Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jazda Carvingiem na nartach?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 07 listopad 2010 - 10:55

Witam.
Do tematu zainspirowali mnie oczywiście forowicze pisząc, że jeżdżą na nartach carvingiem, carvingowo itd.?
Moje pytanie jest następujące?
Jak wygląda jazda Carvingowa?
Definicja jazdy Carvingowej? :D
  • 0

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#2 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 listopad 2010 - 11:29

Cześć
:D
Pozdrowienia i szacuneczek Robert

Użytkownik Mitek edytował ten post 07 listopad 2010 - 11:29

  • 0

#3 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 07 listopad 2010 - 12:00

Było poruszane, nawet i w formie żartów i na poważnie:

http://www.kochamnar...-...&hl=carving

http://www.kochamnar...carving warzywa

do wyboru, koloru....
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#4 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 listopad 2010 - 17:35

Cześć

Było poruszane, nawet i w formie żartów i na poważnie:

http://www.kochamnar...-...&hl=carving

http://www.kochamnar...carving warzywa

do wyboru, koloru....

Warto powtórzyć w innym składzie, chyba, ze tematy narciarskie w oczy kolą?
Pozdro
  • 0

#5 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 07 listopad 2010 - 17:50

Może rozwiniesz temat bo jak na razie 0 - słownie zero konkretów i informacji? Jeśli warto oczywiście.
  • 0

#6 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2010 - 18:01

Carving style-jedna z technik narciarskich,wykorzystujaca przy skrecie taliowanie narty.
Tyle ode mnie.
Dziekuje za uwage.
  • 0

#7 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 listopad 2010 - 18:39

Cześć

Carving style-jedna z technik narciarskich,wykorzystujaca przy skrecie taliowanie narty.
Tyle ode mnie.
Dziekuje za uwage.

A mozę coś bliżej bo zacząłeś enigmatycznie? W temacie padło pytanie Adam. Co ma Robert rozwinąć??
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 07 listopad 2010 - 18:40

  • 0

#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 listopad 2010 - 18:53

Cześć

Carving style-jedna z technik narciarskich,wykorzystujaca przy skrecie taliowanie narty.
Tyle ode mnie.
Dziekuje za uwage.

A mozę coś bliżej bo zacząłeś enigmatycznie? W temacie padło pytanie Adam. Co ma Robert rozwinąć??
Ja moge jedynie dołączyć się z pytaniem o jazdę slalomem. Co to znaczy: jazda slalomem.:D:)

Pozdro


  • 0

#9 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 07 listopad 2010 - 19:04

Nie proszę Roberta, tylko Ciebie, Twoje wypowiedzi sugerują że masz coś więcej do dodania w tym temacie.

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 07 listopad 2010 - 19:06

  • 0

#10 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 listopad 2010 - 19:09

Cześć

Nie proszę Roberta tylko Ciebie, Twoje wypowiedzi sugerują że masz coś więcej do dodania w tym temacie.

OK. Carving to markretingowy slogan wymyslony i spopularyzowany w celu wmówienia jak największej liczbie osób zainteresowanych tematem, że mają do czynienia z czyms nowym, rewolucyjnym, wyjątkowym.
Zresztą sposób wyciągania pieniędzy od ludzi najlpeije opisuje Piotrek.
Carving tak naprawde nic nie znaczy a okreslenie jeździć carvingiem, jazda carvingowa świadczy o nieznajomości tematu.
To tak tytułem zagajenia, o które prosiłeś.
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 07 listopad 2010 - 19:09

  • 0

#11 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 listopad 2010 - 19:11

Witam.
Do tematu zainspirowali mnie oczywiście forowicze pisząc, że jeżdżą na nartach carvingiem, carvingowo itd.?
Moje pytanie jest następujące?
Jak wygląda jazda Carvingowa?
Definicja jazdy Carvingowej? :D

Przecież wcale nie poszukujesz tych informacji a jedynie usiłujesz wywołać zamieszanie.
Tylko po co?
  • 1

#12 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 07 listopad 2010 - 19:19

OK. Carving to markretingowy slogan wymyslony i spopularyzowany w celu wmówienia jak największej liczbie osób zainteresowanych tematem, że mają do czynienia z czyms nowym, rewolucyjnym, wyjątkowym.
Zresztą sposób wyciągania pieniędzy od ludzi najlpeije opisuje Piotrek.
Carving tak naprawde nic nie znaczy a okreslenie jeździć carvingiem, jazda carvingowa świadczy o nieznajomości tematu.
To tak tytułem zagajenia, o które prosiłeś.
Pozdro



Jeśli carving nic nie znaczy, to znaczy.....że udało się wmawianie i popularyzacja.
Ale dla czego złym tokiem myślenia jest uznawanie carvingu za coś nowego?
  • 0

#13 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2010 - 20:08

Cześć

Carving style-jedna z technik narciarskich,wykorzystujaca przy skrecie taliowanie narty.
Tyle ode mnie.
Dziekuje za uwage.

A mozę coś bliżej bo zacząłeś enigmatycznie? W temacie padło pytanie Adam. Co ma Robert rozwinąć??
Ja moge jedynie dołączyć się z pytaniem o jazdę slalomem. Co to znaczy: jazda slalomem.:D:)

Pozdro

Mitus nic wiecej nie dodam bo dla mnie carving to wlasnie ta nic nieznaczaca sucha definicja.Co do slalomu to:mam kolege, z ktory przez wiele lat gralismy w kosza.Ku mojej irytacji On zawsze mowil zagrajmy "w mecza",setki razy tluklem mu do glowy,sie nie gra w mecza tylko rozgrywamy mecz.Tak samo ze slalomem.Nie jezdzimy slalomem tylko jedziemy slalom jako konkurencje sportowa.To jest oczywiscie moje zdanie nic wiecej.
  • 0

#14 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 listopad 2010 - 20:42

Cześć

Przecież wcale nie poszukujesz tych informacji a jedynie usiłujesz wywołać zamieszanie.
Tylko po co?

Zeby pobudzić do myslenia, żeby wymienić poglądy z innymi, żeby zwrócić uwagę na nieprawidłowe uzycie terminu żeby pogadać o nartach i pewnie możę byc jeszcze sporo powodów.
Dlaczego przypisujesz mu jakieś złe intencje?
Pozdro

Cześć

Jeśli carving nic nie znaczy, to znaczy.....że udało się wmawianie i popularyzacja.
Ale dla czego złym tokiem myślenia jest uznawanie carvingu za coś nowego?

Mistrzostwo marketingowców w tej kwestii jest niepodważalne - nie ulega wątpliwości. Zresztą to działało na bardzo wileu płaszczyznach - sprzęt, szkolenie to tylko dwie podstawowe. Myślę, żę ten marketingowy zabieg wykorzystujący pojawienie się na szeroką skalę narty taliowanej był w pewnym sensie elelemntem ratującym narciarstwo, które w tamtym okresie było zdecydowanie mniej atrakcyjne dla osób nie będących związanymi z tematem niż snowboard.
Temat jest fajny i ciekawy ale musze się zwinąć do pracy na godzinkę.
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 07 listopad 2010 - 20:48

  • 0

#15 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 listopad 2010 - 21:58

Do tematu zainspirowali mnie oczywiście forowicze pisząc, że jeżdżą na nartach carvingiem, carvingowo itd.?
Moje pytanie jest następujące?
Jak wygląda jazda Carvingowa?
Definicja jazdy Carvingowej? :D


www.google.pl a dalej np. "carving wikipedia" albo "carving turn" albo "carving short turn"... Po polsku, po angielsku. Do wyboru do koloru. :)
  • 1

#16 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 08 listopad 2010 - 00:40

Cześć

Do tematu zainspirowali mnie oczywiście forowicze pisząc, że jeżdżą na nartach carvingiem, carvingowo itd.?
Moje pytanie jest następujące?
Jak wygląda jazda Carvingowa?
Definicja jazdy Carvingowej? :D


www.google.pl a dalej np. "carving wikipedia" albo "carving turn" albo "carving short turn"... Po polsku, po angielsku. Do wyboru do koloru. :)

A. jesteśmy w Polsce
B. dbajmy o poziom - to forum NARCIARSKIE a nie PENITENCJARNE więc jego aktywni uczestnicy powinni odrózniać fałsz (w temacie forum) od prawdy.
Pozdro
  • 0

#17 kajro

kajro
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 08 listopad 2010 - 08:12

A tak dla ścisłości - Mitek, czy Ty aby nie mylisz marketingu z reklamą ? :D
Sorry za OT.
  • 0

#18 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 listopad 2010 - 09:40

A. jesteśmy w Polsce
B. dbajmy o poziom - to forum NARCIARSKIE a nie PENITENCJARNE więc jego aktywni uczestnicy powinni odrózniać fałsz (w temacie forum) od prawdy.


Jestesmy w Polsce, ale wiekszosc zna jezyk angielski, przynajmniej biernie. A moja podpowiedz odnosnie wujka Google jest oczywiscie ironiczna, tak jak pytania zawarte w temacie, ale tez i calkiem racjonalna. Bo co tez wujek nam podpowiada? Przede wszystkim, po zapytaniu go o "carving wikipedia", dostaniemy definicje carvingu, po polsku i po angielsku. Ta polska jest tlumaczeniem angielskiej. Ale ciekawsze rzeczy, i to bedzie czesciowa odpowiedz na pytanie "jak wyglada carving?" podpowie nam wujek po wpisaniu "carving short turn". Juz pierwszy filmik pokaze nam plynny "smig karwingowy" Azjaty wykonany na stromym i muldziastym terenie. Dobry carvingowiec, na odpowiednich nartach pojedzie tak jak na filmiku (ja tak nie potrafie niestety). Na drugim miejscu dostaniemy 12 porad w wykonaniu pary austriacko chorwackiej. Nie ta klasa, co azjata, ale tez niezle. Troche dalej zobaczymy demostracje slynnego Haralda Harba, Kanadyjczyka bodajze, juz 60-latka. Tak jak ja. Jego krotki skret nie jest czysto karwingowy, wkrada sie element zeslizgu, dziwi maniera waskiego prowadzenia nart, ale widac duza swobode i bardzo duze umiejetnosci. Mozna tez poczytac "Introduction to carving" na slynnej youcanski. Itd., itd. Naprawde pan Google wiele wie i pomaga. :D

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 08 listopad 2010 - 10:11

  • 1

#19 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 08 listopad 2010 - 11:18

Cześć

Jestesmy w Polsce, ale wiekszosc zna jezyk angielski, przynajmniej biernie. A moja podpowiedz odnosnie wujka Google jest oczywiscie ironiczna, tak jak pytania zawarte w temacie, ale tez i calkiem racjonalna. Bo co tez wujek nam podpowiada? Przede wszystkim, po zapytaniu go o "carving wikipedia", dostaniemy definicje carvingu, po polsku i po angielsku. Ta polska jest tlumaczeniem angielskiej. Ale ciekawsze rzeczy, i to bedzie czesciowa odpowiedz na pytanie "jak wyglada carving?" podpowie nam wujek po wpisaniu "carving short turn". Juz pierwszy filmik pokaze nam plynny "smig karwingowy" Azjaty wykonany na stromym i muldziastym terenie. Dobry carvingowiec, na odpowiednich nartach pojedzie tak jak na filmiku (ja tak nie potrafie niestety). Na drugim miejscu dostaniemy 12 porad w wykonaniu pary austriacko chorwackiej. Nie ta klasa, co azjata, ale tez niezle. Troche dalej zobaczymy demostracje slynnego Haralda Harba, Kanadyjczyka bodajze, juz 60-latka. Tak jak ja. Jego krotki skret nie jest czysto karwingowy, wkrada sie element zeslizgu, dziwi maniera waskiego prowadzenia nart, ale widac duza swobode i bardzo duze umiejetnosci. Mozna tez poczytac "Introduction to carving" na slynnej youcanski. Itd., itd. Naprawde pan Google wiele wie i pomaga. :)

Juz z tego co napisałeś wynika pewna synonimika carvingu i narciarstwa w sieci (skręt Herba) a tak naprwdę to jest to pojęcie niedefiniowalne bo jest hasłem róznie rozumianym w zalezności od kontekstu.
Pozdrawiam

Cześć

A tak dla ścisłości - Mitek, czy Ty aby nie mylisz marketingu z reklamą ? :D
Sorry za OT.


Myslę, że raczej nie. Przecież trzeba było wykonac porządna prace marketingową aby wymyslić, że "carving" tak znakomicie chwyci. Reklama to tylko końcowy efekt działań ludzi, którzy w fenomenalny sposób zanalizowanli potrzeby rynku, zauwazyli potencjał narty taliowanej jako produktu, wymyslili strategię itd. Przeciez nie tylko o narte idzie. Usługi szkoleniowe, setki jeżeli nie tysiąće produktów powiązanych, usługi wyjazdowe, turystyczne itd.
Chylę czoło przed geniuszem chyba właśnie marketingowym.
Pozdro serdeczne

Cześć

Jeśli carving nic nie znaczy, to znaczy.....że udało się wmawianie i popularyzacja.
Ale dla czego złym tokiem myślenia jest uznawanie carvingu za coś nowego?

Chociażby z powyższych powodów. Poza tym jedyna róznica polega na tym, że na narcie długiej nietaliowanej lub taliowanej niewiele nie było takie łatwe jeżdżenie skretem cietym - choc jak jest miejsce to nie ma problemu.
Stąd też pojęcie bardzo wielu ludzi, że narty taliowane przyniosły jakąś rewolucję - nie one tylko troche ułatwiły jazdę skrętem cietym, stworzyły mozliwośc pojechania takim skretem ludziom, którzy nigdy by tego na narcie nietaliowanej nie zrobili ale nie była to żadna rewolucja. Mechanika skrętu ciętego z równomiernym obciążeniem obu nart itd. to sprawa wczesniejsza i jeździło sie tak bezproblemowo nawet na narcie 210.
Późniejszą sprawą jest demonizowanie śladu ciętego.
Czasami mam wrażenie jakby bardzo wielu narciarzom wycieło koniec lat 80 i lata 90 i pojmują historię rozwoju techniki jako przeskok od "klasyki" - w rozumieniu techniki powszechnej w latach 70 i poczatku 80 z dominacja śladu hamującego - do "carvingu" czyli królestwa skretu ciętego.
Tak jakby te 15 lat ewolucji techniki nie istniało.
Pozdrawiam serdecznie

Użytkownik Mitek edytował ten post 08 listopad 2010 - 12:06

  • 0

#20 kajro

kajro
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 08 listopad 2010 - 13:42

Tak coś widzę, że jesteś Mitku "ewolucjonitą". Ja zresztą też widzę raczej pojawienie się nart taliowanych w tym "nowoczesnym" słowa tego znaczeniu, za wynik rozwoju technologii- weszły nowe materiały, udało się zwiększyć sztywniąć poprzeczną to i parametry nart uległy zmianie.
Tak jak kiedyś były narty tylko drewniane, potem pojawiły się metalowe krawędzie jeszcze później tworzywa sztuczne- normalny rozwój.
A wracajac do kwestii marketing czy reklama.
Ja uważam , że reklama. Odkąd pamiętam, na nartach krótszych jeździło się łatwiej, kwestią było tylko efektywne trzymanie kawędzi. Pojawiły się możliwości -narty skrócono, bo tego oczekiwała większość już uprawiających narciarstwo.
Sztuką reklamową było wmówienie, że to taka rewolucja, że to nowy styl, że klasyka już do lamusa itp.
Skala tego osiągnięcia jest olbrzymia - pozwoliła wyciągnąć dodatkowe korzyści z zaspokojenia doskonale znanych potrzeb na o wiele większą skalę niż pozwoliłby rynek pierwotny.
No ale miało być o nartach a nie o "wyższości marketingu nad reklamą".
A swoją drogą - ciekawe kiedy pojawi się kierunek studiów o nazwie" Menagemant i zarządzanie"? :D
  • 1



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych