Skocz do zawartości


Zdjęcie

Góra Żar - Międzybrodzie Żywieckie


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2011 - 17:24

Ty tak cichaczem na narty?? Tajne/poufne? Bez żadnej informacji na forum, że się wybierasz? :foch:

P.S.
;) :zeby::thumbsup:
  • 1

#22 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 13 styczeń 2011 - 18:52

Z przykrością stwierdzam: PUPA :hysterical:, albowiem każdy doświadczony i obyty ze światem narciarskim człek wie, że na Żar w celach zjazdów naśniegowych wyjeżdża się tramwajem, a ja zamieściłem zdjęcie z samochodowej drogi na szczyt.
Dodatkowo pozwoliłem sobie napisać

Warunki przyzwoite, płaski początek wymieciony przez wiatr i chyba trochę oblodzony, ale ogólnie nie wygląda źle.


Zwracam uwagę na słowa wytłuszczone :hysterical:
Zdjęcia robiłem z górnej części piccerii, czy jak kto woli picerni. Niestety brak ludzi spowodował, że nie można się było załapać na kawałek piccy na krzywy ryj, więc z bólem serca po robocie zakupiliśmy sobie jedną sztukę za piniądze :zeby:.
Zakupiliśmy po robocie, a nie po zjazdach narciarskich :zeby:
  • 1

#23 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2011 - 18:56

No to dałem .... Proszę o najniższy wymiar kary :zeby:
  • 1

#24 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 13 styczeń 2011 - 19:01

Niestety brak ludzi spowodował, że nie można się było załapać na kawałek piccy na krzywy ryj, więc z bólem serca po robocie zakupiliśmy sobie jedną sztukę za piniądze :zeby:.


Ewidentnie kogoś zabrakło :luz:
Ale ja wiem dlaczego nam nie powiedziałeś! Pewnie masz już dość wiadomości PW o tym że jesteśmy klubem wzajemnej adoracji!

Dołączona grafika

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 13 styczeń 2011 - 19:01

  • 3

#25 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 25 styczeń 2011 - 23:14

Miałem przyjemność być dzisiaj na miejscu gdzie już za niedługo powstanie nowy wyciąg narciarski i trasa, które sprawią, że Żar stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem dla narciarzy. Będzie można wyjechać na szczyt starym, południowym wyciągiem szynowym, oraz nowym północnym czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym. Prace ruszają niebawem.
Droga dojazdowa od strony Porąbki, ta sama co do Kozubnika.Załączony plik  01.jpg   111,53 KB   69 Ilość pobrań
Trasa poprowadzi w pobliżu grzbietu w prawo. W miejscu oszronionych drzew planowana jest trasa sportowa nie kolidująca z trasą łatwiejszą. Po lewej stronie ma stanąć hotel.Załączony plik  02.jpg   81,75 KB   73 Ilość pobrań
PlanyZałączony plik  03.jpg   77,57 KB   75 Ilość pobrań
Widok od strony dojazdu i parkingu. Dolna stacja, zaplecze gastronomiczne, handlowe i serwisowe zlokalizowane będą z prawej strony domu widocznego na środku zdjęcia.
Górna stacja koło budynku meteo (wieża). Trasa łatwiejsza od wieży w prawo, następnie w lewo do dolnej stacji wyciągu. Trasa trudna na wprost.Załączony plik  04.jpg   60,2 KB   86 Ilość pobrań
Wygląd górnej stacji wyprzęganego DopelmaieraZałączony plik  05.jpg   73,43 KB   72 Ilość pobrań
Czteroosobowe krzesełka (już są)Załączony plik  06.jpg   74,26 KB   75 Ilość pobrań
Widok z miejsca dolnej stacji w kierunku parkingu i dojazdu od strony Porąbki Załączony plik  07.jpg   103,07 KB   65 Ilość pobrań
a wszystko to dzięki jednemu człowiekowi, temu samemu, który sprawił, ze od ładnych kilku lat można jeździć na Żarze.
Wojtek jesteś GOŚĆ :thumbsup:

Użytkownik deczko inny edytował ten post 25 styczeń 2011 - 23:23

  • 4

#26 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 26 styczeń 2011 - 12:41

Ciekawe czy to spowoduje zardzewienie pociągu ? Jak to rozwiążą technicznie ? Bo wg. mnie wszyscy będą śmigać krzesłem.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#27 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 05 kwiecień 2011 - 21:48

Siedzę w tym tygodniu w Międzybrodziu i mam taki widok :)

Załączony plik  CIMG0030.jpg   85,53 KB   44 Ilość pobrańZałączony plik  CIMG0032.jpg   96,57 KB   44 Ilość pobrań

Jeśli by ktoś chciał pojeździć i poprzeskakiwać to kolejka działa.
Aż się wierzyć nie chce, że nie tak dawno z Adamem i Pazurem jeździliśmy tam.

Ciekawe czy to spowoduje zardzewienie pociągu ? Jak to rozwiążą technicznie ? Bo wg. mnie wszyscy będą śmigać krzesłem.


Przede wszystkim krzesło i nowa trasa będą na północnej stronie Żaru, a wiadomo stok północny jest o wiele dłuższy w użytkowaniu. Skoro trasa południowa, czyli skrajnie niekorzystna jest jeszcze w takiej formie to północnej wróżę spory sukces.
Pociąg nie zardzewieje bo działa cały rok, a oprócz narciarzy przez resztę roku przyjeżdża tam masa turystów.;)
  • 2

#28 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 kwiecień 2011 - 21:49

Da się jezdzić kicaniem ! Widać że nie jest najgorzej.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#29 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 06 kwiecień 2011 - 07:07

Ja zycze sobie tyle sniegu i takiej gorki co roku w UK.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#30 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 18 październik 2011 - 21:05

Budowa północnej trasy i wyciągu na razie wstrzymana (prywatyzacja PKL)
  • 0

#31 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 19 październik 2011 - 13:36

Wystarczyło że Słowacy zgłosili chęć kupna i od razu się coś dziać zaczyna (choć czy w dobrym kierunku - zobaczymy)

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 19 październik 2011 - 13:36

  • 0

#32 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 06 styczeń 2013 - 10:19

Mniej więcej od czwartku, planowany był wyjazd na Słowację. Jednak z uwagi na drobne opóźnienia i zamkniętą Pohorę wybór padł na Górę Żar w składzie : Bacteria, Deczko, Maciek, Ja i Leszek

Warunki jak dla mnie, po raz kolejny, kiepskie. Lód, muldy na dole trasy, lodowe kamyczki. Choć górna część stoku z talerzykiem uratowała ogólną ocenę, bo tam, jak by nie było pojeździliśmy.
2 godz. 35 zł. Ogólnie rzecz ujmując : Śniegu ni ma.
  • 1

#33 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 06 styczeń 2013 - 16:56

2 godz. 35 zł.


czyli drogo. W ciągu godziny można zjechać cztery razy, co daje 3,70 za przejechany kilometr. Do tego ciągłe odpinanie i zapinanie nart, jazda albo na wyścigi przed tłumem tych co wysiedli, albo czekanie aż odjadą i zostawią pusty stok, ale wtedy wyjedzie się dwa razy na godzinę i kilometr skoczy do 7,40
  • 1

#34 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:41

Tak,
wg. mnie kolejka dla narciarzy jest rozwiązaniem niefortunnym. Ciężko mi sobie wyobrazić to wchodzenie i wychodzenie. Chyba że poczuję się jak w ....krecie :)
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#35 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 742 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:57

eee tam, dramatyzujecie. Wcale nie było tak źle :post-69: Górny wyciąg przypominał mi jazdę na Grojcu w Żywcu jak byłam mała. Jak stałam na górze to czubki nart były już przy bramkach do wyciągu :boogie:

A o opinię najlepiej zapytać Maćka, który po raz pierwszy był na Żarze na nartach. Nie wiem tylko czemu na razie dziwnie agresywnie reaguje na to pytanie :chair:
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych