Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kasina Wielka


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Katarynka

Katarynka
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:volkl attiva

Napisano 03 luty 2011 - 10:54

Nie wierzyłam, że nie ma Kasiny wśród Beskidzkich ośrodków narciarskich. To bardzo fajna góra w pobliżu Krakowa, nie wierzę, że nikt tam z forum nie jeździ? Góra Śnieżnica 1006 m n.p.m. przy Kasinie, na północno-zachodnim stoku jest wyciąg narciarski, czteroosobowe krzesełko :D Jak się dojeżdża do stoku, trasa robi wrażenie stromej, czarnej trasy, ale u góry już taka nie jest, łagodnieje w oczach. Jest jedna, czerwona, o zróżnicowanym nachyleniu, na dole niebieska, generalnie bardzo szybka :) Wyciąg czynny od 9.00 do 22.00, między 16.00 a 17.00 przerwa techniczna na ratrakowanie stoku, więc od 17.00 do 22.00 wieczorne nartowanie po świeżo wyratrakowanym stoku... :hysterical: Tu muszę troszkę uściślić, bo we wtorek to ratrak przejechał chyba tak, aby było :crazy_pilot: zostawił parę wzgórków i kul lodowych, ale było nienajgorzej. Są trzy knajpki, dwie na dole przy kasie i jedna na góre, gdzie podają ciepłe napoje i można nienajgorzej zjeść, frytki, hot-dogi, placki ziemniaczane i parę innych potraw. Do wieczornego karnetu 55 zł + 10 zł kaucja, dostaliśmy kupon na jedną z tych potraw gratis. Jest darmowy parking, proporcjonalnie akuratny do możliwości stoku narciarskiego :D Ciekawą sprawą jest podejście do kas, dosyć stroma góra, na którą łatwiej podejść niż zejść, ślisko i stromo :fak: nie posypane :goraco:.
Całość jednak pozytywnie, mnie się bardzo podobało :thumbsup:
Link do stronki

http://www.snieznica.pl/
A, zapomniałam napisać, że można tam spotkać Justynę Kowalczyk :hysterical:

Użytkownik Katarynka edytował ten post 03 luty 2011 - 11:00

  • 3

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 luty 2011 - 17:30

Kasiu, Kasina tu sie juz przewijala. A jesli nie tu to na skiforum, naszym poprzednim forum. Niezla jest. Znam ja od lat, bywalem tam wielokrotnie. Jezdzilem tam w latach 70-tych i juz wtedy cieszyla sie niezla opinia. Niestety po zbudowaniu tu 4-osobowej kanapy wiele stracila w moich oczach. Za tloczno, a trasa jest dosc trudna, zwlaszcza poczatek. Pierwszy odcinek jest stromy i stosunkowo waski, taki Nosal w miniaturze. O zadnym karwingu nie ma tu mowy i niestety wielu sobie nie radzi. Widzialem kilka niezlych kolizji. Dalej tez bywa ciasno, choc jest lepiej.

Zawsze jezdzilem do Kasiny w weekendy, byc moze w srodku tygodnia jest lepiej. Wieczornych nartowan nie lubie, to nie to. Kilka lat temu wybralem sie tu wlasnym samochodem z czterema pannami: moja corka i jej trzema kolezankami ze studiow. Troche je poduczylem, troche powytykalem bledy. A wracajac do domu samochodem nasluchalem sie co niemiara. Dziewczyny nic a nic nie krepowaly sie starym kierowca. Fascynujace i pouczajace. :) Wieczorem postaram sie dorzucic kilka zdjec z tej "wyprawy".
  • 2

#3 Katarynka

Katarynka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:volkl attiva

Napisano 03 luty 2011 - 22:50

:thumbsup: fajnie. Mi się bardzo podobało wieczorne nartowanie w Kasinie, nie było dużo ludzi, i dało radę carwingowo, mój kolega cały czas tak jeździł, ja starałam się po jego śladach :goraco: Pierwszy raz byłam w Kasinie w zeszłym roku w dzień, też było ok, tylko wtedy strasznie zimno. To czekam na fotki :) Ja niestety nie mam fotek :(
  • 2

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 luty 2011 - 22:55

Wieczorem postaram sie dorzucic kilka zdjec z tej "wyprawy".


To z 2006. Jak ten czas leci. A wydawalo mi sie, ze to bylo 2 lata temu. Wyciag jeszcze orczykowy. Corka, ta po lewej w czerwonym po raz pierwszy wsiadala na narty SL (Atomic SL9). Zastanawialem sie jak to bedzie u niej z jazda na krawedzi, bo poprzednio jezdzila na cwierckarwingach. I ku mojemu zdziwieniu pojechala prawie czysto na krawedzi. Co tylko utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze przejscie w ta strone jest latwo.

Załączony plik  kasina1.jpg   109,94 KB   23 Ilość pobrań
Załączony plik  kasina2.jpg   101,47 KB   21 Ilość pobrań

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 03 luty 2011 - 22:56

  • 4

#5 Katarynka

Katarynka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:volkl attiva

Napisano 03 luty 2011 - 23:19

Ładnie :) Słyszałam właśnie o tym orczyku :) A czemu nie lubisz wieczornego nartowania ?, jeśli mogę zapytać oczywiście :) We wtorek chyba wszystkie gwiazdy na niebie bylo widać :D Naprawdę było cudnie :D
  • 1

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 luty 2011 - 09:35

Ładnie :) Słyszałam właśnie o tym orczyku :) A czemu nie lubisz wieczornego nartowania ?, jeśli mogę zapytać oczywiście :) We wtorek chyba wszystkie gwiazdy na niebie bylo widać :D Naprawdę było cudnie :D


Nie lubie jezdzenia przy sztucznym swietle, bo dla mnie jezdzenie na nartach to nie tylko samo jezdzenia. Z tych samych wzgledow nie interesuje mnie jezdzenia w halach. Sztuczne. Co innego nocne jezdzenie w lesie czy na polanie przy swietle ksiezyca. Pamietam takie z mlodosci.
  • 1

#7 Enduroski

Enduroski
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Arek

Napisano 27 styczeń 2017 - 19:50

ostatnio zamontowali tam krzesło 6-osobowe - na prawde super !!!!

 

https://www.youtube....h?v=hLpQuTRnBmE

 

pozdr

 

a


  • 1

#8 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2017 - 09:58

Już przy kanapie 4-osobowej było ciasno, zwłaszcza górą, a teraz to sobie już nie wyobrażam w miarę bezpiecznego zjeżdżania.


  • 1

#9 Enduroski

Enduroski
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Arek

Napisano 28 styczeń 2017 - 20:49

... dlatego ja tam jeźdżę głownie w tygodniu z rana


  • 1

#10 piter

piter
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar cham 2.0 97Atomic d2 sl,Voelkl RTM 84,rossignol experience 88HD,dynastar omeglass
  • Imię :piter

Napisano 21 luty 2017 - 22:57

Już przy kanapie 4-osobowej było ciasno, zwłaszcza górą, a teraz to sobie już nie wyobrażam w miarę bezpiecznego zjeżdżania.

Zgadza się,bezpiecznego jeżdżenia to tutaj dawno nie było,a w zasadzie nigdy....nawet 20 lat temu,jak był orczyk,to było masę ludzi..pamiętam te kolejki..

A na stoku bywało sporo nawalonych tzw.gminnych,po 6-7 piwach,byli bogami stoku :boogie: Walili na krechę,ni bo nikt ich nie nauczył skręcać,a zresztą po co?O kijkach zapomnij.

Było dużo wypadków...ale..patrząc na rozwój narciarstwa w Polsce,czy na Słowacji..to w zasadzie wszędzie teraz jest podobnie;gigantyczny tłok na trasach.Żeby pojeździć trzeba być na otwarciu,nim zrobi się tłok.Ja robię tak jak enduroski,jestem na otwarciu;2 godzinki jazdy i finisz.Zarówno z rana ,jak i wieczorem.Lubię zwłaszcza wieczorem;Śnieżnica ma swój urok..jadąc wyciągiem między drzewami,zwłaszcza gdy księżyc świeci i gwiazdy się skrzą...las jest taki tajemniczy,czuje się jakąś mistyczną więź z naturą...uwielbiam to.A potem jazda po świeżo ratrakowanym stoku..jest miękko,bezpiecznie i bardzo szybko...bosko...zwłaszcza jak robisz pierwszy ślad..i jedyne pragnienie ...żeby TO trwało wiecznie..


  • 3

#11 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 luty 2017 - 09:26


Śnieżnica ma swój urok..jadąc wyciągiem między drzewami,zwłaszcza gdy księżyc świeci i gwiazdy się skrzą...las jest taki tajemniczy,czuje się jakąś mistyczną więź z naturą...uwielbiam to.A potem jazda po świeżo ratrakowanym stoku..jest miękko,bezpiecznie i bardzo szybko...bosko...zwłaszcza jak robisz pierwszy ślad..i jedyne pragnienie ...żeby TO trwało wiecznie..

 

Pięknie napisane. Myślę, że poza weekendami i feriami jest tam całkiem sympatycznie, a przede wszystkim bezpiecznie. Mimo wszystko dziwię się, że powiększono przepustowość wyciągu o 1/3 na i tak już mocno przeciążonym stoku.

 

Przyznam, że od pewnego czasu prawie nie wyjeżdżam na polskie stoki. Trochę w tym SKS-u, ale mając w perspektywie wyjazd dłuższy wyjazd alpejski, po prostu mi się nie chce.


  • 0

#12 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 luty 2017 - 09:47

Cześć

 

Przepustowość jest związana z planami na przyszłość, które już weszły w fazę realizacji.

Pozdrowienia


  • 0

#13 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 luty 2017 - 10:27


Przepustowość jest związana z planami na przyszłość, które już weszły w fazę realizacji.

 

Ale ktoś te plany zatwierdza. Istnieją jakieś normy zaludnienia na stoku. Z drugiej strony, patrząc na mapkę, widzę dwie trasy: niebieską i czerwoną, czyli ruch się rozkłada. Za mojej pamięci była tylko jedna, przyzwoita czerwona. Nie czuje się w tym kompetentny, ale ponieważ tłoku nie lubię, więc pewnie nieprędko sprawdzę w Kasinie jak to jest in situ.


  • 0

#14 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 22 luty 2017 - 20:07

 


Przepustowość jest związana z planami na przyszłość, które już weszły w fazę realizacji.

 

Ale ktoś te plany zatwierdza. Istnieją jakieś normy zaludnienia na stoku. Z drugiej strony, patrząc na mapkę, widzę dwie trasy: niebieską i czerwoną, czyli ruch się rozkłada. Za mojej pamięci była tylko jedna, przyzwoita czerwona. Nie czuje się w tym kompetentny, ale ponieważ tłoku nie lubię, więc pewnie nieprędko sprawdzę w Kasinie jak to jest in situ.

 

 

czyli ten wyrąb pod wyciągiem nazwali trasą? No nieźle... z tym, że tego nie śnieżą i nie da się tam jeździć....


  • 0

#15 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 luty 2017 - 20:20

Web, wyciągnąłem złe wnioski patrząc na mapkę. Rozmawiałem z koleżanką z pracy, która była niedawno wieczorem w Kasinie. Rozczarowana, ale to inna sprawa. Potwierdza tłok i przeciążenie trasy. Planowana była czerwona trasa wzdłuż słupów wyciągu, ale z różnych powodów nie doszło to do skutku. Zresztą nie widzę tam możliwości sensownej jazdy. Na mapce zaznaczona jest jako 1-ka. Natomiast ta dotychczasowa, znana, jest oznaczona jako niebieska 2-ka. Dlaczego niebieska? Nie wiadomo. Jak dla mnie średnio czerwona, przynajmniej ze względu na nachylenie. Czyli tłum wysiadający z szybkich 6-osobowych kanap i tak ląduje na jednej trasie.

 

Mimo wszystko dla zapaleńców i niewyżytych (sam do niedawna taki byłem :)) Kasina jest interesująca, bo jest stosunkowo blisko Krakowa, ok. 60 km. Nie ma lepszej stacji w tym promieniu. Gdy pomyślę, że Trójmiasto ma do dyspozycji Wieżycę i Łysą Górę w Sopocie, choć to i tak lepiej niż Warszawa z Górą Szczęśliwicką to Kasina wydaje się Eldoradem, tym bardziej, że niewiele dalej nie brak niezłych stoczków.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 22 luty 2017 - 20:46

  • 1

#16 piter

piter
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar cham 2.0 97Atomic d2 sl,Voelkl RTM 84,rossignol experience 88HD,dynastar omeglass
  • Imię :piter

Napisano 22 luty 2017 - 21:43


Web, wyciągnąłem złe wnioski patrząc na mapkę. Rozmawiałem z koleżanką z pracy, która była niedawno wieczorem w Kasinie. Rozczarowana, ale to inna sprawa. Potwierdza tłok i przeciążenie trasy. Planowana była czerwona trasa wzdłuż słupów wyciągu, ale z różnych powodów nie doszło to do skutku.

Ta trasa pod wyciągiem była ostatni raz czynna 4 lata temu,potem ze względu na słabe zimy już nie.W tym roku dałoby się ją naśnieżyć,ale z powodu przebudowy wyciągu zmienił się układ słupów...i ratraki niestety nie mieszczą się między słupami a lasem. :eek:

Ale w tym roku planowana jest wycinka części lasu pomiędzy wyciągiem a główną trasą,więc miejmy nadzieję że w przyszłym sezonie pojeździmy już na dwóch fajnych trasach z mniejszym tłokiem :zab:

pozdrawiam


  • 1

#17 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 luty 2017 - 18:06

Piter, dziś rozmawiałem ze znajomym. Z różnych powodów nie może wyjechać na dłuższe narty, ale wybiera się czasem do Kasiny i... chwali ja. Tyle że zawsze w tygodniu.


  • 1

#18 piter

piter
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar cham 2.0 97Atomic d2 sl,Voelkl RTM 84,rossignol experience 88HD,dynastar omeglass
  • Imię :piter

Napisano 24 luty 2017 - 18:29

Pozdrawiam z Kasiny. Pusty stok.Troszke wieje ale jest super.Lekko zamrożony sztruks zamieniający się w firn.

Użytkownik piter edytował ten post 24 luty 2017 - 18:37

  • 1

#19 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 grudzień 2018 - 19:27

Dzień na nartach #2. Wybrałem się do Kasiny dzisiaj z LP. Zgodnie z opisami powyżej "w tygodniu" i faktycznie ludzi dużo nie było. Nowa kanapa jest na moje oko z 2x szybsza niż stara. I nie "kopie" ;) Śnieg przyzwoity, było wprawdzie trochę lodu, ale nie można narzekać. Trochę więcej obsypów pojawiło się dopiero koło 15. Pogoda grudniowa ;) aczkolwiek na chwilkę wyszło słońce.

Trasę pod wyciągiem śnieżą - kupy śniegu leżą i czekają na rozgarnięcie. Zobaczymy, może jutro wybierzemy się ponownie. Lub też Czarny Groń, który jest właściwie w tej samej odległości od domu więc może odmienimy.

Zdjęć brak. Dzisiaj trochę więcej pojeździłem to "nie było czasu" cyknąć. Dobrego nartowania dla wszystkich!


Użytkownik kwik44 edytował ten post 20 grudzień 2018 - 19:28

  • 2

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 grudzień 2018 - 19:51


Zdjęć brak
:chair: 

który stok jest ciekawszy - Kasina czy Laskowa ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych