Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak nasze mięśnie mogą pomóc w nauce jazdy


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#21 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 luty 2011 - 15:40

hej Andrzeju, wydaje mi się że to właśnie jest sedno całych przemyśleń o bólach narciarskich
"szuraczy" i "zwozicieli"
prawdopodobnie nic nie będzie bolało


Trzebaby jeszcze doprecyzowac co znaczy szuracz i zwoziciel. W pewnym stopniu kazdy z nas nim jest, jednym i drugim. Ja staje sie zwozicielem, gdy jestem zmeczony, mam juz dosc jezdzenia, szuraczem jestem w trudniejszych miejscach, itd.

Swoja droga ludzie maja upodobanie do roznej jazdy i po czesci wynika to z ich charakteru. Moznaby nawet przypisac pewne jego cechy do stylu jazdy. I tak ambitny macho jezdzi szybko i bez przerwy, skrupulatny stoik pojedzie starannie, niezbyt szybko, wykanczajac skrety, czesto zatrzymujac sie dla podziwiania widoczkow, prymitywny ochlaptus pojedzie szybko, bezmyslnie i niebezpiecznie. Itd.

Kilka przykladow. W Cortina jezdzilem przez pewien czas z facetem z Bydgoszczy. Po 40-ce, silny przemyslowiec. Jezdzil tak, by jak najszybciej znalezc sie na dole. Kilka razy pojechalem za nim, by zrozumiec na czym polega urok takiej jazdy. I nie bardzo moglem go znalezc. Jak dla mnie - bezmyslne grzanie w dol. Ale jemu sie podobalo.

Inny przyklad. Ania (Aniouk), ktora obserwowalem ostatnio na Jawrzynie. Dopiero 3-rok jezdzenia. Widac ogromna detrminacje do wykonczenia kazdego skretu, by byl on mozliwie jak najlepiej wykonany, zadnego parcia w dol. Jechala dosc wolno, ale pewnie, czasami sie zatrzymujac. Czyzby ten sposob jazdy, pod kontrola, dobry technicznie, byl odzwierciedleniem jej charakteru? :) Podobny styl jazdy, precyzyjny, staranny, prezentuje moj syn i... zgadza sie on z jego charakterem. :)
  • 2

#22 mgr

mgr
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Nieszawa(Kuj-Pom)
  • Narty:Salomon Streetracer 600

Napisano 09 luty 2011 - 16:03

Dokładnie :hysterical: też ostatnio zaobserwowałem "fajerów" którzy hamowali pługiem i jeszcze nieudolnie a w dół sunęli, że ślizgi palić. Mój jeden długi skręt a oni już 1/3 stoku za sobą, płynąc obiema nartami po śniegu. :crazy_pilot:
Zawsze sobie cenię zjazd techniczny. Szybkość przy technice nie zawsze popłaca czego się przekonałem gdy odpięła mi się narta na lodzie przy podjeździe do wyciągu i 4 ludzi znalazło się na mnie. Od tamtej pory zacząłem jeździć w myśl obojętnie jak szybko byle technicznie i prawidłowo aby zebrać całą "esencję" z jazdy. Tak szczerze to nie jeździłbym na nartach jeżeli nie byłoby tam czegoś takiego, że człowiek za każdym zjazdem stara się wykonać coś lepiej, coś poprawić.
Tutaj mamy typowe kontrasty charakterów i gustów :)

Ciekawe czy Ci pałkarze przejmują się takimi bólami :D ? Czy im na narciarstwie zależy ?

Użytkownik mgr edytował ten post 09 luty 2011 - 16:03

  • 1
Dołączona grafika
_________________Bez kurtki cieplej :D____________________________________________

#23 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 09 luty 2011 - 19:53

A co kiedy bolą ramiona po nartach. Właśnie mam to po drugim dniu jazdy. Co Wy na to ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#24 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 09 luty 2011 - 20:12

A co kiedy bolą ramiona po nartach. Właśnie mam to po drugim dniu jazdy. Co Wy na to ?


Pit, to od noszenia nart na ramieniu... musisz sobie sprawić wózek :D
  • 0

#25 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 09 luty 2011 - 20:31

Hahahaha, mam już wózek. A na poważnie kolego sympatyczny ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#26 Zbój

Zbój
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 luty 2011 - 20:46

To ja uchylę rąbka tajemnicy - ostatnio największe problemy miałem z zakwasami w ... łydkach.

Nie znam się, ale czy to nie jest wina obuwia, zle dopasowanego ?


Pit - prorok czy co? :blink:

Ponieważ i tak miałem zmieniać po tym roku buty, to postanowiłem oblookać co tam ciekawego w sklepach mają. Wsadzam stopę w miarkę i ... szok :eek: . Mam obecnie (a właściwie to miałem) buty o dwa rozmiary za duże. A kupowane były w dobrym sklepie 15 lat temu i Pan sprzedawca pomagał dobrać.
W związku z tym jestem posiadaczem nowych bucików :boogie:
Wybieranie nie było najłatwiejsze i Dragony 120 z Tecnici na które się nastawiłem musiałem z żalem porzucić (uwierały w achillesa). Kolejne Atomici w kostkę, itd. aż w końcu stanęło na Lange-ach Super Blaster-ach. No i jak tylko będę miał okazję się wyrwać to zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam,
Zbój
  • 0
Pozdrawiam,
Zbój

#27 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 09 luty 2011 - 20:48

Pit - prorok czy co?


przepraszam, nie chciałem byś nie cierpiał :uklon2:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#28 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 luty 2011 - 00:09

Cześć

[Ponieważ i tak miałem zmieniać po tym roku buty, to postanowiłem oblookać co tam ciekawego w sklepach mają. Wsadzam stopę w miarkę i ... szok :eek: . Mam obecnie (a właściwie to miałem) buty o dwa rozmiary za duże. A kupowane były w dobrym sklepie 15 lat temu i Pan sprzedawca pomagał dobrać.
W związku z tym jestem posiadaczem nowych bucików :boogie:
Wybieranie nie było najłatwiejsze i Dragony 120 z Tecnici na które się nastawiłem musiałem z żalem porzucić (uwierały w achillesa). Kolejne Atomici w kostkę, itd. aż w końcu stanęło na Lange-ach Super Blaster-ach. No i jak tylko będę miał okazję się wyrwać to zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam,
Zbój


15 lat ze źle dobranym butem - gratulacje. Czy to był pierwszy but?
Pozdro
  • 0

#29 Zbój

Zbój
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 luty 2011 - 00:52

15 lat ze źle dobranym butem - gratulacje. Czy to był pierwszy but?


Miałem w tym czasie ponad 10 lat przerwy więc efektywnie był używany jakieś 5 lat, z czego dwa teraz. A przed ich kupnem też miałem ładne kilka lat przerwy. Poprzedni but, który miałem to był jeszcze w wieku "juniorskim", że tak się wyrażę i był wybitnie za mały kiedy mogłem do nart powrócić. Zresztą z tym poprzednim wiąże się ciekawa historia - tak z przed dwudziestu kilku lat. Miałem wtedy Nordici - kupione na zachodzie używane od wielu lat, ale i tak luksus jak na tamte czasy. Któregoś pięknego dnia skorupa w bucie po prostu się rozleciała na dwie połówki podczas jazdy. Zapakowałem bucik i wysłałem do Nordici z informacją co o ich produkcie sądzę. Jakież było moje zdziwienie kiedy za kilka miesięcy przyszły do mnie nowe buty z przeprosinami od firmy i wyjaśnieniem, że wprawdzie but już jest wieeele lat po gwarancji, ale tego typu awaria nie powinna w ich produkcie wystąpić i w związku z tym przysyłają mi nowe. Niestety przyszły już po sezonie a w następnym z nich wyrosłem - co i tak nie miało większego znaczenia bo uprawianie wyczynowego sportu (nie koniecznie narciarskiego w moim przypadku) jest zdrowe i w związku z tym i tak miałem kilku letnia przerwę.

Pozdrawiam,
Zbój

P.S. Te nowe imadła to mnie chyba zabiją. Gdyby nie to, że wiem iż się rozchodzą, bo w sklepie do przymierzania były już nieco ubite i całkiem wygodne, to bym je chyba oddał.
  • 1
Pozdrawiam,
Zbój

#30 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 luty 2011 - 09:11

Cześć
No to zupełnie zmienia postą rzeczy. Pierwszy a nawet często drugi za duzy but to po prostu norma. Osoby kupujące buty po raz pierwszy po prostu nie znają odczuc jakie powinny towrzyszyć jego przymierzaniu i stąd ten problem. Nawet wszechoobecne miarki tego nie są w stabnie zmienić. Wystarczy podczas przymierzanie źle stać.
Miałem podbna do Twojej historiw z wiązaniami. Pękł mi pewien element w Tyrolii. Było to jakieś 20 może więcej lat temu. Zapakowałem sam tył wiązania i wysłałem na adres fabryki z prosba żeby cos z tym zrobili. Za jakies dwa może trzy tygodnie przyszedł list z agencji Sport&Frizeit z informacją, że oni zajmuja sie Europą wszchodnią i że dotarła do nich informcja o moje reklamacji ale gdzieś zgubili wiązanie i żębym opisał o co chodzi. Nabiedziłem sie strasznie bo nie znałem wogóel technicznego słownictwa angielskiego aby wytłumaczyc co sie zepsuło i wysałałem pod wskazany adres ale raczej dla zasady bo juz pożegnałem się z wiązaniem.
Za jakiś miesiąc przyszła paczka a w niej kompletne wiązania najnowszy model - pierwszy w katalogu na dany sezon (moje wiązanie tez było modelem sportowym) i z listem, że to wszystko co moga zrobić bo tamtych juz się nie produkuje ale jak jestem niezadowolony to prosze żebym odesłał i napisał co mogą zrobić innego.
na poczcie spędziłem chyba z godzine żeby ochłonąć. :):)
Pozdrawiam serdecznie
PS
Butów sie nie bój. Jeżeli dobrze dobraleś na długość to napewno się ułożą. Pamietaj żeby na początku zapinac bardzo delikatnie no i bądź przygotowany na lekki dyskomfort ale później będzie super.
  • 0

#31 Ewa13

Ewa13
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Salomon GT PRO 24
  • Imię :Ewa
  • Ulubiony stok:Pilsko

Napisano 10 luty 2011 - 10:05

jak ma sie sezon rozpocząć robie przysiady:) pomagą, rzecz jasna - nogi popracują
robie też pompki i brzuszki;)


Ale to bardzo dziwi mnie - z uwagi na wiosenna pogodę od ponad tygodnia biegam, staram się min 3 razy w tygodniu no i mam problem ;) bo bola mnie miesnie nóg, uda i plecy. Skoro jeżdzę na nartach i staram sie przynajmniej raz w tygodniu gdzies skoczyć, to przeciez nogi moje maja juz jakiś wysiłek, więc dlaczego bola mnie teraz po biegach ?
Zdaję sobie sprawę ze tak jak Mitek pisze, jakbym jeździła super technicznie pewnie nic by mnie nie bolało :zeby:
  • 0
-------------------
Pozdrawiam
Ewa

#32 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 luty 2011 - 10:13

Cześć

jak ma sie sezon rozpocząć robie przysiady:) pomagą, rzecz jasna - nogi popracują
robie też pompki i brzuszki;)


Ale to bardzo dziwi mnie - z uwagi na wiosenna pogodę od ponad tygodnia biegam, staram się min 3 razy w tygodniu no i mam problem ;) bo bola mnie miesnie nóg, uda i plecy. Skoro jeżdzę na nartach i staram sie przynajmniej raz w tygodniu gdzies skoczyć, to przeciez nogi moje maja juz jakiś wysiłek, więc dlaczego bola mnie teraz po biegach ?
Zdaję sobie sprawę ze tak jak Mitek pisze, jakbym jeździła super technicznie pewnie nic by mnie nie bolało :zeby:


Ale to zupełnie inny wysiłek. Wierz mi Ewo mnie też dzisiaj bola nogi a wczoraj przebieglismy wieczorem z przyjacielem może 5 km. To iny rodzaj wysiłku myślę. Z nartami jest tak , że pozycja jaka na nich przyjmujemy nie jest naturalna. Samo stanie na nartach aby czuc sie komfortowo jest czymś czego trzeba sie nauczyć inaczej męczy mięśnie bo je napinamy.
Poza tym jestjeszcze jedna kwestia, która może byc nieporozumieniem - myslę tak po przeczytaniu postów Andrzeja czy Deczka. ja nie pisałem, że nie boli w czasie jazdy. Pisałem, ze nie boli a raczej nie powinno po nartach i dotyczy to tematu Zbójowego czyli mięśni. Co innego odgnieciony piszczel choć tutaj zazwyczja mamy do czynienia ze zbyt mocno zapietymi butami i wadą postawy. Do tego dochodzą rózne anantomiczne wady. Mnie boli prawe kolano, jest opuchniete i tak praktycznie przezcały wyjazd. Po prostu miałe kontuzje. Nie mam w tym kolanie więzadła, łakotka jest w częściach więc boli i to naturalne bo jest chore. Mówimy o ludziach zdrowych natomiast.
Pozdrawiam
  • 0

#33 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 10 luty 2011 - 10:44

hej Andrzeju, wydaje mi się że to właśnie jest sedno całych przemyśleń o bólach narciarskich
"szuraczy" i "zwozicieli"
prawdopodobnie nic nie będzie bolało

Akurat. Też boli. Mnie najbardziej uda. Cała sztuka w tym, żeby sobie pierwszego dnia nie ustawić całego pobytu na leczenie zakwasów ;)
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#34 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9800 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 luty 2011 - 13:40

W Cortina jezdzilem przez pewien czas

tak zupełnie nie na temat :ukryty: drogi Andrzeju
pamiętam na SF była Twoja relacja z wyjazdu do Cortiny i okolic
bardzo fajne zdjęcia były ale nie mogę się ich nigdzie doszukać
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#35 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4190 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 luty 2011 - 14:31

W Cortina jezdzilem przez pewien czas

tak zupełnie nie na temat :ukryty: drogi Andrzeju
pamiętam na SF była Twoja relacja z wyjazdu do Cortiny i okolic
bardzo fajne zdjęcia były ale nie mogę się ich nigdzie doszukać


Moje rozwazania dotyczace zaleznosci pomiedzy charakterem czlowieka i jego sposobem jazdy tez sa nie na temat. :) Zbocznikowalem. Daje namiar na PW.
  • 0

#36 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 21 marzec 2011 - 14:08

Żeby wrócić do tematu...

chodziło mi właśnie o zebranie informacji co jest nie tak i czym się to może objawiać. Jak np. palenie w udach zostało zdiagnozowane jako jazda na tyłach. Czy jeszcze inne bóle można w miarę jednoznacznie przypisać do konkretnych wad techniki?

Innych nie odnotowałem (poza bólem głowy, ale on raczej z techniką narciarską czy jej brakiem wiele wspólnego nie miał). Związek "palenie w udach - zbyt odchylony do tyłu narciarz" jestem jednak skłonny potwierdzić. Przyjęcie pozycji z piszczelami wyraźnie opartymi na językach butów natychmiast redukowało ból z poziomu "wezwijcie śmigłowiec" do "jeszcze trochę pojeżdżę".
  • 1
pozdrawiam
Jarek

#37 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 21 marzec 2011 - 16:20

Palenie w udach a przede wszystkim pozbycie się to kwestia czasu, doświadczenia na nartach i dobrej , technicznej jazdy. Przede wszystkim bez napinania się. Słabsza technika, za stromy stok co powoduje napięcie prawie wszystkich mięśni w nogach i mamy ból gotowy. Z czasem zniknie :thumbsup:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#38 Reblax

Reblax
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2011 - 14:47

ja tam lubię gdy wracam po kilku godzinach jazdy i czuję jak całe ciało jest wycieńczone, jakieś dawno nieużywane mięśnie przypomniały sobie o swoim istnieniu, organizm produkuję endorfiny i odczuwamy ten przypływ szczęścia po fajnym zmęczeniu...
  • 1

#39 Tarifasurf

Tarifasurf
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:39

Wtedy trzeba udać się do sauny:)
  • 0

#40 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 18 grudzień 2011 - 20:50

Wtedy trzeba udać się do sauny:)


Ja cie kręcę to by już mnie zwaliło z nóg. :zemdlal: :zemdlal: :)

Po dużym wysiłku nie lubię sauny tylko letnią kąpiel. :D

Użytkownik Adrian edytował ten post 18 grudzień 2011 - 20:51

  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych