodowy bardzo obszerny , Białka przy swoim ogromie może tylko o takim pomarzyć :napoje10: . Nigdy nie spotkałem się z brakiem miejsca nawet w weekendy .
2 kasy , z czego w jednej przy talerzyku można płacić kartą wielki plusssssss.
Zaplecze gastronomiczne jak na tak wielką stację za słabe , ale jak mnie zapewnił prezes tej stacji jest cały czas w rozbudowie , na samym szczycie ma powstać restauracja jak i również większy kompleks (restauracja na dole) . Zaplecze sanitarne bardzo ładnie i czysto wielki + .
Przygotowanie stoku zawsze na wysokim poziomie , bardzo miłe zaskoczenie ! , nawet do samego zamknięcia można bardzo dobrze pojezdzić .
Jeśli ktoś ma zamiar się tam pobawić to zdecydowanie polecam urlop w środku tygodnia i wypad kilku dniowy , niestety w weekendy jest na stoku dość tłoczno , tym bardziej że ludzie zaczynają z Białki uciekać właśnie do Jurgowa , nie brakuje też dużej ilości Słowaków , wiec najlepsza zabawa jest w środku tygodnia zwłaszcza dla tych którzy lubią ostro pojezdzić .
W budowie jest następna trasa biegnąca miedzy innymi pod wyciągiem krzesełkowym , tak na moje oko będzie chyba aspirować do miana trasy (czarno-czerwonej) , ale to na pewno jeszcze nie w tym sezonie .....

Aha w oddali przez lornetkę można zobaczyć dom aktora Michała Żebrowskiego , ale to chyba bardziej będzie interesować Panie ! :taniec2:
  • 0

#10 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 13 maj 2010 - 12:47

Aha w oddali przez lornetkę można zobaczyć dom aktora Michała Żebrowskiego , ale to chyba bardziej będzie interesować Panie ! :napoje10:

Dom? Chyba raczej budowlańców... :)
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#11 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 13 maj 2010 - 14:58

Aha w oddali przez lornetkę można zobaczyć dom aktora Michała Żebrowskiego , ale to chyba bardziej będzie interesować Panie ! :napoje10:

Dom? Chyba raczej budowlańców... :)


Bynajmniej ! dom to już postawił kilka lat temu !
  • 0

#12 Tadeusz T

Tadeusz T
  • Użytkownik
  • 404 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar CR74 pro 178 cm, Voelkl Racetiger SL 165 cm

Napisano 15 październik 2010 - 00:41

Mam dobrą wiadomość dla miłośników Jurgowa :D
Niestety nie na ten sezon, lecz następny :crazy_pilot:
Mają finansowanie na ponad 20 000 000 zł. :D
A w planie między innymi:
...
# Naśnieżenie i oświetlenie dodatkowego stoku – zaplanowano wykonanie dodatkowego stoku z wraz oświetleniem, monitoringiem i naśnieżaniem.
...
# Monitoring i zabezpieczenie stoku – cały stok będzie zabezpieczony siatkami zabezpieczającymi oraz specjalnymi materacami na słupy, rozbudowany zostanie także system monitoringu wraz kamerkami na całym stoku.
...
# Zakup sprzętu do obsługi stoku – obejmuje zakup ratraka, 2 skuterów śnieżnych oraz 15 szt. armatek śnieżnych
# Budowa nowej kolei – powstanie kolej linowa, krzesełkowa, 4-osobowa, o długości 900 m i przepustowości 2400 osób/godzinę.

http://www.hawran.pl/projekt_eu.html
  • 0
Tadek
Forum narciarskie kochamnarty :-))

#13 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 październik 2010 - 08:58

Mam dobrą wiadomość dla miłośników Jurgowa :D
Niestety nie na ten sezon, lecz następny :crazy_pilot:


Nie wiem czy dobra czy zla. Wolalbym by Jurgow nie przerodzil sie w Bialke pod wzgledem zatłumienia, a to moze mu grozic. Najbardziej brakuje mi w Jurgowie knajpki gdzie mozna wypic... herbate, a o tym w planach nic nie pisza.

A w ogole to pomyslmy o malym forumowym spotkaniu w Jurgowie na poczatku sezonu, praktycznie pewnie juz w styczniu, choc moze sie uda w grudniu. Z Krakowa i Tarnowa jest blisko, z Lodzi niewiele dalej :D
  • 0

#14 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 15 październik 2010 - 13:10

Obawiam się Andrzeju , że Jurgów stanie się właśnie drugą Białką , a co do knajpki to jest w budowie ! .
Ja osobiście już się nie mogę doczekać kiedy tam pojadę , zresztą telefonowałem już do Gazdziny i zapowiedziałem by miała na uwadze ,że wpadam na kilka dni :crazy_pilot: .
  • 0

#15 Tadeusz T

Tadeusz T
  • Użytkownik
  • 404 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar CR74 pro 178 cm, Voelkl Racetiger SL 165 cm

Napisano 15 październik 2010 - 16:12

1.
Nie wiem czy dobra czy zla. Wolalbym by Jurgow nie przerodzil sie w Bialke pod wzgledem zatłumienia, a to moze mu grozic.

2.
Najbardziej brakuje mi w Jurgowie knajpki gdzie mozna wypic... herbate, a o tym w planach nic nie pisza.

3.
A w ogole to pomyslmy o malym forumowym spotkaniu w Jurgowie na poczatku sezonu, praktycznie pewnie juz w styczniu, choc moze sie uda w grudniu. Z Krakowa i Tarnowa jest blisko, z Lodzi niewiele dalej :D


AD1
Nie przerodzi się w Białkę, bo jest dwa razy bardziej stromy :crazy_pilot: . Więc spoko. W Białce na tej jedynej stromszej trasie jeżdżą puste krzesła, a na głównych łagodnych kolejki po 20 minut! :D
Do tej pory tylko oglądałem Jurgów jadąc do Bachledowej. Fajna górka, tylko tras na lekarstwo. A jak zrobią jeszcze jeden stok to zrobi się ciekawiej. :)

Ad2
Od niej zaczęli :) . Jak pisze Łysy już budują, a to poniżej to wizualizacja

AD3
Dobry pomysł :)

Załączone pliki


Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 15 październik 2010 - 16:13

  • 0
Tadek
Forum narciarskie kochamnarty :-))

#16 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 02 grudzień 2010 - 09:27

Jest nowa trasa w Jurgowie Czarna :zab:

Załączony plik  schemat_wyciagow.jpg   219,19 KB   15 Ilość pobrań

Pozdrawiam
  • 1

#17 isia123

isia123
  • Użytkownik
  • 299 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 02 grudzień 2010 - 09:48

No super! Wszystko pięknie, tylko boję się tłumów, które nadciągną.
W sumie stacja nie jest dużą, a ludzi będzie przybywać.
Czas zacząć szukać "nowego" ulubionego stoku!
Pozdrawiam.


  • 0

#18 fan

fan

    TOEG

  • Użytkownik
  • 454 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 grudzień 2010 - 10:27

może Rusin Ski :)
  • 1

#19 isia123

isia123
  • Użytkownik
  • 299 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 02 grudzień 2010 - 14:13

może Rusin Ski :)


Czy to nie przypomina Małego Cichego? Trochę płasko, co?
Ale do zabawy, czemu nie!
Chętnie poczytam refleksji na powyższy temat...
Paulina
  • 0

#20 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 14 grudzień 2010 - 09:47

Niestety nadal mało casu kruca bomba na razie filmik :) i ze zmęczenia na filmie mały byk bo powrót był 12 grudnia :hysterical:



Tak na szybko to było super dzięki Łysemu który wybrał miejsce wyjazdu, żona Ewa bardzo zadowolona :) jednak im trudniejsza góra tym łatwiej się czegoś nauczyć

Obiecuję relację :ukryty: znikam

Pozdrawiam

Użytkownik decent edytował ten post 14 grudzień 2010 - 09:54

  • 10




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych