Skocz do zawartości


Zdjęcie

Historia naszego narciarstwa,


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2010 - 14:53

Widzę, że tylko ja mam jakieś zdjęcia związane z historią.


Nie tylko. Podrzucam kolejne, ktore juz kiedys pokazywalem. Chyba z 1973 r. Mlodzieniec trzyma w rece kawalek historii narciarskiej. W prawej rece narty, slynne KF 72, czarne blyskawice made in Szaflary. Calkiem przyzwoite narty, sandwitch, slizg kofiksowy (wtedy mowiloi sie plastikowy), krawedzie wprasowane, zadne wkrecanki. Troche za twarde, ale takie akurat rzucili. Wiazania "Hope", japonskie, dar Gierka. Tyl skrzynkowy bezpiecznik - nowosc w tamtych czasach. Zadne skistopy - uzywano paskow. W lewej rece - stare drewniane narty z Kandaharami, czyli w pelni niebezpiecznikowymi wiazaniami. Mozna bylo przestawiac linke tak, by uwolnic pietke, np. by zjezdzac telemarkiem. :) Na nogach buty klamrowe, a jakze. Dosc niskie, nie trzymaly dobrze pochylenia stopy w skrecie. Spodnie - szyte na miare w Zakopanem, tzw. elastiki, prezent pomaturalny. Kurtka - zrzut z zagranicy. Jakas ciotka znajowego przywiozla i na nikogo nie pasowala. Wot historia. :)
Załączony plik  chocholowska_crop.jpg   185,87 KB   61 Ilość pobrań

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 30 wrzesień 2010 - 14:55

  • 0

#2 gajowy01

gajowy01
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysztof
  • Ulubiony stok:...alpejski ;)
  • Właściciel:+
  • Instruktor:+

Napisano 19 październik 2010 - 04:01

Widzę, że tylko ja mam jakieś zdjęcia związane z historią.


Nie tylko. Podrzucam kolejne, ktore juz kiedys pokazywalem. Chyba z 1973 r. Mlodzieniec trzyma w rece kawalek historii narciarskiej. W prawej rece narty, slynne KF 72, czarne blyskawice made in Szaflary. Calkiem przyzwoite narty, sandwitch, slizg kofiksowy (wtedy mowiloi sie plastikowy), krawedzie wprasowane, zadne wkrecanki. Troche za twarde, ale takie akurat rzucili. Wiazania "Hope", japonskie, dar Gierka. Tyl skrzynkowy bezpiecznik - nowosc w tamtych czasach. Zadne skistopy - uzywano paskow. W lewej rece - stare drewniane narty z Kandaharami, czyli w pelni niebezpiecznikowymi wiazaniami. Mozna bylo przestawiac linke tak, by uwolnic pietke, np. by zjezdzac telemarkiem. :) Na nogach buty klamrowe, a jakze. Dosc niskie, nie trzymaly dobrze pochylenia stopy w skrecie. Spodnie - szyte na miare w Zakopanem, tzw. elastiki, prezent pomaturalny. Kurtka - zrzut z zagranicy. Jakas ciotka znajowego przywiozla i na nikogo nie pasowala. Wot historia. :)


Cześć Andrzej, zgaduję, że to Ty na foto? :) Miałem wtedy parę lat ale sprzęty dość dobrze pamiętam - ojciec miał bardzo podobne. Czy te KF to to samo co Rysy, czy podobne? Wiązania Hope pamiętam, miały dobrą opinię ale Markery Rotomaty zmiażdżyły konkurencję :) Swoją drogą przody oba modele miały bardzo podobne - w Markerze to był Simplex Super - czy jakoś podobnie.
Coś podobnego do wiązań typu Kandahar miałem przy nartach pt. Pieniny (?) i mama chyba też, w jakiś nartach też o "górskiej" nazwie - nie pamiętam, co tam jeszcze mogło być? :)
Całe szczęście ten etap sprzętowy trwał bardzo krótko - jakoś ok. 75 roku przesiedliśmy się na nowsze, lepsze zestawy: do dziś mam Polsport Epoxy 1200 + Tyrolia 50 za szafą, w świetnym stanie bo kiedyś odnowione w Szaflarach :) 160 cm długości - wtedy dłuższe oczywiście ode mnie - świetne narty były :)
Z tym kofiksem to o ile pamiętam kolejność była taka: kofix, piteks, teflon - potoczne nazwy kolejnych rodzajów ślizgów; i jeszcze z kronikarskiego obowiązku: pojęcia "plastiki" i "metalki" o rozdzajach nart :) Plastiki, to chyba były drewniane z plastikowym ślizgiem, a metalki to już generacja modeli pt. "Alu". Potem przyszła generacja Epoxów - i to już były całkiem współczesne narty - poza taliowaniem oczywiście - czasem bardzo przyzwoite, w tym najlepszy chyba model 3300 - dla klubów itp., pierwsze z "teflonowym"(?) ślizgiem, czyli z przeźroczystym - też mam do dzisiaj, też były świetne, choć miałem krótkie bo ...190 cm :)

Poruszyłeś mnie tym zdjęciem - muszę kiedyś pogrzebać we własnych archiwach :)
  • 0

#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 październik 2010 - 09:52

Cześć Andrzej, zgaduję, że to Ty na foto? :crazy_pilot: Miałem wtedy parę lat ale sprzęty dość dobrze pamiętam - ojciec miał bardzo podobne. Czy te KF to to samo co Rysy, czy podobne? Wiązania Hope pamiętam, miały dobrą opinię ale Markery Rotomaty zmiażdżyły konkurencję :D Swoją drogą przody oba modele miały bardzo podobne - w Markerze to był Simplex Super - czy jakoś podobnie.


Tak, to ja. KF-to byla nazwa wlasna nart z serii Rysy. 72 to rocznik. O ich kupowaniu moglbym napisac niezle opowiadanie. Pojechalem za nimi az do Szaflar z kolega ze studiow, ktory dzis jest wiceministrem. Te Hopy byly takie sobie. Pierwsze Markery Rotomaty miale podobny przod, ze specjalnymi wypustkami na przod buta. W butach nalezalo zrobic odpowiednie naciecia.


Coś podobnego do wiązań typu Kandahar miałem przy nartach pt. Pieniny (?) i mama chyba też, w jakiś nartach też o "górskiej" nazwie - nie pamiętam, co tam jeszcze mogło być? :D


Moze "Wierchy"? :)

Plastiki, to chyba były drewniane z plastikowym ślizgiem, a metalki to już generacja modeli pt. "Alu". Potem przyszła generacja Epoxów - i to już były całkiem współczesne narty - poza taliowaniem oczywiście - czasem bardzo przyzwoite,


Tak to mniej wiecej szlo: rozne Rysy, zwane najpierw, w zaleznosci od skladu, plastikami, a potem metalkami, w tym KF-y, pozniej Alu (takie kupilem mojej zonie z pierwszych zarobionych pieniedzy), a pozniej rozklejajace sie Epoxy, ktore co najmniej 2 razy oddawalem do klejenia.

Poruszyłeś mnie tym zdjęciem - muszę kiedyś pogrzebać we własnych archiwach :)


Sam sie kiedys poruszylem. Wszystko sie zaczelo od kupna porzadnego skanera do negatywow (Nikon COOLSCAN V ED). Przeskanowalem nim cale moje przedcyfrowkowe zycie. I wyszly wlasnie takie archiwalne kwiatki, jak ten co ujawnilem.
  • 0

#4 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 październik 2010 - 10:11

Cześć
(może wydzielić temat: Historia Naszego Narciarstwa żeby nie było że pretendujemy do tworzenia Historii Narciarstwa wogóle.:crazy_pilot::D) napewno byłyby fajne wspominki a jak ktos ma jeszcze zdjęcia albo filmiki.
Co do Epoxów to zmiennośc jakościowa tych nart była straszna, nawet w obrębie jednego modelu. Zdarzały się serie świetne i całkowicie do d...
Poniżej z tej drugiej partii - ale to nie były 3200 tylko chyba jakieś późniejsze z taka kratka z tyłu. Zdjęcie zrobione gdzieś w 1981/82:
Załączony plik  skanuj0027.jpg   51,27 KB   40 Ilość pobrań
a tu tzw. plastiki - w/g przytoczonej przez Krzyska nomenklatury. Konstrukcja z drewna (jakaś klejonka), slizg plastikowy pas z rowkiem przyklejony do narty, krawędzie z nidługich płaskowników przykr ecane do nart wkretami. Model nart to FENIKS. Wiązania BETA1, oczywiście paski zamiast nie istniejących jeszcze wtedy skitopperów. Zdjęcie gdzieś 1975/76:
Załączony plik  skanuj0025.jpg   56,74 KB   39 Ilość pobrań
Pozdrowienia

Użytkownik Mitek edytował ten post 19 październik 2010 - 11:28

  • 0

#5 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 19 październik 2010 - 12:42

Cześć
(może wydzielić temat: Historia Naszego Narciarstwa żeby nie było że pretendujemy do tworzenia Historii Narciarstwa wogóle)

Dobry pomysł, bardzo mi się podoba. Ja jestem młody i nie mam takiej historii jak Wy chłopcy, a;e chętnie to czytam. Powiem Wam że kiedyś, kiedy miałem jeszcze sporo zapału związanego z tym forum, wpadłem na pomysł stworzenia fundacji narciarskiej, zorganizowania się oficjalnego i stworzenia czegoś na modłę skansenu narciarskiego, tylko i wyłącznie stworzonego z ekwipunku narciarskiego naszych i tylko naszych userów. Oczywiście z pełnym zabezpieczeniem i odpowiedzialnością prawną za rzeczy i minie powierzone. Na potrzeby edukacji młodzieży, która tak naprawdę nie ma możliwości zobaczenia tego wszystkiego na lajfie.

Pózniej myślałem by do takiego skansenu/ muzeum stworzyć, doszusować..... ech, nie ważne. Wyleczyłem się z tego i chyba tak w duchu bardzo się cieszę.

Sory za mały ot, a temat faktycznie warto podzielić, tak mi się wydaje tylko. Bez agresji proszę.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#6 pietrowSKI

pietrowSKI
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bytom
  • Narty:Atomic, Kneissl
  • Imię :Piotrek

Napisano 20 październik 2010 - 08:02

To ja też podrzucę wspominki :D
Dołączone zdjęcie to obóz narciarski 1984 rok, na Wielkiej Raczy w czasie ferii zimowych dla szkół średnich (kiedyś tak było :) ).
Ten z rozwianym włosem to Ja :crazy_pilot: (teraz niestety już tylko rozwiany, na szczęście mam kask).
Sprzęt to:
Sweter z owczej wełny robiony przez znajomą góralkę.
Przepasany jestem pasem strażackim z kluczem na "wyrwirączkę"(taki przy schronisku był wyciąg).
Spodnie to jakieś plastikowe coś z pikowanymi kolanami (kiedyś szczyt mody :D ).
Buty - RIEKER (plastiki ale kapcia się nie wyciągało).
Narty - Polsport EPOXY 3200 (195cm) i wiązania BETA 2.
To były piękne czasy. Dwa tygodnie białego szaleństwa.
I tak przez cztery lata (dwa tygodnie ferie, tydzień Święta Wielkanocne bo na Raczy był śnieg).

Pozdrawiam

Załączone pliki

  • Załączony plik  foto.jpg   57,39 KB   49 Ilość pobrań

Użytkownik Osetia edytował ten post 21 październik 2010 - 08:52

  • 0
Pozdrawiam, Piotr

#7 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 20 październik 2010 - 20:27

Witam,

To dołączę się bo jakoś wtedy nie wiem ale ludzie chyba mieli więcej radości z nart niż teraz. Sprzęt nie wiem czy dobrze pamiętam, ale narty z tego, co mi się wydaje Polsport COMPACT + wiązania GAMMA, buty narciarskie klasyka kasprowy a te zwykłe też klasyka relaksy. :crazy_pilot:

Zdjęcia pochodzą prawdopodobnie z lat 86-88 Pierwsze zdjęcie to Koniaków rękawice miałem super chyba wełna (a nie jakiś goretex czy inne barachło) pozostałe Szczyrk tu zdobywałem pierwsze szlify pod okiem Mamy :D która zaraziła mnie bakcylem zdjęcia robione niezniszczalnym aparatem Smiena. Później odziedziczyłem Polsporty takie pomarańczowe po znajomym były ciężkie, ale cięły wszystko jak żyleta;)))

Załączony plik  narty_koniakow.jpg   242,03 KB   40 Ilość pobrań Załączony plik  narty_szczyrk1.jpg   472,15 KB   40 Ilość pobrań Załączony plik  narty_szczyrk.jpg   292,63 KB   42 Ilość pobrań

Ogólnie to jakoś człowiek martwił się wtedy tylko tym, aby był śnieg reszta nie miała znaczenia szło się z buta z nartami, nie przeszkadzały muldy, lód, breja radochą było już to, że człowiek jeździł

Nie żebym chciał wrócić do tamtych czasów, ale jakoś mniej narzekania było że daleko do wyciągu że nierówno itp.

Pozdrawiam

Użytkownik decent edytował ten post 20 październik 2010 - 20:28

  • 1

#8 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 21 październik 2010 - 08:53

Radek czad miałeś te relaxy. Wszyscy mieli :crazy_pilot:

Ogólnie to jakoś człowiek martwił się wtedy tylko tym, aby był śnieg reszta nie miała znaczenia szło się z buta z nartami, nie przeszkadzały muldy, lód, breja radochą było już to, że człowiek jeździł

Nie żebym chciał wrócić do tamtych czasów, ale jakoś mniej narzekania było że daleko do wyciągu że nierówno itp.


Poczytaj

Użytkownik Pit edytował ten post 21 październik 2010 - 08:58

  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#9 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 październik 2010 - 09:25

Cześć
Dzieki za wydzielenie tematu.
Co do wspomnień to:
Załączony plik  skanuj0029.jpg   66,24 KB   42 Ilość pobrań
Kasprowy początek lat 80. Narty to Blizzard Short - juz drugie zachodznie jakie miąłem bo pierwsze to był Kneissl ISR - znakomita narta na polskie warunki przeznaczona do Hotdoggingu czyli jazdy po muldach. Była potwornie ciężka bo miął podwójna metalowa warstwę ale za to szła po wszystkim jak czołg. Spodnie narciarskie tzw. Polonezy - nieocieplane spodnie ala slalomowe i kurteczka biodrówka załozona na T-shirta. Jak sobie przypomne to już mi się robi zimno choc nie należę do zmarźluchów.
No i zwróćcie uwage na waruneczki - sztruksik po Kasprowemu. Zdjęcie jest jakos obrócone - chyba dla efektu stromizny :crazy_pilot::D. Pozycja jak widac nie pozwala na techniczna jazdę ale radocha była.
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 21 październik 2010 - 09:26

  • 0

#10 pietrowSKI

pietrowSKI
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bytom
  • Narty:Atomic, Kneissl
  • Imię :Piotrek

Napisano 21 październik 2010 - 11:13

Sorry za OT.
Ale chciałem podziękować za poprawne wklejenie mojej fotki :crazy_pilot:

Pozdrawiam
  • 0
Pozdrawiam, Piotr

#11 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 21 październik 2010 - 12:27

Nie no zawodowo wyglądacie. Wszyscy w Spyderach jak ta lala :crazy_pilot:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#12 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 październik 2010 - 13:18

Cześć
No to może cos nowszego.
W Szczyrku spędzałem swego czasu całe zimy:
Załączony plik  skanuj0051.jpg   150,9 KB   20 Ilość pobrań
Narty Salomon S3000 - chyba pierwsza akorupowa narta. Oczywiście najdłuższa dostepna na rynku gigantka. Spednie jak widać niezbyt narciarskie ale wtedy secondskiny to było coś. Anoraczek uszyłem sobie sam z ortalionu zakupionego na Słowacji.
Buty DachstainV4 - marzyłem o nich cały rok i nabyłem w Pewexie (zarabiało sie na truskawkach, obrazkach porzeczkach i innych takich w Norwegii :thumbsup::)) jeden a drugi dostałem w prezencie. Miały wszystkie mozliwe bajery i jak to buty z bajerami nie trzymały wogóle a rozpadły sie po dwóch czy trzech latach.
Pozdrawiam

Użytkownik Mitek edytował ten post 22 październik 2010 - 13:21

  • 0

#13 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 22 październik 2010 - 19:49

To ja też podrzucę wspominki :thumbsup:


Pietrow twój film który masz w profilu to dopiero kawał narciarstwa chyba wtedy właśnie zaczyna się narciarstwo – to jak z wędkarstwem – nie kończy się w momencie założenia sprzętu i opuszczenia łowiska tym się po prostu żyje.

Pozdrawiam
  • 0

#14 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 22 październik 2010 - 20:31

Radek, dzięki !
Piter, jak można chować taki film w profilu ? To jakiś żart :thumbsup:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#15 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 październik 2010 - 20:41

Cześć

Sorry za OT.
Ale chciałem podziękować za poprawne wklejenie mojej fotki :thumbsup:

Pozdrawiam

Piotrek wstaw ten film z jazdą. Pozdro
  • 0

#16 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 25 październik 2010 - 19:33

Dzięki postowi Mitka (narty Polsport) już wiem jak wyglądały moje pierwsze dechy miałem chyba z 6 lat jak rodzice kupili mi nartki Bobo pamiętałem je jak przez mgłę wiem, że były niebieskie i niestety po około pięciu zjazdach pękły :thumbsup: wzdłuż i skończyło się nartowanie a później to już szczyrk usypanie hopki ze śniegu i pierwsze zabawy


Pozdrawiam
  • 0

#17 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 17 maj 2011 - 12:07

Może Komuś to zdjęcie przypomni jak wyglądała Hala Pośredna w Szczyrku (do niedawna GAT wtedy 'na górniczych'). Rok chyba 1969(70?). W tle wyciąg obok Bienkuli- wtedy jeszcze pojedynczy. Zdjęcie przedstawia starszego brata i kolegów studentów w kolejce do orczyka na Małe Skrzyczne... ja pewnie za aparatem, bo czesto z nimi tam jeżdziłem (moja poźna podstawówka).
Co do sprzetu- w wiekszosci narty metal z wiązaniami Kadra3 - to te z charakterystycznym sposobem wiązania pasków na bucie. Buty skórzane, ale juz trzymające kostkę....

https://picasaweb.go...feat=directlink

Użytkownik mig edytował ten post 17 maj 2011 - 12:09

  • 1

#18 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 maj 2011 - 12:15

Michał masz więcej takich zdjęć? Wrzuć na forum. Te czasy już nie wrócą, a będzie dla potomnych info :)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#19 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 23 maj 2011 - 08:46

Michał masz więcej takich zdjęć? Wrzuć na forum. Te czasy już nie wrócą, a będzie dla potomnych info :)


W zeszłym tygodniu dostałem od znajomego fotografa prawie pełne DVD z zeskanowanym domowym archiwum negatywów. troche potrwa zanim to przejrze i posegreguję. Pozostały jeszcze slajdy w ramkach (tu usłyszałem,że przestanie mnie lubić jak mu każe wyciągać je z ramek...) - moze ma ktoś jakiś pomysł na nie? odfotogafować w trybie makro????
Na DVD jest nieco fotek 'z nartami', bo trudno to nazwać narciarskimi.
Na ciepło jedno z niewielu 'we własnej osobie':
https://picasaweb.go...feat=directlink
Rok 1966(7?)oboz zimowy w Istebnej,
Stoje trzeci z prawej - na drewnianych nartach bez krawedzi ze szczękowymi wiązaniami. Brat (trzeci z lewej) ma juz wiązania Kadra2, konstrukcyjnie chyba lepsze niż duplexy Markera(bo wyzwalały też pięte!)

Użytkownik mig edytował ten post 23 maj 2011 - 10:19

  • 0

#20 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 maj 2011 - 09:57

W zeszłym tygodniu dostałem od znajomego fotografa prawie pełne DVD z zeskanowanym domowym archiwum negatywów. troche potrwa zanim to przejże i posegreguję. Pozostały jeszcze slajdy w ramkach (tu usłyszałem,że przestanie mnie lubić jak mu każe wyciągać je z ramek...) - moze ma ktoś jakiś pomysł na nie? odfotogafować w trybie makro????


Nie wiem czym skanuje fotograf. Ja zrobilem to sam. Tzn. kupilem bardzo porzadny skaner Nikon V ED. Slajdy z ramek mozna skanowac w nim na dwa sposoby. Pierwszy, wkladasz kazda, bez wyciagania z ramki, do podajnika standardowego i skanujesz. Drugi - wyciagasz z kilku ramek i wkladasz serie 4-5 slidow do specjalnego podajnika, ktory kupilem niezaleznie. Ostetecznie wszystkie slidy zeskanowalem pierwszym sposobem.
  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych