Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wisła - Cieńków


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 31 grudzień 2008 - 10:44

* 2 wyciągi orczykowe o dł. 2 x 1000 m;
* stok sztucznie naśnieżany, ratrakowany;
* trasa nr 4 o dł. 1000 m oświetlona;
* 3 trasy zjazdowe o różnej skali trudności;
* w sąsiedztwie â?? 1 wyciąg talerzykowy â?? oświetlony na długości 200 m i 1 wyciąg zaczepowy
* odległość od dużego parkingu do wyciągu â?? 100 m;
* kawiarnie, punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie;
* możliwość zakwaterowania w Pensjonacie *** â?žOgrodziskoâ?

Użytkownik kiedar edytował ten post 03 sierpień 2010 - 12:05

  • 1

#2 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 03 sierpień 2010 - 11:47

Według zapowiedzi, w nowym sezonie 2010/2011 na Cieńków będziemy mogli wjechać nowym 4 os krzesłem ;)

Cieńków w Wiśle Malince, to bardzo ładna góra, niezłe zaplecze, i kilka stoków idealnych na początek narciarskiej przygody dla najmłodszych jak i tych starszych bardziej wystraszonych :hysterical:

Dwa czerwone warianty, prowadzące od szczytu to już trasa dla tzw. średnio zaawansowanych, trasy urozmaicone, fragmenty ostrzejsze i łagodniejsze.
Oświetlenie tras nie należy do najlepszych, ale nie sprawia to większego problemu podczas jazdy. W przypadku mniej śnieżnych zim, armatki pracują na najwyższych obrotach, do tego spory parking na dole,wypożyczalnie, kiełbaski,herbatka... wszystko wygląda ładnie, ale brakuje kogoś kto by po prostu o to wszystko zadbał.

Mimo wszystko, po modernizacji, na pewno się tam wybiorę!
Dołączona grafika

Początek czerwonej, z prawej strony wyciągu


mapa tras
Dołączona grafika
  • 1

#3 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 03 sierpień 2010 - 13:16

ale brakuje kogoś kto by po prostu o to wszystko zadbał.


Co masz na myśli ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#4 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 03 sierpień 2010 - 13:45

Nazwijmy to literacko, czuć tam oddech przeszłości :hysterical: Jedna kasa, ze starszą panią w środku, której wcale a wcale się nie spieszy, podjazd pod wyciąg nie poprawiony od lat, przy większej ilości ludzi można odjechać do tyłu "niechcąco", takie to wszystko zostawione same sobie... Ale po modernizacji powinno się coś zmienić
  • 1

#5 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 17 październik 2010 - 12:31

Widok z góry, ciekaw jestem strasznie czy nowy wyciąg ruszy w tym sezonie :crazy_pilot:

Edit: na stronie internetowej, już się chwalą...czy na zapas? zdjęć gotowej kolejki nigdzie nie widziałem. http://nat.pl/index....=6&_id=472&_s=1

Załączone pliki


Użytkownik AdamSlask edytował ten post 17 październik 2010 - 13:21

  • 1

#6 Somedude

Somedude
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Narty:Kneissl,Duel, Zai, Kessler ..
  • Imię :Piotrek

Napisano 17 październik 2010 - 18:11

Jest jest widziałem słupy jak byłem w Wiśle ostatnio :crazy_pilot:
  • 1
Co nas nie zabije to nas wzmocni ..

#7 taki_sobie_narciarz

taki_sobie_narciarz
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 październik 2010 - 07:02

Powoli do przodu...
http://katowice.gaze...ki_linowej.html
  • 1
Dołączona grafika

#8 isia123

isia123
  • Użytkownik
  • 299 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 październik 2010 - 08:35

Zapowiada się fajnie :thumbsup: I zdjęcia ładne... :)
  • 1

#9 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 29 październik 2010 - 09:04

Jak zawsze na ostatni moment...ale dobrze, że chociaż coś się dzieje :thumbsup:
  • 1

#10 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 16 listopad 2010 - 11:46

Szukałem wczoraj jakiejkolwiek reklamy, informacji na temat nowego wyciągu i..........nic? Na stronie internetowej tylko wzmianka o nowym wyciągu i tyle?
Czyżby byli pewni że wszyscy już wiedzą? Ceny także niezaktualizowane, widać że mają czas.
Za to Słowacy reklamują swoje nowe wyciągi i inwestycje w największych polskich mediach, internecie, i to wszystko ze środków Unijnych....jak widać można...
  • 1

#11 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 16 listopad 2010 - 12:06

Szukałem wczoraj jakiejkolwiek reklamy, informacji na temat nowego wyciągu i..........nic? Na stronie internetowej tylko wzmianka o nowym wyciągu i tyle?
Czyżby byli pewni że wszyscy już wiedzą? Ceny także niezaktualizowane, widać że mają czas.
Za to Słowacy reklamują swoje nowe wyciągi i inwestycje w największych polskich mediach, internecie, i to wszystko ze środków Unijnych....jak widać można...


http://www.nat.pl/in...=6&_id=472&_s=4

Użytkownik kiedar edytował ten post 17 listopad 2010 - 16:16
Do zgłaszania uwag tachnicznych i nietylko jest inne dobrze znane Ci miejsce

  • 1

#12 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 18 listopad 2010 - 16:29

Przejeżdeżałem w niedzielę przez Wisłę i na Cieńkowie już naciągali linę nośną, więc do finału już niedaleko :thumbsup:

Pozdrawiam
  • 3

#13 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 15 grudzień 2010 - 22:42

Stacja Narciarska "CIEŃKÓW"

WISŁA MALINKA

  • 17.12.2010 - zapraszamy na "PIERWSZY ZJAZD"
  • JUŻ W PIĄTEK ZOBACZ - "CIEŃKÓW" W NOWEJ ODSŁONIE

info ze strony www.nat.pl
  • 1

#14 barcel

barcel
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Adam

Napisano 05 styczeń 2011 - 17:59

Witam Grono Szanowne!

Będzie to nie tyle opis stoku i warunków na nim panujących ale bardziej opis dojazdu mego do wyżej wymienionego stoku.
A więc zaczynajmy. Wstałem sobie raniutko, tak około 4.30, zjadłem, ubrałem gacie, spakowałem butki narciarskie do szkolnego plecaka (do dziś nie wiem jak one się tam zmieściły), skleiłem narty taśmą papierową coby się nie rozjechały w podróży i wyszedłem na z domku o 5.00. o 5.18 wtoczyłem się do autobusu linii 870 i o godzinie 6.00 wysiadłem w Katowicach. o godzinie 6.40 miał przyjechać pks. O 1.40 z głośników idzie komunikat: "PKS do Wisły o 7.10 zostaje odwołany. Oczekuje się na przyjazd autobusu o godzinie 6.40". Oczekiwało się do 8.00 na kilkunastostopniowyn. Nie przyjechał.
Razem ze mną oczekiwał chłopiec i dziewczynka (para w sensie, ona ładniutka nawet o przyznać trzeba), chłopiec oddalił się nagle i namacał prywaciarza z busikiem, chwyciłem narty pantofle w plecaku i pobierzyłem do tegoż busu. Jak bym się spóźnił 30 sekund to bym stał całą drogę do Wisły.
Wylałem się busu w Wiśle. Poleciałem na pks. Nic ciekawego nie znalazłem. Patrze w moim kierunki idzie parka, pytam się: "jak to na nowe osade?" na co ona: "nie wiem. ale mamy nagraną taksówkę na cieńków z trzy dyszki, jedziesz z nami?" beż myślenia odparłem: "JASNE!"
Wysiadłem pod stokiem o 10.19. Przebrałem się. Idę do chłopca, albowiem stał on w kolejce po karnety, mówi mi że jest możliwość odkupienia od kolesi karnetów do godz 14.00 z 50 zł. Odkupiliśmy. Nawisem mówiąc dostałem w kasie jeszcze dyszkę kaucji. Pod wycię giem stałem o 10.30. O stoku nie będę się rozpisywał, tak sobie momentami wyłaził lut. Z drugą wywrotką jak się wyłożyłem to mi się śnie wbił pod gogle.
Po zabawie się przebrałem, pytam się parkingowego gdzie to przystanek pksu, na co On: " a to tam 300 metrów w prawo"> dotarłem tam, tyleż to był przystanek w kierunku Szczyrku a nie centrum Wisły. Wracam. Po około kilometrze iścia beż pobocza znalazłem upragniony przystanek. Autobus przyjechał po około 15 minutach, czyli o 14.56. Miły kierowca na moje pytanie czy to autobus do centrum Wisły odwarknął: "no jade przecież..... TRZY DWADZIEŚCIA!!!!!!! " po czym przytrzasnął mi plecak drzwiami i zostawił mi ładną rysę na kasku. Wytoczyłem się koło dworca pks, pognałem na dworzec pkp, a tam miła niespodziewanka promocja na intersity do Katowic za całe 13 zł. W pociągu herbatka, ciasteczko normalnie eleganja. Dalsza część podróży minęła bez przebojów.
Koniec końców na jamę dotarłem o 19.14.
Wszystko było bo fajnie gdyby nie stosunek czasu przejazdu do czasu jazdy na nartach
ps. miałem tego wszystkiego nie pisać ale AdamŚląsk powiedział że historia mu się bardzo spodobałai żeby ją opisał a więc opisuję.
ps2. cała historia działa się dnia 30 stycznia roku pańskiego anno domini 2010
Żeby nie było, że wszystko wyjąłem sobie z... z... kulturalnie mówiąc wyssałem z palca dodaje 2 zdjęcia.
Pozdrawiam Adam

Załączone pliki


  • 11

#15 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 05 styczeń 2011 - 18:22

O stoku nie będę się rozpisywał, tak sobie momentami wyłaził lut.


Świetna relacja tylko ten " LUT" co to takiego ? :hysterical:

Pozdrawiam .
  • 1

#16 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 05 styczeń 2011 - 18:29

Łysy ironie zrozum :D , dziś słuchając tej opowieści na żywo prawie się udławiłem.
Jak dla mnie włajaż niesamowity i szczerze mówiąc nie wiem czy by mi się chciało! Zdrowie ma chłopak, dla 4 godzin nartowania wstać o 4.30 :hi:

Szacunek i aj tam aj tam w 100%!
  • 2

#17 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 05 styczeń 2011 - 19:16

Adaś ..naprawdę ironii to mam dziś aż za dużo a tej związanej z LUTEM :fak: to aż mi się uszami przelewa :)

Pozdrówka .

Użytkownik Łysy edytował ten post 05 styczeń 2011 - 19:16

  • 2

#18 mgr

mgr
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Nieszawa(Kuj-Pom)
  • Narty:Salomon Streetracer 600

Napisano 05 styczeń 2011 - 21:10

I to mi się podoba :D
Jeżeli w przyszłości będę lepiej ogarniał, to też zostanę takim obieżyświatem :)

Oczywiście, że "lut" to ironia :D - oby każdy tylko ją wyrażał tak jak nasz barcel :D

Świetne "cuś", pozdrawiam :P
  • 2
Dołączona grafika
_________________Bez kurtki cieplej :D____________________________________________

#19 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 05 styczeń 2011 - 21:41

Barcel świetna relacja :) tak trzymać .. :thumbsup:

Pozdrawiam
  • 1

#20 barcel

barcel
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Adam

Napisano 05 styczeń 2011 - 22:01

Wyłapałem se błęda oczywiście zdarzenie miało miejsce 30 grudnia. "LUT" miał mieć faktycznie charakter ironiczny. Przepraszam was za literówki albowiem wynikają one z pośpiechu (pisałem to w 15 minut)
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych