Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raz szybko, raz wolno .


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#21 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 07 styczeń 2012 - 10:59

Szczerze mówiąc nie mam pomysłu jak pomóc Twojemu koledze, kiedyś miałem podobny problem choć w zasadzie walczę z nim do teraz. Jednak mój privat ski kołcz, mówi że jest lepiej. Wydaje mi się że mimo wszystko że to wina źle dopasowanego sprzętu.
  • 0

#22 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 07 styczeń 2012 - 11:00

nawet gdyby Waldkowi oprócz kwadratowego łba, zmienili kije, ciuchy i nawet osobowość :boogie: , to tylko Waldek ma taką pozycję :tease2: , bo Waldek jest tylko jeden :tease:
  • 0

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2012 - 11:32

Deczko, a co jest zle u Waldka? Troche sztywny, troche za malo pochylony do przodu i troche, byc moze, zbyt przesadnie wcina biodro w stok. Trudno zreszta oceni czy przesadnie, bo zalezy to od predkosci. Jesli jedzie szybko, to wszystko jest OK, jesli powoli, to taka postawa jest nieco karykaturalna.
  • 0

#24 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 07 styczeń 2012 - 12:38

Postaram się w miarę po kolei choć czas goni:
Pytek, Bacteria i Osetia - to co? Miałem Waldemara zamienić w wielki czarny prostokąt? Jeszcze by się obraził.
Pytek - ten Szczyrk to znakomity pomysł :thumbup: Będziesz miał pożądne trasy, będziesz miał pozatrasy, to z przyjemnych. Mniej zachwycające - deczko będzie w pobliżu :zab: O brak śniegu raczej się nie martwię, bo to musiała by być już klęska żywiołowa.
Adam - sie nie przejmuj. Nie jest źle u Ciebie, jeszcze kilka ćwiczeń i wyciągniemy Cię z dołka.

Andrzej - bardzo dobrze odczytałeś wszystko z tego zdjęcia. Nasz, jakże słynny już Waldemar nie został skorygowany w fazie nauki ustawiania pozycji i zakodował sobie bardzo mocno złe ruchy. Wkleiłem jedno zdjęcie, a mam takich całe mnóstwo. W tej chwili nie mam czasu na dalsze pisanie, ponieważ wyjeżdżam na górkę i muszę się zbierać. Ma tam być też nasz słynny Waldziu, więc zobaczymy jak minie kolejny dzień wybijania z głowy połamanej i cofniętej pozycji o czym nie zawaham się poinformować świat cały.
  • 1

#25 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 07 styczeń 2012 - 15:04

Jesli jedzie szybko, to wszystko jest OK, jesli powoli, to taka postawa jest nieco karykaturalna.

Waldek tak jezdzi przykazdej predkosci.Wyjatkiem jest jak jezdzi po nieubitym bo tam nakrawedzi nie bardzo da rady.

Pytek - ten Szczyrk to znakomity pomysł :thumbup: Będziesz miał pożądne trasy, będziesz miał pozatrasy, to z przyjemnych. Mniej zachwycające - deczko będzie w pobliżu :zab: O brak śniegu raczej się nie martwię, bo to musiała by być już klęska żywiołowa.

To tak na 80% wpadne na dzionek.Moze ktos jeszcze sie skusi.
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#26 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 07 styczeń 2012 - 15:40

Pytek - ja to z musu, już jestem skuszony :thumbup:

...............a takich Waldków, na stokach widuje się dużo!!!! Poprawienie takiej pozycji jest strasznie ciężkie ale jak D_I bierze się za to, to jest szansa na sukces!!!!

Użytkownik marecki edytował ten post 07 styczeń 2012 - 15:44

  • 4

#27 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2012 - 20:57

Andrzej - bardzo dobrze odczytałeś wszystko z tego zdjęcia. Nasz, jakże słynny już Waldemar nie został skorygowany w fazie nauki ustawiania pozycji i zakodował sobie bardzo mocno złe ruchy. Wkleiłem jedno zdjęcie, a mam takich całe mnóstwo. W tej chwili nie mam czasu na dalsze pisanie, ponieważ wyjeżdżam na górkę i muszę się zbierać. Ma tam być też nasz słynny Waldziu, więc zobaczymy jak minie kolejny dzień wybijania z głowy połamanej i cofniętej pozycji o czym nie zawaham się poinformować świat cały.


Jesli chodzi Ci o ten CB (counterbalancing) to wcale nie jest to takie zle.
Bylbym ostrozny z korygowaniem tego.
Ciezko na podstawie jednego zdjecia ocenic calosc, lepszy bylby film lub sekwencja, ale samo zdjecie nie pokazuje jakis karygodnych bledow.
Mowimy oczywiscie o amatorze a nie zawodniku.
  • 0

#28 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 07 styczeń 2012 - 23:47

Jesli chodzi Ci o ten CB (counterbalancing) to wcale nie jest to takie zle.


Źle nie, jest fatalnie (przepraszam W.) no choć ostatnio pojawia się iskierka nadziei. Wszystko tkwi w głowie naszego bohatera i proces poprawy będzie dłuższy niż mi się wydawało, a szkoda to tak zostawić bo chłopak zatrzyma się na amen w postępach narciarskich. Z takim ustawieniem nigdy nie pojedzie krótkim w miarę dynamicznym skrętem.

Bylbym ostrozny z korygowaniem tego.


Ostrożny z korygowaniem tego? Załączony plik  001.jpg   56,05 KB   65 Ilość pobrań Do tego? Załączony plik  002.jpg   75,76 KB   68 Ilość pobrań

lub z innego ujęcia Załączony plik  003.jpg   53,26 KB   67 Ilość pobrań i Załączony plik  004.jpg   43,45 KB   59 Ilość pobrań

Ciezko na podstawie jednego zdjecia ocenic calosc, lepszy bylby film lub sekwencja, ale samo zdjecie nie pokazuje jakis karygodnych bledow.


W jakże mylnym przekonaniu co do swoich możliwości poprawczo-nauczycielskich nie widziałem powodu kręcenia filmów z naszym bohaterem Waldemarem w roli głównej, myślałem że proces naprawczy będzie taki: ot siuch i naprawione. Srodze się myliłem. Trochę to potrwa.

Mowimy oczywiscie o amatorze a nie zawodniku.


Ha! Jakby to był zawodnik i do tego wklepujący innym, powiedziałbym: dzifak, ale przynajmniej skuteczny.
Nasz Waldzio i owszem lubi wystartować w zawodach amatorskich GS, mało tego zawsze przywozi jakiś medalion, czy inny metalowy pojemniczek do spożywania napojów. Ostatnio nawet wygrał swoją klasę. Aż się boję pomyśleć co by było jakby dał się skorygować. :D

Przepraszam Modelkę "czerwone gacie" za użycie zdjęć porównawczych, ale nie posiadałem na szybko pod myszką innych

P.s. Po długich analizach lat wstecznych wyszło że (z dużym prawdopodobieństwem) za większość obecnego kłopotu jest odpowiedzialna licencjonowana instruktorka narciarstwa śniegowo-alpejskiego. Tak więc uważałbym bardzo na forumowe rady: "zainwestuj w parę godzin instruktora" bo może to (choć nie musi) narobić niezłego bajzlu.
Z nauką dyscyplin technicznych jest podobnie jak z antybiotykiem. Trzeba brać całość, bo część dawki raczej nie pomoże, a może bardzo konkretnie zaszkodzić.
Pozdrawiam :hi: ;)
  • 5

#29 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 742 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 08 styczeń 2012 - 12:06

Przepraszam Modelkę "czerwone gacie" za użycie zdjęć porównawczych, ale nie posiadałem na szybko pod myszką innych


Lepsze to niż Modelka w "gaciach od piżamy".

Waldemarze, być se chłop. Dacie Panie radę.
  • 0

#30 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2012 - 19:59


Jesli chodzi Ci o ten CB (counterbalancing) to wcale nie jest to takie zle.


Źle nie, jest fatalnie (przepraszam W.) no choć ostatnio pojawia się iskierka nadziei. Wszystko tkwi w głowie naszego bohatera i proces poprawy będzie dłuższy niż mi się wydawało, a szkoda to tak zostawić bo chłopak zatrzyma się na amen w postępach narciarskich. Z takim ustawieniem nigdy nie pojedzie krótkim w miarę dynamicznym skrętem.

Bylbym ostrozny z korygowaniem tego.


Ostrożny z korygowaniem tego? Załączony plik  001.jpg   56,05 KB   65 Ilość pobrań Do tego? Załączony plik  002.jpg   75,76 KB   68 Ilość pobrań

lub z innego ujęcia Załączony plik  003.jpg   53,26 KB   67 Ilość pobrań i Załączony plik  004.jpg   43,45 KB   59 Ilość pobrań

Ciezko na podstawie jednego zdjecia ocenic calosc, lepszy bylby film lub sekwencja, ale samo zdjecie nie pokazuje jakis karygodnych bledow.


W jakże mylnym przekonaniu co do swoich możliwości poprawczo-nauczycielskich nie widziałem powodu kręcenia filmów z naszym bohaterem Waldemarem w roli głównej, myślałem że proces naprawczy będzie taki: ot siuch i naprawione. Srodze się myliłem. Trochę to potrwa.

Mowimy oczywiscie o amatorze a nie zawodniku.


Ha! Jakby to był zawodnik i do tego wklepujący innym, powiedziałbym: dzifak, ale przynajmniej skuteczny.
Nasz Waldzio i owszem lubi wystartować w zawodach amatorskich GS, mało tego zawsze przywozi jakiś medalion, czy inny metalowy pojemniczek do spożywania napojów. Ostatnio nawet wygrał swoją klasę. Aż się boję pomyśleć co by było jakby dał się skorygować. :D

Przepraszam Modelkę "czerwone gacie" za użycie zdjęć porównawczych, ale nie posiadałem na szybko pod myszką innych

P.s. Po długich analizach lat wstecznych wyszło że (z dużym prawdopodobieństwem) za większość obecnego kłopotu jest odpowiedzialna licencjonowana instruktorka narciarstwa śniegowo-alpejskiego. Tak więc uważałbym bardzo na forumowe rady: "zainwestuj w parę godzin instruktora" bo może to (choć nie musi) narobić niezłego bajzlu.
Z nauką dyscyplin technicznych jest podobnie jak z antybiotykiem. Trzeba brać całość, bo część dawki raczej nie pomoże, a może bardzo konkretnie zaszkodzić.
Pozdrawiam :hi: ;)


Te zjdecia ktore wkleilas, wniosly troche wiecej do tematu niz te poprzednie.

Spojrz na te cwiczenia:



Powinno pomoc.
  • 1

#31 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 08 styczeń 2012 - 21:06

Dzięki Jack. To nie było próbowane. Waldek! Jak wytrzeźwiejesz po wczorajszej imprezoczce przypatrz się i poanalizuj. Zresztą teraz problem spoczywa na głowie mitycznego Waldka, ja będę obserwował i podpowiadał.
Dla zwiększenia dramatyzmu poprzednich wpisów ukryłem wiadomość, że wczoraj nastąpiła znaczna poprawa w .... lewo :zab:
  • 0

#32 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2012 - 22:55

Mysle, ze wiem o co Deczko chodzi. Nie bede sie wypowiadal na temat jazdy Waldka, bo trudno cokolwiek powiedziec patrzac na jedno zdjecie, ale podobna pokracznosc, czyli przesadnie zlamane i wcisniete w stok biodro, nie uzasadnione ani predkoscia ani odpowiednio malym promieniem skretu widuje sie na stokach polskich dosc czesto. Co ciekawe, nie widzialem tego w Alpach, a jesli juz pewnie u Polakow. I nie chodzi tutaj o cwiczenie, ale regularna jazde. To sposob na mocniejsze zakrawedziowanie nart, karwing w czystej postaci... jego karykatury. Gdzies faktycznie musza tak uczyc. Nie sadze by robili to zawodowi instruktorzy SITN, czegos takiego nie widzialem w programach.
  • 0

#33 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 09 styczeń 2012 - 22:19

Mysle, ze wiem o co Deczko chodzi.


To fajnie, bo ja sam pomału już tego nie wiem :)
Chyba zrobiłem błąd zaczynając klepać o Waldku. Mogliśmy sobie spokojnie jeździć i poprawiać to i tamto, aż nadszedł by radosny dzień sukcesu i Waldzio zacząłby się wyróżniać wśród tych wszystkich karwingowych połamańców, mistrzów nogi wewnętrznej, a tak wyszła tania sensacja za wiele nic nie wnosząca. Po prostu jazdy na nartach nikt nie nauczył się z internetu, podobnie jak pływania przy pomocy hantli.
Waldemarze! Obiecuję! Już nie będzie żadnych Twoich zdjęć, chyba że se je sam wkleisz lub kategorycznie rozkażesz wklejenie ;) :houk:
  • 1

#34 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 09 styczeń 2012 - 23:02





Waldemarze! Obiecuję! Już nie będzie żadnych Twoich zdjęć, chyba że se je sam wkleisz lub kategorycznie rozkażesz wklejenie ;) :houk:


Rozmawiałem z Waldkiem przed chwilą, mówił, że wcale a wcale nie przeszkadza mu dyskusja na jego temat na forum KN :) Rozkazywanie wklejania zdjęć weźmie pod uwagę ale to może później.
  • 1

#35 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 10 styczeń 2012 - 14:06

Patrząc na jazdę narciarza na pierwszym filmie odniosłem w pierwszym momencie wrażenie, że jedzie telemarkiem.
  • 0

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#36 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 10 styczeń 2012 - 19:55

Rozmawiałem z Waldkiem przed chwilą


Jak się będziesz z nim widział powiedz mu, że nie wiadomo dlaczego człowiek potrafi wskoczyć na właściwe tory dopiero po jakimś czasie, jak się dobrze prześpi z problemem. Ja tam jestem spokojny, że tak właśnie będzie :)
Porządkując dzisiaj dyski znalazłem filmiki z zeszłoroczną czeską jazdą jednego z forumowiczów nabierających dopiero wprawy w narciarstwie. Obejrzałem sobie je na spokojnie i jestem pod wrażeniem dbałości w utrzymywaniu prawidłowej sylwetki. Gdyby ten nasz kolega częściej przyjeżdżał w góry, szybciutko śmigałby aż miło :thumbsup:
  • 1

#37 Niko130

Niko130
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Karkonosze
  • Narty:heady 163
  • Imię :Jerzy

Napisano 25 luty 2012 - 21:24

Mam kolegę. Nazywa się powiedzmy Waldek. Waldek nie dał mi upoważnienia do zamieszczania swojego wizerunku w internecie, więc zrobiłem Waldkowi prostokątny łeb. Waldek spędza mi sen z powiek. Sory Waldek, ale znalazłem takie zdjęcie. Między Ziutkiem a Waldkiem na zdjęciu jest pewna różnica w fazie skrętu. Wielu powie, że istotna, ja powiem, że nie istotna dla pozycji. Waldek! Jak przez przypadek wpadniesz na to forum i zobaczysz fotę zadumaj się nad nią przez 10 sekund! Na pocieszenie powiem Ci Waldziu, że już (chyba) wiem jak to wyleczyć :yahoo: oczywiście przy współpracy pacjenta ;)


Poszerzę sesję zdjęciową.Załączony plik  capture-20120223-233940-crop.png   1,5 KB   11 Ilość pobrań1
Załączony plik  capture-20120223-234341-crop.png   1,64 KB   14 Ilość pobrań2 Oba cienie to ten sam narciarz. Fot1 bez zarzutu, fot2 cofnięte biodro iustawienie frontalne.

Sam mistrz też nieco knoci :)

Załączony plik  capture-20120225-201154-crop.png   117,7 KB   14 Ilość pobrań3 sztywne, sztuczne ustawienie biodra
Załączony plik  capture-20120225-202224-crop.png   233,5 KB   15 Ilość pobrań4 jeszce gorzej to wychodzi w pokazie na sucho (nie powinno - to film szkoleniowy)
Załączony plik  capture-20120225-203146-crop.png   44,4 KB   15 Ilość pobrań5 bardzo ładny układ w skręcie krótkim
Załączony plik  capture-20120225-211747-crop.png   44,6 KB   30 Ilość pobrań6 a co mamy w następnym skręcie?

A to nasz Waldek:Załączony plik  capture-20120225-204044-crop.png   206,63 KB   30 Ilość pobrań7

To co zauważyłem, pisze na zdjęciu.
Pozdrawiam?
  • 3

#38 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 luty 2012 - 10:00

Sam mistrz też nieco knoci :)


Jemu wolno:)

Nie wiem czy zwrociles uwage na jego przejazd po tych krotkich tyczkach (nie wie jak sie to zowie) w tym filmiku:)
Co sie dzieje z wewnetrzna narta:)
  • 0

#39 Niko130

Niko130
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Karkonosze
  • Narty:heady 163
  • Imię :Jerzy

Napisano 26 luty 2012 - 11:21

Oj tak! Z teorią w wielu miejscach zgadzam się całkowicie. Ale biodra ma sztywne co przenosi się na tułów . Szkoła H.H. jest jedną z wielu. . Warto znać jak najwięcej. Błędem jest pójść w naśladownictwo jazdy HH . Oczywiscie myślę tu o poziomie experckim i profi.
W jego jeżdzie za dużo "instruktorskiej " jazdy.
Nienawidzę pokazywania ewolucji , zawsze wtedy nie jestem sobą.:D

Co sie dzieje z wewnetrzna narta:)

To właśnie specjalność szkoły HH ,jak najwęższe prowadzewnie nart (oczywiscie nie tak jak było drzewiej).
  • 0

#40 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 26 luty 2012 - 22:59

A to nasz Waldek


Jak malowany :lol:
U zielonych ludzików ewidentnie to widać, ale mimo wszystko u drugiego nie jest to takie jak u Waldemara, lub to moja sugestia bo wiem, że to ten sam.
Dawno nie byłem z Waldkiem na nartach więc nie wiem czy pracował nad problemem, a trudny to problem do opanowania, oj trudny.
Wiem coś na ten temat, bo sam mam paskudną przywarę, mianowicie podświadome odwodzenie lewego kolana na zewnątrz w sytuacjach kiedy mózgownica daje sygnał, że dzieje się coś niepewnego dla kolana. Nie wzięło to się z niczego, tylko kiedyś dość paskudnie złamałem sobie tą nogę (oczywiście na nartach :D) Od tego czasu mam ją krótszą o kilka centymetrów. Nogę, która była cały czas w nie najlepszym stanie dobiłem uszkadzając kilka lat temu więzadła. Zdaję sobie z tego sprawę i staram się z tym walczyć, choć kolano i mózgownica połączone jakimś tajemnym kabelkiem dają mi solidny odpór. Jednak tłukę się z nimi i tego samego życzę Waldkowi. ;)
  • 1



Podobne tematy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych