Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak ja jeżdżę na nartach?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#41 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 16 listopad 2011 - 09:41

Jaja sobie robicie a to nieladnie.
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#42 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 16 listopad 2011 - 11:12

Cześc

Jaja sobie robicie a to nieladnie.

Myślę, że nieświadomie.
Pozdro serdeczne
  • 1

#43 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 16 listopad 2011 - 13:40

To moze im powiedziec?
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#44 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 16 listopad 2011 - 13:40

Myślę, że nieświadomie. Pozdro serdeczne

To moze im powiedziec?
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#45 Niko130

Niko130
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Karkonosze
  • Narty:heady 163
  • Imię :Jerzy

Napisano 16 listopad 2011 - 14:19


Racetiger, mnie się jazda podoba. Nie będę komentował filmu........


Jur39ek moim zdaniem powinieneś skomentować.
Mam takiego kolegę na innym forum Nico się nazywa i on w trzech zdaniach napisał mi to o czym inni piszą książki.
Myślę że Racetiger jest na tyle dobrym narciarzem że na pewno wyciągnie wnioski ale ja np. chciałbym mieć to wytłumaczone. Pewnie kilku innych kolegów też.

Pozdrawia "Twoje utrapienie" :)


Adrian! Wszystko co można było powiedzieć (a nawet za dużo) zostalo napisane. Intencją moją było zachęcenie Racetigera do powrotu na forum.
To jego film, chce rozmawiać ? Jestem gotów.
Chcąc postąpić wg Twojego życzenia muszę opisać zdjęcia i je porównać.
Wiem, ze to potrafisz.
Pozdrawiam!
Niko130
  • 1

#46 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 16 listopad 2011 - 18:53

Jur39ek miałem wczoraj poczytać Twoje posty ale syn pożyczył komputer gdzie mam program do porównywania pisowni.

Dlatego Mitek i Pytek się tak śmiali, to chytrusy :boogie: . wiedzieli i nie powiedzieli. Czyli już nie muszę pisać na PW.

Jerzy wiesz że jak zobaczę kogoś kto lubi i z pasją pisze to mu nie dam spokoju.
Zobacz nawet Mitka zamęczyłem na śmierć i rzadko wpada na KN :) Pit już jest też bliski rozpaczy, :russian: :luz:
  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#47 Niko130

Niko130
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Karkonosze
  • Narty:heady 163
  • Imię :Jerzy

Napisano 16 listopad 2011 - 20:35

Jur39ek miałem wczoraj poczytać Twoje posty ale syn pożyczył komputer gdzie mam program do porównywania pisowni.

Dlatego Mitek i Pytek się tak śmiali, to chytrusy :boogie: . wiedzieli i nie powiedzieli. Czyli już nie muszę pisać na PW.

Jerzy wiesz że jak zobaczę kogoś kto lubi i z pasją pisze to mu nie dam spokoju.
Zobacz nawet Mitka zamęczyłem na śmierć i rzadko wpada na KN :) Pit już jest też bliski rozpaczy, :russian: :luz:


Ale są miejsca gdzie można od Ciebie uciec. :boogie: :hi:
Pozdrawiam!
  • 1

#48 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 17 listopad 2011 - 16:48

Tak Nico są fora na których nie będę pisał. Nie pasują mi klimaty. Piszę tylko tam gdzie ludzie się nie nadymają i są ok.
Jak coś nie tak to wystarczy jak napiszesz : "Lechu nie pieprz" i jest OK. :D :)

Użytkownik Adrian edytował ten post 17 listopad 2011 - 16:50

  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#49 Niko130

Niko130
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Karkonosze
  • Narty:heady 163
  • Imię :Jerzy

Napisano 17 listopad 2011 - 20:25


No właśnie nie pieprz tylko otwierał sezon (Młode buki sobota-niedziela)
http://www.holidayin...&frm=map&cat=45
  • 2

#50 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 17 listopad 2011 - 20:36

No właśnie nie pieprz tylko otwierał sezon (Młode buki sobota-niedziela)
http://www.holidayin...&frm=map&cat=45


Mam Jańskie codziennie : http://www.holidayin...=2&loc=4&cat=45frm=info&raw=

Może nawet pojadę ale dopiero w poniedziałek. So-Nie to będzie tłok.

Użytkownik Adrian edytował ten post 17 listopad 2011 - 20:37

  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#51 mjakmama

mjakmama
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Karolina

Napisano 17 listopad 2011 - 23:24


Zgadzam się z przedmówcami ! Od butów flex 40 - 60 to tylko Cię będą nogi boleć, grubo miękkiej gąbki w bucie a Ty w miarę rozwoju sytuacji będziesz zaciskał klamry coraz bardziej, że Ci żylaki popękają, bo Ci będzie noga latać w bucie. Jeśli wiążesz jakąkolwiek przyszłość z narciarstwem albo jest to Twoje nowe hobby, kup sobie buciki Flex 80, takie żeby było mało gąbki w bucie i żeby ta gąbka w bucie była twarda, łatwo jest to sprawdzić, na języku ok 1 cm nie więcej ! Lepsze czucie narty i szybsze przkazanie tego co nogi chca uczynić z nartą . Pozostały wpływ na flex ma skorupa buta czyli tworzywo z którego wykonano but. Tutaj jednak im niższa temperatura tym tworzywo jest mniej elastyczne i flex się zwiększa ale tym nie zawracaj sobie już głowy, zwróć uwagę wyłacznie na grubość i twardość gąbki w bucie. Ja obecnie jeżdżę w butach Dolomit flex 130 więc nie obawiaj się flexu, bo to termin umowny (przy porządnym mrozie ciężko jest je ściągnąć z nóg ale jeździ sie wspaniale i to cały dzień na stoku a nie tylko 2 zjazdy na zawodach jak piszą niektórzy fachowcy bez paraktyki). Jeśli miałbym polecić jakieś buciki, to nic nie sugeruję ale polecam Atomic M-tech 80 (flex 80).
Aktualna cena nowych bucików Atomic M-tech 80 w sklepie http://www.starsport...moke-p-118.html to 490 PLN (srebrne z sezonu 07/08) więc chyba warto przemyśleć sprawę . Szczerze polecam, bo takie buty maiłem, do czasu kiedy nie obudziła sie we mnie chęć rywalizacji sportowej, późno to poczułem, gdzyż mam obecnie już 38 lat ale kiedyś nie było tylu stoków i wyciągów co teraz . Na marginesie, ze sklepem nic mnie nie wiąże, robiłem tam wyłącznie zakupy i moge polecić, może gdziś znajdziesz taniej.
Pozdrawiam serdecznie
poniżej linki do kilku moich filmów na youtube
http://www.youtube.com/watch?v=GCvx_zvbVjQ
http://www.youtube.com/watch?v=RXbE26xGiqA&feature=related



Pozwolę sobie skomentować twoją jazdę bez żadnych podtekstów skoro wstawiłeś już filmy.
Dotyczy pierwszego filmu.
-garbisz się
-za bardzo wychylasz tułów do przodu a biodra zostają z tyłu
-za nisko trzymasz dłonie
-za wąsko stoisz na nartach
-nie dokręcasz skrętów czego efektem są pozostające za tobą pióropusze śniegu.
Drugi film.
Nie wiem czy chciałeś jechać Fun Carving czy po prostu chciałeś zjechać na krawędzi.
Widać braki w postawie czego efektem jest brak pewności i stabilności na narach widać to w 7 sekundzie, 14sekundzie, 25sekundzie filmu.
Masz problem z prawym kolanem ucieka Ci na zewnątrz a najlepiej widać to przy skręcie w prawo w okolicach 30sekundy.



ale świetne kijaszki :D:D
  • 1

#52 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 listopad 2011 - 08:44

ale świetne kijaszki :D:D

a jeszcze lepsza panorama TATR
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#53 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 18 listopad 2011 - 10:27

Co tam kijaszki zobaczcie sobie stronę internetową autora to dopiero Wam szczęka opadnie. Koleś jest niesamowity. Wielki szacunek.

Odnośnie kijków. Ja gigant pomykam z kijkami do skoków i w zasadzie żaden sędzia jeszcze nie zwrócił na to uwagi.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#54 JORDAN

JORDAN
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 12 luty 2020 - 22:35

Mitek chyba prosił bym wrzucił filmik z moją jazdą. Zatem załączam (sprzed kilku dni Hochziger). Z uwagi na to, że uczyli mnie w latach 80-90 tych instruktorzy seniorzy to mam zaszczepiony styl klasyczny. Może nieco staroświecki. Od kilku lat uczę się bardziej sportowego zacięcia i a la carvingu. Sam już obecnie tego próbuję dzięki pomocy Youtube;)

 

Aktualizacja: nie mam uprawnień do zamieszczania plików filmowych, zatem wrzucę link Wetransfer z filmem :)


Użytkownik JORDAN edytował ten post 12 luty 2020 - 23:52

  • 1

#55 JORDAN

JORDAN
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 13 luty 2020 - 00:13

Poniżej link:
https://we.tl/t-RTthNPIuO1
  • 2

#56 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 luty 2020 - 00:33


Aktualizacja: nie mam uprawnień do zamieszczania plików filmowych,

a przez  YouTube nie próbowałeś ?

 

Filmik mi się podoba - tak jeździł mój mentor narciarski czyli wujek a dla wujka wzorem był Ingemar Stenmark

 


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#57 JORDAN

JORDAN
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 13 luty 2020 - 09:35

Janku z Twoich ust taka opinia. Dziękuję :)
  • 1

#58 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 luty 2020 - 10:26

Janku z Twoich ust taka opinia. Dziękuję :)

tylko poczekaj bo jak Mitek wróci z urlopu to zaraz nas postawi do krawędzi :)

 

Po Stenmarku  jedzie Pierro Gros z rozpuszczonymi włosami i bez ochraniaczy - genialne, wtedy w slalomie było znacznie mniej kontuzji niż teraz.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#59 JORDAN

JORDAN
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Rossignol Zenith 6,5
  • Imię :Jacek

Napisano 13 luty 2020 - 13:55

Tak tak Mitek to ja doskonale wiem więc lepiej nie rzucajmy się w oczy tą dyskusją haha ;)
  • 1

#60 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 luty 2020 - 08:49


lepiej nie rzucajmy się w oczy
ale powspominać warto

 

jak bardzo chciałem wtedy tak jeździć jak ONI


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych