Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lądek Zdrój


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 bum

bum
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Artur

Napisano 02 marzec 2011 - 12:20

Witam!
Ośrodek już tu ktoś opisał: http://www.kochamnar...6343#entry26343,
jednak pozwalam sobie założyć owy temat. Wszak Lądek = Góry Złote = SUDETY ( a nie inne rejony ).
W zasadzie wszystko, co zostało o ośrodku napisane się zgadza. Jest mały.
Część dla uczących się po lewej stronie - dość szeroka. Stok przy dłuższym orczyku ciut węższy, w górnej części nawet sporo węższy i bardziej stromy. Dla kogoś, kto zamierza porządnie łoić - okaże się pewnie, że tutejsze warunki, to zbyt mało..
Jednak nasza wycieczka miała przekrój wiekowy od lat 9 do 63-ech. Tak więc każdy od wnuków po babcie - mógł znaleźć coś dla siebie;) Sztuczny śnieg, po roztopach zamienił się w twardy betonowo-lodowy podkład, na którym była warstwa czegoś sypkiego.
Jeździło się szybko. Jednak po kilkunastu (kilkudziesięciu?) zjazdach, z nudów zaczyna się "rzeźbienie" - jazda na jednej narcie, na drugiej, tyłem...Zastanawiałem się już, czy nie zacząć jeździć pod górę ;) Łatwy stok ma jednak swoje mocne strony - można zacząć się bawić i eksperymentować. Czyli robić wszystko to, na co brakuje odwagi przy, nazwijmy to "normalnych" nachyleniach. Reasumując - nie byłem tam się najeździć, tylko spędzić miło czas z rodziną. Udało się, jestem zadowolony i pod tym względem polecam. Parking bezpłatny, ceny niskie(foto), no i jeszcze niesamowite apres ski...
Ok 500 m od stoku - budynku z napisem Zdrój Wojciech - znajduje się pijalnia wód oraz basen z termalną, radoczynną wodą. Żaden tam aquapark. Budynek w stylu eklektyzmu - kolumienki, aniołki, arkady i marmury...Basen w tym samym klimacie. Bilet 25 zł za 30 min., dziecko - 8 zł. Najlepiej wcześniej rezerwować, lub liczyć, że ktoś nie przyjdzie i zwolni się miejsce. Potrzebne są czepki pływackie. Jeśli ktoś ich nie ma - można je zakupić w automacie.
Nie wiem, czy w tym basenie - w każdym razie w Lądku Zdrój bywał car Rosji Aleksander I, król Prus Fryderyk II, cesarz Wilhelm, Goethe... Teraz możecie i Wy.
Nawet lepiej niż poprzednicy - macie przecież narty... :D

Załączone pliki


  • 5

**********************************ŚNIEGU!


#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 02 marzec 2011 - 14:02

bum,
dzięki wielkie za zamieszczenie relacji i fotki!!
Czy możesz jeszcze wystawić ocenę na podstawie tego tematu:

http://www.kochamnar...wania-osrodkow/
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 bum

bum
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Artur

Napisano 02 marzec 2011 - 21:56

*infrastruktura 5/6--- jak na malutki ośrodek ok, sztuczne naśnieżanie, stok oświetlony, spore możliwości poza nartami...

*przygotowanie stoków 4/6 ratrakowane, starają się...

*gastronomia ?/6 knajpa jest; nie jadłem, ale kawa ok;)

*nocleg ?/6 noclegi są, ale spałem gdzie indziej...

*dojazd 5/6, pozytywnie - ode mnie najprościej przez Czechy - Głuchołazy - Javornik - dalej przełęcz i już widać stok.

*stosunek jakość/cena 5/6


Znalazłem jeszcze świetną panoramę: http://dolnyslask360...ce.php?q=256 20
:hi:
  • 3

**********************************ŚNIEGU!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych