Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aż tak bardzo Nart nie Kocham :)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 18 luty 2011 - 06:34

Co do testów to zapraszamy na zawody konkurencyjnego forum gdzie będziemy mieli narty testowe..

My z nikim nie konkurujemy wiec nie ma czegos takiego jak konkurencyjne forum.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#22 Somedude

Somedude
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Narty:Kneissl,Duel, Zai, Kessler ..
  • Imię :Piotrek

Napisano 18 luty 2011 - 08:35

Źle to napisałem ale nie chciałem wymieniać nazwy.
  • 0
Co nas nie zabije to nas wzmocni ..

#23 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 luty 2011 - 08:42

Źle to napisałem ale nie chciałem wymieniać nazwy.

nazwe możesz wymieniać ale przed tym musisz 3 razy splunąć przez lewe ramię

skionline i skiforum mają swoje zawody, będziecie na obu?

a wracając do ręcznie robionych w Szwajcarii nart to miałem na nogach RTC
poprostu dobre narty i nic więcej
jechały tak jak sklepowe rossiniolki z wyższej półki ale
zawsze jednak może ktoś powiedzieć że nie jestem dobrym narciarzem skoro nie zauważyłem różnicy

tu filmik z produkcji:
http://www.rtc-ski.c...echnologie.html

Użytkownik jabol edytował ten post 18 luty 2011 - 08:53

  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#24 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 18 luty 2011 - 09:14

Na "dzień dobry" wystarczy zarać nowe narty jednej z firm masowych do dobrego serwisu który posiada miarkę ślizgu i zobaczyć na jakim poziomie ma wpuklenie, zdarza sie że na dzień dobry ślizg jest ok ok 1 mm wklęsły co na żywotności nart przekłada się na ok 40-50 zywotnośći.


To akurat kwestia skuteczności kontroli jakości, która może i powinna być lepsza u producentów produkujących mniejsze partie danego produktu. Nie jest to raczej związane czy proces produkcji był ręczny i automatyczny.
Ale sprawdzę dziś narty w domu, które jeszcze mają firmową strukturę, jak to z wypukłością i wklęsłością ślizgu. Mam nadzieję że Elan to firma masowa? Co prawda posłużę się zwykłą cykliną, ale mam nadzieję że wynik będzie miarodajny.
Pozdr
Marcin

PS: Oprócz tego w weekend pewnie będę miał w ręku nowe Progressory kumpla, też je sprawdzę tą prymitywna metodą i dam znać na forum o wynikach. Jakiekolwiek by nie były.

Użytkownik bocian74 edytował ten post 18 luty 2011 - 09:22

  • 0

#25 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 18 luty 2011 - 10:38

Kurcze szkoda, ale nie ma we mnie żadnego ducha rywalizacji sportowo-narciarskiej, więc raczej się nie stawię na te tajemne zawody tajemniczego "konkurencyjnego forum".
Poza tym ja tylko chciałem się przejechać na nartach celem ocenienia, czy nadają się do dobrej jazdy, czy może się nie nadają, oczywiście bez publicznego rozgłaszania ewentualnej złej formy którychś z nart.
No cóż, będę się starał jakoś poradzić sobie w dalszym życiu bez tej próby.
Wklęsłe ślizgi? Były w jednych nartach, ale to już dość dawna historia zakończona jakieś 5 lat temu.:hi:
  • 0

#26 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 18 luty 2011 - 10:59

Kurcze szkoda, ale nie ma we mnie żadnego ducha rywalizacji sportowo-narciarskiej, więc raczej się nie stawię na te tajemne zawody tajemniczego "konkurencyjnego forum".


Rywalizacyjnie podchodzi tam chyba tylko pierwsza dwójka (0.07s różnicy w zeszłym roku), z którą reszta i tak nie ma szans (strata trzeciego to już ponad sekunda) :)
Pozdr
Marcin
  • 0

#27 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 luty 2011 - 11:11

pierwsza dwójka (0.07s różnicy w zeszłym roku), z którą reszta i tak nie ma szans (strata trzeciego to już ponad sekunda)

jeśli ta pierwsza dwójka jedzie na ręcznie robionych nartach
to mamy odpowiedź na wszystkie wątpliwości
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#28 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 18 luty 2011 - 11:15

jeśli ta pierwsza dwójka jedzie na ręcznie robionych nartach
to mamy odpowiedź na wszystkie wątpliwości


Obawiam się że jeszcze wchodzą w grę umiejętności jazdy na tyczkach, smarowanie nart fluorem tuż przed startem, guma itd :)
Pozdr
Marcin
  • 0

#29 Somedude

Somedude
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Narty:Kneissl,Duel, Zai, Kessler ..
  • Imię :Piotrek

Napisano 18 luty 2011 - 19:25

Skiforum.
  • 0
Co nas nie zabije to nas wzmocni ..

#30 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 18 luty 2011 - 19:49

PS: Oprócz tego w weekend pewnie będę miał w ręku nowe Progressory kumpla, też je sprawdzę tą prymitywna metodą i dam znać na forum o wynikach. Jakiekolwiek by nie były.


Elany sprawdzone. Brak zauważalnych w warunkach domowych wad powierzchni ślizgu.Jutro raport ze sprawdzenia Fischerów.
Pozdr
Marcin
  • 0

#31 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 21 luty 2011 - 10:35

Z powodu niedyspozycji kumpla Progressory dotrą do mnie w terminie późniejszym. Przepraszam i proszę o cierpliwość :)
Pozdr
Marcin
  • 0

#32 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 marzec 2011 - 16:20

A wracając do tematu... czy jest ktoś w stanie mnie przekonać i podać konkretne argumenty które będą świadczyły na korzyść nart za 30 tys. ?? Argumenty które są w stanie przekonać człowieka do zakupu takich nart. Dzięki,
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#33 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa
  • Narty:Fischer RX Fire
  • Imię :Rysiek

Napisano 10 marzec 2011 - 16:58

A wracając do tematu... czy jest ktoś w stanie mnie przekonać i podać konkretne argumenty które będą świadczyły na korzyść nart za 30 tys. ??


ja nie

Argumenty które są w stanie przekonać człowieka do zakupu takich nart. Dzięki,

tu łatwiej, wygrana w totka
  • 0

#34 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 marzec 2011 - 17:00

Bzyku zgadzam się z Tobą, ale zauważ że jednak narty takie są sprzedawane i mają swoich wielbicieli. Chciałbym się dowiedzieć co powoduje u nich to uwielbienie ? Coś specyficznego, czego nie mają narty za 2 tys. ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#35 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 10 marzec 2011 - 19:16

Chciałbym się dowiedzieć co powoduje u nich to uwielbienie ? Coś specyficznego, czego nie mają narty za 2 tys. ?


Głównie unikalność. To też towar i jeśli komuś na tej unikalności zależy, to czemu nie?
  • 0

#36 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 marzec 2011 - 19:22

Głównie unikalność

tzn, że kupuję narty sugerując się unikalnością ? Niczym więcej ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#37 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 10 marzec 2011 - 19:36

tzn, że kupuję narty sugerując się unikalnością ? Niczym więcej ?


Nie ma co się obawiać o ich parametry jezdne- na pewno są bardzo dobre. A unikalność to cecha handlowa jak każda inna. Jeśli masz potrzebę wyróżniania się w ten sposób, podkreślenia swojego statusu i stać cię to kupujesz. Jeśli nie, to kupujesz coś innego. Proste.
Pozdr
Marcin
  • 0

#38 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 marzec 2011 - 21:34

kupujesz coś innego. Proste.

Niestety nie. Ja jestem unikalny bez nart, a co powiedzieć dopiero...z

czy jest ktoś w stanie mnie przekonać i podać konkretne argumenty które będą świadczyły na korzyść nart za 30 tys. ??


bardzo proszę jeśli ktoś jest w stanie :)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#39 civil

civil
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bielsko-B
  • Narty:Zai Classic + Rossignol 9s WC
  • Imię :Adam

Napisano 01 maj 2011 - 09:49

a ja pokochałem :D
kupiłem w tym roku narty ZAI Classic to ta sama firma co sprzedaje narty firmowane logiem Bentleya moje narty teoretycznie są trzy razy tańsze ale jednocześnie są warte każdej złotówki
narta ma raczej długi promień skrętu ale jazda na nich nie przypomina niczego z czym miałbym do czynienia wcześniej ona jest stworzona do tego by jeździć i by nam miska się ciągle śmiała a z ust wydobywał się błogi pomruk lub okrzyk - MIODZIO


gorąco polecam a jeśli nie stać Cię na nowe to polecam poszukać używek :) --- wg mnie naprawdę warto , no i ten minimalizm formy z tymi nartami jest jak z samolotami mówi się że co ładnie wygląda musi dobrze latać i tak jest z tymi nartami :DDDDDD
  • 0

#40 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 01 maj 2011 - 10:22

a ja pokochałem :D
kupiłem w tym roku narty ZAI Classic to ta sama firma co sprzedaje narty firmowane logiem Bentleya moje narty teoretycznie są trzy razy tańsze ale jednocześnie są warte każdej złotówki
narta ma raczej długi promień skrętu ale jazda na nich nie przypomina niczego z czym miałbym do czynienia wcześniej ona jest stworzona do tego by jeździć i by nam miska się ciągle śmiała a z ust wydobywał się błogi pomruk lub okrzyk - MIODZIO


gorąco polecam a jeśli nie stać Cię na nowe to polecam poszukać używek :) --- wg mnie naprawdę warto , no i ten minimalizm formy z tymi nartami jest jak z samolotami mówi się że co ładnie wygląda musi dobrze latać i tak jest z tymi nartami :DDDDDD



Gratuluję wyboru i zakupu nart zai.
A jeździłeś na innych modelach zai?
  • 0

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych