Skocz do zawartości


Zdjęcie

DUEL 4WIN SL


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 luty 2011 - 13:59

Cześć
Poniżej jeszcze dwa filmiki z ostatniego pobytu na nartach. Filmiki są nietypowe bo jadę na slalomkach na których zdarza mi się jeździć naprawdę rzadko z czego wynika sporo róznych dalszych przemysleń.




Nie lubie narty slalomowej. Duel 4 WIN SL to narta, która jest odpowiednikiem komórki w ofercie innych firm.
Jak widać jadę na tej narcie dość defensywnie. Jazda nie wygląda zbyt dynamicznie i dośc wolno (oczywiście moje odczucia w czasie jazdy były inne ale to jest dość znany efekt). Pewien taktyczny błąd jest zamierzony. Celowo pojechalem na płaskim krótkim a na stromszym długim skrętem.
Mysle, że narta wymaga zdecydowanie bardziej agresywnej jazdy z przesunięciem środka cężkośći bardziej ku przodowi oraz większej szybkości.
Mialem wrażenie, że nie jest to narta dla mnie ze względu na moje przyzwyczajenia i styl jazdy i z przyjemnościa oddałem ją żonie.

Teraz o samej narcie. Typowa slalomka. Lubi krótki skręt i przygotowany twardy stok. Na rozjeżdżonym jazda nie jest zbyt przyjemna. Narta sama wybiera nierówności szukając skretu, trzeba więc być dośc uważnym i generalnie wożenia nie ma.
Bardzo ładnie spisuje sie w dłuższym skręcie i przy większej szybkości jest stabilna i powidziałbym, że dośc łatwa w takiej jeździe ale to zaczyna sie gdzieś przy 50km/h.
Największym zaskoczeniem jednak był fakt że narta bardzo fajnie spisywała sie w głębokim sniegu. Przy w miare delikatnej jeździe nie zapadała się ani nie miała tendencji do nurkowania pod sniegiem. W troszke cięższym (dwudniowy z malym podkałdem i na tym jakieś 20 cm świeżego) równiez szła bez problemu choć jazda musiala byc bardzo uważna z poszerzeniem łuku bo każde zbyt mocne dociążenie groziło efektownym kozłem przez narty. To chyba było najprzyjemniejsze zaskoczenie.
Na nartach jeździła równiez moja zona i siostra (dośc doświadczone narciarki na 7 myslę, ponad 20 lat stażu) obie stwierdziły, że są troche za długie (im wychodziły praktycznie do wzrostu) przez co jazda była troszke kanciasa ale bezproblemowa.
Gdybym miał kupić slalomke rozważyłbym chyba cos mniej ambitnego bo ta narta jest stworzona dla agresywnych i sprawnych zawodników a nie podstarzałych grubasów.
Jeżęli ktoś jednak lubi ostry agresywny styl jazdy, startuje w slalomach to narta dla niego.
Ja jednak na gigantke przesiadłem sie z przyjemnością.
Pozdrawiam serdecznie


  • 5

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 luty 2011 - 14:20

jakie parametry miała testowana narta ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 luty 2011 - 16:55

Cześć

jakie parametry miała testowana narta ?


Spełniała założenia regulaminowe Fis - reszta dla mnie jest bez znaczenia więc po prrostu nie wiem.
Pozdro
  • 1

#4 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 10 luty 2011 - 17:25

Cześć

Spełniała założenia regulaminowe Fis - reszta dla mnie jest bez znaczenia więc po prrostu nie wiem.
Pozdro


Przepraszam za offtop, ale dlaczego dla Ciebie założenia FIS są aż tak ważne? A i przede wszystkim co rozumiesz przez założenia FIS? Na pewno długość, co jeszcze?
  • 0

#5 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 luty 2011 - 18:48

Cześć
Ważne - a kto powiedział, że ważne po prostu to wiem o tej narcie a że Janusz pytał to napisałem.
Panowie napisałem jak się na narcie jeździło i do czego wydaje się przdatna a do czego nie. Parametry promienie itd mozna sobie pewnie znaleźć na stronach producenta czy dystrybutora. Dla mnie nie ma to specjanlengo znaczenia więc tego po prostu nie wiem.
Chetnie odpowiem na pytania związane z samą jazdą na tej narcie. Narta jest solidna (ciężka)wyposażona w płytę z wiązaniami Vista - bardzo fajny system zmiany rozstawu.
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 10 luty 2011 - 18:52

  • 2

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 luty 2011 - 19:20

Chetnie odpowiem na pytania związane z samą jazdą na tej narcie. Narta jest solidna (ciężka)wyposażona w płytę z wiązaniami Vista - bardzo fajny system zmiany rozstawu.

- czy mógłbyś porównać z nartami sklepowymi o podobnych parametrach?
- czy warta jest swojej ceny?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 10 luty 2011 - 19:26

Cześć
Ważne - a kto powiedział, że ważne po prostu to wiem o tej narcie a że Janusz pytał to napisałem.
Panowie napisałem jak się na narcie jeździło i do czego wydaje się przdatna a do czego nie. Parametry promienie itd mozna sobie pewnie znaleźć na stronach producenta czy dystrybutora. Dla mnie nie ma to specjanlengo znaczenia więc tego po prostu nie wiem.
Chetnie odpowiem na pytania związane z samą jazdą na tej narcie. Narta jest solidna (ciężka)wyposażona w płytę z wiązaniami Vista - bardzo fajny system zmiany rozstawu.
Pozdro


Pytam o założenia FIS bo po prostu ich nie znam. Jedyne o czym słyszałem to o ograniczeniu długości narty slalomowej w PŚ. A to że napisałeś jak się jeździło - chwałą CI za to.
  • 1

#8 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 10 luty 2011 - 21:11

Mitku miales okazje wjechac nia na zywy lod?Jesli tak to czy krawedz trzymala?
P.S.Nawykow z dluzsych nart sie nie pozbedziesz na dwa zjazdy ale moze po tygodniu pilowania kto wie :D
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#9 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 luty 2011 - 23:40

Cześć
Janusz:
Pyt 1 Nie. Nie miałem innych nart do porównania podobnej klasy. Slalomka zony ma 155cm więc odpadała.
Pyt 2 Nie wiem jaka jest ich cena ale to z pewnością dobra narta.
Adaś:
Długość to wiem. Inne kwestie związane są z wysokością płyty ale szczegółów nie pamiętam. Postaram się poszukać i jak coś znajdę to dam znać.
Pytek45:
W żywy nie bo na lodowcu nie jeździłem dawno ale na martwym trzyma. :) ;)
Pozdro
  • 1

#10 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 13 luty 2011 - 12:10

Narty, które testował Mitek to Duel 4 win SL
-długość 165cm
-taliowanie 116-65-100,5
-promień skrętu 15,5 m
Budowa narty:
Pełny rdzeń drewniany (dwa rodzaje drewna), carbon, płyty titanalowe, włókna szklane
Ślizg narty wykonany z Nano Sole o wysokiej gęstości molekularnej.
Wiązania Vist + płyta Pro Light
  • 1

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 




Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych