Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poniwiec 2011


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 09 styczeń 2011 - 20:13

Stok na który udaliśmy się 6 stycznia to Poniwiec w Ustroniu. Byliśmy tam w tamtym roku i postanowiliśmy jeszcze raz sprawdzić stok, by się ostatecznie przekonać co do niego. I się przekonaliśmy, więcej nas tam nie będzie. Niestety, ale to co zastaliśmy było zwykłą kpiną i niczym więcej.
Jak wiecie w tym czasie na narty pojechała cała Polska ( bo im markety ustawa pozamykała i nie mieli co robić)......
I na Poniwcu ludzi było bardzo dużo. Bardzo! Parkingi wszystkie, łącznie z tym dolnym zapełnione. U góry również.
Specyfika Poniwca polega na tym że aby podjechać pod sam stok trzeba pokonać spory podjazd, który jest koszmarem. Lód, ubity śnieg i ślizgające się do tyłu nagminnie auta. Katastrofa jednym słowem. Nawet grama kamieni czy żwiru lub piachu. Za to na stoku.....sam żwir i kamienie. Pewnie posypali stok i im na podjazd już nie wystarczyło. Stok ratraka nie widział od rana przez cały dzień. Bo po co, skoro ludzie sami za ratrak zrobią i wszystko nartami wyrównają. A że ślizgi zniszczone to co tam, narty można kupić nowe. Cena za jeden wjazd 4 zł, masakra. Na Słowacji prawie o połowę taniej.
Ludzi masa, kolejka na 20 min. do bramki, a za bramką orczyk i nic więcej.
Bufet jak to bufet. Nic szczególnego i nic na co warto zwrócić uwagę...UWAGA!! nie ma piwa. Tosty po 5 zł, żurek po 10 gulasz po 10 zł.
Reszty nie pamiętam. W dodatku żeby było bardziej śmiesznie i strasznie, wyłączyli na pół godziny prąd. To oznaczało że bramka się nie otwierała, a orczyk zdechł. Kolejka jak w Auchan na święta !!
Ja zjechałem jeden raz i poszedłem sobie w diabły. Zresztą rotacja na stoku była niesamowita i bardzo dużo osób uciekało na Eurosport, lepsza to atrakcja.
Parking darmowy, WC darmowe, wypożyczalnia, szkoła narciarska, hotel. Czyli standard.
Generalnie odradzam Wam. Podobno zmienił się właściciel. Może to Turek, albo Egipcjanin i nie czuje klimatu stoku. ? Sam nie wiem.
Poniwiec pożegnaliśmy z radością, ale nie chcieliśmy jeszcze kończyć jazdy....... o tym w drugiej relacji.

Podsumowanie:

*infrastruktura 2/6 , tylko orka

*przygotowanie stoków 0/6 w ogóle nie był przygotowany....

*gastronomia 4/6 ogólnie można zjeść i przeżyć..

*nocleg .......nie wiem

*dojazd dla mnie 4/6, ale dla auta osobowego 1/6

*stosunek jakość/cena 2/6...nie polecam i tyle

A tutaj raport fotograficzny:

Załączone pliki


  • 10

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#2 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 09 styczeń 2011 - 20:37

Dodam coś od siebie, rano ok 8.30 - 9 było całkiem fajnie, ludzi też nie za dużo, ale później to już tak jak pisze Pit... Z tym że żurek i gulasz po 10zł :)

Załączony plik  kn.JPG   103,52 KB   33 Ilość pobrań Jak widać można machać i na głowie stawać a porządnego zdjęcia nie zrobią człowiekowi, jednak w końcu mnie zauważyli....
  • 2

#3 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 09 styczeń 2011 - 20:47

Po prostu No Comment :okulary:
  • 0

#4 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 09 styczeń 2011 - 21:36

I znowu malkontenctwo pełną gębą a na zdjęciach widać śnieg był orczyk był trochę kamieni nie tam gdzie potrzeba no zdarza się niektórzy załapali się na małą siłownię przesuwanie ciężarów inni podnoszenie - pełno przyjaźnie nastawionych ludzi o tym samym zainteresowaniu nic tylko nawiązywać nowe przyjaźnie najlepiej w kolejce :zeby: bo czy w kolejce w Auchan spotkamy tak wielu narciarzy raczej nie - czy 20 min to tak długo ?? są lepsi w BT potrafią stać 45 min aby później posiedzieć na krześle 8 min a przecież to samo mieli by za darmo w domu mogli by postać i posiedzieć ile dusza zapragnie więc chyba jednak szklanka była w połowie pełna :)



Pozdrawiam
  • 3

#5 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 09 styczeń 2011 - 21:41

Decent, właśnie była na ten temat dyskusja, dla niektórych narciarzy stanie w kolejce jest przyjemnością, kiedy świeci słońce, nie wieje - można porozmawiać, poopalać się....Ale jednak to nie dla mnie :)
  • 0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych