Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bad Hofgastein - proszę o opinię


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Peny

Peny
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 28 grudzień 2010 - 10:27

Witam.

na początku 2010 r byliśmy w Austrii. Wróciliśmy zdziwnieni, że można jeszcze jeździć po polskich stokach, płacić takie same pieniądze za jedzenie i skipasy mając do wyboru stoki austryjackie :) może i dalej ale czy dłużej się jedzie? - kiedyś jechaliśmy na zakopiance 12 godzin, dojechaliśmy do kwatery, okazało się, że przekopali podwórko bo rura pękła, nie było gdzie postawić samochodu. Poszliśmy na Kasprowy, 2 godziny w kolejcie, po 2 godzinach okazało się, że nie można płacić kartą, a ten bankomat obok jest zepsuty... :)

No i pojechaliśmy do Piesendorfu (miasteczko między Zell am Zee, a Kaprun). Lodowiec, jak lodowiec, trzeba zobaczyć, widoki piękne, ale jeździć nie ma za bardzo gdzie, za wysoko i pogoda się zmienia co chwile. Zell am Zee, mi się podobało, ale że byliśmy z dzieckiem pojechaliśmy na Maiskogel, da się tam podjechać samochodem na środek stoku pod taką knajpę. Jedna osoba siedziała z dzieckiem a 2 jeździło. (można zaoszczędzić na skipasach) :)
Po jeźdzeniu odwiedziliśmy termy w Bad Gastein (teraz już są nowe w Kaprun).

I mam pytanie czy ktoś był w Bad Gastein na nartach, lub Bad Hofgastein - bo tam udało znaleźć nam kwatery w Neckermanie. Jak stoki, bo opinie na innych forach są różne. Chodzi nam o przewagę niebieskich. Czy jest gdzie posiedzieć z dzieckiem, jak zorganizowane sa stoki i połączenie.

pozdrawiam
  • 0

#2 Dudidan

Dudidan
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Narty:Salomon Aero
  • Imię :Daniel
  • Ulubiony stok:Solden

Napisano 10 kwiecień 2011 - 15:52

Ja byłem z rodzinką w Bad Gastein i zdecydowanie polecam.... Co prawda byłem tam chyba w 2002 roku, ale sądzę, że nie zmieniło się tam za dużo. Generalnie nie jest to bardzo popularny ośrodek i swoje lata świetności ma już za sobą. Mieszkałem w hotelu Krone vis'a'vis dolnej stacji gondolki. Obok hotelu miałem właśnie baseny termalne. Miasteczko stare jeszcze z czasów jakiegoś cesarza chyba (z historii jestem słaby). Mi bardzo się podobał klimat tego miasteczka. Wielkim atutem są ceny... Głownie za sprawą starszych ludzi... Bo cała dolinka jest raczej zestawieniem sanatoryjnym... Pamiętam, że w Bad Gastein był olbrzymi hotel (stary ... wręcz bardzo stary) ale zabity deskami...Tutaj nie ma tysiąca klubów disco itp... Ja oficjalnie deklaruję, że chcę tam wrócić !!! Niestety już kilka lat temu szukałem ofert z tego hotelu co w nim mieszkałem poprzednio, lecz nie udało mi się ... podobno hotel jest wyremontowany i już inaczej się nazywa... Szukam zatem tam ekonomicznego hotelu (na ok 50 osób) lub kwatery...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych