Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narty niszowe!


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 20 październik 2010 - 07:42

Witam.
Wszyscy znamy narty wielu marek zakorzenionych na naszym rynku od lat.
Każda marka ma wielu zwolenników i przeciwników.
Ja chciałbym rozpocząć wymianę opinii, informacji o nartach niszowych.
Interesuje mnie każda informacja o każdej niszowej marce na świecie.
Specjalnie nie podaję żadnej marki, żeby niczego nie sugerować.
Liczę na ciekawą dyskusję. :crazy_pilot:
  • 0

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#2 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 20 październik 2010 - 10:13

Czy Sporteny są niszowe? Nie wiem, ale na pewno bardzo rzadko spotkane w Polsce. Jest to czeski producent, którego produkty można spotkać od kilku sezonów w sieci sklepów intersport.
Opinii na temat tych produktów zbyt wiele nie znalazłem, nie miałem także okazji na nartach tej firmy jeździć. Ale wrzucę bo może ktoś wie więcej :crazy_pilot:

http://www.sporten.cz/eng/home/
  • 0

#3 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 20 październik 2010 - 13:29

Narty:
BOGNER ALPINE SKI BAMBOO CARVING

HIGH-TECH


Fajnie mieć narty inne niż każdy ! Ciekawe jakie jest prawdopodobieństwo spotkania się dwóch narciarzy w gondolce z takimi samymi nartami jak te powyżej ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#4 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2010 - 14:07

Takie samo jak spotkac w Alpach Rosjanina bez welnianej czapki :crazy_pilot:
  • 0

#5 Somedude

Somedude
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Narty:Kneissl,Duel, Zai, Kessler ..
  • Imię :Piotrek

Napisano 20 październik 2010 - 17:22

Czy Sporteny są niszowe? Nie wiem, ale na pewno bardzo rzadko spotkane w Polsce. Jest to czeski producent, którego produkty można spotkać od kilku sezonów w sieci sklepów intersport.
Opinii na temat tych produktów zbyt wiele nie znalazłem, nie miałem także okazji na nartach tej firmy jeździć. Ale wrzucę bo może ktoś wie więcej :D

http://www.sporten.cz/eng/home/


Generalnie nie są niszowe ale zaniedbane w Polsce. Jest nawet dystrybutor w Gliwicach który wygrywa przetargi w PZN :crazy_pilot: chore to jest. Żal marki bo nie robią najgorszych nart.


Co do niszowych LAcrox rządzi..

A piękna lista dla tych co chcą się zapoznać z w zasadzie wszytkimi manufakturami narciarskimi znajduje się pod Exotic Skis Można znaleść piękne narty.. polecam na wieczór. JA przejrzałem do P na razie hehe :D
  • 0
Co nas nie zabije to nas wzmocni ..

#6 Narciarz

Narciarz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 21 październik 2010 - 07:14

Piękne te narty z Bognera.
Fantastycznie wykończone.
Lubię je zawsze oglądać na targach w Monachium i w dobrych sklepach narciarskich oczywiście nie w naszym kraju.
U nas sprzedawcy jeszcze do takich produktów nie dojrzeli ale może kiedyś nie będziemy tylko zagłębiem sprzedaży nart z wypożyczalni. :crazy_pilot:
  • 0

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#7 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 21 październik 2010 - 09:03

Piękne te narty z Bognera.
Fantastycznie wykończone.


A do tego masz jeszcze dodatki i to jakie, luk:

Załączony plik  1.jpg   16,88 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  2.jpg   5,53 KB   8 Ilość pobrań

A co do naszych sklepów.....
Musimy przejść, przeżyć najpierw szajs, tak jak w gospodarce po upadku komunizmu. Na wszystko przyjdzie jeszcze czas. Będzie w xczym wybierać.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 październik 2010 - 09:16

Cześć
Ja tam w drewnianym kasku bym sie bał jeździć.:crazy_pilot:
A co do LACROIX to:
http://www.ski-lacroix.com/
zawsze robiły wrażenie. Pamietam z dawniejszych lat, że były przynajmniej o 25-30% lżejsze od konkurencji przy tej samej długości.
Pozdro
  • 0

#9 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 21 październik 2010 - 09:22

:crazy_pilot:

Załączone pliki

  • Załączony plik  lc.jpg   11,47 KB   30 Ilość pobrań

  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#10 taki_sobie_narciarz

taki_sobie_narciarz
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 październik 2010 - 13:17

Ja polecam Kästle, świetne dechy - wiem bo używam (konkretnie http://www.skionline...;id_modelu=3460 ). A nie dość że świetnie się jeździ, to jeszcze piękne.
http://www.kaestle-ski.com/en/
  • 0
Dołączona grafika

#11 Somedude

Somedude
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Narty:Kneissl,Duel, Zai, Kessler ..
  • Imię :Piotrek

Napisano 22 październik 2010 - 14:38

Taa tylko w Polsce nie chcą za bardzo sprzedawać ... coś o tym wiem.
  • 0
Co nas nie zabije to nas wzmocni ..

#12 taki_sobie_narciarz

taki_sobie_narciarz
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 październik 2010 - 15:27

Dużo jest doskonałych technicznie i zarazem pięknych, zupełnie nieznanych u Nas nart. Czy słyszeliście np. o nartach Styibwé. Piękne, prawda...

Załączone pliki


Użytkownik taki_sobie_narciarz edytował ten post 22 październik 2010 - 15:28

  • 0
Dołączona grafika

#13 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 październik 2010 - 18:11

Taa tylko w Polsce nie chcą za bardzo sprzedawać ... coś o tym wiem.

Chcą, używki za 600 stów.
Kastle RX

Użytkownik Pazur edytował ten post 22 październik 2010 - 18:12

  • 0

#14 fan

fan

    TOEG

  • Użytkownik
  • 454 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 październik 2010 - 18:17

Piękne te narty z Bognera.
Fantastycznie wykończone.
Lubię je zawsze oglądać na targach w Monachium i w dobrych sklepach narciarskich oczywiście nie w naszym kraju.
U nas sprzedawcy jeszcze do takich produktów nie dojrzeli ale może kiedyś nie będziemy tylko zagłębiem sprzedaży nart z wypożyczalni. :thumbsup:



myślę że sprzedawcy by dojrzeli,gdyby klienci mieli pełne porfele...odzież Bognera czy Sportlam jest w Polsce prawie śladowa na stoku tylko z jednego powodu...kasa to się nazywa....solony Ferrari też jeszcze się u nas nie przyjęły...bo sprzedawaliby kilka sztuk rocznie...to proste ;)

co nie zmienia faktu że narty wykonane bajecznie :)
  • 0

#15 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 22 październik 2010 - 20:25

Dużo jest doskonałych technicznie i zarazem pięknych, zupełnie nieznanych u Nas nart. Czy słyszeliście np. o nartach Styibwé. Piękne, prawda...


Robią wrażenie wręcz powiem, że są piękne tylko to już chyba snobizm i dobry marketing kupować takie narty na wysoki połysk :thumbsup:


Pozdrawiam
  • 0

#16 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 22 październik 2010 - 20:27

To już "kolekcjonizm " :thumbsup: Pamiętacie tekst Więckiewicza w "Vinci" :) ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#17 taki_sobie_narciarz

taki_sobie_narciarz
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 październik 2010 - 06:24

Taa tylko w Polsce nie chcą za bardzo sprzedawać ... coś o tym wiem.

Chcą, używki za 600 stów.
Kastle RX


Ostatnio pojawiło się trochę Kästli na rynku wtórnym. Ja kupiłem w zeszłym sezonie roczne za trochę więcej :thumbsup:

Użytkownik taki_sobie_narciarz edytował ten post 26 październik 2010 - 06:57

  • 0
Dołączona grafika

#18 taki_sobie_narciarz

taki_sobie_narciarz
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 październik 2010 - 06:59

Jako, że w czasie weekendu pewne załączniki "wyparowały", pozwolę sobie jeszcze raz wstawić zdjęcia nart Styibwé, bo myślę że warto.

Załączone pliki


Użytkownik taki_sobie_narciarz edytował ten post 26 październik 2010 - 07:21

  • 0
Dołączona grafika

#19 Somedude

Somedude
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Narty:Kneissl,Duel, Zai, Kessler ..
  • Imię :Piotrek

Napisano 26 październik 2010 - 10:53

Super, ciekawe jak jeżdżą. :thumbsup:
  • 0
Co nas nie zabije to nas wzmocni ..

#20 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 26 październik 2010 - 11:08

Jako, że w czasie weekendu pewne załączniki "wyparowały", pozwolę sobie jeszcze raz wstawić zdjęcia nart Styibwé, bo myślę że warto.

Bierzesz taka narte do parku lub poza trase i z kazdym zgrzytem na kamieniu czy railu odpada kawalek Twojego lamiacego sie serca.Nie znioslbym tego.Ale moglbym je sobie powiesic na scianie mojej gorskiej chatki w Kanadzie na przyklad.
  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych