Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto powinien na forum?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#21 fan

fan

    TOEG

  • Użytkownik
  • 454 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2011 - 23:24

zawsze szarmancki Pazur....dzięki :uklon2:
  • 0

#22 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 08 styczeń 2011 - 23:35

Cześć

Wcale ich nie eliminuję, tylko idę tropem myślenia co po niektórych. Tacy ludzi mają podstawę żeby doradzać..ale często nie można od nich usłyszeć nawet tych podstawowych rzeczy o których piszesz : długość, typ...
A opisany przez Ciebie ideał jest niemożliwy do osiągnięcia na forum narciarskim (jak zawsze, i względem wszystkiego to moja subiektywna opinia)
Jednak gro pytań stawianych na forum dotyczy doboru sprzętu...

Czyli kogo?
Opisany ideał jest standardem we wszystkich ogólnodostępnych testach nart - bez niego by ich nie było. Są fora narciarskie - polskie - na których tez ten "nieosiągalny ideał" - jest dostępny, bo jest standardem.

Pozdrawiam
  • 0

#23 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 08 styczeń 2011 - 23:39

Jeśli na forach narciarskich standardem są porady profesjonalnych testerów....to o czym rozmawiamy? Napiszmy że porad mogą udzielać tylko Ci idealni i koniec. A kto z Was testował większość modeli w "identycznych warunkach"?
  • 1

#24 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 styczeń 2011 - 00:26

Cześć

Jeśli na forach narciarskich standardem są porady profesjonalnych testerów....to o czym rozmawiamy? Napiszmy że porad mogą udzielać tylko Ci idealni i koniec. A kto z Was testował większość modeli w "identycznych warunkach"?

Nikt Adamie, NIKT - i na tym właśnie to polega, o to mi chodzi. Pozdrawiam i dziekuję serdecznie za zrozumienie.
Mitek
  • 0

#25 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2011 - 00:33

W takim razie wnosze postulat o usuniecie tematu dzialu o doborze nart.Jak powstanie kurs na Doradce do spraw sprzetu zimowego,to kogos oddelegujemy i wtedy sie temat otworzy ponownie.
  • 3

#26 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 styczeń 2011 - 00:40

Cześć

W takim razie wnosze postulat o usuniecie tematu dzialu o doborze nart.Jak powstanie kurs na Doradce do spraw sprzetu zimowego,to kogos oddelegujemy i wtedy sie temat otworzy ponownie.

Włąsnie na tym polega zabawa Pytku, że praktycznie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że pytanie:
Jakie narty ma sobie kupić? - i tu oczekiwanie konretnej firmy i modelu jest bez sensu> tak samo jak jest bez sensu pytanie o to czy lepsze te czy tamte - jeżeli są porównywalne.
Dlatego właśnie porada, o której pisałeś:
długość, rodzaj, mozna podac promień skrętu w stosunu do długości i przeznaczenie i koniec. Reszta jest subiektywna po prostu i nie da sie komus odpowiedzieć nie oszukując.
Pozdrawiam i dzięki
  • 1

#27 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 09 styczeń 2011 - 10:08

Zatrudnijmy kogoś z NTN'u bądź World Ski Testu........
  • 0

#28 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2011 - 10:21

Adam nie ma szans, bo zatrudnienie=komercja a wiesz jacy tu ludzie wyczuleni na komercje!
  • 1

#29 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 09 styczeń 2011 - 11:47

długość, rodzaj, mozna podac promień skrętu w stosunu do długości i przeznaczenie i koniec. Reszta jest subiektywna po prostu i nie da sie komus odpowiedzieć nie oszukując.
Pozdrawiam i dzięki


Miciu, ale w znakomitej większości tak tutaj u nas jest. Jest bardziej prawidłowo niż gdziekolwiek wcześniej bywałem i czytałem.
Staramy się doradzić obiektywnie, bez wskazywania firmy. Oczywiście czasami user pyta co ma kupić z dwóch par nart do których się ograniczył, bo mu się np. podobają....wtedy konkretnie warto wskazać, albo uświadomić że jest coś lepszego.
Sam poczytaj jak kupujący zmieniają zdanie i miast kupować byle co, przykładowo wypożyczają. Szczególnie widać ten rozsądek właśnie tutaj na forum.

ps.
jak ktoś nie ma ochoty na merytoryczną dyskusję, to po co klikać bez sensu w klawiaturę ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#30 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 styczeń 2011 - 13:31

Cześć

Miciu, ale w znakomitej większości tak tutaj u nas jest. Jest bardziej prawidłowo niż gdziekolwiek wcześniej bywałem i czytałem.
Staramy się doradzić obiektywnie, bez wskazywania firmy. Oczywiście czasami user pyta co ma kupić z dwóch par nart do których się ograniczył, bo mu się np. podobają....wtedy konkretnie warto wskazać, albo uświadomić że jest coś lepszego.
Sam poczytaj jak kupujący zmieniają zdanie i miast kupować byle co, przykładowo wypożyczają. Szczególnie widać ten rozsądek właśnie tutaj na forum.

ps.
jak ktoś nie ma ochoty na merytoryczną dyskusję, to po co klikać bez sensu w klawiaturę ?

Piotrze przecież starałem się tylko odpowiedzieć na pytanie Pytka. nic nie oceniam. Pozdrawiam
  • 1

#31 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 09 styczeń 2011 - 15:42

Każdy tu na KN, kto pyta o narty dostaje kilka informacji o różnych rodzajach nart, różnych parametrach technicznych z subiektywnymi opiniami użytkowników...Te opinie zawsze mają element subiektywizmu, bo jeżeli ktoś jeździł, to jak ma napisać? w 3 osobie l.poj.? Stąd propozycje od tych, którzy znają, słyszeli, jechali, smakowali, dotykali itp.
z reguły pytają początkujący lub Ci, którzy chcą wiedzieć coś więcej aniżeli informacja od sprzedawcy sklepowego. Nie jest prawdą, że tylko specjalista z setką par nart na nogach jest dobrym "doradzaczem" tak samo (przepraszam za porównanie) nie każdy instruktor narciarstwa certyfikowany, z mnóstwem celulozy na ścianie jest dobrym instruktorem.
Ja się odzywam w przypadku nart, które znam, co oznacza tych które miałam przypięte do kopyt. I zawsze moja opinia będzie subiektywna, bo to moje kopyta i mnie te owe narty wiozą i to ja coś czuję lub nie.

Pozdrawiam, Ola
  • 2

#32 isia123

isia123
  • Użytkownik
  • 299 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 styczeń 2011 - 10:00

Jestem przykładem osoby, która kupiła narty po starannej weryfikacji tego czego się dowiedziała na Forum KN.
Mimo, iż błądziłam i dostawałam po nosie komentarzami typu" Iśka sama nie wiesz czego chcesz", dokonałam wyboru – właściwego :)
Główną zaletą burzy informacji, którą dostałam jest to, że kupiłam narty, które spowodowały progres w mojej jeździe. Opłacało się "zapytać".
Dodam, że nikt mi tych nart nie polecał, zweryfikowałam informacje i podjęłam decyzję.


Jestem zadowolona, że dzięki poszukiwaniu nart, znalazłam się na forum i poznałam fajnych ludzi. Ale to druga strona medalu.
Paulina :witaj:


  • 4

#33 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 styczeń 2011 - 11:27

Cześć

Jestem przykładem osoby, która kupiła narty po starannej weryfikacji tego czego się dowiedziała na Forum KN.
Mimo, iż błądziłam i dostawałam po nosie komentarzami typu" Iśka sama nie wiesz czego chcesz", dokonałam wyboru – właściwego :)
Główną zaletą burzy informacji, którą dostałam jest to, że kupiłam narty, które spowodowały progres w mojej jeździe. Opłacało się "zapytać".
Dodam, że nikt mi tych nart nie polecał, zweryfikowałam informacje i podjęłam decyzję.


Jestem zadowolona, że dzięki poszukiwaniu nart, znalazłam się na forum i poznałam fajnych ludzi. Ale to druga strona medalu.
Paulina :witaj:


Czyli postąpiłaś modelowo. Potrafiłaś z natłoku informacji wyciągnąc to co dla Ciebie najlepsze i dokonac właśćiwego wyboru.
Bardzo wiele osób jednak oczekuje informacji o konkretnych modelach nart a te zawsze bedą w pewien sposób oszukańcze przez swój subiektywizm. Jeżeli juz chcemy komus opisać konkretny model nart to informacja musi byc naprawdę pełna z wiadomosciami o poziomie jazdy, przygotowaniu stoków, sposobie przygotowania narty itd.
Jezli nie możemy dac takiej informacji to lepiej pozostac przy ogólnikach i polecić - tak jak to niejednokrotnie jest robione (wide posty Nraciarza) próby stokowe.
Nie trzeba też wydawac kupy kasy na wyporzyczalnie - wystarczy zabrać ze soba śrubokręt i pozmieniac sie nartami w grupie, wktórej sie jeździ. Fajana zabawa i duża nauka - polecam.
Pozdro
  • 4

#34 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 10 styczeń 2011 - 11:48

Nie trzeba też wydawac kupy kasy na wyporzyczalnie - wystarczy zabrać ze soba śrubokręt i pozmieniac sie nartami w grupie, wktórej sie jeździ. Fajana zabawa i duża nauka - polecam.
Pozdro


To właśnie lubię najbardziej w spólnych wyjazdach .:)

Użytkownik Łysy edytował ten post 10 styczeń 2011 - 11:49

  • 0

#35 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 styczeń 2011 - 12:38




Nie trzeba też wydawac kupy kasy na wyporzyczalnie - wystarczy zabrać ze soba śrubokręt i pozmieniac sie nartami w grupie, wktórej sie jeździ. Fajana zabawa i duża nauka - polecam.
Pozdro


To właśnie lubię najbardziej w spólnych wyjazdach .:)

No tak, ale co to ma wspólnego z tematem ?
Chyba że zaczniemy dawać rady w stylu: jeśli chcesz kupić dobre narty, musisz mieć 10 kolegów co najmniej :thumbsup:
A Narciarz, założyciel tematu jakie ma zdanie ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#36 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 10 styczeń 2011 - 14:49

Nie jest prawdą, że tylko specjalista z setką par nart na nogach jest dobrym "doradzaczem"

Jest prawie tak złym jak ten, kto narty widział tylko w sklepie.
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#37 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 styczeń 2011 - 15:54


Nie jest prawdą, że tylko specjalista z setką par nart na nogach jest dobrym "doradzaczem"

Jest prawie tak złym jak ten, kto narty widział tylko w sklepie.


Albo w komisie.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#38 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:24

Kto na forum powinien doradzać dobór sprzętu innym forowiczom?



Każdy który może coś wnieść do rozmowy.
Forumowiczowi który na swoich nartach pojeździł kilkaset godzin na pewno przekaże mi dość dużo trafnych spostrzeżeń i uwag. Czasami nawet więcej niż tester sprzętu.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#39 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 01 czerwiec 2011 - 21:10

Każdy który może coś wnieść do rozmowy.
Forumowiczowi który na swoich nartach pojeździł kilkaset godzin na pewno przekaże mi dość dużo trafnych spostrzeżeń i uwag.


Nie ma takiej możliwości. Już dawno na forum było powiedziane, (kto powiedział nie pamiętam) że narty wytrzymują 100 godzin jazdy, a potem utylizacja, szrot, lub na płot.
Przekroczenie resursu narty o kilkaset procent to śmierć lub kalectwo.
Poza tym nawet jeśli by się taki śmiałek znalazł jego spostrzeżenia będą kompletnie nie miarodajne, bowiem jest oczywiste, że narta od około 101 godziny użytkowania zmienia całkowicie swoje właściwości, czyli narta trudna i wymagająca staje się... zupełnie inna np. łatwa, a narta łatwa może się stać trudną i wymagającą.
  • 1

#40 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 01 czerwiec 2011 - 21:48

bowiem jest oczywiste, że narta od około 101 godziny użytkowania zmienia całkowicie swoje właściwości, czyli narta trudna i wymagająca staje się... zupełnie inna np. łatwa, a narta


Jeśli tak to moja narta ma już konsystencje żelu do włosów :D A Twoje to już zwykłe....

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 01 czerwiec 2011 - 21:49

  • 0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych