Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogromcy mitów odc.1


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Mityczna komórka (10 użytkowników oddało głos)

Czy narta komórkowa była by dla Ciebie

  1. Dobra (4 głosów [40.00%])

    Procent z głosów: 40.00%

  2. Zła (6 głosów [60.00%])

    Procent z głosów: 60.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 04 luty 2011 - 07:45

D_I w zasadzie postem powyżej zakończył swoje przemyślenia, ale i ja coś napiszę ze względu na to że jeżdżę na takiej kom.....kowej narcie GS.
Na temat samych własności nart kom....wych napisane jest tu już sporo, dlatego powiem krótko są to narty naprawdę bardzo trudne i jeśli SL można w miarę często wykorzystać na stoku ze względu na preferowany krótki skręt tak GS-y dobrze zaczynają jeździć ( czyli dają narciarzowi dużą frajdę z jazdy) przy dużych prędkościach ( myślę że powyżej 60 km/h ) poniżej tej prędkości jazda na nich również jest fajna ale to nie to do czego ta narta służy tak naprawdę. Dlatego ja osobiście już takiej nart nie kupię z różnych przyczyn i mając na uwadze wszystkie swoje doświadczenia i przemyślenia ( o których nie będą się rozpisywał ) nart kom.....kowych nie polecam.

Pozdrawiam

PS. głos w sądzie oddałem na - złe!!!! pomimo że na takiej narcie zdarza mi się jednak jeździć ;)

Użytkownik marecki edytował ten post 04 luty 2011 - 07:47

  • 2

#22 waldek k

waldek k
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kastle MX 78
  • Imię :Waldek

Napisano 04 luty 2011 - 09:09

Całkowicie się zgadzam, też nie lubię nazwy komórka. :goraco:

Profesjonalka może byłoby za daleko, ponieważ narty te służą do ścigania się również amatorom.
Lepiej już zawodnicza, lub po prostu sportowa w odróżnieniu od nart rekreacyjnych.
Narty produkowane dla zawodników mają umożliwić uzyskanie jak najkrótszego czasu zjazdu, i konstrukcja narty nakierowana jest głownie na ten cel.
Zawodnik zjeżdża po dobrze przygotowanym i przede wszystkim pustym stoku, każdy skręt ma przemyślany jeszcze przed startem, nie spotyka się z koniecznością nagłego ominięcia np. wjeżdżającego mu pod narty innego narciarza, więc narty nie muszą mu tego ułatwiać.
Samochodem zbudowanym do wyścigów na torze też da się jeździć po ulicach, tylko po co. :stres:

A co do tej Pani, to podobno pierwotnie mówiono krzywa (jako określenie postawy moralnej), później doszedł odpowiednik po łacinie.
Jeśli dobrze pamiętam to chyba jeszcze Aleksander Fredro używał obu tych słów zamiennie.
  • 2

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 luty 2011 - 09:27

A co do tej Pani, to podobno pierwotnie mówiono krzywa (jako określenie postawy moralnej), później doszedł odpowiednik po łacinie.
Jeśli dobrze pamiętam to chyba jeszcze Aleksander Fredro używał obu tych słów zamiennie.


Tez pomyslalem o "narta sportowa" jako "komorka", ale slowo "sport" i "sportowa" pojawia sie juz w katalogach na okreslenie kategorii nart. Np. a katalogach Makro.

Odnosnie "Pani" opowiem anegdote, a wlasciwie fakt. Prof. Wielebiński (albo Wielebnowski) jest z pochodzenia Polakiem, ale od malego wychowywal sie w Australii, a potem wyemigrowal do Niemiec, gdzie po latach uzyskal bardzo wysoka pozycje naukowa bedac dyrektorem bardzo powazanego instytutu fizyki Max Planck. Od czasu do czasu przyjezdzal do Polski z wykladami. Mowil nienaganna, piekna polszczyzna przekazana mu przez rodzicow, ale oczywiscie wszystkich slow, a scisle ich znaczenia nie znal. I dlatego w opisie wykresow uzywal nagminnie, nie zdajac sobie sprawy z efektu, slowa "kurwa" na okreslenie "krzywych". Niezle to brzmialo. :)
  • 2

#24 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 04 luty 2011 - 09:47

Dlatego ja osobiście już takiej nart nie kupię z różnych przyczyn i mając na uwadze wszystkie swoje doświadczenia i przemyślenia ( o których nie będą się rozpisywał ) nart kom.....kowych nie polecam.

Pozdrawiam

PS. głos w sądzie oddałem na - złe!!!! pomimo że na takiej narcie zdarza mi się jednak jeździć ;)


Tobie Marku i tak łatwiej bo masz wymiary zbliżone do Bode Millera :)
  • 0

#25 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 06 luty 2011 - 08:10

Ciekawe, czy zacznie się teraz jazda po deczku?

Eee tam. Udało Ci się (z niewielką pomocą przyjaciół) przekonać mnie, że pomysł kupienia fajnej narty o kilkaset złotych taniej bo w wersji [tu wstawić wg uzgodnionego nazewnictwa], to zły pomysł. A to nie jest mało :hysterical:
  • 1
pozdrawiam
Jarek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych